0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #260 -: Юли 31, 2015, 08:56:33 am »
Много сладък Дани! :) :) :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #261 -: Юли 31, 2015, 09:22:55 am »
Давайте идеи за отучване от спане при мама и тати. Тука само ми викат - "слагай го в неговото легло, ще реве, ще реве и ще заспи" :( Не ми звучи много добре този метод, а и той си се измъква от леглото и идва. Тая нощ ни подлуди. Приспахме го на спалнята и го преместихме в неговото легло. По някое време се примъкна пак - айде добре. Обаче като ревна по едно време - как точно да съм застанела, че да можел да ми прегръща ръката. За малко става тая поза, ама ай мръдна, ай ревне. Подивяхме с баща му, докато го приспим. И да е за сефте, а то редовно се случват тези циркове. Обожавам си го момченцето, ама и ние имаме нужда от сън и като се роди и бебка, не знам кого по-напред ще приспивам. Знам, че ние сме си виновни, че оставихме да свикне с нас :( Някой минавал ли е през това?


*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #262 -: Юли 31, 2015, 14:02:34 pm »
Бебе, и нашия Мишо е така. Не заспива без да гушка ръка, но за щастие си имаме баба на разположение, та те спят заедно. И при него това гушкане беше по цяла нощ, но сега вече е само за приспиване и после няма драма, спи си спокойно по цяла нощ.
Не мога да ти дам съвет, защото при нас нищо не подейства, а и не сме били много настоятелни. И това е само у дома, в градината няма проблеми да си заспива сам и без да гушка ръка.
Мога само да те посъветвам още от сега да му говориш за бебето, че като се роди то ще е много малко и ще има нужда повече от теб, за да може да свиква с тая мисъл. Не че няма да си иска неговото после, но като е подготвен какво го чака, е по-лесно. Поне при нас е така. Няма голяма ревност и ни позволява да отделяме необходимото внимание на бебето.


*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #263 -: Юли 31, 2015, 14:33:00 pm »
Бебе, да не те отчайвам, но ние сме си още така  :lol: Като се роди Кати, баткото /тогава на 2.5г/ започна да спи само с баща си /сравнително лесно свикна/, а аз с бебето в другата стая. Още е така положението  :lol: Вече са големи и пак с нас спят, обаче ние сме си виновни, че ги научихме така ...
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #264 -: Юли 31, 2015, 23:16:43 pm »
Давайте идеи за отучване от спане при мама и тати. Тука само ми викат - "слагай го в неговото легло, ще реве, ще реве и ще заспи" :( Не ми звучи много добре този метод
и ние сме така.знам че е малък да го отучвам още,ама времето минава и ще свикне.тоя метод слагаш и реве и реве и заспива го пробвах.голям рев такова дране няма!въпреки че няма 2 месеца се измества в другата част на кошара от яд че го оставям.хем съм наблизо в стаята и се крия.като го взема реве още 5 минути истерично и ме стиска силно :( обаче ако след като е ял е заспал на спалнята и мине известно време и го преместя в кошара спи спокойно.не знам какво да направя за заспива там по-лесно?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #265 -: Август 01, 2015, 08:53:58 am »
Когато Дани беше на 8-9 месеца го отучихме да не заспива на ръце с плач. Две вечери плака. Слагахме го да лежи до нас на спалнята и така се научи. След като свикна да не спи на ръце беше съвсем лесно да го научим да заспива в кошарата си, дори и когато е сам в стаята.
Но сега, откакто стана на 1 г. и 3 м., отново не иска да спи в креватчето си. Но сега плаче по-страшно от преди, ако го оставим. То са направо едни писъци. Освен това не ляга, а стои прав и ние си го взимаме и така.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #266 -: Август 01, 2015, 10:39:44 am »
Давайте идеи за отучване от спане при мама и тати. Тука само ми викат - "слагай го в неговото легло, ще реве, ще реве и ще заспи" :( Не ми звучи много добре този метод
и ние сме така.знам че е малък да го отучвам още,ама времето минава и ще свикне.тоя метод слагаш и реве и реве и заспива го пробвах.голям рев такова дране няма!въпреки че няма 2 месеца се измества в другата част на кошара от яд че го оставям.хем съм наблизо в стаята и се крия.като го взема реве още 5 минути истерично и ме стиска силно :( обаче ако след като е ял е заспал на спалнята и мине известно време и го преместя в кошара спи спокойно.не знам какво да направя за заспива там по-лесно?
Здравей Shinzou,мисля, че все още има време да приучиш малкия как да заспива. Ние също бяхме така в началото.
Нахранвам я, слагам я уж да спи в кошарата с оставена една лампа и пуснат телевизор, защото така ни бяха казали, че е по-добре за бебето, да не се чувствало самотно и на втората минута, даже още преди да изляза от стаята, почва един рееееев, ужас.  8O 8O И в крайна сметка вечеряхме на смени.
Когато София стана на около месец и половина почнахме да я слагаме във възглавницата ми за кърмене, която има още една функция - става нещо като малко легълце за бебе и докато вечеряме тя стоеше при нас на масата, за да се приспи. Иначе не ставаше! В един момент ММ реши, че така не може и вечер след храненето й към десет - десет и половина, почнах да я слагам в кошарата й, да угасям абсолютно всичко, нагласям  камерата, за да я виждаме и отивам да вечерям. Вече близо месец, с малки изключения нямаме проблеми. Не твърдя, че сме постигнали траен успех, защото може да се получи, както при Смайли, но за сега нещата са добре.  :)
Поздрави на всички и хубав ден!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #267 -: Август 01, 2015, 16:31:56 pm »
Спеше си той в кошарата - заспива на гърда и го слагам. Ама взе да се усеща и да трябва все по-дълго да го гушкам да се унесе хубаво, а мен ми дойде в повече недоспиването и заспивах с него. А и няколко пъти зимата, като беше с температура, го оставяхме при нас - да може да го следим да не вдигне висока температура. И в един момент тотално свикна само с някой от нас на спалнята :( Не знам дали пък бебетата с шише АМ не свикват по-лесно да си спят в леглото?  Или си е до дете. Имам познати - дъщеря им спеше при майка си почти до абитуриентския бал. Направо се плаша.
Един-два пъти пробвахме - оставяме го в леглото му. В първия момент си играе там, ама като се усети и иска при нас. Ако му се скараме да ляга там да спи, започва истеричен рев със задъхване чак. Не мога да го понеса просто, направо сърцето ми се стяга.
Питам го - "бебето къде ще спи, като дойде?" - "Тука, при нас на леглото". Освен да си вземаме огромна спалня, че да се наредим всичките. В градина си спи сам, само понякога му давали ръчичка, че нали е най-малкият - бебето на градинката.
А сега за бонус влиза и в периода на тръшкане явно - няма, не... Мен дето ме пере хормонът, ама направо полудявам на моменти :) Знам, че всичко е бял кахър - само да сме здрави, всичко ще мине. Скоро си спомняхме с умиление, как го приспиваше баща му на ръце - отмина и това заедно  с коликите, а тогава ни се струваше, че вечно на ръце ще се рписпиваме. Ама може и пак да го минем с бебката.


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #268 -: Август 01, 2015, 22:01:40 pm »
Момичета, Дани днес погълна костилка от синя слива... Не ме питайте как... моя е вината.
Знам, че трябва да следя да я изходи и ако не я, да го водя на лекар.
Някой нещо друго знае ли?
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #269 -: Август 01, 2015, 22:29:19 pm »
Смайли, Мони гълташе няколко пъти костилки от джанки и не ги изхождаше. Може да се разграждат някак си... Нищо му нямаше. Но пък синята слива е по-голяма...

Бебе, четох книга за съня, когато Мони заспиваше на ръце. Тогава беше малко преди 1 годинка и поплака една две нощи в кошарката, докато свикне да заспива сам. За по-големи деца е по-трудно, защото стават, говорят, истерясват... Сега с малкия упорито опитвам да си заспива в кошарата сам. Дано ми се получи :)



   La vita è bella
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #270 -: Август 01, 2015, 23:46:22 pm »
успех момичета с отучването на спането с  мама и тати.не че не е мисия невъзможна но с всеки изминал ден децата все повече свикват с нас,а това е проблем.при нас проблем е именно да заспива сам в кошарата без преди това да го преспивам на спалнята и да го местя кошарата после.иначе заспива сам на спалнята,в шезлонга и в количката,ама в кошарата йок!
бебе и Богито от яд чак се задъхва освен че се измества в другият край на кошарата.
а на ръце да преспивам,а не мерсаж!пробвах това ама няма филм.после ми светна идеята че мога да лягам на спалнята до него като главичката му лежи на едната ми ръка и го друскам.пъхам бибата в устата му,ама от яд я плюе че му я навирам и заспива.понякога я цока с нежелание ама рядко.и сега вече не му я навирам в устата.засега върши работа това приспиване,ама гледам да го оставям сам да спи че да свикне.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #271 -: Август 02, 2015, 06:10:46 am »
Момичета, Дани днес погълна костилка от синя слива... Не ме питайте как... моя е вината.
Знам, че трябва да следя да я изходи и ако не я, да го водя на лекар.
Някой нещо друго знае ли?
Варени картофи - нишестето се обвива около чуждото тяло и може да се изака безпроблемно. Много картофи.
Съжалявам, случва се да хапнат някоя костилка :(
[/url][/url]
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #272 -: Август 02, 2015, 09:00:46 am »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг