0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #180 -: Юли 24, 2015, 14:10:31 pm »
Факт е, че като почнат ясла или градина, всички боледуват (и кърмените, и некърмените, и по-малко кърмените). Ако майката може, иска и е в състояние да кърми, нека го прави. Но да се вменява вина на тези, които въпреки всичко са положили огромни усилия и не става, това ми се вижда вече прекалено.

Яничка, това пък с кожата как го измислиха, не знам.  :lol:

Хубав и прохладен ден и здрави и доволни бебета!

Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #181 -: Юли 24, 2015, 23:48:02 pm »
Аз карах по малките нужди с кърпички,докато не изчетох поне 5 вида какво съдържат и сега сме на миене с вода по малка и с веледа по голяма нужда. Лично аз предпочитам вече да сменям памперсите след хранене-след захранването сме като машинка за Л-по 3 пъти на ден.
а кърменето беше шок и ужас за мен -борба до суче,после ам,после цедене по 6 пъти дневно по половин час... едва изкарах 6 месеца...а то като порасне иска внимание,шава насам-натам,но ако имам второ пак ще се мъча-трябва да имат равен старт;)
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #182 -: Юли 25, 2015, 07:57:53 am »
Никога и по никакъв повод не съм мила дупе, само с кърпички. Дупе вечер при баня. И двамата са със здрава дупара :lol: щот съм мързелива майка.
Това с памперса ...винаги сменям след кърмене, не преди. Иначе с Ники сменях преди кърмене, той се наакваше, сменях пак. След седмица ми просветна само след кърмене са сменям. А иначе като се сетя Катерина колко пъти се дави с кърма, сигурно е аспирирала повече от процеса на кърмене, отколкото ако се върне по време на смяна на памперс.

Новини от нас в кратце: 6,200 кг., 62 см, 48 перцентил, но главата е на 62 перцентил - 41 см. Иначе добре била. И после ми дойде големия шок - да давам не само вит.Д (аз не давам често) но и желязо на капки 8O поразпитах аз, в Мароко давали желязо на майките, ако кърмят. Около 4 месец можело да има дефицит на желязо и препоръчвали. И като започнем захранването, пак забележете около 4-6 месец, но по-добре 6 месец, да въведа по-бързо протеини 8O 8O Казаха, че расте наистина бързо, обръща се от две-три седмици, хваща обекти, дъвче ги, фокусира се в огледалото, отговаря си на името и на нас, разпознава един вид.

Та, говорих с една приятелка, тя вика, че ако може след година ще въведе месо. Сядам аз да си опресня знанията, чинно захващам един френски учебник, консултирам се с бебе център, отварям темата за захранване в Зачатие, брех, нийде не пише нито късно въвеждане, нито ранно въвеждане на месо.
Обаче най-новите изследвания показвали, че било по-добре, защото децата по-лесно приемали вкусът му, в сравнение, ако ги държим дълго на каши и зеленчуци и плодове.

Така де, някой да е чувал за желязото и месото?

Катерина е официално записана на градина и от 1 септември тръгва. Уплашена съм, но нямам голям избор. Мъжът го приеха студент в един колеж, за 8 месеца да приравни дипломата, аз трябва да продължа ученето, ако ми позволят 2-3 курса на седмица, макс 3 дни седмично. Иначе не мога да я оставям по цял ден от 5 месечна.
Та съм мнооого доволна засега от градината, жената е лекарка, мароканка, държи на ваксините, спокойна е, чистичко, две гледачки на 3 бебета и 5 големи - до около 4 години деца, доста самостоятелни лапета.

Да се оплача малко, реших, че Еуцерина ми идва тежък за жегите да я мажа. Поръчах Авеено, приятелка даде назаем един хубав македонски крем. едната седмица опитах един само път да намажа с Авееното - рев до небесата, ама пищи и се дере, на умряло, направо се изплашихме, че има алергична реакция. Но кожата бяла, не червена, няма пъпки. Наложи се да я замиваме наново. На следващата седмица пробвах другия крем, пак същата история. Само с Еусерина не ми реве.
Ама много мазен ми иде.

Мисля си аз, вторите деца се развиват по-бързо, защото няма как цялото внимание да е само към тях и те завалийчетата трябва да си измислят сами предизвикателства и цели, забавления, защото няма как да са нон-стоп в ръцете на мама. Живот брат, 12 часа минаване през родов канал и накрая те оставят да ревеш докато мият зъбите на брат ти.

За кърменето тук много ми помогнаха, най-вече първото засукване, веднага, на масата. Бях се настроила, че няма да се боря с вятърни мелници, както с Ники, да се самообвинявам. Ники поне 8 месеца го кърмих, 4 изцяло, после смесено хранене. Но ето ми изненада - малката ми въшка се оказа по-силна и упорита от брат си :lol: Спи по-добре, защото дърпа като помпа вечер и пълни корема :)

Пак километричен пост :(
[/url][/url]
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #183 -: Юли 25, 2015, 08:41:36 am »
Момичета, аз малко така нахлувам в темата, ама...(тук ми се стори най-удачно да попитам).
Необходима ми е информация за/координати на добър частен педиатър, който да работи и в събота. Става въпрос за дете на 1год и 3 мес. Ще съм благодарна, ако споделите от опит.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #184 -: Юли 25, 2015, 08:58:33 am »
Златето, ние сме ходили във ВелаКлиник Лозенец, тя е денонощна и работи в събота и неделя. Лично аз съм много доволна от прегледа ма малкия,   тогава беше д -р Ковачева.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #185 -: Юли 25, 2015, 09:12:01 am »
bonbolini, благодаря! И аз на нея попаднах, докато ровех, но понеже за пръв път я срещам тази клиника, не знаех доколко мога да се доверя.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #186 -: Юли 25, 2015, 10:02:02 am »
Здравейте,
а да попитам какво ви е мнението за къпането на бебето? Колко често къпете бебетата си? Ние къпем София през ден.

Жасмин - браво на малката Катерина! За захранването, аз още не съм чела много, много. Мислим сега някакви пюренца да  направим от праскови и кайсии, но да видим дали ще стигнем до там, че правим един ремонт и е голяма сага.  Ох, много малка ще я дадете на градина, но като няма как по друг начин. Хубаво е, че са малко на брой децата в градината. Тя частна ли е, или държавна?
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 10:05:22 am от kati_vm »
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #187 -: Юли 25, 2015, 10:19:01 am »
Кати и двамата ги къпя всеки ден...то грехота в тия жеги да не ги изкъпеш :)
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #188 -: Юли 25, 2015, 10:23:59 am »
Здравейте,
а да попитам какво ви е мнението за къпането на бебето? Колко често къпете бебетата си? Ние къпем София през ден.

Аз къпя през ден, през два. Косичката 1 път в седмицата.

26.09.2019
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #189 -: Юли 25, 2015, 11:23:07 am »
Ние през зимата се къпем максимално 2-3 пъти седмично, сега всеки ден, че сме много мръсни след игра и е горещо. Ние само с мокри кърпички се бършем след смяна на памперс и при двамата, в началото след акане бършех с намокрена мека хавлийка без никакви сапуни и шампоани. Но ако са били оакани до кръста, при нас е било рядкост, миех на чешмата само с водичка. Аз и след смяна на памперс никога не мажа с крем, колкото се може по-малко химии, разбира се ако дупето не е подсечено. Даже и сега ако ме са много мръсни само им обливам телцата с вода. Габи никога не съм я мазала след къпане с балсами, защото кожата и е мекичка, но Марти е с АБ и при него не минава без мазане.


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #190 -: Юли 25, 2015, 11:23:34 am »
За къпането в родилното ми казаха всеки ден да е между храненията цел да се успокояват бебета до годинка,след ходинка през ден а косичката веднъж седмично.мия го всеки ден понякога пропускаме защото спи много и не искам да го събуждам особено ако сме били на гости. Както при Вени сме.заглежда се в огледалото .от време на време сякаш си и отговаря името ,но рядко.като е по-коремче се обръща на една страна.усмихвани се много даже го чух веднъж се смя на глас не ли рано да го прави?
И аз като Жбрул и Вени само с мокри кърпички почиствам освен ако не е многоо осран тогава мия освен ежедневната баня-спестяваме много рев.
За смяната на памперси-преди ядене сменям освен ако не е сух.като го кърмя изчаквам да видя дали ще будува и сменям веднага ,иначе не бързам да сменям  през нощта.
Кати много се лигавим особено ако ме види да ям нещо  още малко ще се и облизва даже   8O всеки ден лигавници сменям още от сега.
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 11:28:59 am от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #191 -: Юли 25, 2015, 11:46:36 am »
За къпането в родилното ми казаха всеки ден да е между храненията цел да се успокояват бебета до годинка,след ходинка през ден а косичката веднъж седмично.мия го всеки ден понякога пропускаме защото спи много и не искам да го събуждам особено ако сме били на гости. Както при Вени сме.заглежда се в огледалото .от време на време сякаш си и отговаря името ,но рядко.като е по-коремче се обръща на една страна.усмихвани се много даже го чух веднъж се смя на глас не ли рано да го прави?
И аз като Жбрул и Вени само с мокри кърпички почиствам освен ако не е многоо осран тогава мия освен ежедневната баня-спестяваме много рев.
За смяната на памперси-преди ядене сменям освен ако не е сух.като го кърмя изчаквам да видя дали ще будува и сменям веднага ,иначе не бързам да сменям  през нощта.
Кати много се лигавим особено ако ме види да ям нещо  още малко ще се и облизва даже   8O всеки ден лигавници сменям още от сега.
Shinzou, къде намери малки лигавници? Ние имаме няколко, но й стоят отвратително на София. Като някакваногромна яка. :-(  Много ме е страх да не й се запари гушката с тези лигавници, че лесно се изприщтва, особено в тази жега.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #192 -: Юли 25, 2015, 11:48:14 am »
Ние през зимата се къпем максимално 2-3 пъти седмично, сега всеки ден, че сме много мръсни след игра и е горещо. Ние само с мокри кърпички се бършем след смяна на памперс и при двамата, в началото след акане бършех с намокрена мека хавлийка без никакви сапуни и шампоани. Но ако са били оакани до кръста, при нас е било рядкост, миех на чешмата само с водичка. Аз и след смяна на памперс никога не мажа с крем, колкото се може по-малко химии, разбира се ако дупето не е подсечено. Даже и сега ако ме са много мръсни само им обливам телцата с вода. Габи никога не съм я мазала след къпане с балсами, защото кожата и е мекичка, но Марти е с АБ и при него не минава без мазане.
Браво, аз ако не намажа дупето на София - гаранция, че веднага ще й избият пъпките.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #193 -: Юли 25, 2015, 12:02:16 pm »
В Австрия в болницата ни казват никакви мазания, бебетата се къпят максимум 3 на седмица и то само с вода, защотото колкото и да е добра бебешката козметика си е химия. Особенно новородените не се цапат, като изключим тези дето повръщат често. Ако е сухата кожата в началото се правят в аптеката специални кремчета. Не казвам че така не се подсичат дупетата, но по този начин ми се струва че се запазва естественото Ph. Една приятелка нейните ги маца в областта на дупето  всеки път след смяна на памперс с половина тубичка крем дори и когато няма подсичане. Ами тези деца като се подсекат образуват такива рани, но то като се маца с и без повод не си изгражда имунитет и се изнежва тази област, кожата не може да диша като хората. Но това си е мое мнение. И етървата така ги маца нейните, и всеки ден се къпят и след акане се мият дупетата, а голямата от сега вече, на 5 г. е, е с гинекологични инфекции. Така, че гаранции няма.


*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #194 -: Юли 25, 2015, 13:58:05 pm »
Във връзка с мазането на дупето - и аз докато на третата седмица не се подсече не мажех с нищо дупето на бебето, освен след къпане когато мажех с витаминния крем на Мустела. Това беше съвет на нашата педиатърка. За съжаление този вариант не сработи.   :( И аз не изгарям от желание непрекъснато да я цапотя, но иначе става много зле положението.
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 14:01:36 pm от kati_vm »
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #195 -: Юли 25, 2015, 16:25:23 pm »
Вени, не се притеснявай за градината! Когато са малки, много по-лесно ще свикнат. В Люксембург, Франция, Испания и прочие масово тръгват на 3 месеца на ясла. Има една жена за 3 бебета. И тя е там само за тях. Няма да готви, чисти, пазарува или разтребва, както й се налага на една майка у дома. При вас децата са малко на брой, а и малката няма да е по 10 часа там всеки ден. Дано само не боледува много!
За съжаление, в много малко държави има платено майчинство по година-две или три.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #196 -: Юли 25, 2015, 19:19:20 pm »
Моят син съм го къпала и къпя ежедневно(няма дерматит), така сме свикнали и ние, косата сега по-рядко я мием зимата, но като бебе пак ежедневно. Не мога да си представя да се потя цял ден и да не се изкъпя, децата също са нервни в такава ситуация. Не мажа с нищо тялото. Дупето като бебе се зачервяваше и мажех Судокрем, това което бях открила при мазането е, че трябва да е много добре подсушено дупето, иначе и самият крем зачервява.
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #197 -: Юли 25, 2015, 21:56:16 pm »
kati_vm, държавна е, плащаме по 7,30$ на ден.

Ние къпем през ден, че много ни идва да се разправяме с две деца всеки ден. Айде, баткото сам се къпе, ама след него пак подсушаваш, оправяш баня.

Блу, сигурно е така, просто съм с бг мислене още в това отношение.
[/url][/url]
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #198 -: Юли 25, 2015, 22:10:59 pm »
Като сте споменали за мазане, аз използвам три неща. Спрейчето за подсичане, за което вече писах и то само по един път на ден колкото да предпазвам кожата. Във водичката за къпане разтварям една суоена лъжица кокосово масло и нищо друго при къпането не ползвам. И на края след къпане я мажа с едно олио от билки, което прави моя приятелка и гаранция няма никакви химии вътре.
Та с тия неща за момента сме със супер кожа. Ама то при нас е и съвсем друг климата. Но пък за сметка на това водата е отвратителна.
Исках да питам за оригването, ама автобуса ни идва, така че ще пиша като се върнем от парка.
Лека вечер, момичета!

26.09.2019
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #199 -: Юли 25, 2015, 22:45:37 pm »
През първите месеци заместихме мокрите кърпи с намокреми с вода памучни кърпички.Имаме такива квадратни от памучно трико.Обтривахме с тях и готово-чисто и освежено дупе  :)После си пуснахме в употреба кърпи памперс и нямаме проблеми.Мия само при яко намацване преж деня и вечер преди лягане.