0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #200 -: Юли 25, 2015, 23:05:58 pm »
Привет и от нас!
Позагубихме се тези дни, но много тичане, деца, проблеми... Наложи се на няколко пъти да гледам племенниците и ми се отели вола с три деца, като двете големи са си доста жилави, а Матей да не остане назад ги гледаше и копираше 8O Имахме и неприятно събитие в семейството, което обърка всички планове и така. Но поне тати е на нова работа и се прибира в 5:30 и се занимава с младежа, та мама успява да свърши нещо :)
Виждам за кърпички и памперси сте захванали темата... аз няма да повтарям каквото сте изписали, само ще предложа и трети вариант - ние го практикуваме от раждането и до днес в моментите в които не е наложително или ме мързи да го мия на мивката. Купувам си памучни тампони (в ДМ има на бейби лов специални бебешки, но взимам и от Джъмбо едни по-евтини кръглички като за дегримиране ама по-големи) и си ги приготвям до памперсите на повивалника. Когато тръгнем да се преобуваме си сипвам водичка в една паничка и мокря тампоните и бърша с тях :) Това за мен е някакъв среден вариант меджу кърпичките и миенето :lol: Напоследък обаче сме по цял ден на някъде и в тези случаи кърпичките са ми незаменим помощник за всичко и вървят пакетите ;)
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #201 -: Юли 26, 2015, 11:09:44 am »
Кати имам само 1малък лигавник с лепка отзад много ми е удобен от зълвата и не мога да меря по-малки все големи има в моя квартал и такива съм взела,но с връзки защото не мога само малкият да ползвам.
Не мажа всеки път дупето с крем само когато се подсече от Молфикс.Къпя го с Теобебе и мажа след баня със синият крем на Нивеа бейби.Лицето  му мажа веднъж на ден с Мустела хидра бебе.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #202 -: Юли 26, 2015, 11:46:39 am »
Здравейте и от нас... Тези жеги направо ни скапват :( Малкият въобще не спи спокойно, не му се яде, особено преди лягане и се буди поне по 3 пъти през нощта. Тогава пийва малко, но по около 80мл.   Чудя се дали мога преди лягане да му давам кисели мляко с адаптирано вътре? Направо добродушкото ми е неузмаваем :мрънкащ, неспящ, неядящ ревящ преди да заспи... :(
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #203 -: Юли 26, 2015, 13:40:56 pm »
bonbolini, аз не бих дала преди лягане кисело мляко, но ти си знаеш. Според мен е от жегите, то на нас не ни се яде, а какво остава за малчовците. Може и зъбките да го дразнят.


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #204 -: Юли 26, 2015, 16:25:22 pm »
И мисля като Рачко че не е добра идея за смесването на млеката.както кърма и АМ не се смесват така и АМ с кисело мляко.ако е кърма само кърма,ако е АМ само АМ.кисело мляко подсреднощ на малко дете не бих дала мисля че е тежко за коремчето особено за бебенцата.не знам как едно време са захранвали в 2 месец  с кисело мляко и захар,както е захранен ММ.не е имало АМ,но пък децата са били много здрави.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #205 -: Юли 26, 2015, 18:12:21 pm »
Аз пък четох,че в сащ смесват кърма и ам,а и консултантката по кърмене каза,че не е проблем. Благодарение на това "кърмих" до 6 мес,защото бебо повръщаше само кърма.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #206 -: Юли 26, 2015, 18:24:56 pm »
И аз мисля, че можеше да се смесва - изцоква кърмата и дохранваш с АМ.
Шинзу, че са били по-здрави децата, не съм сигурна. По скоро е имало естествен отбор - раждат се  няколко, но оцеляват само една част...най-здравите.
Ние, след напишкване само, ползвохме тампонче с тоалетно мляко при смяна на памперс. А иначе и сега се къпем всички  ежедневно поне с водичка - къде за хитирена, къде за релакс преди сън  :)


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #207 -: Юли 26, 2015, 19:10:24 pm »
Здравейте на всички  :P

Кърма не се смесва с АМ май само по една причина - че ако не си изяде всичко бебето, изхвърляш кърма. Поне аз само на това попаднах като причина.
Иначе аз изцеждах кърма и додавах АМ след кърмата, докато в един момент спря да иска кърмата.....
Но с кисело мляко и на мен не ми се вижда ОК.

Зимата се случваше да го къпя веднъж на 2-3 дни или всеки ден, както дойде  :lol: Сега обаче по често по 2 пъти на ден. Един път в басейна в банята като забавление. Втори път преди лягане само на душа докато стои прав.

И аз в един момент използвах памучни кърпички намокрени с вода за дупето. С тях почиствах, когато е само напишкан, но ми се струва, че се е повмирисал. После ги слагах да се перат заедно с пелените. Иначе акито все на чешмата го мием и досега.

Дани напоследък спи по малко. Сигурно е заради жегите. Ляга си в 22.30 и става в 6.30. През деня прави по час и половина сън. Днес беше изключение. Бяхме на Витоша и спа два часа и половина в раницата в баща си.

Mousyt, браво за новата работа на мъжа ти ... Това да си идва в 17.30 е просто супер :) Събота и неделя нали почива?

Кати, ето тези лиганици са по-малки като размер и са подходящи и за по-малки бебета. Стават и за по-големи също. Ние до скоро ги ползвахме за лигите от зъбките.
https://www.facebook.com/pages/TINI-handmade/272170159542965?fref=ts
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #208 -: Юли 26, 2015, 19:39:05 pm »
Кожа, кожа... Аз съм със супер кожа, Дани също има моята. Откровено да ви кажа, ако се къпехме с домашен сапун за пране и се мажехме с...к'вото ни дойде (химия, или не), или да не се мажем - все тая. Пак ще е супер. Щото просто е такава кожата.
Къпала съм го кога всеки ден, кога през ден, с коса, без коса, понякога само с вода, но в общия случай с някой душ гле (химия разбира се, макар и бебешка). Не съм мазала после, щото няма нужда. Все така си е с перфектна кожа.

Деца край мен, които просто са с проблемна кожа - то са едни БИО отвари и мазила, едно четене и правене на бъркочи - все имат проблеми. Та въпрос на късмет е. Да, твърдя го. И още нещо - когато майките им кандисат на БИО-глупостите и вземат правилната за проблема "химия" - О! "чудо" - вземат се пооправят нещата. Същата раУта като зъбите. Каквато поддръжка им дърпам аз на моите - не сте я виждали и на филм и к'во? Пак са 70 % протезирани вече. Толкова по темата. Правете необходимото и смисленото, не се чалдисвайте. Освен, ако последното не ви е важно и имате излишна енергия за глупости. ;)

Здрави да са всички в темата!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #209 -: Юли 26, 2015, 23:20:03 pm »
47 Smiles, само в неделя ще почива засега, но то след година и нещо без почивен ден за нас това е цял празник... то този график е засега, после предстоят по-сериозни работи, но той засега не дава да говоря по въпроса с никого, та ще обяснявам като стане :lol:
Днес за малко да сме с теб заедно на Витоша :) Ние миналата седмица няколко пъти се качвахме на Златните и на Момина скала вечер да се разхождаме и много ни хареса, но на мм в последния момент му хрумна да катерим Черни връх и нали ми е толкова акъла се навих :lol: Нагоре едвам издрапах последните метри, но надолу беше изключително приятно. Матей пък спа в раницата почти през цялото време и сега пак спи 8O Явно е от въздуха :lol: Само дето беше вир вода та трябваше да се преобличаме горе на ветрилника и да се надявам, че не сме го повредили нещо :? На мен ми дойде екстра разходката. Природата така успокоява, че не успях дори на ММ да мрънкам, а толкова съм му набрала и сега ми беше паднал :lol:
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #210 -: Юли 27, 2015, 01:26:35 am »
Да ви кажа струва ми се че всички деца не спят и не ядат от жегите.и Боги напоследък не спи добре... голяма пукница е и не се търпи

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #211 -: Юли 27, 2015, 05:48:19 am »
Нашия и той,от както е жега,все крив,мънка.не му се яде /това поне е инфо от майка му.... Наистина не се чувстват добре и те.дано отминат по- бързо тези "рекорди"  :lol:. даже и любимото му пюре с броколи / :? достен син на майка си,за съжаление.../ не му върви. :) Хубава седмица.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #212 -: Юли 27, 2015, 09:16:13 am »
Да ви кажа струва ми се че всички деца не спят и не ядат от жегите.
Опровергавам - има един дето яде като змей и ми вади душата като повтаря нон стоп "Ам, ам, ам...", като мантра му е направо.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #213 -: Юли 27, 2015, 10:44:49 am »
откак ходи на градина, сладурът ми все е гладен :) иначе беше гонене с лъжицата, а сега - "това искам, онова искам, има ли още". Ама предпочита сладолед и салата домат със сиренце, като му стане по-жега.
И много го дръпна напред с та3и градина. Не че ние не го учим, ама от другите деца явно по хваща - "може ли..", "благодаря", "довиждане", "добро утро". И с интонацията и с прои3ношението. Песнички ми пее. То сигурно е нормално 3а двегодишни, ама нали е мойто градже - много му се радвам.  :D


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #214 -: Юли 27, 2015, 11:05:27 am »
rtfrtf винаги има изключения и вие сте от тях. Децата може и малко да ядат,ама аз от как почнах да кърмя се прекръстих на ламята Спаска.вечно съм гладна.не можеш ма изхраниш.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #215 -: Юли 27, 2015, 11:46:31 am »
Здравейте на всички  :P

Кърма не се смесва с АМ май само по една причина - че ако не си изяде всичко бебето, изхвърляш кърма. Поне аз само на това попаднах като причина.
Иначе аз изцеждах кърма и додавах АМ след кърмата, докато в един момент спря да иска кърмата.....
Но с кисело мляко и на мен не ми се вижда ОК.

Зимата се случваше да го къпя веднъж на 2-3 дни или всеки ден, както дойде  :lol: Сега обаче по често по 2 пъти на ден. Един път в басейна в банята като забавление. Втори път преди лягане само на душа докато стои прав.

И аз в един момент използвах памучни кърпички намокрени с вода за дупето. С тях почиствах, когато е само напишкан, но ми се струва, че се е повмирисал. После ги слагах да се перат заедно с пелените. Иначе акито все на чешмата го мием и досега.

Дани напоследък спи по малко. Сигурно е заради жегите. Ляга си в 22.30 и става в 6.30. През деня прави по час и половина сън. Днес беше изключение. Бяхме на Витоша и спа два часа и половина в раницата в баща си.

Mousyt, браво за новата работа на мъжа ти ... Това да си идва в 17.30 е просто супер :) Събота и неделя нали почива?

Кати, ето тези лиганици са по-малки като размер и са подходящи и за по-малки бебета. Стават и за по-големи също. Ние до скоро ги ползвахме за лигите от зъбките.
https://www.facebook.com/pages/TINI-handmade/272170159542965?fref=ts
Благодаря, Смайли! Ще ги разгледам. :)
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #216 -: Юли 27, 2015, 11:48:32 am »
За хапването и ние си хапваме, даже преяждаме и после повръщаме. В спалнята, където е София сме настроили климатика на 25 градуса и така понасяме жегата :).
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #217 -: Юли 27, 2015, 15:05:01 pm »
Благодаря на всички, които ни мислиха и стискаха палци за нас - явно е помогнало :) Днес бяхме на консултация с доц. Цеков и той каза, че всичко е наред с Теди - няма сраснати шевове на главата. Не се налага операция. Явно докторът от рентгена не е разчел правилно снимката. Отдъхнах си! Сега вместо на операция, мисля да отидем на почивка :)



   La vita è bella
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #218 -: Юли 27, 2015, 15:07:06 pm »
Руми, много се радвам.А сега заслужена почивка!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #219 -: Юли 27, 2015, 15:15:32 pm »
Браво, Руми! :-)