0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #120 -: Октомври 22, 2015, 14:02:09 pm »
Яворчо сигурно страшно ще се изкефи на планетариума. Когато видя за пръв път луната, беше запленен. След това ме караше да му показвам снимки в интернет. Сега всеки път, когато я види и спираме да я погледа. наскоро разглеждахме слънчевата система и му показвах различните планети. Много му хареса, така че в някакъв хубав момент ще трябва да отскочим до Пловдив, за да видим планетариума.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #121 -: Октомври 22, 2015, 14:19:46 pm »
coffee lungo, трябва да ти отворим една темичка да даваш консултации! сериозно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #122 -: Октомври 22, 2015, 15:21:27 pm »
може ли и на по-големичките (нас имам предвид) :lol:
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #123 -: Октомври 23, 2015, 06:38:46 am »
Това с късата юздичка не го разбрах. Не трябва изобщо да се реже или само ако се разцепва езичето или ако пречи по някакъв начин? На моят син му се разцепва езичето, но за сега като го поправям и повтаряме буква по буква думата, после сричкеваме и успява да изговори( не знам дали така се прави, до някъзе го правя с цел ако не е чул/разбрал, до някъде да подредим правилно сричките). Р не казва добре, но то и моето Р е едно,  че намерил кой да дири кусури   :lol:

М-и, специално заради теб отново питах и трите ми логопедки поотделно за късата юздичка. Първата е млад специалист скоро завършила и учила нови методики и т.н. каза, че НЕ се реже. И точка, тя не би препоръчала. Други те две са от по-старата школа, но са работили в единственото в България логопедично училище в с. Тотлебен през комунизма, а в момента няма нито едно, та са с по 30 и нагоре стаж, казаха - може да се стигне до опериране в изключително редки случаи, когато връзката стига съвсем до върха на езика и той остава съвсем неподвижен, но това пречи не само на говора, но и на хранене и изобщо на функционирането на детето. Срещало се изключително рядко и то основно при деца със Синдром на Даун, при пречупена не знам под какъв ъгъл Х-хромозома, като страничен ефект от силно удебеления език. Но те двете такова чак не са виждали... 

coffee lungo, трябва да ти отворим една темичка да даваш консултации! сериозно...
може ли и на по-големичките (нас имам предвид) :lol:
:oops: :oops: :oops: чак пък толкова не бива. Знаете, че не пиша много повече ви чета, но когато мога да съм полезна се включвам, но те нашите деца са златни, да знаете хората какви лоши деца имат!  :D :wink: :P 8)
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #124 -: Октомври 23, 2015, 08:04:52 am »
cofee lungo, благодаря ти! Реално и аз така си мисля и не съм повдигала въпроса дори пред педиатъра. На него му се разцепва само ако ревни силно, не съм видяла да пречи нито на кърмене, нито на хранене. Мои приятели специално си дойдоха от чужбина за да резнат езичето на бебенцето, че там не искали :) и ми беше чудно при какви и колко сериозни случаи се прави.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #125 -: Октомври 26, 2015, 13:59:46 pm »
Току що коментирайки нещо за хранене и кръвни  групи , аз се замислих , че не знам кръвната група на Калоян . А би  било хубаво .Макар , че  за операцията от херния дали  пък не са му правили изследване ,ама нямам спомен да му  вземаха кръв тогава.
 Но  да го бодат сега пък  само за това  , няма да е - само  с кръв от вената става , нали от пръста не може ?
Вие знаете ли кръвната група на децата  , заплаща ли се изследването ?

Питам понеже искам профилактично  да му пуснем една кръвна картина , хемоглобин , нали на 4 г нямат кръвни изследвания , което на мен ми с е струва   нужно пък .


*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #126 -: Октомври 26, 2015, 14:01:50 pm »
Нимика, като му правиш профилактичните изследвания например на 5г. поискай да му изследват и кръвната група. Аз на моите момичета я знам, защото съм отрицателен резус фактор и още като се родиха им я изследваха.
« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 16:05:52 pm от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #127 -: Октомври 26, 2015, 15:12:21 pm »
Нимика, дали наистина не са му я изследвали при операцията?
На Кати вадиха трета сливица лятото и искаха документ за кръвна група. Аз я знаех, защото и двамата с мъжа ми сме съвсем еднаква кръвна група и нямаше откъде Кати да е друга, но нямах документ. Изследвахме я, срещу заплащане, взима се кръв само от вената.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #128 -: Октомври 26, 2015, 17:08:09 pm »
Nimika, на Дани кръвната група я имаше в документите от раждането (в епикризата мисля се водеше). Провери дали и при вас я няма.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #129 -: Октомври 26, 2015, 18:36:43 pm »
А сега де?! Май и аз не знам на детето кръвната група. Но и при нас като при Grace двамата с мъжа ми сме еднаква група и резус фактор, та изненади не очаквам.
И докато сме на темата - има ли някакви изследвания при навършване на 6 г. Да съм подготвена.
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #130 -: Октомври 26, 2015, 21:08:55 pm »
Nimika, на Дани кръвната група я имаше в документите от раждането (в епикризата мисля се водеше). Провери дали и при вас я няма.
На мен епикриза за детето така и не ми дадоха при раждането. Аз не съм и питала, през ум не ми мина предвид, че това ми беше първата болница в живота. Та и аз не знам кръвна група.
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #131 -: Октомври 26, 2015, 23:11:44 pm »
Но и при нас като при Grace двамата с мъжа ми сме еднаква група и резус фактор, та изненади не очаквам.
Това не е гаранция за кръвната група на детето. Ние и двамата сме А с различни резуси, но едното ни дете е 0. Има в нета едни таблици за възможните комбинации на кръвните групи.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2015, 00:07:21 am »
Но и при нас като при Grace двамата с мъжа ми сме еднаква група и резус фактор, та изненади не очаквам.
Това не е гаранция за кръвната група на детето. Ние и двамата сме А с различни резуси, но едното ни дете е 0. Има в нета едни таблици за възможните комбинации на кръвните групи.

Така е, моите родители са кръвна група В, и двамата. Аз съм кр. група В, а брат ми е 0.

Детето на 100% ще унаследи кръвната група на родителите, само ако двамата родители са с кр. група 0. Когато двамата родители са А, има малък процент вероятност детето да е 0, при В аналогично, а ако двамата родители са АВ, детето може да е АВ, А или В.

А по отношение на резус-фактора 100% унаследяване от родителите има само при 0- на двамата родители (примерно при 0+ на двамата, детето може да е както 0+, така и 0-). За резус-фактора има отделна таблица.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 01:01:36 am от marsi »

*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #133 -: Октомври 27, 2015, 07:37:56 am »
Би трябвало да са искали кръвна група за операцията. На мен във ВМА ми искаха нарочен документ, а не знаех къде точно е епикризата от раждането с кръвната група, така че платих допълнително, тъй като не не е по ЗК.

А иначе при раждането изследват само децата на майки с отрицателен резус фактор заради евентуален резус конфликт.
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 07:42:17 am от sia »
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #134 -: Октомври 27, 2015, 08:32:15 am »
А иначе при раждането изследват само децата на майки с отрицателен резус фактор заради евентуален резус конфликт.
Аз не съм с отрицателен резус фактор, но пак имаме кръвна група. Може би зависи от болницата.
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #135 -: Октомври 27, 2015, 09:22:01 am »
Възможно е и да има промени в частните болници и зависи от пакета, който заплащаш. Аз съм раждала преди 8 години.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #136 -: Октомври 27, 2015, 09:36:07 am »
47 Smailes ,предполагам зависи от болницата :
-В Епикризата от раждането  няма данни за кръвна група -Света София преди 4г.
-За операцията на  хернията- Пирогов -   много добре помня , че не са му вземали венозна кръв  , дали по някакъв друг начин са изследвали или когато е отведен направо  за операция  -не знам ,но и в документите от там никъде не се споменава кръвна група
-от друга страна имаме пълни кръвни изследвания , когато беше на около 20 дни  заради  жълтеницата - помня кошмара да му вземат кръв от вената  - там има изследвано каквото с е сетиш ,но няма данни за кръвна група.

Та  ще я  изследваме при първи удобен случаи .
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 09:52:36 am от nimika »


Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #137 -: Октомври 27, 2015, 09:46:56 am »
Да. .. и ние нямаме информация за кръвната група от Майчин Дом.  Разбрахме я, когато го оперираха в Токуда, той е А+ като баща си. 8)
*
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #138 -: Октомври 27, 2015, 10:03:28 am »

-За операцията на  хернията- Пирогов -   много добре помня , че не са му вземали венозна кръв  , дали по някакъв друг начин са изследвали или когато е отведен направо  за операция  -не знам ,но и в документите от там никъде не се споменава кръвна група


Странно. Може би си зависи и от самата операция.
На Алекс за една сливица искаха пълен набор от изследвания от ВМА. Даже за малко да отложим операцията, защото детето отказваше въобще да си даде ръката да й вземат кръв от вената първия път. Направо се тресеше от страх. Но след цял ден "взимане кръв" на куклите и след обещан солиден рушвет (наречен от мен Награда за смелост), на втория ден стоя милата мирно и само й се търкаляха сълзи по бузите. След третата епруветка вече нямаше налягане, та се наложи и пръста да й дупчат. Направо не искам да си го спомням.
Re: Нашите пораснали деца през октомври 2015
« Отговор #139 -: Октомври 27, 2015, 11:22:33 am »
В епикризите и на двете ми деца -съответно от Шейново преди 9 години и от Токуда преди 2 пише кръвната група. И двамата са взели моята кръвна група 0+.
<br />[link=http: