0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #40 -: Ноември 24, 2016, 10:27:28 am »
Лорена, извинявай че така ще го кажа, но никой лекар не прави каквато и да е АРТ процедура без да има изследвани полови хормони.Това са базови изследвания, пускат се при първо влизане в клиниката.

*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #41 -: Ноември 24, 2016, 10:59:20 am »
Лорена, извинявай че така ще го кажа, но никой лекар не прави каквато и да е АРТ процедура без да има изследвани полови хормони.Това са базови изследвания, пускат се при първо влизане в клиниката.
:good_post:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #42 -: Ноември 24, 2016, 14:05:49 pm »
Аз не съм казала ,че нямам пускани хормони всичко ми беше изследвано преди започване на процедурата и след неуспешната стимулация ми назначи само ФСХ и АМХ.Нещо стана объркване май може би не съм обеснила достатъчно ясно.
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2016, 14:38:20 pm »
Лорена, не го приемай като заяждане, но на 38г. изследване за АМХ  е сред базовите изследвания. Да минеш през ДВЕ, макар и леки стимулации и чак тогава да се сети лекаря ти за АМХ .. за мен е - смени го.
Не зная тази хормонално заместваща терапия от къде ще "измъкне" читав фоликул (респ. яйцекл.) като няма резерв, даже и да се появи някакво менструално течение.
 На твое място вместо да губя време в изпитване на някаква хипотеза бих потърсила мнение поне от още един специалист.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2016, 14:49:31 pm »

С Deep  съм съгласна по принцип. Но, на ЕЦ при изчерпан яйчников резерв читави яйцеклетки почти е невъзможно да се "хванат", при намален яйчников резерв - да, и пак е трудна работа. И пак ще се повторя от предния пост, нещата не опират само до +тест.

Така е, трудна но не невъзможна работа. Тук е вече отговорността на лекуващият лекар да прецени качеството на яйцеклетките. При всички случаи е по-добре от стимулация, която ще глътне  голям ресурс от средства а броя яйцеклетки ще е нищожен.
Но разбира се, за ЕЦ е необходимо да има менструация, дори и да се наложи лека стимулация да се подпомогне производството на 1 яйцеклетка, количеството необходими хормони е много по-малко.

Пожелавам Успех! <3

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2016, 15:45:02 pm »
Да ще го сменим решили сме.Но незнам с тази диагноза към къде и към кой да се насоча.
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2016, 19:39:51 pm »
Не търся съжаление мили дами!
СЪБИРАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛЕКАРИ, МЕТОДИ, РЕЗУЛТАТИ!!!
Толкова ли е сложно да се напише "Моят проблем е сходен с твоя...Бях (или съм) при д-р............в този случай той ми препоръча..........
Не ми анализирайте резултатите или годините, тези неща аз много добре ги знам. Ясно ми е, че нещата са доста зле и няма време. Затова ако имате желание отделете време и напишете Къде, При кого и Как!
Така ще ми помогнете повече.
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #47 -: Ноември 28, 2016, 21:17:31 pm »
July, зачетох се в постовете ти и някъде ми се губят някакви години.
1. При консултацията с д-р Станулов пишеш, че си пила контрацептиви 10 г начало от 24-25 годишна възраст и си ги спряла на 36. След спирането цикъл повече не ти е дошъл и си чула за някакво " блокиране" на яйчниците. Д-р Станулов търпеливо и изчерпателно ти е отговорил на въпросите. Не приемаш явно.
2. Миналата година пишеш че си на 42 и от около 5 мес. Нямаш цикъл ?????
3. Преди няколко дни пишеш че от около 2г. нямаш цикъл...
ТА от 36 годишна до 42 -3 ти имаше или нямаше цикъл последно???
Д-р Станулов деликатно ти е обяснил че шанса ти за собствена яйцеклетка си е направо нулев. Д-р Персенска също по един или друг начин ти е казала същото. Ти обаче си се хванала като  удавник за сламка на думите на твоя гинеколожка, която междувпрочем сама казваш не е репродуктивен специалист. Чакаш чудеса, а разбираш ли в същност, че това чудесо е като все едно щъркела да ти донесе бебето. И докато чакаш него - чудесото ще загубиш  малката възможност, която ти е останала да станеш майка.
С последното написано от теб се разбира (поне аз), че ти въобще не си наясно, ама въобще. Няма забременяла с твой аналог на показателите. НО всичките накуп, не само един в отклонение. Да не говорим въобще за забременяла със СОБСТВЕНИ яйцеклитки при липса на цикъл поне 2г. (а май са и повече годините).  Просто няма кой да пише, защото няма . Няма такива методи все още - такива които да създадат яйцеклетки.
Тук се опитваме да те насочиме да помислиш за алтернативата, която не е панацея обаче, и никой не може да ти даде никаква гаранция, никаква.
Аз (ние) успях със д-р Стаменов, но с донорска яйцеклетка. Забременях преди да навърша 44 след достатъчно много похабени сили, нерви, средства и най-много от всичко емоции. Забременях при стойности в референтни граници и съотношения на ВСИЧКИ полови и щитовидни хормони, но ... явно жените в зенита си на репродуктивната възраст даже и да имат яйцеклетки (на опит до 16 пунктирани), то те не са качествени. Приех, го, факта просто го приех. Сега - никога не съм била по щастлива, ..... на всичкото отгоре с цикъл и овулация като по книга пфу.
Не съм аналогичен случай, споделих обаче.
Не се наостряй така, тук врагове нямаш.
« Последна редакция: Ноември 28, 2016, 21:52:50 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2016, 20:58:01 pm »
july13, не  съжалявам теб, съжалявам, че се налага да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация. 

Ако желаеш да направиш консултация и адекватно мнение мога да ти предложа преглед при двама лекари, които  помогнаха на мен, забременях при Д-р Александров - АГ Варна и Д-р Васил Даскалов - Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов".

Все още си спомням как се почувствах, когато разбрах, че за да забременея дори и чрез Ин Витро процедура, трябваше да направя операция за прекъсване на маточните тръби. Сега вече не звучи толкова ужасно но през далечната 2004 година беше меко казано - стресиращо.


Пожелавам ти успех! Ще се радвам да споделиш хубави новини.
« Последна редакция: Ноември 29, 2016, 21:04:12 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2016, 22:14:50 pm »
july13, не  съжалявам теб, съжалявам, че се налага да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация. 
Deep, как в същата ситуация - забременя с АМХ <0.1, ФСХ 87 и липса на цикъл 2 години?
Ако имаш предвид съща ситуация чувство на обърканост, безсилие и безисходица по принцип, то това го е изпитала всяка една от нас или почти всяка след още първия неуспешен опит. А след всеки следващ усещането е още по силно и смазващо. И луража за решенията за необходимите интервенции за да се случат нещата. Това не е точно темата на дискусия.

Джули, искрено ти желая успех каквото и да предприемеш!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2016, 23:01:04 pm »
july13, не  съжалявам теб, съжалявам, че се налага да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация. 
Deep, как в същата ситуация - забременя с АМХ <0.1, ФСХ 87 и липса на цикъл 2 години?
Ако имаш предвид съща ситуация чувство на обърканост, безсилие и безисходица по принцип, то това го е изпитала всяка една от нас или почти всяка след още първия неуспешен опит. А след всеки следващ усещането е още по силно и смазващо. И луража за решенията за необходимите интервенции за да се случат нещата. Това не е точно темата на дискусия.

Джули, искрено ти желая успех каквото и да предприемеш!

Авалон, сама си отговорила на въпроса, който задаваш. 

"...да се бориш с проблема стерилитет и същевременно зная, че има надежда, защото аз самата съм била в същата ситуация..."
В предните постове споделих доста подробно, какви бяха обстоятелствата при мен.

През годините се научих, че всеки преминава през своите изпитания, аз лично не мога да изразя мнение  за това семейство, не съм лекар, нямам право.  По пътя през тези изпитания, предполагам, че ще се наложи да вземат решения, за които те ще са подготвени.

Радвам се, че сте сбъднали вашата мечта!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #51 -: Декември 01, 2016, 08:10:00 am »
deep едно е да се бориш със стерилитета на 30 г. и да знаеш ,че имаш  още около 10 г. пред теб да експериментираш(визирам себе си),друго е все още да имаш яйцеклетки,да със съмнителен качество но ги има и можеш да пробваш стимулация,естествен цикъл,има някакъв шанс(в случая ти и другите момичета тук),трето е когато яйцеклетките са свършили,няма ги просто,една яцеклетка на година не означава нищо(визирам Джули).
Всяка една минава през своята "драма" по един или друг начин,коя с по силна психика,коя с по слаба и това е съвсем нормално.Ако не можеш сам да минеш по пътя (говоря психически), има добри психолози и няма нищо срамно в това.
Тук става въпрос за Джули и как да и помогнем и за това ще се обърна пак към нея-Джули:
-Това ,че сме с по остър език не означава ,че ти мислим злото
-Просото приеми диагнозата си. Скрий се в някой ъгъл,поплачи,хвърляй,блъскай и тн. и просото се изправи ,по-най бързия начин.Действай с донорска яйцеклетка,защото нямаш време.Ако нямаш финансова възможност осинови дете,стани приемен родител и тн.А ако не си готова да направиш всичко това,ти не си готова да станеш майка.Жена,която иска да стане майка,става на всяка цена,без претенции(собствен генетичен материал,донорство,осиновяване и тн.).Тя пада,изправя се и се изтупва и просто продължава напред,защото знае ,че е тук за да бъде майка.Никой не е казал ,че пътят ще бъде лек.
За пореден път се извинявам,ако обиждам някого.Не е умишлено.
« Последна редакция: Декември 01, 2016, 08:15:31 am от bebeshok0326 »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #52 -: Декември 02, 2016, 09:52:38 am »
deep едно е да се бориш със стерилитета на 30 г. и да знаеш ,че имаш  още около 10 г. пред теб да експериментираш(визирам себе си),друго е все още да имаш яйцеклетки,да със съмнителен качество но ги има и можеш да пробваш стимулация,естествен цикъл,има някакъв шанс(в случая ти и другите момичета тук),трето е когато яйцеклетките са свършили,няма ги просто,една яцеклетка на година не означава нищо(визирам Джули).
Всяка една минава през своята "драма" по един или друг начин,коя с по силна психика,коя с по слаба и това е съвсем нормално.Ако не можеш сам да минеш по пътя (говоря психически), има добри психолози и няма нищо срамно в това.

bebeshok0326, всеки мой пост е насочен само и единствено към july13 и момичетата в подобна ситуация, собствената си "драма" не споделих, за да се оплаквам на потребителите колко трудно ми е било а за пример на july13, че в тази борба много често се налага да вземаме трудни решения подчинени на действителността.

Предполагам не се заблуждаваш, че нямам мнение относно нейната ситуация но  въпрос на култура е как да и се поднесе, освен това никой от нас не е Господ и не разполага с живота. Очевидно е, че july13 не е подготвена за реалността, тук идва информираната  отговорност на лекарите.

Смятам, че july13 правилно се е насочила за второ и трето ако и е необходимо и пето мнение.

« Последна редакция: Декември 02, 2016, 10:35:47 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #53 -: Декември 02, 2016, 10:12:09 am »
Момичета темата е много трудна.Всеки я приема по различен начин, всеки преживява нещата различно, всеки по различен начин намира своя път.

Мисля, че Джули сама ще прецени какво да прави и как.Като настъпи момента при нея ще приеме или не диагноза, начин на лечение и каквото още се налага.

Няма смисъл да се караме и да сме груби една към друга.Осъзнавам колко сме различни и колко по различен начин приемаме света!

Аз ще се радвам, ако тя продължи да споделя и пита тук, защото можем да сме и от полза.Но това вече е само нейно решение!


Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #54 -: Декември 02, 2016, 10:41:27 am »
Културата ми е да бъда искрена и да казвам истината,която не винаги е лицеприятна.Постъпвам така,както искам да бъде постъпено с мен.Не целя да нападам когото и да е било или да обиждам когото и да е било.Мисля,че сме големи хора.
Последното ,с което ще се включа координати на психолог Елена Димитрова-Ангелова http://mechtazabebe.com/
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #55 -: Декември 02, 2016, 11:31:14 am »
Общо взето, много рядко се срещат толкова ясни случаи на окончателно изчерпан яйчников резерв, какъвто е случаят на july13. Въпреки, че в различните си постинги тя разкрива различни парчета от цялостната картина, а не цялата наведнъж - нещата са ясни:

напреднала възраст (43), липса на менструация от години, липса на фоликули, АМХ 0,1, ФСХ над 80

Получила е 2 консултации в специализирани клиники с еднаква препоръка - за донорска процедура. Получила е многобройни съвети в същия дух и от пациентите в 2 различни форума.

Вие всички знаете, че тя няма как да получи друг съвет, освен ако не попадне на шарлатанин, който да експлоатира психологическия й проблем за своя сметка.

Тя просто няма шанс за дете чрез собствена яйцеклетка.

Това е много тежка за приемане диагноза и е разбираемо, че някои хора могат да се съпротивляват дълго и усилено на приемането на диагнозата. Това си е стандартен етап от психологическия процес на преработката на неприятната истина, но очевидно при july13 има допълнителни трудности да се премине отвъд този етап на неприемането. Това носи следните потенциални опасности за нея:

Тя може да стане жертва на шарлатани, които да я "лекуват" безуспешно, като това ще й струва загуба на много средства, на много нерви и на много време.

Самото дълго неприемане на диагнозата и на реалните опции, които стоят пред нея, струва загуба на време, с което тя не разполага.

На тази възраст бременността, раждането и майчинството натежават все повече с всяка измината година. Самото чакане за донорска яйцеклетка е дълго и отнема време. А и никой не дава гаранция, че ще стане от първия път. Да припомня примера на нашата съфорумка Танита, която без излишна психологическа съпротива прие нормално диагнозата за изчерпан яйчников резерв още на 39 години, започна донорски процедури, но успя да стане майка едва на 49!

Затова, аз лично подкрепям мнения като на bebeshok0326, които по умерен, но достатъчно категоричен начин казват истината в очите на жената. За мен, тя се нуждае от помощ на психолог или психотерапевт, за да премине през този препъни-камък. Иначе, ще продължи да страда, да обикаля лекарите, да рови и търси надежда из форуми и накрая пак ще стигне до това, което й казваме тук, но след Х на брой загубени месеци или години...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #56 -: Декември 02, 2016, 11:55:57 am »
Не търся съжаление мили дами!
СЪБИРАМ ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛЕКАРИ, МЕТОДИ, РЕЗУЛТАТИ!!!
Толкова ли е сложно да се напише "Моят проблем е сходен с твоя...Бях (или съм) при д-р............в този случай той ми препоръча..........
Не ми анализирайте резултатите или годините, тези неща аз много добре ги знам. Ясно ми е, че нещата са доста зле и няма време. Затова ако имате желание отделете време и напишете Къде, При кого и Как!
Така ще ми помогнете повече.


Както е видно july13 е наясно със собствената си ситуация но търси всякакъв възможен начин да се хване за "сламка", явно няма доверие на лекарите, с които се е консултирала. Така или иначе ние също и помогнахме  да се ориентира, въпреки това тя отново моли за помощ за връзка с лекар. Ами да и помогнем да не попадне на шарлатанин, ние - защото  преценяваме трезво. Лекарите ще намерят начин да и обяснят дори и да за пореден път.

За мен като личност е арогантно да продължаваме с определения като:
А ако не си готова да направиш всичко това,ти не си готова да станеш майка.

После да и обясняваме, че не сме искали да я обидим.

« Последна редакция: Декември 02, 2016, 12:05:26 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #57 -: Декември 02, 2016, 12:17:14 pm »
deep всяко изречение извадено от контекста може да звучи арогантно и да обижда.
Не ме карай да се обяснявам допълнително
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #58 -: Декември 02, 2016, 12:35:43 pm »
bebeshok0326, да не задълбочаваме темата, мисля, че се изчерпа, вярвам, че july13, ще прецени трезво как да продължи своя път.

Пожелавам ти, спокойна бременност до края и здраво бебе около термин!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ИЯР И СТИМУЛАЦИЯ
« Отговор #59 -: Декември 02, 2016, 17:23:40 pm »
Момичета, споделям последното мнение на jam. При случая на july13 се налага повече психологическа подкрепа/помощ от такъв специалист, отколкото медицинска. Ако тя веднъж приеме диагнозата си, ще стигне и до подходящия репродуктивен специалист, който да прецени шансовете при опит с донорска яйцеклетка. Лошото е, че времето е ограничено. Също така е вярно обаче, че никой отвън не може да й отвори очите, ако тя не е склонна да приеме горчивата истина. Казвам го от личен опит. Тръгнах късно, но с вяра, че нещата ще се случат. При това имах цикъл и овулация, но лоши хормонални показатели. Възрастта ми обаче беше основният проблем. Трудно го приех. Струваше ми много. Не говоря само за средства. Дори емоционалните проблеми бяха по-големи от медицинските. Да, майка не се става със забременяването, но масовият случай е да забременееш спонтанно и сблъсъкът с невъзможността да се осъществи този вариант е много стресиращ. И прямотата изглежда като враждебност, защото човек не е подготвен да възприеме наведнъж толкова негативна информация. След шока ще дойде отрезвяването и информирането, а после ще се избистри и решението, но това си е до човека. Всеки си има свое темпо на узряване.

Споделям като майка на две донорски деца. Сега се чудя какво толкова съм се колебала, но тогава всяко съмнание си е имало смисъл, за да се стигне до вярното за мен решение.