0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #460 -: Март 18, 2016, 11:06:30 am »
Аз лично си броя по седмици, а не календарен месец. Всеки 4 седмици ми е един месец
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #461 -: Март 18, 2016, 15:10:31 pm »
Момичета, ей в този сайт по-долу има най-точно информация за седмици, месеци и т.н.
Аз само там гледам, имам и на телефона една английска програма (или американска). Но дава разлики в  някои описания и размери на бебчо.
http://bremennost.bg/gestacionna-sedmica.html

Значи, по сайта, в момента съм в 28 седмица ( 27 завършена + 3 дена), което е началото на седми месец.

Галина, моя термин е изчислен за 14.06. и за сега няма промяна. Ти май си от Варна, ще излезем и съгражданки с теб :) ще разхождаме май заедно бебетата.. Къде ходиш на ЖК? Аз съм в Майчин дом.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #462 -: Март 18, 2016, 17:57:29 pm »
Вили, благодаря!
Наистина е объркаващо, ако гледаш в различни сайтове месеците на бременност.Ако се смятат календарни, излиза 9 месеца.Ако са лунарни броиш си 4 седмици и излизат 10 месеца. Този сайт, който е посочила Вилия и според мен е най-точен и са обяснени мн. добре нещата.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #463 -: Март 18, 2016, 21:27:01 pm »
Vilia, ще погледна сайта. Добре, че има интернет и достъп до информация. Едно време как са живяли не знам.  :D
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #464 -: Март 19, 2016, 18:56:33 pm »
sladka86 честит рожден ден :) с пожелания за всичко най-хубаво и безпроблемно раждане :)

Аз да ви кажа най-лесният начин за смятане в кой месец сте е спрямо термина. Примерно моят термин е 26 юли, значи всяко 26то число на месеца влизам в нов месец. Сега на 26ти март влизам в 6тия, от 26ти април в седмия и т.н :) така няма как да объркате нещата :)


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #465 -: Март 20, 2016, 09:39:25 am »
Вилиа, аз съм от Варна, но живея в Добрич.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #466 -: Март 20, 2016, 11:02:42 am »
Криси, благодаря за пожеланията, но нямам още рожден ден. :)Ще си запазя хубавите пожелания, като дойде.
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #467 -: Март 20, 2016, 19:10:36 pm »
Криси, благодаря за пожеланията, но нямам още рожден ден. :)Ще си запазя хубавите пожелания, като дойде.
Така ли?? Аз прочетох в началната страница "днес рожден ден имат" и видях твоето име и реших да те поздравя  :D
Нищо де, пак ти пожелавам :)

Момичета, горе долу как се планира секциото? Към 38ма седмица ли, ако всичко е наред естествено?...Знам, че при всеки е индивидуално и лекаря преценява, но има ли горе долу някаква норма?

« Последна редакция: Март 20, 2016, 19:13:06 pm от Krisi08 »


Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #468 -: Март 21, 2016, 09:29:59 am »
Момичетааа, ето ме и мен отново  :P Ако знаете как се радвам само - видях си бебечето на ехографа онзи ден като ходех на лекар - е то е едно черно петънце все още, но за мен си е моето бебече. Много Ви благодаря за топлото посрещане сред вас и за милите думи на подкрепа. Оказа се, че съм в 4 г.с и ме вика на преглед отново към 10 април за да чуем сърдечна дейност. Много се надявам и тогава всичко да е наред и да чуя този звук и аз  :D Иначе при първия преглед лекарката ми каза, че плодното сакче и разположено на най-идеалното местенце  :D Имам си и снимка на бебчо и всеки ден си я гледам. Извинявам се, че пиша едва сега, но вкъщи нямам компютър и ползвам този в работата. До скоро и успешно бременеене на всички  :D
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #469 -: Март 21, 2016, 09:38:45 am »
Криси, мен ме планува в 36 г.с.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #470 -: Март 21, 2016, 10:16:20 am »
tania33 Страхотно! Стискаме палци всичко да е наред пред следващите 8 месеца :) Ще чуете сърчицето, спокойно, после ще видиш какво голямо ще стане :)

синеочка 36та не беше ли рано? По спешност или просто лекаря така е преценил? Аз моята кака също я родих в 36та седмица със секцио, но по спешност и си очакваха недоносено бебе...тя пък на пук беше 3300 :lol:


*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #471 -: Март 21, 2016, 10:30:33 am »
Криси, по мое желание е секциото. Понеже в 32 г.с. се прехвърлих при АГ, който ме изражда, той ме попита как предпочитам да протече раждането и т.к. никога не съм си и помисляла за нормално, му споделих желанието си за секцио. Каза, че за дата ще говорим, когато вляза в 9 месец. В 36 ми предложи 2 дати, консултирах се с приятел астролог и избрахме 3-ти( 7 дни преди термин, в 39-40 г.с.).

Сега ти разбрах въпроса..нали съм натюр блонди - ти не си питала, кога сме избрали дата, а за КОГА е планувана операцията...Мн съм зле :P
Моят лекар ми каза, че за него най-добре е секциото да е възможно най-близо до термина. Средно 10 дни преди него, ние избрахме дата 7 дни преди това.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 10:35:43 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #472 -: Март 21, 2016, 10:37:21 am »
Момичета, аз се позагубих, но то и те остана...
В петък трябва да ми е секциото и съм кълбо от нерви. Искам да попитам има ли някоя от вас, която е чувала за терапия с дексаметазон в последните седмици?
На мен ми го назначиха за три дни преди секцио и малко се притеснявам... Трябва днес и утре да бия. Аз съм в 39-та седмица -бебка е 3 кг., би трябвало да са развити вече дробчетата., кръвотока леко е спаднал, но според док е добре.
Знам, че трябва да му имам доверие и му имам, но аптекарката ме шашна като ме пита дали не ми е много...
Трябва да бия днес и утре 2 пъти на ден по 2 ампули... 


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #473 -: Март 21, 2016, 11:21:56 am »
Благодаря ти Криси - дай боже всичко да е наред!
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #474 -: Март 21, 2016, 12:11:59 pm »
Наскомими, според мен щом докторът е преценил така е по- добре да го послушаш.Той най- добре знае какво е нужно.Не мисля, че ще навреди, като знам, че на мн. момичета още в 7 месец им бият и след известно време пак им правят терапия с лек-вото.Все пак аптекарката не те познава, нито знае състоянието ти.
Таня, много се радвам. Все такива новини да има.
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #475 -: Март 22, 2016, 09:37:32 am »
Naskomimi, стискаме палци за секциото и ти пожелаваме сладко бебче.

Tania333, честито. Мисли положително и се радвай на всеки момент от бременността.

Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #476 -: Март 22, 2016, 11:15:52 am »
Благодаря Нани - с нетърпение чакам деня, когато ще чуя сърчицето на бебчо  :P
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #477 -: Март 22, 2016, 14:49:56 pm »
Здравейте, момичета! В края на 6 г.с. съм и от два дни съм със страшно гадене. За съжаление през целия ден и през нощта. С първата бременност нямах незнаех какво е гадене, но сега ми се връща тъпкано :))) Някой може ли да ми препоръча храни, с които да живна малко. Края на седмицата имаме час при лекаря...и с него ще говоря но дотогава?!? :? :? :?

*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #478 -: Март 22, 2016, 17:33:27 pm »
chris08, нищо не мога да препоръчам, аз така изкарах до 12-13 г.с. :( търпях си...
Май има разни хомеопатични капки...ама аз нищо не съм взимала, гледах да не ям сладко, че от него ми се засилваше гаденето, ама то при всеки е различно..

Момичета, да споделя, днес не издържах....влязох в един магазин за бебешки дрешки и купих няколко :) това е началото :)

Има ли други престрашили си като мен???
*
Re: Тема на бременните № 97
« Отговор #479 -: Март 22, 2016, 18:18:53 pm »
Има ли други престрашили си като мен???
И аз така, писах по-горе ама явно никой не е видял :) ти какво взе? Аз разни бодита и  дребни неща от H&M  :lol:

крис08 зувала съм за джиндифила, че много помагал...бисквити с джинджифил примерно...аз в една френска пекарна си купувам в София :)