0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« -: Март 30, 2016, 11:35:47 am »
Здравейте,аз съм на 34г.и съм с ИЯР АМХ-0,10 иначе всички други хормони са ми в нормата.Имам вече едно дете но искаме още едно и искам да попитам има ли някакъв шанс при такива резултати чрез стимулация да забременея или единственият шанс е донорска яйцеклетка.Имам записан час на 04.04.16 при д-р Персенска клиника Надежда.Благодаря предварително
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #1 -: Април 07, 2016, 00:33:18 am »
Здравей Ивона, би трябвало прегледа ти вече да е минал, та, би ли споделила с нас какво ти каза Д-р Персенска? Аз също съм с ИЯР и ме интересува темата!
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #2 -: Април 07, 2016, 08:55:07 am »
Здравей Калия,прегледа се отмени за днес и ще споделя какво е казала
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #3 -: Април 07, 2016, 11:25:07 am »
успех ти желая и не се отказвай, ИЯР не е смъртна присъда, просто е по-трудния път (или по-късата сламка ако така предпочиташ)
Аз съм с ИЯР < 0,1 и преди няколко месеца с лека стимулация извадихме 1 яйцеклетка, която се оплоди, разви до 5ти ден и ми я трансферираха. Бременност не се получи, но там факторите може да са много. Мисълта ми е, че докато имаш овулация, докато имаш доминантни фоликули - не се отказвай. При мен утежняващо обстоятелство е и ендометриозата, заради която ми оперираха десен яйчник и в момента е пенсионер. Но ако при теб и двата яйчника вадят яйцеклетки - давай смело напред, пожелавам ти късмет


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #4 -: Април 07, 2016, 11:35:27 am »
Благодаря ти Lilibell ти къде ходиш на лекар и тези стимулации нямат ли много странични ефекти и били ме ориентирала доколкото разбрах тези лекарства за стимулации не се поемат от здравната каса и всичко се плаща тебе с какво те стимулираха
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #5 -: Април 07, 2016, 14:23:01 pm »
За съжаление нищо не мога да ти кажа защото нямам много опит със стимулациите - за момента сме правили само една стимулация. Дозите са много ниски и не съм усетила някакви негативни ефекти, единствено ми се вдигна ФСХ, но то моето и без това си е извън норми. Док твърди, че не било резултат от стимулацията, но аз си мисля,че е точно заради стимулацията защото от тогава само пада надолу. Бях стимулирана с по 150 единици мерионал за 6 дни + оргалутран за контрол на ЛХ. Въпреки всичко пак бих опитала една стимулация защото явно без лекарства нещата не стават. При предната ми пункция въпреки хубавите стойности на хормоните не извадихме нищо. Според мен проблем ми е ЛХ, който се покачва бързо и рязко. Иначе за ИЯР мисля че не може да кандидатстваш по програми и се налага да си финансираш лекарствата сама. С две думи - положението е доста сложно, вероятно много хора биха те посъветвали направо да минеш на донорска Я, но аз лично още не съм се отказала от опитите със собствени. Виж какво ще каже Персенска и аз като Кали съм любопитна, но си в добри ръце. Там са професионалисти и ако е възможно да се направи нещо с твои Я, със сигурност ще го опитат


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #6 -: Април 07, 2016, 17:07:42 pm »
Здравейте моят преглед мина много зле като ме попита какви изследвания съм правила казах и на право за АМХ и тя ме попита преди да види резултата колко е 0,20 ли а аз и казах не 0,14 и тя ми каза че положението е много зле и че имам само 5% шанс да забременея питах я за стимулация тя ми отговори че тези стойности са почти изчерпан резерв и че няма какво да се стимулира и ми кажа че единствено остава донорска яйцеклетка.Явно след стойности 0,20 и нагоре може да се очаква някакъв резултат от стимулация а при мен не.
« Последна редакция: Април 07, 2016, 17:11:54 pm от ivona81 »
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #7 -: Април 07, 2016, 21:51:18 pm »
наистина лошо  :( но аз пак ще кажа,че надежда винаги има и човек не трябва да спира да се бори.Каквото и да решиш - дали със своя Я или донорска,важно е да има бебче на финала.А само да кажа,че ако не ме лъже паметта lili2011 беше с такова ниско АМХ и в момента е бременна спонтанно.За мен АМХ още не е докрай изследван показател, 5 %  шанс са ти 5 %


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #8 -: Април 07, 2016, 23:31:21 pm »
Здравей, ivona81. Би ли могла да споделиш стойностите и на другите изследвани хормони  и да споделиш колко антрални фоликула се видяха на прегледа. Благодаря много
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #9 -: Април 08, 2016, 08:48:46 am »
TSH-1.73 при реф.ст-сти 0,27-4,20,пролактин-124,3 при стойности 127-637,
LH-3.05 при стойности фол.2,4-12,60,овул.14-96,FSH-7,15 ПРИ СТОЙНОСТИ ФОЛ.3,2-12,50,ОВУЛ.4,7-21,50,ЕСТРАДИОЛ-190,20 ПРИ СТОЙНОСТИ ФОЛ 46-607,ОВУЛ.315-1828,ТЕСТОСТЕРОН-0,88 ПРИ СТОЙНОСТИ 0,22-2,90,ПРОГЕСТЕРОН-2,15 ПРИ СТОЙНОСТИ ФОЛ.0,6-4,70 ОВУЛ.2,40-9,4,DHEA-S 7,21 ПРИ СТОЙНОСТИ ЖЕНИ 15-44 Г <9.84,4 АНДРОСТЕНДИОН-9,60 ПРИ СТОЙНОСТИ ЖЕНИ 18-53Г 4,29-13,68 ВСИЧКИ ТЕЗИ ХОРМОНИ СА МИ ПРАВЕНИ НА 4 ДЕН ОТ ЦИКЪЛА .Антрални фоликули до сега не са ме гледали а само към 10-12 ден съм ходила на фоликуметрия три месеца и нямам овулация сега на следващият цикъл д-р Персенка ще види за антрални фоликули
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #10 -: Април 08, 2016, 09:45:08 am »
а ти колко месеца си мерила ФСХ или само един път? Защото по мое мнение стойностите му са много хубави, не ти е повишен. Но може това да е инцидентно само в този месец, а в останалите да ти е извън норми. Затова ме интересува дали си го измервала в повече от един месец. Ако ФСХ ти е в норма, много странно че нямаш овулация  :? Овулацията не изчезва ли вече при много високи стойности на ФСХ?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #11 -: Април 08, 2016, 09:57:40 am »
само един месец но сега при следващият цикъл ще го пусна пак
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #12 -: Април 26, 2016, 16:06:28 pm »
Здравейте днес бях на преглед отново при д-р Персенска след прие на дуфастон за задържан фоликул но още не се е махнал каза ми да пусна LH и естрадиол за да види дали има смисъл да ми дава нещо за стимулация или не а стойностите на LH e 2.5 при реф.стойности фол.фаза 2,12-10,89,овул.фаза 19,18-103,03,лут.фаза 1,2-12,86,постменопауза 10,87-58,64 а на естрадиола резултата ми е 80,4 при реф.стойности фол.фаза 27,00-122,0 овул.фаза 95,0-433,00 лут.ф.49-291 постменопауза 0,00-40,00 и ми каза да почна да пия фемара 5 дена по 2 и на 02,05,2016 пак да отида на преглед някоя от вас използвала ли е това лекарство и какъв е резултатът от него
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #13 -: Април 26, 2016, 18:51:18 pm »
Ивона, аз съм била на Фемара в един от месеците за инсеминация. При мен по никакъв начин не даде резултат - порасна само един доминантен фоликул, който даже не успяхме да спукаме с 10000Е Прегнил (аз обаче съм с ЛУФ). Дано обаче при теб резултатите са по-добри, ще стискам палци :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #14 -: Април 27, 2016, 22:31:55 pm »
ivona81, не се отказвай FSH е добре. Проследявала ли си овулацията, дари е редовна, всеки месец ли имаш такава? 

Аз също преди да забременея имах ИЯР, забременях два пъти със собствени яйцеклетки. Първата бременност...  всъщност прочети линка... http://www.zachatie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1136&Itemid=111

Мисля, че не  писах за ИЯР в разказа си но то се подразбира, в един момент FSH ми показа стойност 36. АМХ  и Антимюлеров изобщо не съм правила, щяха да са статистика, знаех отговора. Тогава бях много притеснена но после се нормализира. Родих дъщеря си 2 месеца преди да навърша 41.

Моят съвет, преди да помислиш за донорска процедура , опитай на естествен цикъл, ако се налага  много лека стимулация и намери лекар, който иска да се бори с теб.

За моя радост д-р Александров и д-р Даскалов бяха моята подкрепа.
От особена  важност са наличие дори и на малко антрални фоликули, аз имах и д-р Александров ми каза, че яйцеклетките ми може да са малко но са качествени поне до колкото може да прецени.

Пожелавам УСПЕХ! :-)
« Последна редакция: Април 27, 2016, 22:34:17 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #15 -: Април 28, 2016, 08:32:43 am »
Ивона, съгласна съм с това, което deep е писала - първо за ФСХ и второ за правилния лекар. Мен също ме водят силно редуциран яйчников резерв, но аз си знам, че си е направо изчерпан (АМХ преди 2 години - 0,250). Казаха ми го още когато бях на 30, сега съм на 32 години. Но при мен ФСХ също е с хубави стойности (последно 5,48 и то в месец след стимулация - лека, но стимулация). Овулация нямам всеки месец, но не заради липса на доминантен фоликул, а заради ЛУФ. Имам малко антрални, но последния път (преди 2 месеца) от два фоликула (пак с лека стимулация) извадихме две хубави яйцеклетки, които се оплодиха и се превърнаха в прекрасни ембриони. Бременност няма, просто малшанс, но аз съм благодарна и обнадеждена, че все пак успяваме донякъде. Лекарката ми е върхът. Ако не беше тя, още преди две години бях готова да си помисля, че всичко е загубено. Но тя смята, че показателите ми, годините и резултатите до момента дават надежди, че нещата могат да се случат и с мои яйцеклетки. Ще опитвам, докато има някакъв резултат. Ако не стане, ще мислим за другите опции.
Много успех и много вяра ти пожелавам. Само не се отказвай!

deep, да ви е здрава и слънчева малка Хрисиана!
 
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #16 -: Април 28, 2016, 09:03:59 am »
DEEP 3 МЕСЕЦА ХОДЕХ НА ФОЛИКУМЕТРИЯ И СЕ ОКАЗА ЧЕ НЯМАМ ОВУЛАЦИЯ А ПЪРВИЯТ ПЪТ КОГАТО БЯХ ПРИ Д-Р Персенска ми каза че положението е много зле и че щом имам едно дете защо да се занимавам с тези работи като ще е трудно но пък онзи ден ми каза че ще опитаме с стимулация и на 02,05,16 съм пак на преглед и че няма да се отказваме толкова лесно
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #17 -: Април 28, 2016, 11:42:24 am »
Благодаря Zlateto, пожелавам успех момичета! <3

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #18 -: Май 11, 2016, 13:22:05 pm »
Здравейте на 05,05,2016 ми правиха пункция и извадиха 2 яйцеклетки който стигнаха до бластоцист но има леки фрагменти казаха че ще ги замразят защото трябва да правя хистероскопия.Искам да попитам някой знае ли тези фрагменти дали оказват влияние на зародиша ако настъпи бременост може ли зародиша да има някакви увреждания и т.н.От емриологията ми каза че трябва да питам д-р Персенска и ако тя прецени имало някакви генетични изследвания за тези неща
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #19 -: Септември 30, 2016, 15:37:43 pm »
Здравейте,
искам и аз да ви споделя моя опит по темата. Аз според моят лекар нямам ИЯР, всички хормони са ми нормални, осевен Антимюлеровият хормон, който е 0,38.
При мен ситуацията е следната имам един отстранен яичник и другият с резекция като 14-годишна. Имам спонтанна бременност на 28 години, след 6 месечни опити. Дъщеря ми сега е на 7 години. От 4 години се опитвам да забременея и имам 1 биохимична бременност и 1 извънматочна, и двете спонтанни само с фоликулометрия. Имам 2 неуспешни инвитро опита, при които винаги вадеха по 5 яйцеклетки от единствения ми яйчник. Бях стимулирана по къс протокол със 300 или 225 единици меногон. Винаги се получаваха хубави ембриони за трансфер. Непосредствено след втория неуспешен опит забременях спонтанно, за съжаление се оказа кухо яйце и направих спонтанен аборт. Винаги имам спонтанна овулация. От 2 години съм под наблюдение всеки цикъл и до сега не съм имала ановулаторен. Моят лекар казва казва, че нисък антимюлеров означава малко яйцеклетки, но не лоши. Пожелавам на всички ни успех!
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2016, 18:17:29 pm »
Здравейте, момичета
аз случайно попаднах днес на темата и защото и аз съм в същото положение реших да се включа(въпреки че никой не е писал отдавна).
Моята диагноза също е ИЯР. АМХ е <0.1 ФСХ е много висок, нямам цикъл и респективно овулация. Преди около месец бях на консултация в клиника Надежда при д-р Персенска. Четох, че и Ивона е била при нея. На мен направо ми заяви, че съм за донорска яйцеклетка, нямало смисъл да се прави стимулация за собствени яйцеклетки. Аз не мисля, че няма шанс, а и все пак имам право да пробвам да имам свое дете. Затова търся и чета да събера повече информация, търся лекарят,който ще се заеме с нелеката мисия да сбъдне мечтата ми. Четох, че Deep e доволна от д-р Александров и д-р Даскалов.... Моля и другите момичета да споделят за техните Лекари. В Надежда не ми дадоха надежда, но вярвам, че стават и чудеса, а аз вярвам в тях.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #21 -: Ноември 15, 2016, 12:02:09 pm »
july13, аз също бях с такава диагноза, на базата на реакцията на организма ми при стимулация, не съм правила изследвания.
Не съм имала проблем с менструацията, както и със спонтанната овулация, при всяка стимулация обсъждах качеството на яйцеклетнике с д-р Александров, това ми даваше надежда, че имам шанс. :-)

За съжаление пишеш, че нямаш цикъл, както и овулация...

До сега правила си някаква стимулация в по-ранен етап?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #22 -: Ноември 15, 2016, 14:24:14 pm »
july13,
Аз съм човека ,който може би най-малко има право да прави коментар,но съвсем случайно проследих историята ти във форума.
Вярвам в надеждата,вярвам в това ,че човек трябва направи всичко по силите си за да сбъдне мечтите си,но понякога човек трябва да е реалист.От прочетено за теб разбрах:че ти си около 43 год.;нямаш цикъл от почти 2 години;имаш диагноза ИЯР и обикновенната ти гинеколожка,която няма нищо общо с репрудоктивен специалист ти е казала,че имаш шанс да забременееш със собствена яйцеклетка;направила си консултация в кл.Надежда,направи си онлайн консултация с Виена Инвитро Център(2 много добри репрудуктивни клиники,при двама много добри специалисти) и двамата ти казват ,че шанса ти е с донорска яйцеклета.Ако греша някъде ме поправи.Ако не греша :
Цитат
Аз не мисля, че няма шанс, а и все пак имам право да пробвам да имам свое дете
-Износването и раждането на дете с твой генетичен материал,не те прави родител.Всяко едно дете (осиновено,с донорска яйцеклетка,с донорски сперматозоид и др.)отглдано с цялата си безгранична любов те прави родител.Мисля ,че за да си помогнеш първо трябва да помислиш малко върху тази си нагласа и тогава да правиш каквото и да е било.
-След като 2ма репрудоктивни специалисти ти казват едно и също,не мислиш ли ,че трябва да се замислиш ,че все пак и това е шанс ,и може би той е последния ти шанс да родиш дете  , и ако не се забързаш може да го изпуснеш,защото забременяването е една малката част от целия процес и неволите и тревогите продължават
Целта ми не е да се заяждам,просто помисли,пътят няма да е лек.
Успех
« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 14:26:25 pm от bebeshok0326 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #23 -: Ноември 15, 2016, 16:46:29 pm »
подкрепям bebeshok0326.

мисля, че в момента проблемът ти е да приемеш диагнозата си. ти си още в стадия на отхвърляне и търсиш някой, който да те подкрепи в това.

ако намериш някой лекар, който да ти каже при тия данни, че имаш шанс със собствена яйцеклетка, това ще бъде шарлатан и безпринципен търгаш.

времето ти не е много, ако наистина искате дете, запиши се в списъка на чакащите за донорска яйцеклетка, защото и там нещата не стават бързо, нито от първия път. или помислете за осиновяване...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #24 -: Ноември 16, 2016, 20:00:40 pm »
Здравейте, момичета
Не  bebeshok0326, гинеколожката ми не е казвала, че мога да забременея със собствена яйцеклетка. Просто на база изследвания и прегледи(защото тя за разлика от тези в Надежда ми направи и ехографски преглед и то не веднъж) просто е на мнение, че би трябвало да се пробва стимулация. Последният път, когато бях при нея имаше един фоликул(не помня в кой яйчник).
А колкото до шарлатанството може да поспорим дали е шарлатанин лекар, който би се заел със стимулация или лекар, който с лека ръка, ей така ти казва " Мии няма друг начин" защо? Защото така пише в учебника. Но в живота не всичко е по учебник, има изключения, нюанси...
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2016, 22:23:11 pm »
А не ти ли е хрумвало, че просто могат да искат да ти вземат парите (най-грубо казано), щом ти предлагат опит с твои яйцеклетки?
Подкрепям момичетата.
Помисли на спокойствие и ти желая да намериш най-доброто решение! Бебешок ти е писала мноого подробно. Прочети го отново внимателно! Тук сме, за да те подкрепим, но и да те отрезвим, когато е нужно. Подкрепата се изразява и в това да ти покажем, че има и други пътища да стигнеш до мечтата си.

Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2016, 17:07:57 pm »
july13,
Искам да те поля за нещо.Независимо какво решение ще вземеш,моля те то да е информирано.Какво искам да кажа ,прочети(за различните възрастови групи) :
-репрудктивност на жената
-срокове за ин витро
-ефекти на стимулация(физически,психически),време,средства
-яйцеклетки,сперматозоиди-време,количество,качество
-етапи на развитие на ембрион в изкуствена среда и тяхната оценка
-имплантиране на ебрион и развитие в матката,видове малформации на ембрион и редукция
Да,медицината не е математика,не е по учебник,но има една статистика,която е направена не без причина и тя е  на базата на нашите истории.
Няма нищо лошо да играеш руска рулетка с живота си .Но не забравяй играеш и с друг живот.Аз лично в момента точно това правя,но го правя информирано и съм реалист.Запозната съм със всички възможни рискове още преди да се захвана с това и съм готова да поема психически и физически при негативно развитие на нещата.
Ние не сме ти врагове.Не чети избирателно. Искрено ти желая да намериш Докторът,който няма да е шарлатанин,който да изгуби и малкото оставащо време и средства(защото много от нас са минали и по този път)
Успех
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #27 -: Ноември 18, 2016, 09:26:44 am »
Здравей juli13 да и аз съм с АМХ 0,10 но ФСХ ми е в нормите и първоначално д-р Персенска ми каза че единственият начин е с тези стойности на АМХ е донорска яйцеклетка но пък после реши да пробваме със стимулация от която извадиха 2 яйцеклетки и двете се оплодиха и върнаха но само едното се захвана и сега съм в 7 седмица така че надежда има нищо не ти пречи да се пробва с стимулация
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #28 -: Ноември 18, 2016, 12:48:01 pm »
Ивона, на теб само един параметър не ти е в норма. А при july са повече. Аз си мисля, че щом д-р Персенска я е насочила към донорска, значи има причина за това, и то основателна.

Успех, момичета!

*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #29 -: Ноември 18, 2016, 13:19:39 pm »
july13, писахме си на лични, позволявам си да ти пиша и тук. Напълно съм съгласна с написаното от момичетата - това се опитах да ти кажа и аз, но малко по-деликатно. Не се хващай само за един параметър и това как са процедирали при други от нас. Аз също бях с АМХ 0,250 единици, но със запазени стойности на ФСХ, овулация, цикъл и качество на яйцеклетките. Опитах се да ти обясня и значението на годините, което в случая никак не е за пренебрегване. Едни от най-добрите лекари са те консултирали и са на едно мнение. Колкото и трудно да изглежда приемането на реалността сега, важно за теб и партньора ти е трезво да погледнете истината в очите. И да опонираш всеки, който пише тук, и да се тръшкаш, и да обикаляш от кабинет на кабинет, и да съдиш всеки лекар, който няма да се наеме да прави опити с твои яйцеклетки,  няма да реши проблема, а по-скоро би го задълбочил откъм фактор време. Донорската яйцеклетка и осиновяването не означават "чуждо дете" - това е шанс да имаш своя рожба, която да отгледаш и дариш с любовта си.
Каквото и решение да вземеш и по който и път да тръгнеш, от сърце ти желая много късмет и успех.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #30 -: Ноември 18, 2016, 16:23:13 pm »
Злати,  :good_post:

Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #31 -: Ноември 20, 2016, 20:22:25 pm »
Здравейте
Не са ми предлагали опити да забременея с мои яйцеклетки, както и никой не е казвал че може. Аз съм от хората, които не се доверяват на едно мнение камо ли ако то е на лекар(не им вярвам много). Това, което правя в момента е да разбера дали тази диагноза е ВЯРНА. Пиша тук за да разбера дали има и други с такава и как са процедирали, какво е станало, при кого са ходили на преглед и процедури. Радвам се, че все пак има и такива сред вас, които влизат в положението ми и се опитват да помогнат.
Едва ли някоя от вас знае какво е с години да търсиш човекът, с когото да създадеш семейство. Няколко провалени връзки от които най- малкото което съм искала е било дете. И накрая, когато намериш Човекът....съдбата ти забива нож в гърба.
Не пожелавам това на никого, дори на враговете си.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #32 -: Ноември 21, 2016, 10:02:40 am »
july13
Всяка от нас,отделила от времето си да ти пише се опитва да ти помогне.Последното нещо, от което имаш нужда според мен е съжаление.Има къде,къде по-лоши неща в живота от това с години да търсиш партьор.А жените който въобще не го намират?Жените ,който тръгват по пътя за мечтаното дете сами,те какво да кажат?Мога да продължа да давам примери до безкрай.
Успокой се,няма нищо страшно в диагнозата ти,приеми ,че това е твоя път и той е за добро.Той се случва на теб,за да те научи на нещо,за да те направи по-добра и по-силна.
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #33 -: Ноември 21, 2016, 10:55:31 am »
Джули, мисля че повечето от нас са минали през не един лекар и са търсили няколко мнения.Но при теб хормоните не лъжат.ФСХ и ЛХ в такива стойности аз лично не съм срещала във форума, а съм тук от доста време.АМХ също е доста нисък.Липсата на цикъл е също така показателна.Мен и друго ме учуди, как лекарката ти е видяла овулация, при положение, че ти нямаш цикъл?Какъв фоликул е видяла?

Повярвай ни не всяка една от нас е с мъжът на мечтите си цял живот.Много момичета го намират късно, много пък от момичетата тук имат проблеми с мъжът си и остават сами след като родят, а има и момичета който в доста по-ранна възраст чуват тази диагноза ИЯР.Живота не е лесен и ние го знаем.Колко сълзи и мъка има в този форум само ние пишещите тук знаем.Но наред с тях има отрезвяване, приемане на действителността и действие.Действие, защото всеки месец, всяка година са пагубни.


Момичетата ти писаха, за да ти помогнат.От тук нататък ти решаваш какво да предприемеш.Може би сме груби, но казваме истината.По-добре ли ще се чувстваш ако всички пърхаме с криле и ти обясняваме как всичко е прекрасно, а след 2 години ти кажат съжалявам закъсняла си, къде си била до сега?

*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #34 -: Ноември 21, 2016, 11:28:54 am »
При Амх <0.1, при липса на цикъл и овулация е престъпление (едва ли не) въобще да се споменава думата стимулация. Стимулацията не призвежда яйцеклетки. Дори  да се появи някаква (хипотетично) ей тъй на - изненада от нищото , от нея бебе не става .... да е оплоди, да се дели, да се имплантира, да се здаържи и износи, че и да е здрав плода - това граничи с абсурда.
Напълно съм съгласна с момичетата, писали по-горе.
Джули, точно тук е мястото на изстрадалите и то много страдали в мечтата и по пътя към бебето.  Съветвам те да се довериш на лекаря си. На д-р Персенска аз лично бих се доверила. С такива показатели вариантът е един. За съжаление. Често истината наистина трудно се приема.
Пиша това като на майка на донорско бебе. 
П.С. На 42   е нормално да се изчерпва яйчниковия резерв, това е в реда на нещата, това е биология и физиология.  Не е съдба, не се сърди на нея.
« Последна редакция: Ноември 21, 2016, 11:45:25 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #35 -: Ноември 21, 2016, 11:43:33 am »
Здравейте моето АМХ  е 0,18 а ФСХ 53,92 и съм трети месец без цикъл.ФСХ то ми се вдигна до небето след неуспешна стимулация и от там всичко тръгна надолу ,лекарите са категорични че съм в преждевременна менопауза.Аз също не искам да повярвам ,че ми се случва това на 38г. да влизам в критическа и да нямам дете но продължавам да се надявам на чудо.Моя лекар е категоричен ,че инвитро няма да ми помогне и аз съм наясно с това.Според него имам минимален шанс за естествено забременяване защото яйцеклетките на жената не свършвали изведнъж.Предложиха ми вариант донорска яйцеклетка които обмисляме но за момента не сме се решили.Много е трудно да приемеш диагнозата си и да продължиш напред ,въпреки че аз съм още в началото и само един лекар е поставил тази диагноза.Аз за себе си съм решила да пробвам всичко ако мога да възстановя цикъла си и нормализирам хормоните а ако не стане остава донорска яйцеклетка.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2016, 11:20:55 am »
Момичета, с настъпването на менопаузата се случват дегенеративни промени и с маточнота лигавицата а знаете, че за да има бременност независимо дали със собствена или донорска яйцеклетка е необходимо тя да има определени показатели.

Споделям това, за да имате предвид, че времето е основен фактор.

Пожелавам да вземете правилният специалист  и не подценявайте варианта - Ин Витро на Естествен цикъл. За мен е удачен при състояния на ИЯР.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2016, 14:27:01 pm »
.Аз за себе си съм решила да пробвам всичко ако мога да възстановя цикъла си и нормализирам хормоните а ако не стане остава донорска яйцеклетка.
Лорена, това ти ли реши, че е възможно да се случи или специалист каза, че е възможно, имам предвид възстановяването на цикъла. По дълъг протокол ли беше? Защо стимулацията беше неуспешна? Как ако с ин витро е невъзможно, то по естествен път ще има шанс, макар и минимален. АМХ преди колко време показа 0,18?
С Deep  съм съгласна по принцип. Но, на ЕЦ при изчерпан яйчников резерв читави яйцеклетки почти е невъзможно да се "хванат", при намален яйчников резерв - да, и пак е трудна работа. И пак ще се повторя от предния пост, нещата не опират само до +тест.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2016, 14:54:49 pm »
Цитат
И пак ще се повторя от предния пост, нещата не опират само до +тест.

 :balk_602:
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #39 -: Ноември 24, 2016, 10:19:11 am »
Аз не съм правила стимулация за инвитро а за инсеминация тази година февруари беше първата с менопур 75 и се разви един фоликул с нормални размери но самата процедура се провали по други причини.Следващата стимулация беше април пак със същия препарат но тогава не се получи фоликула си остана на същото положение.Това провокира лекаря да ми назначи АМХ и ФСХ.Изследвах ги и бяха извън всички граници.Май месец го изследвах АМХ то сега незнам колко е.Юли месец ми беше последния цикъл и пак пуснах ФСХ което е 53,92 към момента.От скоро съм на хормонало заместваща терапия да имам цикъл евентуално.Моя лекар  не дава голям шанс да се възстанови цикъла ми и да ми се оправят хормоните но и не го отричат напълно, просто искам още един такъв лекар да ми потвърди диагнозата да не се доверявам само на едно мнение.Това е в общи линии аз в момента обвинявам себе си ,че толкова много се дърпах и страхувах от инвитро и не започнахме с него още миналата години когато всичко ми беше напред, но минало заминало не мога да го върна.
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2016, 10:27:28 am »
Лорена, извинявай че така ще го кажа, но никой лекар не прави каквато и да е АРТ процедура без да има изследвани полови хормони.Това са базови изследвания, пускат се при първо влизане в клиниката.

*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2016, 10:59:20 am »
Лорена, извинявай че така ще го кажа, но никой лекар не прави каквато и да е АРТ процедура без да има изследвани полови хормони.Това са базови изследвания, пускат се при първо влизане в клиниката.
:good_post:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2016, 14:05:49 pm »
Аз не съм казала ,че нямам пускани хормони всичко ми беше изследвано преди започване на процедурата и след неуспешната стимулация ми назначи само ФСХ и АМХ.Нещо стана объркване май може би не съм обеснила достатъчно ясно.
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2016, 14:38:20 pm »
Лорена, не го приемай като заяждане, но на 38г. изследване за АМХ  е сред базовите изследвания. Да минеш през ДВЕ, макар и леки стимулации и чак тогава да се сети лекаря ти за АМХ .. за мен е - смени го.
Не зная тази хормонално заместваща терапия от къде ще "измъкне" читав фоликул (респ. яйцекл.) като няма резерв, даже и да се появи някакво менструално течение.
 На твое място вместо да губя време в изпитване на някаква хипотеза бих потърсила мнение поне от още един специалист.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2016, 14:49:31 pm »

С Deep  съм съгласна по принцип. Но, на ЕЦ при изчерпан яйчников резерв читави яйцеклетки почти е невъзможно да се "хванат", при намален яйчников резерв - да, и пак е трудна работа. И пак ще се повторя от предния пост, нещата не опират само до +тест.

Така е, трудна но не невъзможна работа. Тук е вече отговорността на лекуващият лекар да прецени качеството на яйцеклетките. При всички случаи е по-добре от стимулация, която ще глътне  голям ресурс от средства а броя яйцеклетки ще е нищожен.
Но разбира се, за ЕЦ е необходимо да има менструация, дори и да се наложи лека стимулация да се подпомогне производството на 1 яйцеклетка, количеството необходими хормони е много по-малко.

Пожелавам Успех! <3

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2016, 15:45:02 pm »
Да ще го сменим решили сме.Но незнам с тази диагноза към къде и към кой да се насоча.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2016, 19:39:51 pm »
Не търся съжаление мили дами!
СЪБИРАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛЕКАРИ, МЕТОДИ, РЕЗУЛТАТИ!!!
Толкова ли е сложно да се напише "Моят проблем е сходен с твоя...Бях (или съм) при д-р............в този случай той ми препоръча..........
Не ми анализирайте резултатите или годините, тези неща аз много добре ги знам. Ясно ми е, че нещата са доста зле и няма време. Затова ако имате желание отделете време и напишете Къде, При кого и Как!
Така ще ми помогнете повече.
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #47 -: Ноември 28, 2016, 21:17:31 pm »
July, зачетох се в постовете ти и някъде ми се губят някакви години.
1. При консултацията с д-р Станулов пишеш, че си пила контрацептиви 10 г начало от 24-25 годишна възраст и си ги спряла на 36. След спирането цикъл повече не ти е дошъл и си чула за някакво " блокиране" на яйчниците. Д-р Станулов търпеливо и изчерпателно ти е отговорил на въпросите. Не приемаш явно.
2. Миналата година пишеш че си на 42 и от около 5 мес. Нямаш цикъл ?????
3. Преди няколко дни пишеш че от около 2г. нямаш цикъл...
ТА от 36 годишна до 42 -3 ти имаше или нямаше цикъл последно???
Д-р Станулов деликатно ти е обяснил че шанса ти за собствена яйцеклетка си е направо нулев. Д-р Персенска също по един или друг начин ти е казала същото. Ти обаче си се хванала като  удавник за сламка на думите на твоя гинеколожка, която междувпрочем сама казваш не е репродуктивен специалист. Чакаш чудеса, а разбираш ли в същност, че това чудесо е като все едно щъркела да ти донесе бебето. И докато чакаш него - чудесото ще загубиш  малката възможност, която ти е останала да станеш майка.
С последното написано от теб се разбира (поне аз), че ти въобще не си наясно, ама въобще. Няма забременяла с твой аналог на показателите. НО всичките накуп, не само един в отклонение. Да не говорим въобще за забременяла със СОБСТВЕНИ яйцеклитки при липса на цикъл поне 2г. (а май са и повече годините).  Просто няма кой да пише, защото няма . Няма такива методи все още - такива които да създадат яйцеклетки.
Тук се опитваме да те насочиме да помислиш за алтернативата, която не е панацея обаче, и никой не може да ти даде никаква гаранция, никаква.
Аз (ние) успях със д-р Стаменов, но с донорска яйцеклетка. Забременях преди да навърша 44 след достатъчно много похабени сили, нерви, средства и най-много от всичко емоции. Забременях при стойности в референтни граници и съотношения на ВСИЧКИ полови и щитовидни хормони, но ... явно жените в зенита си на репродуктивната възраст даже и да имат яйцеклетки (на опит до 16 пунктирани), то те не са качествени. Приех, го, факта просто го приех. Сега - никога не съм била по щастлива, ..... на всичкото отгоре с цикъл и овулация като по книга пфу.
Не съм аналогичен случай, споделих обаче.
Не се наостряй така, тук врагове нямаш.
« Последна редакция: Ноември 28, 2016, 21:52:50 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2016, 20:58:01 pm »
july13, не  съжалявам теб, съжалявам, че се налага да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация. 

Ако желаеш да направиш консултация и адекватно мнение мога да ти предложа преглед при двама лекари, които  помогнаха на мен, забременях при Д-р Александров - АГ Варна и Д-р Васил Даскалов - Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов".

Все още си спомням как се почувствах, когато разбрах, че за да забременея дори и чрез Ин Витро процедура, трябваше да направя операция за прекъсване на маточните тръби. Сега вече не звучи толкова ужасно но през далечната 2004 година беше меко казано - стресиращо.


Пожелавам ти успех! Ще се радвам да споделиш хубави новини.
« Последна редакция: Ноември 29, 2016, 21:04:12 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2016, 22:14:50 pm »
july13, не  съжалявам теб, съжалявам, че се налага да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация. 
Deep, как в същата ситуация - забременя с АМХ <0.1, ФСХ 87 и липса на цикъл 2 години?
Ако имаш предвид съща ситуация чувство на обърканост, безсилие и безисходица по принцип, то това го е изпитала всяка една от нас или почти всяка след още първия неуспешен опит. А след всеки следващ усещането е още по силно и смазващо. И луража за решенията за необходимите интервенции за да се случат нещата. Това не е точно темата на дискусия.

Джули, искрено ти желая успех каквото и да предприемеш!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2016, 23:01:04 pm »
july13, не  съжалявам теб, съжалявам, че се налага да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация. 
Deep, как в същата ситуация - забременя с АМХ <0.1, ФСХ 87 и липса на цикъл 2 години?
Ако имаш предвид съща ситуация чувство на обърканост, безсилие и безисходица по принцип, то това го е изпитала всяка една от нас или почти всяка след още първия неуспешен опит. А след всеки следващ усещането е още по силно и смазващо. И луража за решенията за необходимите интервенции за да се случат нещата. Това не е точно темата на дискусия.

Джули, искрено ти желая успех каквото и да предприемеш!

Авалон, сама си отговорила на въпроса, който задаваш. 

"...да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация..."
В предните постове споделих доста подробно, какви бяха обстоятелствата при мен.

През годините се научих, че всеки преминава през своите изпитания, аз лично не мога да изразя мнение  за това семейство, не съм лекар, нямам право.  По пътя през тези изпитания, предполагам, че ще се наложи да вземат решения, за които те ще са подготвени.

Радвам се, че сте сбъднали вашата мечта!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #51 -: Декември 01, 2016, 08:10:00 am »
deep едно е да се бориш със стерилитета на 30 г. и да знаеш ,че имаш  още около 10 г. пред теб да експериментираш(визирам себе си),друго е все още да имаш яйцеклетки,да със съмнителен качество но ги има и можеш да пробваш стимулация,естествен цикъл,има някакъв шанс(в случая ти и другите момичета тук),трето е когато яйцеклетките са свършили,няма ги просто,една яцеклетка на година не означава нищо(визирам Джули).
Всяка една минава през своята "драма" по един или друг начин,коя с по силна психика,коя с по слаба и това е съвсем нормално.Ако не можеш сам да минеш по пътя (говоря психически), има добри психолози и няма нищо срамно в това.
Тук става въпрос за Джули и как да и помогнем и за това ще се обърна пак към нея-Джули:
-Това ,че сме с по остър език не означава ,че ти мислим злото
-Просото приеми диагнозата си. Скрий се в някой ъгъл,поплачи,хвърляй,блъскай и тн. и просото се изправи ,по-най бързия начин.Действай с донорска яйцеклетка,защото нямаш време.Ако нямаш финансова възможност осинови дете,стани приемен родител и тн.А ако не си готова да направиш всичко това,ти не си готова да станеш майка.Жена,която иска да стане майка,става на всяка цена,без претенции(собствен генетичен материал,донорство,осиновяване и тн.).Тя пада,изправя се и се изтупва и просто продължава напред,защото знае ,че е тук за да бъде майка.Никой не е казал ,че пътят ще бъде лек.
За пореден път се извинявам,ако обиждам някого.Не е умишлено.
« Последна редакция: Декември 01, 2016, 08:15:31 am от bebeshok0326 »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #52 -: Декември 02, 2016, 09:52:38 am »
deep едно е да се бориш със стерилитета на 30 г. и да знаеш ,че имаш  още около 10 г. пред теб да експериментираш(визирам себе си),друго е все още да имаш яйцеклетки,да със съмнителен качество но ги има и можеш да пробваш стимулация,естествен цикъл,има някакъв шанс(в случая ти и другите момичета тук),трето е когато яйцеклетките са свършили,няма ги просто,една яцеклетка на година не означава нищо(визирам Джули).
Всяка една минава през своята "драма" по един или друг начин,коя с по силна психика,коя с по слаба и това е съвсем нормално.Ако не можеш сам да минеш по пътя (говоря психически), има добри психолози и няма нищо срамно в това.

bebeshok0326, всеки мой пост е насочен само и единствено към july13 и момичетата в подобна ситуация, собствената си "драма" не споделих, за да се оплаквам на потребителите колко трудно ми е било а за пример на july13, че в тази борба много често се налага да вземаме трудни решения подчинени на действителността.

Предполагам не се заблуждаваш, че нямам мнение относно нейната ситуация но  въпрос на култура е как да и се поднесе, освен това никой от нас не е Господ и не разполага с живота. Очевидно е, че july13 не е подготвена за реалността, тук идва информираната  отговорност на лекарите.

Смятам, че july13 правилно се е насочила за второ и трето ако и е необходимо и пето мнение.

« Последна редакция: Декември 02, 2016, 10:35:47 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #53 -: Декември 02, 2016, 10:12:09 am »
Момичета темата е много трудна.Всеки я приема по различен начин, всеки преживява нещата различно, всеки по различен начин намира своя път.

Мисля, че Джули сама ще прецени какво да прави и как.Като настъпи момента при нея ще приеме или не диагноза, начин на лечение и каквото още се налага.

Няма смисъл да се караме и да сме груби една към друга.Осъзнавам колко сме различни и колко по различен начин приемаме света!

Аз ще се радвам, ако тя продължи да споделя и пита тук, защото можем да сме и от полза.Но това вече е само нейно решение!


Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #54 -: Декември 02, 2016, 10:41:27 am »
Културата ми е да бъда искрена и да казвам истината,която не винаги е лицеприятна.Постъпвам така,както искам да бъде постъпено с мен.Не целя да нападам когото и да е било или да обиждам когото и да е било.Мисля,че сме големи хора.
Последното ,с което ще се включа координати на психолог Елена Димитрова-Ангелова http://mechtazabebe.com/
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #55 -: Декември 02, 2016, 11:31:14 am »
Общо взето, много рядко се срещат толкова ясни случаи на окончателно изчерпан яйчников резерв, какъвто е случаят на july13. Въпреки, че в различните си постинги тя разкрива различни парчета от цялостната картина, а не цялата наведнъж - нещата са ясни:

напреднала възраст (43), липса на менструация от години, липса на фоликули, АМХ 0,1, ФСХ над 80

Получила е 2 консултации в специализирани клиники с еднаква препоръка - за донорска процедура. Получила е многобройни съвети в същия дух и от пациентите в 2 различни форума.

Вие всички знаете, че тя няма как да получи друг съвет, освен ако не попадне на шарлатанин, който да експлоатира психологическия й проблем за своя сметка.

Тя просто няма шанс за дете чрез собствена яйцеклетка.

Това е много тежка за приемане диагноза и е разбираемо, че някои хора могат да се съпротивляват дълго и усилено на приемането на диагнозата. Това си е стандартен етап от психологическия процес на преработката на неприятната истина, но очевидно при july13 има допълнителни трудности да се премине отвъд този етап на неприемането. Това носи следните потенциални опасности за нея:

Тя може да стане жертва на шарлатани, които да я "лекуват" безуспешно, като това ще й струва загуба на много средства, на много нерви и на много време.

Самото дълго неприемане на диагнозата и на реалните опции, които стоят пред нея, струва загуба на време, с което тя не разполага.

На тази възраст бременността, раждането и майчинството натежават все повече с всяка измината година. Самото чакане за донорска яйцеклетка е дълго и отнема време. А и никой не дава гаранция, че ще стане от първия път. Да припомня примера на нашата съфорумка Танита, която без излишна психологическа съпротива прие нормално диагнозата за изчерпан яйчников резерв още на 39 години, започна донорски процедури, но успя да стане майка едва на 49!

Затова, аз лично подкрепям мнения като на bebeshok0326, които по умерен, но достатъчно категоричен начин казват истината в очите на жената. За мен, тя се нуждае от помощ на психолог или психотерапевт, за да премине през този препъни-камък. Иначе, ще продължи да страда, да обикаля лекарите, да рови и търси надежда из форуми и накрая пак ще стигне до това, което й казваме тук, но след Х на брой загубени месеци или години...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #56 -: Декември 02, 2016, 11:55:57 am »
Не търся съжаление мили дами!
СЪБИРАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛЕКАРИ, МЕТОДИ, РЕЗУЛТАТИ!!!
Толкова ли е сложно да се напише "Моят проблем е сходен с твоя...Бях (или съм) при д-р............в този случай той ми препоръча..........
Не ми анализирайте резултатите или годините, тези неща аз много добре ги знам. Ясно ми е, че нещата са доста зле и няма време. Затова ако имате желание отделете време и напишете Къде, При кого и Как!
Така ще ми помогнете повече.


Както е видно july13 е наясно със собствената си ситуация но търси всякакъв възможен начин да се хване за "сламка", явно няма доверие на лекарите, с които се е консултирала. Така или иначе ние също и помогнахме  да се ориентира, въпреки това тя отново моли за помощ за връзка с лекар. Ами да и помогнем да не попадне на шарлатанин, ние - защото  преценяваме трезво. Лекарите ще намерят начин да и обяснят дори и да за пореден път.

За мен като личност е арогантно да продължаваме с определения като:
А ако не си готова да направиш всичко това,ти не си готова да станеш майка.

После да и обясняваме, че не сме искали да я обидим.

« Последна редакция: Декември 02, 2016, 12:05:26 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #57 -: Декември 02, 2016, 12:17:14 pm »
deep всяко изречение извадено от контекста може да звучи арогантно и да обижда.
Не ме карай да се обяснявам допълнително
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #58 -: Декември 02, 2016, 12:35:43 pm »
bebeshok0326, да не задълбочаваме темата, мисля, че се изчерпа, вярвам, че july13, ще прецени трезво как да продължи своя път.

Пожелавам ти, спокойна бременност до края и здраво бебе около термин!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #59 -: Декември 02, 2016, 17:23:40 pm »
Момичета, споделям последното мнение на jam. При случая на july13 се налага повече психологическа подкрепа/помощ от такъв специалист, отколкото медицинска. Ако тя веднъж приеме диагнозата си, ще стигне и до подходящия репродуктивен специалист, който да прецени шансовете при опит с донорска яйцеклетка. Лошото е, че времето е ограничено. Също така е вярно обаче, че никой отвън не може да й отвори очите, ако тя не е склонна да приеме горчивата истина. Казвам го от личен опит. Тръгнах късно, но с вяра, че нещата ще се случат. При това имах цикъл и овулация, но лоши хормонални показатели. Възрастта ми обаче беше основният проблем. Трудно го приех. Струваше ми много. Не говоря само за средства. Дори емоционалните проблеми бяха по-големи от медицинските. Да, майка не се става със забременяването, но масовият случай е да забременееш спонтанно и сблъсъкът с невъзможността да се осъществи този вариант е много стресиращ. И прямотата изглежда като враждебност, защото човек не е подготвен да възприеме наведнъж толкова негативна информация. След шока ще дойде отрезвяването и информирането, а после ще се избистри и решението, но това си е до човека. Всеки си има свое темпо на узряване.

Споделям като майка на две донорски деца. Сега се чудя какво толкова съм се колебала, но тогава всяко съмнание си е имало смисъл, за да се стигне до вярното за мен решение.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #60 -: Декември 06, 2016, 10:15:14 am »
 beata, чудесно е, че си успяла с донорска процедура, пожелавам ти щастливо майчинство и много усмивки! :-)

Би ли споделила повече информация, къде успя, в коя клиника, какви бяха притесненията ти! Мисля, че на july13 и други момичета с такава диагноза ще бъде от голяма полза да прочетат от реален потребител.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #61 -: Декември 06, 2016, 10:31:10 am »
Благодаря, deep! Нека пожеланията ти към мен станат сбъдната мечта за всички момичета, които искат да бъдат майки.

Част от терзанията ми по темата ги има в една доста задълбочена дискусия тук във форума. А за пътя си към майчинството разказах ето тази история.