0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
На Калоян  кроксовете са  му много удобни  - хем диша крачето  , хем   стабилно обуто   , ако се затича не е някакъв чехъл да изхвърчи , а и пръстите отпред защитени  и както  м-и пише -лесно се обуват.
 Но очевидно е  до краче  и модел.

Първите ни бяха от Лидъл   - носи ги много  време ,а  не мръднаха  - гумата  не се дефрмира , като нови останаха. После някой ни подари някакви  евтинджоси "от пазара " - ами то се сплеска гумата  , крачето взе да се криви , а и аз имах предубеждение към тях. Не че  искам да са скъпи  джапанките му , но лично мнение  ми е -   не купувайте  крокчсчета и джапанки  от магазини тип "левче" или  китайски ,смърдящи на гума   . Не се знае какви материали са използвани при производството им , какви оцветители   и дали не са токсични -все пак се обуват на босо  краче .


Здравейтееее, писах ли писах и все нещо трия поста  :(
Ние с мъжа ми успешно се върнахме в събота от прекрасна и неповторима Гърция /Скиатос, Скопелос, ехххх/... Малкият беше при баба си една /свекърва ми/ и всичко е било наред, докато в петък не са го наяли комари. Отиваме да си го приберем и  8O  8O  8O  Леле, целият е наяден - бузите, лактите и малко по крачетата. Много гадно ми стана, защото тази неделя му е кръщенето, а гадните пъпки не минават - мазах ги с какво ли не - не минават и това е  :( В понеделник ходихме на преглед и педиатърката каза, че й приличат на ухапвания от бълха, но да не минават толкова време... Тя не му изписа нищо за мазане, а аз смених Бочко, Фенистил, сега с Алергозан го мажа... Иначе е пораснал - 11, 400кг и 81см  8) Биха му последната ваксина, дадоха бележка за кухня и мисля да го пробвам, че при нас има държавна, от която мои приятелки са много доволни.
Но какво с какво мога още да третирам пъпките? Даже и със спирт ги почиствам, леко са завехнали, но си стоят  :?
Bonbolini, според мен до неделя трябва да минат и с нищо да не ги мажеш (ако са от комари).
Ех, колко е голям вашия малчо  :P

Мерси много на всички за мненията за плажните обувки  :P Явно трябва да се огледам за по-хубави кроксове от нашите. Нашите са турски от магазин за обувки, но са евтинджос. Правят му червено точно там, където се свързва каишката с предната част на чехлата (има едно кръгче). Освен това стъпва малко смешно с тях (като в панички  :lol:).
*
Здравейтееее, писах ли писах и все нещо трия поста  :(
Ние с мъжа ми успешно се върнахме в събота от прекрасна и неповторима Гърция /Скиатос, Скопелос, ехххх/... Малкият беше при баба си една /свекърва ми/ и всичко е било наред, докато в петък не са го наяли комари. Отиваме да си го приберем и  8O  8O  8O  Леле, целият е наяден - бузите, лактите и малко по крачетата. Много гадно ми стана, защото тази неделя му е кръщенето, а гадните пъпки не минават - мазах ги с какво ли не - не минават и това е  :( В понеделник ходихме на преглед и педиатърката каза, че й приличат на ухапвания от бълха, но да не минават толкова време... Тя не му изписа нищо за мазане, а аз смених Бочко, Фенистил, сега с Алергозан го мажа... Иначе е пораснал - 11, 400кг и 81см  8) Биха му последната ваксина, дадоха бележка за кухня и мисля да го пробвам, че при нас има държавна, от която мои приятелки са много доволни.
Но какво с какво мога още да третирам пъпките? Даже и със спирт ги почиствам, леко са завехнали, но си стоят  :?
Бонболини, съжелявам, че трябва да те разочаровам, но пъпките от комари минават бавно. Моята бебка също я бяха нахапали на няколко пъти едни комари. Такъв яд ме беше хванал, не мога да ти опиша. Аз я мазах с крем Здраве. Сага вече е много добре, по лицето й нищо не остана и кожата й се оправи, че беше станала след тия ухапвания и на едни ситни пъпки, имам чувството, че някаква алергична реакция получи. Но по ръката, още стоят вече завехнали, но все пак следи от пъпки. А вече минаха около две седмици. Това е положението.
Поздрави и хубав ден!
*
С бактробан за кожа (не че другия за носа го има)
Моето дете беше така нахапано след една разходка с баща си, понеже не я беше намазал с Бочко против комари. До кожен лекар стигнахме.
Къпане със синия сапун и бактробан ни предписа и  много бързо всичко изчезна.
*
Бонболини, ако е алергична реакция ухапванията може да не са колкото пъпките на брой. Тогава отшумяват много бавно за съжаление. Ако е бълха са червени точици. поне две една след друга и ясно си личи къде е хапано - така знам, не от опит. От опит знам, че ако е алергия от нахапано от комар стават големи гадни пъпки с с множество мехурчета върху всяка една фльоска и минават мнооого бавно. Фенистила успокоява сърбежа, нищо повече не прави. Мазане му е цаката и пазене да не се разчеше и разрани пъпката, особено ако е с мехурчета. Давала съм и фенистил на капки. Иначе джинжира алба, фуцидин, фенистил или псило балсам съм мазала, също и с ментолов спирт (успокоява сърбежа макар и краткотрайно). Успях да се въздържа от кортикостероид. Вечер на марличка смесвам кремчетата и лепя на които фльоски успея, за през нощта -това най-помагаше. Колежка ми отсипа от нейна опаковка някакво миризливо кремче, не знам какво е, остави си служ телефон и замина в чужбина, та не мога да я питам как се казва, иначе много ефикасно се оказа не само за пъпки.  Комарите при нас се оказаха най-големия проблем. Педиатър, кожен, диспансер, едно и също казват - мазане и чакане и се молиш комара да не ти надуши хлапето въпреки всякаквите предпазни мерки, тези гадини мутираха ли, какво, вече не знам.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Авалон, ние ставаме точно на тези гадни пъпки, за които споменаваш, всеки път като ни ухапе комар. Ужасно е. Ние мажем с Дермодрин веднага като видим, че е ухапано. Помага ни доста. За съжаление по някога се случва през деня да ни нахапят, все дебнат гадинките да не сме се намазали. Нямам търпение да разхлади малко, че да изчезнат.




Quiet people have the loudest minds.
Лелеее,докато се включа две страници сте изписали вече :lol:  и ние с каката на 01.09. се прибрахме от морето и днес от свекърва ми на село взехме малкия и от няколко часа сме в Кърджали при моите родители :) не мога да му се нарадвам на малчо :lol: пораснал е...офф, и той няма ни един зъб и само се чеше с каквото докопа и никакви гелчета не му помагат...
Смайли,на мен кроксовете най-стабилни ми се виждат
Хоупче,от къде си намери бавачка,от интернет или чрез познати? И мен това ме чака като се върна в София и започвам търсене,че бабите няма да ги изтърпя...майка ми одеве се опита да му даде пържен картоф и откачих като я видях  8O отделно ми дръпна лекция как трябвало кисело мляко с бисквити да му давам вместо адаптирано,защото голям бил вече....а,бе ужас ще взема още утре да си тръгна за София накрая...
Ехее, Алекс, пържен картоф... "Бравос" на таз баба  :lol:

Да ви се похвалим, че днес бяхме на панаира в нашето малко градче. Дани се вози на първата си въртележка. Беше сам на цялата (че бяхме рано, рано там) и много щастлив.
Има си и голям балон с Олаф, много красив.
Довечера пак ще го водим.
Целувки на всички мъници от нас  :P
*
И нашите пъпки бяха, като тези които описва Авалон. Но на малки бебета, освен Джинджирата, другите кремове могат ли да се прилагат? Да се надяваме, че няма да се налага да ги ползваме тези месеци.

Смайли, браво на Дани!
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 12:24:58 pm от kati_vm »
*
Аз пък се замислям за частна ясла, когато бебка стане на две. В държавната не знам 23 деца как ги гледат. Просто си представям  :?......
*
Здравейте мами, извинявам се че така нахлувам в темата направо с въпрос, но не ми остава време ни за четене, нито за писане. Да са ви здрави и щастливи дечицата!!! Та въпроса ми е, възможно ли е да се появи АБКМ при бебе на 5 месеца( до скоро е хранена с кърма и АМ, а от седмица е изцяло на АМ и от тогава започнаха кожни проблеми(  и преди ги е имало но слабо изразени), подуване на очичките и зачервяване.? Питам вас защото попаднах на такъв педиатър, че място не мога да си намеря, но за момента не мога да го сменя(вече ни е втори, каката беше при друг, но сега с близначките избрах да е близо до нас и така сглупих), тя все нищо не може да каже, направления не дава, а вчера мен ме пита коя ваксина да слага, че много закъсняхме с ваксинирането и се натрупаха 3, и накрая ми каза че която искам тази ще бие, но аз си нося всякаква отговорност. Видя детето, че нещо не е съвсем наред, пита за алергия при каката , но дотам, и като се прибрахме и се поразрових видях че отговаря на симптомите на АБКм. няколко пъти съм я водила за кожата, при нея но тя само вдига ръце. Сега съм се засилила направо на алерголог да я водя, но с 2 бебета и кака на 4 години организацията ми е кошмар, сами с мъжа ми се оправяме, а той си е на работа, та демек аз съм гледачката и т.к. четох че по принцип тази алергия се развива много бързо след даване на АМ сега съм в чуденка дали на алерголог или дерматолог, ако е само кожен проблема. И още един въпрос, на 6 месеца се прави ехограф на коремче и преглед при ортопед, ние имаме такива прегледи на 1 месец че децата бяха в болница и там си платихме да ги направят и сега педитърката казва, че нямало смисъл пак да ги гледат щом първия път са били добре? Така ли е или пак се опитва да скатава направления.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Алекс, и аз ти завидях за пържените картофки  :lol:
На Никола едва му избиха две долни зъбчета, но явно и други напират, защото се чеша зверски, с каквото му е под ръка.
Скоро започваме и с детската кухня.
Не знам само как ще се оправяме с тръгването на ясла. Днес говорих с Директорката - има 90 дни гратисен период, но после трябва да започне, иначе системата го отписва автоматично и ако пак кандидатства има наказателна точка. А той ще е едва направил годинка и не съм сигурна, че ще е проходил, но това ще го мисля на момента.  :D


*
Елис, според мен може да е някаква алергия или дерматит, но не АБКМ щом вече толкова време са си на АМ. Чела съм, че АД се отключва или обостря от някой ваксини. Трябва си консултация с лекар де. Забавянето на ваксините не е чак такъв проблем. Имам приятели, които заради други проблеми ги отложиха направо всички за след 1г.
*
Благодаря М-и, то за мен не е проблем забавянето, а факта че тя не знаеше с коя да почне, та накрая по мое решение сложихме Пентаксим и наистина след ваксинирането петната станаха много видими и големи. На свивките при коленцата и лакътчетата. Понеделник пак ще я водя до педиатърката, че поне да види реакцията от ваксината, а пък при другото бебе излязоха няколко пъпки. С каката нямах никакъв проблем с ваксините, даже и допълнителни имаме, а при тези моми не тръгват на хубаво нещата, то и тези жеги, да се чуди човек ат ваксините ли е, от жегите ли. Успокои ме за АБКМ, че това остава едната да е с, другата без и храненето ще стане чудно, но важното е геройчетата да растат.
П.П.Видях ти лентичката М-И, честито,  много се зарадвах, все едно съм аз преди година.Да знаеш страхотно е с три дребоса, две от които са бебета, събирам очите на целия квартал, някои се радват, други ми се чудят на лудостта, а мен ако ме питаш и още 2 искам, ама няма да ме огее. :D
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 17:08:39 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
 :bighug: благодаря! То сигурно си е една малка лудост  :lol: при нас баткото ще е малко по-голям :) това дали е плюс не знам де  :lol: Не знам каква козметика използваш, може да опиташ с овесените на Адерма, успокоява кожата измиващият гел, сигурно има и специални продукти за намазване като е по-зле.
*
Мгстра, а защо трябва да е проходил, за да ходи на ясла? Питам, защото при нас няма такова изискване и ми е любопитно.

*
Деска, няма изискване за проходило дете. По принцип може да дадеш детето на 10 навършени месеца, но друг е въпросът как ще се справят с гледането му. В София по-малко от 25 деца в група няма, по две жени са на група  :wink:

*
Здравейте, аз питах в ОДЗ-то в нашия квартал и там ми казаха, че имат изискване детето да ходи стабилно, за да го приемат на ясла.

Elis, извинявай, но каква е тая педиатърка? Аз бих я сменила веднагически, дори и да живее в съседния двор! Какви са тия изказвания за ваксините? И без това темата е достатъчно чувствителна! Как така ти ще носиш отговорност, каква ваксина да се постави на детето ти? А, тази лекарка за какво е? Нали това й е работата!!!!!
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 09:48:01 am от kati_vm »
*
Здравейте, аз питах в ОДЗ-то в нашия квартал и там ми казаха, че имат изискване детето да ходи стабилно, за да го приемат на ясла.

Elis, извинявай, но каква е тая педиатърка? Аз бих я сменила веднагически, дори и да живее в съседния двор! Какви са тия изказвания за ваксините? И без това темата е достатъчно чувствителна! Как така ти ще носиш отговорност, каква ваксина да се постави на детето ти? А, тази лекарка за какво е? Нали това й е работата!!!!!
Ааа тях по принцип не можеш да ги пипнеш на тема отговорност. Та дори и производителя. Едва ли не ти трябва да си тествала детето за всички странични реакции, които са описали, ако не ти си отговорна и това е...