0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #160 -: Юли 23, 2015, 23:44:31 pm »
Здравейте най-сетне и от мен. След дълъг престой в болницата след раждането и малко напасване вкъщи най-накрая имам малко свободно време да се включа. За съжаление не можах да изчета всичко в темата.

kati_vm аз купих нещо страхотно за подсичането. Бяхме стигнали до сериозни рани и с това спрейче от един път мина. Веднага направи раната коричка и на другият ден нямаше и следа. Направо не можах да повярвам. Преди това с какво ли не мазах. Ето това е спрейчето: http://www.lifeandlooks.com/en/Metanium-easy-spray-barrier-lotion/m-19320.aspx?gclid=CjwKEAjwocKtBRCf9d_Q5ovcyHASJAAHhJYOSbs7Ng6CY73EGlLtZmUdKihk1h7twYDLGY7ktvRvLxoCU83w_wcB&utm_source=google&utm_medium=shopping&utm_campaign=UnitedKingdom.
За съжаление не знам дали го продават в България.

Аз имам серия тъпи въпроси, но ще започна с един. Беба супер много реве когато й сменям памперса. Направо е страшна картинка. Поради тази причина през нощта гледам да не я мия, а само я забърсвам с мокри кърпички (говорим когато е пишкала само). И днес ме осени мисълта, че може да й направя някакъв проблем така. Дали има такава възможност? Да започвам ли да я мия всеки път?

« Последна редакция: Юли 24, 2015, 00:20:20 am от yanicka »

26.09.2019
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #161 -: Юли 23, 2015, 23:50:00 pm »
не мисля Яничка че ще има проблем при положение че постоянно миеш дупето.аз постоянно го минавам с кърпички не само като е напишкан.използвам най-често на  Памперс и съм много доволна от тях. ето тези http://www.minimod.bg/prodpic/wm/61079011_0_640x640.jpg

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #162 -: Юли 23, 2015, 23:51:43 pm »
не мисля Яничка че ще има проблем при положение че постоянно миеш дупето.аз постоянно го минавам с кърпички не само като е напишкан.използвам най-често на  Памперс и съм много доволна от тях. ето тези http://www.minimod.bg/prodpic/wm/61079011_0_640x640.jpg

Май и аз ползвам същите. Само, че при нас е малко по-различна опаковката. Тя и тях не ги обича много, но намалявам пищенето с около 2-3 минути, което си е сериозен бонус посред нощ за съседите :-)

26.09.2019
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #163 -: Юли 23, 2015, 23:54:26 pm »
не мисля Яничка че ще има проблем при положение че постоянно миеш дупето.аз постоянно го минавам с кърпички не само като е напишкан.използвам най-често на  Памперс и съм много доволна от тях. ето тези http://www.minimod.bg/prodpic/wm/61079011_0_640x640.jpg

Май и аз ползвам същите. Само, че при нас е малко по-различна опаковката. Тя и тях не ги обича много, но намалявам пищенето с около 2-3 минути, което си е сериозен бонус посред нощ за съседите :-)
при нас пищенето си е същото и без и  с тях  :D

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #164 -: Юли 24, 2015, 00:01:30 am »
Яничка, ако бебето не е наакано или напикано (памперсът да е пропуснал, имам предвид), не й сменяй памперса през нощта, защото се разсънва. Само я кърми и продължавайте да спите!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #165 -: Юли 24, 2015, 00:06:52 am »
Яничка, ако бебето не е наакано или напикано (памперсът да е пропуснал, имам предвид), не й сменяй памперса през нощта, защото се разсънва. Само я кърми и продължавайте да спите!

Ами пробвах, но не става. Ние се храним на 3-4-5 часа през нощта и всеки път памперса е фул до горе. Ползвам тези на Памперс, при които лентата става синя и по нея можеш да видиш колко е пълен и при нас е цялата посиняла. Аз сменям първо памперса и после храня, защото в обратната последователност си повръща млякото. Ама ние така или иначе сме супер будни когато става въпрос за хранене. Демек тя се буди преди мен и успява да събуди мен с мрънкане и дори понякога рев.
И ако има значение, не се кърмим а сме на бутилка (за съжаление).

26.09.2019
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #166 -: Юли 24, 2015, 00:23:30 am »
Последното няма значение, Яничка. Не го приемай толкова тежко! И така бебето ще порасне и ще е здраво. Не го смятай за лично поражение, въпреки че едва ли не кърменето е издигнато в култ. Минала съм по този път, обвинявала съм се, тормозила съм се. Втория път много бързо се окопитих, когато видях, че пак не става. И по-бързо започнах да храня с шише. Успокоихме се и двете и беше много по-добре.
Щерка ми е голяма пикла. Тя се налива и с огромни количества течности, основно вода. Вече е голяма, де. Памперсът й сутрин е пълен, но винаги издържа да не прелее.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #167 -: Юли 24, 2015, 01:15:59 am »
Яничка, относно мокрите кърпички, аз съм с момче все пак де - дупе не съм мила от самото начало докато беше с памперси изобщо. Пишкане, акане - мокрите кърпи. Е, ако се омаже с второто до кръста - тогава. Говоря извън ежедневната баня. Той не е имал и проблемна кожа де, може би за деца с по-проблемна кожа би било проблем. Но казам за такива като сина ми, че не е. И пести много хамалогия.
За кърменето - подкрепям Блу напълно. Дани го кърмих няма 15 дни, по-гадно изживяване от това с детето си нямам, за капак пък и той беше с рефлукс и повръщаше... Та напразни бяха и моите мъки, че дори в негова вреда. Да живее бутилката и АМ!  :lol: Ако някога имам второ дете, дори не бих си помислила да кърмя аз лично. Пък вече и съм наясно, че "ползите от кърменето" са силно преувеличени, на моменти биещи на лудост. Гушкай, напасвайте се, щом се храни добре - какво по-хубаво и не се филмирай с незначителни неща.

Спокойствие и повечко сън ти желая на този етап :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #168 -: Юли 24, 2015, 08:36:15 am »
Ето така се спасявахме от жегите в последните два дни  :)
днес стояха сигурно повече от час, само през известно време доливах топла водичка и ги оставих да си играят, колкото искат  :)




Много са сладки, Марси! Да сте живи и здрави цялото семейство и само щастие от тук нататък ви желая!
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #169 -: Юли 24, 2015, 08:39:03 am »
здравейте момичета и Рачо!не съм се вясвала скоро.Боги е добре яде спи.за този месец дръпна с 5 см. на килограми са почти същите.цока лакомо не може да чака до 3 час и се кърмим на 2.5 часа
Кати подсякахме дупето пък ние с Молфикса и го мажех с мостричка на Мустела.мина за 1 ден иначе имам и Судокрем да не сте се подсякли от памперса?иначе сме с Памперс,но турският Прима. българският Памперс ми мирише на химия и самият материал на памперса е по-мек от турският пропускаше от към краченцата където са къдричките и не ми допада много това,Примата не ми миришат на химия материала е леко твърд и не ми пропускат на краченцата.незнам от партидата ли е било с българският вие да сте забеляза ли нещо които ползват Памперс?

Здравей Shinzou, ние ползвахме отначало pampers premium care. Тогава София се подсече за пръв път. След като първите лечения не помогнаха и ту се оправяше, ту зазляваше, се порових в нета. Тогава прочетох за Libero. Сега е с тях и съм много доволна. По- тънки са и по- меки. Възможно е проблемите да са били свързани и с марката памперси, но не мога да съм напълно сигурна.
Ох, София вече е на тема " всичко в устата" . :-( Не си иска биберона, а двете ръце са натикани в устата. :-(
и ние нещем бибата.осмуква де що е дрехи ръце...налапва юмруче къде го побира в тая малка уста ми е чудно  8O
:D :D :D А почнал ли е да се лигави? София почна някъде към средата на втория месец и сега има дни в които не смогвам да й почистя лигите.  :D :D :D
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #170 -: Юли 24, 2015, 08:46:29 am »
Здравейте най-сетне и от мен. След дълъг престой в болницата след раждането и малко напасване вкъщи най-накрая имам малко свободно време да се включа. За съжаление не можах да изчета всичко в темата.

kati_vm аз купих нещо страхотно за подсичането. Бяхме стигнали до сериозни рани и с това спрейче от един път мина. Веднага направи раната коричка и на другият ден нямаше и следа. Направо не можах да повярвам. Преди това с какво ли не мазах. Ето това е спрейчето: http://www.lifeandlooks.com/en/Metanium-easy-spray-barrier-lotion/m-19320.aspx?gclid=CjwKEAjwocKtBRCf9d_Q5ovcyHASJAAHhJYOSbs7Ng6CY73EGlLtZmUdKihk1h7twYDLGY7ktvRvLxoCU83w_wcB&utm_source=google&utm_medium=shopping&utm_campaign=UnitedKingdom.
За съжаление не знам дали го продават в България.

Аз имам серия тъпи въпроси, но ще започна с един. Беба супер много реве когато й сменям памперса. Направо е страшна картинка. Поради тази причина през нощта гледам да не я мия, а само я забърсвам с мокри кърпички (говорим когато е пишкала само). И днес ме осени мисълта, че може да й направя някакъв проблем така. Дали има такава възможност? Да започвам ли да я мия всеки път?
Здравей Яничка,
благодаря за инфото за спрея. Пуснах го в Гугъл, но в БГ не го продават. Ние за сега сме добре със схемата за мазане, която си измислих. Ако нещо се наложи ще видим какво ще правим.
Относно вечерното забърсване на дупе, моят съвет е МИЙ ДУПЕТО! Това ни го препоръча и един от най-добрите кожни лекари във Варна, когато ходихме на преглед. НИКАКВИ КЪРПИЧКИ!!!! Особено щом бебка е била с тежко подсичане. Тя ще свикне със смяната на памперса.   :)
Също така, вече го бях писала, но пак ще го напиша, необходима е и честа смяна на памперса. Не чакай индикатора да покаже, че е препълнен. Това само влошава положението. Когато Дими спре да ака толкова често, вече можеш и да разредиш смените. Аз от около седмица не сменям памперса на София на два часа. Иначе преди беше непрекъснато пълен.  Между другото напоследък тя взе сама да практикува ЕБХ. :-D Слагам я аз по корем на повивалника след като я измия, за да мога да й намажа дупето, като отдолу винаги има едно парче еднократна пелена,тя първо пръцва 1-2 пъти и после следва..... Та така и големите акита не ги извършваме в памперсааа. Не че не ака и там де, но доста по-малко. :-)
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 09:31:53 am от kati_vm »
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #171 -: Юли 24, 2015, 08:51:41 am »
Яничка, ако бебето не е наакано или напикано (памперсът да е пропуснал, имам предвид), не й сменяй памперса през нощта, защото се разсънва. Само я кърми и продължавайте да спите!

Ами пробвах, но не става. Ние се храним на 3-4-5 часа през нощта и всеки път памперса е фул до горе. Ползвам тези на Памперс, при които лентата става синя и по нея можеш да видиш колко е пълен и при нас е цялата посиняла. Аз сменям първо памперса и после храня, защото в обратната последователност си повръща млякото. Ама ние така или иначе сме супер будни когато става въпрос за хранене. Демек тя се буди преди мен и успява да събуди мен с мрънкане и дори понякога рев.
И ако има значение, не се кърмим а сме на бутилка (за съжаление).
8O 8O 8O 8O Яничка, ама вашите прехвалени акушерки не са ли ти обяснили???? Не се храни детето, а после да се сменя памперс!!!! Може да се задави, да му влезе мляко в белите дробове, много е опасно! Винаги се сменя памперса и после се храни детето!!!!
Относно кърменето съм на същото мнение като останалите момичета. Не се измъчвай, че не можеш да я кърмиш. Каквото такова. Нали затова има АМ. ;-)

Да не почвам аз да се оплаквам как ми се  е подсякла областта под гърдите, защото станаха прекалено големи с това кърмене. Не съм особено очарована от него. :-( А някои такава хвалба, такова нещо...... Ще видим после колко ще е здрава София.
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 08:59:41 am от kati_vm »
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #172 -: Юли 24, 2015, 09:38:51 am »
Яничка, и аз да се включа, ние почти също сме ма мокри кърпички, даже ползвам на Бочко,засега не е имал проблеми, освен веднъж, защото пиеше Вит.С и разни други неща, които правеха урината по -кисела. Препоръчват всички да се мие, но ти си прецени, племенничката    ми също е "подмивана "с кърпички и сега е на 3год.и нищо й няма, но пак си зависи от кожата на бебето!!!
Оххх, а относно кърменето... И при нас не стана, колкото и да ми се искаше, нищо не помогна, нито изкуствени зърна, нито гладуващ бебок, нито консултанти... И много мои кърмещи проятелки все настояваха да съм по -упорита и ми вкарвха едно чувство за вина, докато една от тях при консултацията на бебето й, педиатърът й казал, че бебето не се развива добре, че кърмата й е нехранителна и да ддава АМ. Слава Богу, момиченцето сега си е Ок, а тя вече ме смее да дава акъл за кърмене... Та, майната му, с едното или другото мляко, все ще си порасне :)
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #173 -: Юли 24, 2015, 09:57:33 am »
kati_vm, не бъди толкова крайна в изказванията си. Ситуации много, моите бебета акаха на всяко хранене в началото, няма как да не им сменя памперса след хранене, ами че той насран :D, храниш, оригваш и сменяш, а не си държиш бебето оакано. И да им сменя преди ядене памперса, след приключване на яденето пак беше за смяна. Пък и Яничка е написала, че първо сменя, а след това храни.


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #174 -: Юли 24, 2015, 10:09:06 am »
Ох, моите "болни" теми сте захванали!  :lol:

Да ви кажа, аз въобще не обичам мокрите кърпички. Като си избърша ръцете с тях и чуството, че съм мръсна изобщо не ме напуска. Поради тази причина много държах да мия дупето на бебето,когато е наакано и досега го правя.
ОБАЧЕ ...  :lol: Ако някога имам второ бебе няма да мия дупе нощем.... направо си е самоубийство :lol: Колкото и да не са ми любими ще ползвам и аз кърпички.
Ние го миехме в спалнята в началото и то беше едно разнасяне на едни легени посред нощите. Точене на топла вода. Мерене с термометър да не е много гореща или студена. После се усетих поне да го правя на мивката (макар моята да не е съвсем удобна).

Но както Кати казва, ако дупето и чувствително и склонно към подсичане - вода и честа смяна си трябват.

Кати, и аз си мисля, че бих сменяла памперс след ядене и след оригване? Ти от къде го прочете това за млякото и белите дробове?

С кърменето и на мен не ми се получи... Бебето въобще не успя да засучи от зърното (плоски зърна) и започна едно цедене - по 3 часа на денонощие. А като бебето се разреве докато се цедя и все започвам, спирам, започвам, спирам. Лудница... И успявах да му осигуря само 1/2 от количеството. Додавах АМ. И на всяко ядене имах под две изцапани шишета плюс помпата. И следваше едно миене и стерилизиране.
За второ дете, ако имам, съм се зарекла, ако не ми се получи със сученето, да не се тормозя с тази помпа. Ще видим де...  :lol: Ако ми се падне спокойно бебе, което спи докато се цедя, няма много да протестирам  :lol:
И ще следвам съвета на Jbrul да си купя много шишета, та да не мия всеки път, а по веднъж на ден.

Марси, пу пу на двете марсианчета. И ние практикуваме този метод за охлаждане.

Руми, с вас сме!  :bighug:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #175 -: Юли 24, 2015, 10:19:20 am »
И а3 сменях след хранене памперса - че той докато сучеше и акаше 2 в 1 ;) Само внимавах да го по3авъртам наляво- надясно, а не да го вдигам с дупето нагоре. В началото го преобувах нощем, после ми дадоха акъл - "бебе нощем не се преповива". Освен, ра3бира се, ако не е протекло или наакано. Родих се - в просъница в3емам, кърмя, връщам. Нито той, нито а3 се ра3сънвахме много. Но не е имал подсичания с редки и3ключения и най-вече след като 3ахранихме - от някои храни явно. Сега ще видим с бебка как ще е - дано и тя е със 3драва и спокойна кожичка.
Имах един много смешен случай - преповивам посред нощ, полусънена и само чувам пръъъц и цялата отстреляна с бебешко ако, чаршафите, дрехите :)
Кърмени, не кърмени - децата си боледуват. И да - моят хубавец до 1г и 8 месеца го кърмих и пак примерно повече хваща някой бацил от наборчето, дето го кърмиха 2 месеца. Ген ли е, що ли - не 3нам. Винаги повтарям - всяка майка, особено тук дето сме плакали с години 3а те3и деца, прави най-доброто 3а детето си. Опитваш, искаш помощ и съвет, но каквото стане. Бе3 вманиачавания. 3а мен си беше удоволствие кърменето (с 2-3 кри3и - намалаляло мляко, ра3ранени 3ърна) и сякаш ми липсваше повече от на малкия, като се отбихме. Ама не съм "натискала" никоя приятелка 3ор да кърми. Виж мен редовно ме убеждаваха, че трябва да му дохранвам и това не ми беше приятно, ама... всеки си има глава на раменете.
Jrbul, трябва да намаля дължината на постовете, че в3ех да те догонвам. То седенето ми удома толкова време не се отра3ява добре май :)


*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #176 -: Юли 24, 2015, 10:41:27 am »
kati_vm, не бъди толкова крайна в изказванията си. Ситуации много, моите бебета акаха на всяко хранене в началото, няма как да не им сменя памперса след хранене, ами че той насран :D, храниш, оригваш и сменяш, а не си държиш бебето оакано. И да им сменя преди ядене памперса, след приключване на яденето пак беше за смяна. Пък и Яничка е написала, че първо сменя, а след това храни.
8O Не разбирам какво точно е крайното  в това, което съм написала  8O?  Но в крайна сметка всеки си носи отговорността как си гледа децата. Аз не рискувам веднага след ядене да сменям памперс!!!
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #177 -: Юли 24, 2015, 10:44:28 am »
Ох, моите "болни" теми сте захванали!  :lol:

Да ви кажа, аз въобще не обичам мокрите кърпички. Като си избърша ръцете с тях и чуството, че съм мръсна изобщо не ме напуска. Поради тази причина много държах да мия дупето на бебето,когато е наакано и досега го правя.
ОБАЧЕ ...  :lol: Ако някога имам второ бебе няма да мия дупе нощем.... направо си е самоубийство :lol: Колкото и да не са ми любими ще ползвам и аз кърпички.
Ние го миехме в спалнята в началото и то беше едно разнасяне на едни легени посред нощите. Точене на топла вода. Мерене с термометър да не е много гореща или студена. После се усетих поне да го правя на мивката (макар моята да не е съвсем удобна).

Но както Кати казва, ако дупето и чувствително и склонно към подсичане - вода и честа смяна си трябват.

Кати, и аз си мисля, че бих сменяла памперс след ядене и след оригване? Ти от къде го прочете това за млякото и белите дробове?

С кърменето и на мен не ми се получи... Бебето въобще не успя да засучи от зърното (плоски зърна) и започна едно цедене - по 3 часа на денонощие. А като бебето се разреве докато се цедя и все започвам, спирам, започвам, спирам. Лудница... И успявах да му осигуря само 1/2 от количеството. Додавах АМ. И на всяко ядене имах под две изцапани шишета плюс помпата. И следваше едно миене и стерилизиране.
За второ дете, ако имам, съм се зарекла, ако не ми се получи със сученето, да не се тормозя с тази помпа. Ще видим де...  :lol: Ако ми се падне спокойно бебе, което спи докато се цедя, няма много да протестирам  :lol:
И ще следвам съвета на Jbrul да си купя много шишета, та да не мия всеки път, а по веднъж на ден.

Марси, пу пу на двете марсианчета. И ние практикуваме този метод за охлаждане.

Руми, с вас сме!  :bighug:
Акушерките в АГ Варна изрично ме предупредиха веднага след хранене на бебето да не сменям памперс, поради посочената вече причина.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #178 -: Юли 24, 2015, 11:50:01 am »
Аз пак да уточня, че мокри кърпички ползвам само при напишкано дупе. Ние така или иначе акането го правим веднъж на 24 часа до шия и обичайно е през деня. Така че засега такива нощни проблеми нямам.
А за смяната на памперс след ядене - няма как да не я правя, защото въпросното акане до шия се случва в 90% от случаите докато ядем. И да искам не мога да чакам със смяната, защото разбирайте че детето има акано и на ушите, за такива количества говоря. Досега ми се е случвало само да си връща млякото. Проблеми като задавяне и т.н. не съм имала.

За кърменето... уф това кърмене. Тук е голяма атака за него. То куцо и сакато се изреди да ми помага. От приятелки дори чух, че бебетата на АМ ставали твърди. Не били такива пухкави като нормалните бебета, ами с твърда кожа. А моето си е повече от пухкаво и започнах да се съмнявам, че слагат кърма в млякото :-)
Аз опитвах, много опитвах. През деня през 2 часа на помпата, чайове, храна която спомага образуването на кърма... то чудо ли не беше. Обаче нищо не може да ме убеди, че е нормално да вися с часове на помпата нощно време и после да не мога да си гушкам бебето, защото заспивам докато я държа. Затова нощем помпата я отсвирих. В резултат кърмата от едната гърда е напълно спряла и от другата е тръгнала натам. Може би ако бях положила малко повече усилия можеше и да тръгне. Ама аз предпочетох да си гушкам бебето вместо да цедя като луда и ще си понеса геройски негативите затова.

kati_vm, аз тия дни ще пращам багаж към България с неща за беба, че ще си идваме за един месец през септември, та ако искаш може да сложа спрейче и за теб - няма да ми е проблем. Принципно на опаковката пише, че стига за 30 дни но аз не го ползвам при всяка смяна и според мен ще изкара доста повече. Ако някой друг също иска да се чувства свободен да ми пише на лични.

26.09.2019
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #179 -: Юли 24, 2015, 13:25:11 pm »
Здравейте!

Покрай затоплянето на времето и разходките се подновиха, по цял ден сме в Морската градинал Играем с децата, около 10 деца и майките им се събираме всеки ден, всеки мъкне различни играчки, детската градина, ряпа да яде :)
После отиваме за храната в кухнята, приираме се, хапват и спим, после пак навън, затова на мама, време за нет и форуми, почти не и остава :lol: Но пък така е хубаво на плохлада под дърветата  :P

Добре дошли на новите мами и дечица  :lol:

Да сте здравички всички, за да се наслаждавате пълноценно на горещото време :P