0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #480 -: Ноември 27, 2015, 08:07:04 am »
Здрасти аз бях първите седмици на утрогестан но мисля че щом до сега не си имала главоболие не е от лекарствата може би се дължи на кръвното поне аз така си мисля де  изпий едно кафе ако ти мине значи е това
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #481 -: Ноември 27, 2015, 09:41:27 am »
Аз също не съм имала главоболие. То може да се е получило по хиляда причини, включително да си била в движение и да ти е малко водата.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #482 -: Ноември 27, 2015, 11:10:35 am »
Добро утро, момичета, помагайте, който е бил първите 12 седмици на утрогетсан+естрофем+дуфастон.
Вече съм почти накрая, в понеделник съм на първи преглед ЖК, обаче вече трети ден се събуждам с главоболие. Не съм настинала или грипозна, няма промяна в начина ми на живот, не съм пътувала, снощи мерих кръвното - обичайното ниско 72 / 107.
Възможно ли е да е от лекарствата?
Не е от утрогестана, аз го вземах до 17-18 седмица. За главата працетамол, масж, кола. Може да е от въглавницата, кръвното, недостатъчно течности или кой знае какво. Повечето бременни сме си с главобилие. Ужасно е ама....
Едит за като питах какво да нося за раждането доки ми каза нищо. Все пак питах момичета раждали в избраната от мен болница. Осигуряват почти всичко и се оказа,че дори държат да се ползват някои от нещата понеже са стерилни. Най-добре питай в самото родилно отделение. Ще дам пример: държат да се ползва особенно първия ден стилиризиранлиглин, който те дават. Лекаря наблюдава какво изтича върху него. Звучи отвратително, но като ми се оясни за какво се прави да си призная ще преглътна срама.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #483 -: Ноември 27, 2015, 12:00:42 pm »
Вилия, запушен ли ти е носът? От подутите лигавици месеци наред ми беше запушен носът и съответно се събуждах всеки ден с главоболие. Можеш да вземеш парацетамол. Кафето едва ли ще навреди. А за кОлата - дори и като небременна не пия. Няма нищо полезно или смислено в нея.


Едит за като питах какво да нося за раждането доки ми каза нищо. Все пак питах момичета раждали в избраната от мен болница. Осигуряват почти всичко и се оказа,че дори държат да се ползват някои от нещата понеже са стерилни. Най-добре питай в самото родилно отделение. Ще дам пример: държат да се ползва особенно първия ден стилиризиранлиглин, който те дават. Лекаря наблюдава какво изтича върху него. Звучи отвратително, но като ми се оясни за какво се прави да си призная ще преглътна срама.

Какво значи "стилиризиранлиглин"???  8O

Едит ще ражда в Турция, най-добре да попита на място. Аз също мога да й разкажа как само лични вещи ми искаха на мен, абсолютно нищо за бебето, само дрехи за изписването. Но не знам дали това ще й е полезно като информация.
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 12:04:26 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #484 -: Ноември 27, 2015, 13:10:15 pm »
Благодаря за съветите, момичета!
Нямам проблем с носа, макар че ММ казва, че много съм хъркала напоследък:)
Кола и аз не пия - просто не обичам, и когато на 5-ия ден след трансфера зверски ми се допи кола, бях безкрайно озадачена и замислена ....после няколко дена подред ръцете ми трепереха за една чаша кока-кола :)
Кафето също съм го ограничила, като спрях да пия и два дена бях с дивашка мигрена. Заместих го с инка - много е готино! Но от време на време прегрешавам с 1/2 чашка кафе. И тази сутрин прегреших, и главата ми мина :) Явно е било, нещо свързано с кръвното.
Нямам търпение вече да спра с лекарствата... док каза да ги пия до края на 12 г.с., което във вторник :) ама преди това ще ме прегледа (в понеделника) и след това ще реши дали да ги спирам окончателно или постепенно..
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #485 -: Ноември 27, 2015, 13:57:20 pm »
Ами от време на време си пий по едно кафе не мисля че ще навреди а за лекарствата ние ги спряхме постепенно като намалихме дозите
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #486 -: Ноември 27, 2015, 15:25:06 pm »
Балзак, няма да ми плашиш подопечните с естественото раждане. Не е толкова страшно, а и има и упойки. С упойка бих могла да родя още няколко пъти (не казвайте на мъжа ми).  :lol:
Да бе, те пък като се подплашили  :lol: Не е страшно разбира се, просто на мен не ми допада идеята, не че друго. И ми даваш идеален метод да те рекетирам, а нещо не ми ходиш по водата, а съм казала на мъжа ти, че можеш да раждаш още.  :lol:

Vilia, бременната жена не е нещо болна, или извънземна т.е. не се налага в общи линии за нищо да се ограничаваш, ако няма изрична лекарска препоръка за това, на база някакви специфични при теб показатели. Разбира се, има си някои неща които се отнасят за всички бременни и са превенция на някои проблеми, като да не се консумират незрели сирена, полусурови риби, меса колбаси. Това, че не следва да се наливаш с алкохол е ясно, но не означава и че 9 месеца трябва да я караш за всичко "на пост и молитва" я. ;) Щом се чувстваш добре, може и чаша вино да си позволиш някой път и чаша бира. Въпросът е да не е в някакви сериозни количества, а не че е абсолютно забранено и ще вземе да му стане нещо на бебето от толкова. Но, ако съвсем можеш без такива неща - пак е ОК. Аз кафе съм пила през цялата си бременност, ден не съм пропуснала, понякога и по две на ден. Съвсем нормално такова кафе, еспресо. По принцип пия "дълги" кафета с малко мляко и бременна и небременна, е късички тип "италианско", ама той кофеина - все толкова де. Аз съм хипотоничка де, та даже за мен си е ползено. Вече, ако имаш проблеми с високо кръвно - тогава се избягват всякакви храни и напитки, които допълнително го вдигат и лекарят ти ще ти каже да ги избигвяш. Ама така "на общо основание" и без нужда - излишно е да се лишаваш от нещо, което ти се дояло/допило зер само щото си бременна. Аз просто не обичам кола, сокове и пр. ,ама ако обичах - щях да си пийвам, като ми се допие. Както казах и напред, ако не прекаляваш, примерно да думнеш 2 литра Кола, ами пий една чаша, като ти се е допило бе човек, защо трепериш?  :lol:

За любителките на кафето, искам да подчертая нещо обаче. Много честа грешка при бременните жени е да минат на т.нар. безкофеиново кафе. По-добре наистина никакво не пийте, ако ще е такова. То хубаво няма кофеин, ама си направете справка по каква технология се извлича същия. Чрез куп химия, с която бихте почистили тоалетната у дома и ако случайно и капка ви попадне в устата - ще търчите на лекар. Та цялата тази химия нали се сещате, че си остава отчасти все по безкофеиновото кафе, което пиете т.е. с една чаша поглъщате куп токсини. МноУ "полезно" и за вас и за плода - дума да няма.  :? Същата глупост правят и кърмачки. Обръщам внимание, защото рядко се коментира този въпрос и много хора просто не знаят. Или спирате кафето изобщо, ако ви тревожи консумацията му, или лекарят ви каже да го спирате, защото е установил, че при вас има проблеми, които приемът на кафе обостря. Или, ако всичко ви е наред и ви се пие кафе - пийте си нормално кафе, разбира се не по 5 на ден, ама 1-2 може, зависи от организма. Никакви безкофеинов г**а, 3 в 1, 5 в 1, нес и пр.


НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #487 -: Ноември 27, 2015, 15:46:08 pm »


Какво значи "стилиризиранлиглин"???  8O



Ми стерилизират го  :lol: Нали си слагат нещата в едни метални кутии и тях стерилизират, та явно и лигнин слагат така. Дават ти го един  нагъгрен и те успокояват, че не е ползван  :lol: Не са ми давали такъв след раждането де, просто веднъж нямаше какво да ми постелят на гинекологичният стол. Не са ми гледали и какво изтича... може да са питали, но нямам спомен.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #488 -: Ноември 27, 2015, 16:14:23 pm »
Момичета, колко често пускате кръвни изследвания и какви. Аз съм 22 г.с, бременна с близнаци, горе долу всеки месец пускам някакви изследвания ( най-вече тсх ), но много хаотично, скоро ми откриха и по-нисък белтък. Моля ви за инфо.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #489 -: Ноември 27, 2015, 20:53:24 pm »
Танита предишната бременност пусках на всеки 3 седмици - ПКК плюс Токсоплазмоза и Рубеола, защото нямам имунитет.


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #490 -: Ноември 27, 2015, 23:09:47 pm »


Какво значи "стилиризиранлиглин"???  8O



Ми стерилизират го  :lol: Нали си слагат нещата в едни метални кутии и тях стерилизират, та явно и лигнин слагат така. Дават ти го един  нагъгрен и те успокояват, че не е ползван  :lol: Не са ми давали такъв след раждането де, просто веднъж нямаше какво да ми постелят на гинекологичният стол. Не са ми гледали и какво изтича... може да са питали, но нямам спомен.

Стерилизиран лигнин се имало предвид значи. За пръв път чувам за такова нещо. Как ще се стерилизира хартия?  8O Или явно не съм наясно с новите технологии???

Джей, ако мъжът ми отиде за цигари и не се върне, ще ти пратя още две чавета за отглеждане.  :lol:
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 23:17:13 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #491 -: Ноември 28, 2015, 08:00:18 am »
Оф тоя лиглин съм си го написала няма да кажа с какво. Ми стелиризират го как не знам. Бил по-твърд от другия. Като мина от там ще ви разкажа какъв е.
Колкото до кафето аз винаги съм пила само 3в1 е не мога друго. Сега едва от няколко седмици пия по-едно сутрин преди само при мисълта ми ставаше лошо. Колкото до колата пия по половин чаша някъде на ден, но много ми пада кръвното следобеда и доки ми каза да пия по малко. Било по-малкото зло да не съм му се лигавила. За бирата ме караха да пия ретрото на Загорка, защото била спирала гаденето и повръщането. Верно работи ама така я мразя тая бира. Пих де съдържала много витамини и тая жива закваска много успокояваше корема и панкреаса ми. Да си призная повече от пробиотика. Сега като я видя и ми настръхва косата, преди не я обичах сега я мразя.
Та аз пробвах всички варианти за спиране на повръщането де. Факт е че лекарите ми всячески избягваха да ми дават лекарства заради гърчовете. Така, че няма да ви навредят в малки количества даже помагат при част от неразположенията.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #492 -: Ноември 28, 2015, 09:31:12 am »

Стерилизиран лигнин се имало предвид значи. За пръв път чувам за такова нещо. Как ще се стерилизира хартия?  8O Или явно не съм наясно с новите технологии???
Абе нови  :lol: изумени ако питаш мен...

Танита, честито! Аз когато нямам проблеми си пускам само тия, които са по ЗК през някакъв период. ТСХ ми се успокои след третия месец и между другото го пуснах във втори триместър, смятам в началото на 9-ти месец пак. Хемоглобина ми много падаше въпреки лекарствата и на всеки 5-ти ден ПКК, това може и да е прекалено но така се чувствах спокойна. Белтъкът ако ти е нисък не ти ли дават някакви протеини да пиеш?
verechiria тая бира ако е така вълшебна да си купувам и аз. На мен бирата много ми дразни по принцип стомаха, чак да хълцане и разстройство стигам от една.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #493 -: Ноември 28, 2015, 09:36:01 am »
И аз бира не обичам, ама сега пък нещо ми се допива :) По принцип съм по виното, и аз съм на мнението на Jbrul да не се изпада в крайности, от всичко може (освен сурови меса и т.н) стига да е в малки количества. По принцип кафето не се забранява по време на бременност, много се учудвам защо толкова се ограничавате  8O 8O Можете да консумирате без проблем до 200мг кофеин на ден. За ваша информация:

-230мл кафе (на зърна)  се равнява на  200мг   кофеин
-230мл безкофеиново      .....                 2-12мг кофеин
-30мл еспресо                 .....                  47-75мг кофеин
-230мл кафе (нес)         .......                 27-173мг кофеин     
- 230мл черен чай       ........                 14-70мг кофеин
-230мл зелен чай        ......                    24-45мг кофеин
- 335мл Кока Кола     .......                    23-35мг кофеин
- 335 Кола Зиро       .....                       23-47мг кофеин

По тази таблица може да си калкулирате от кое и по колко може да пиете  :wink:

« Последна редакция: Ноември 28, 2015, 09:41:25 am от Krisi08 »


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #494 -: Ноември 28, 2015, 09:40:14 am »
Криси, значи аз редовно превишавам кофеина  :oops: изобщо не съм се интересувала какво може или не, освен за билковите чайаве, ама аз чай не обичам и не знам 5 дали съм изпила от началото. Общо взето вярвам, че организмът си търси нужното и ям каквото ми се яде...
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #495 -: Ноември 28, 2015, 09:54:50 am »
За яденето съм съгласна, но за кофеина гледай да не превишаваш 200мг на ден защото е стимулант както на твоята нервна система, така и на бебето. До 200мг е напълно ок, опитай се да редуваш кофеиново с безкофеиново, за да намалиш общата доза кофеин за деня.

Чайове и аз не обичам много, но с минала бременност само това пих, защото общо взето нямаше какво друго. Във Франция поне избора на наливен чай е страхотен и те направо си бяха като сокчета, сега обаче нещо нищо не ми привича погледа....


*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #496 -: Ноември 28, 2015, 11:15:33 am »
Криси, М-и, благодаря ви за инфото. А по здравна каса какви кръвни изследвания ти се полагат и на какъв период - това гинеколога, който ми води женската консултация ли трябва да каже?
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #497 -: Ноември 28, 2015, 14:55:12 pm »
Криси, М-и, благодаря ви за инфото. А по здравна каса какви кръвни изследвания ти се полагат и на какъв период - това гинеколога, който ми води женската консултация ли трябва да каже?

Танита, честито и от мен :) . Тази информация може да ти я даде личният лекар. Аз като си бях лятото в Бг и той ми пусна доста изследвания, за които платих само някаква малка такса в лабораторията.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #498 -: Ноември 28, 2015, 16:45:42 pm »
А по здравна каса какви кръвни изследвания ти се полагат и на какъв период - това гинеколога, който ми води женската консултация ли трябва да каже?

Танита, тук можеш да видиш какво ти се полага по Програма "Майчино здравеопазване" към НЗОК.

Успешна бременност! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #499 -: Ноември 29, 2015, 07:24:58 am »

Танита, Криси, много ви се радвам, че сте тук, момичета, лека и безпроблемна до края :)

Блу, шТъ съпортна за вагиналното раждане бе, немаш грижи :lol:

Малко ми е странно за изписаното до тук за ваксините, някак си не очаквах да го видя. Вит.К ме информираха, че ще сложат, както и антибиотични капки и обясниха защо. На второто изречение ги
прекъснах, че тази лекция я знам, знам и защо се слагат, затова, ако обичат да побързат, че ми се спи.

Едит, за родилното в Канада си взех нощница, която не ползвах, че раждах и стоях с тяхна, пакет памперси и кърпички, четка за зъби, помпа, бельо, три чифта дрехи за бебето. Козметика и сапуни не носих, реших, че нищо няма да стане на безценната й кожа, ако я замият с Дав и я намажат със Судокрем един път. Виж, одеалца си вземи поне две, че плюят и блякват кърма и в жегата в болницата си се вмирисва. Поне на мен ми миришеше де.

Моят съвет е да си починеш и по живо по здраво, след една нощувка да си ходите. Ако всичко мине леко и лесно, в което не се съмнявам :)
[/url][/url]