0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #140 -: Юли 21, 2015, 18:15:13 pm »
Мерси, момичета  :P
Ами аз рано го слагам. Той си имаше режим на заспиване в 21.00 ч. Изместихме го до 21.30 като стана лято. Но започна да бойкотира ранното заспиване и с 300 зора да го слагаме в 22-23 часа и аз реших, че е защото му се събира много сън през деня.

Днес спа два пъти по 3 часа през деня. Довечера ще купунясваме  :lol:
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #141 -: Юли 21, 2015, 18:29:37 pm »
Аз засега не смятам да пропускаме предиобедния сън, защото така и аз си доспивам :). Просто при нас такова нещо като непрекъснат нощен сън няма. И след като съм се будила в 3, 5, 7 часа (и то не само да проверя какво става), сутрин не съм в състояние да отлепя преди 9 :). Може би ако не спят предиобед, ще спят нощем, но се получава порочен кръг. Засега просто изчаквам нещата леко да се подобрят - я да израстат зъбките, я да се изморяват до степен да не се събуждат нощем, я друго.

Аз бях писала за раните, но да добавя и от моя опит. Учудващо синините и цицините минават от мазане с олио. Аз използвам и алое гел, който става и за открити рани, изгорено, ухапано.

Бях чела, че бебета не се мажат със слънцезащитни кремове. Аз миналото лято все пак им мажех крачетата, защото само те се подаваха от количката.

Това с тръшкането и инатенето и при нас се появи. Може да е бебешки пубертет, а може и тепърва да ни предстои такова нещо. Ани открива значението на думата "не" :). Не се тръшка често и за всичко, но ми прилага номера с огъването на дъга, ритането и пищенето.  Не й се връзвам и на нея й минава. Вече казва и "няма", но само ако нещо отсъства (примерно изяла си е яденето), а не за да ми откаже :).
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #142 -: Юли 22, 2015, 09:33:00 am »
здравейте момичета и Рачо!не съм се вясвала скоро.Боги е добре яде спи.за този месец дръпна с 5 см. на килограми са почти същите.цока лакомо не може да чака до 3 час и се кърмим на 2.5 часа
Кати подсякахме дупето пък ние с Молфикса и го мажех с мостричка на Мустела.мина за 1 ден иначе имам и Судокрем да не сте се подсякли от памперса?иначе сме с Памперс,но турският Прима. българският Памперс ми мирише на химия и самият материал на памперса е по-мек от турският пропускаше от към краченцата където са къдричките и не ми допада много това,Примата не ми миришат на химия материала е леко твърд и не ми пропускат на краченцата.незнам от партидата ли е било с българският вие да сте забеляза ли нещо които ползват Памперс?
Здравей Shinzou, ние ползвахме отначало pampers premium care. Тогава София се подсече за пръв път. След като първите лечения не помогнаха и ту се оправяше, ту зазляваше, се порових в нета. Тогава прочетох за Libero. Сега е с тях и съм много доволна. По- тънки са и по- меки. Възможно е проблемите да са били свързани и с марката памперси, но не мога да съм напълно сигурна.
Ох, София вече е на тема " всичко в устата" . :-( Не си иска биберона, а двете ръце са натикани в устата. :-(
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #143 -: Юли 22, 2015, 14:17:16 pm »
Здравейте, ние откакто се завърнахме от дядо и баба, всичко е  :( Малкият се буди по няколко пъти през нощта - не яде преди лягане мляко, насила му давам поне 100-ина мл. Вчера бяхме на преглед - 10кг и 600гр, 79см  :wink:, биха му ваксината /6-валентната/ и всичко ОК, той си дреме в количката, а ние с ММ хапваме в един ресторант. После се събуди,  позакашля се и си повърна на фонтан всичко, което беше ял - плодове и бисквитка  :? Набързо се прибрахме, че го търках с мокра хавлия да не го мокря, заради ваксината... Вечерта пак малко мляко и това е. Днес сутринта - нищо не искаше да яде, после направих му любимото кисело мляко с плодове - хапна и пак ги повърна, след това заспа с 300 зора. Като се събуди, му дадох супичка по-редичка, нарочно без сухар, премерих му темп. - 37.3. Реших да му дам половин доза Панадол и като му цръкнах в устата - повърна пак  :( Звъннах на лекарката и тя каза, че е най-вероятно стомашен вирус, защото като е като фонтан не мисли, че е от ваксината. Каза да му слагам свещички Ефералган за темп. и Вомакур против повръщане - били много ефикасни... Офффф, много ми е тъпо, защото се чудя - от ваксината ли е, от вирус ли е, от топлото ли е,  от зъбите ли е /горните два се опипват, почти са пробили, но още не са/ :? И просто май пак ще се връщам на село, че горещините се понасят по-леко там  :?
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #144 -: Юли 22, 2015, 14:42:27 pm »
Bonbolini, направо малък мъж си имате вкъщи, а не бебе  :P
Стискам палци да се оправи бързо!

Дани, освен че казва "не" като не иска нещо, ами и ръкомаха с един пръст, както аз правя  :lol: Много е смешен.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #145 -: Юли 22, 2015, 14:58:56 pm »
Привет и от нас от горещ и ужасен Плевен.Ние сме закотвени в къщи и почти не излизаме в тая жега, само вечер и рано сутрин пред блока.Направо е ужас тук.Намразих лятото да ви кажа.Ако зимата я облека до уши и излезем сега само я вардя да не се претопли.А и тя не държи на жега много и е зор.Цялата е в ситни пъпки от топлината, абе ужас с две думи.

Бонболини, ние изкарахме вируса но само с дрискане и Т, дано се оправи бързо младежа.

Усмивки, Моника е с 1 сън от преди годинката.Сега в жегите не заспива перди 22 часа.Ако заспи по-рано се буди към 12 и настава веселба.

Вчера сме и правили 2 пъти баня на терасата и веднъж официална.Всеки ден я мокра по мноого пъти с вода, по лицето, ръцете, главата.Абе ужасно топло е, иска си есента.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #146 -: Юли 22, 2015, 15:11:45 pm »
bonbolini, аз мисля че повръщането е от стомашния вирус. Марти на 1,6 г кара 2 пъти такъв вирус и тогава лекарите казаха, че по-тежката форма е с разстройство и обилно повръщане и температура. Гледай малкия да не се обезводни, нищо няма да му стане да постои гладен, напротив. Но нека пие много вода. За ядене предлагай най-вече картоф, морков, банан и сухари ако има зъбки да грезе. Има едно специално АМ за разстройство, препоръчвам да дадеш от него. Дано скоро му мине на мъничето.

47 Smiles, и Габи казва не като върти главата и със същата интуация на гласа като моята. Много е смешна, но винаги си казва на място не, но да все още не е казала  :lol:

И при нас във Виена в момента е много горещо и след обяд не излизаме.Марти в детската градина им правят бани в двора всеки ден, а Габи я изкарвам по малко предияд преди да го вземем от градината. Уж от утре при нас ще се захлажда, но не се знае. За нас няма угодищ, като започне август да вали и ще дойде бързо есента тогава ще се оплакваме че е студено пък  :lol:.

Лек ден на всички и послучни и здрави дечица!


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #147 -: Юли 23, 2015, 07:43:29 am »
Здравейте и от нас....най-накрая едвам успях да ви изчета :)
Проклетите изпити минаха сега чакам да разбера дали са ме приели,не тая големи надежди,защото се оказа,че се борим 3 за едно място...тъпото е,че не ми казаха каква ми е оценката от устния изпит на 31.07 ще стане ясно,каквото такова...стига за мен :lol:
Алек е добре,няма още зъби виждам една точка отстрани сякаш кучешки зъб ще му излиза което е странно..опитва се да лази и е много смешен,жегите не му понасят особено,но сега сме на село при другата баба и е по-добре,спи доста по-спокойно отколкото в Кърджали все още спи предиобед по половин час към 11.30,понякога и към 20 ч.заспива пак за 30 мин.различно ако не го оставя тогава да заспи към 22 ч.заспива докато си пие млякото ....бях се притеснила,че ме е забравил и няма да ме познае,но като ме видя се усмихна и вдигна ръчички да го взема...е,размазах се естествено  :)
Рачо,прочетох в другата тема какво ви се е случило...радвам се,че Тео е добре :)
Поздрави и целувки на всички  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #148 -: Юли 23, 2015, 08:41:51 am »
https://www.facebook.com/zachatie/photos/a.919016681473584.1073741861.146978115344115/942383642470221/?type=1&theater

Три слънчеви деца в страхотните ни тениски с врабеца Рошко. Поръчахте ли вече и за вашето дете?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #149 -: Юли 23, 2015, 10:01:45 am »
Здравейте и от нас....най-накрая едвам успях да ви изчета :)
Проклетите изпити минаха сега чакам да разбера дали са ме приели,не тая големи надежди,защото се оказа,че се борим 3 за едно място...тъпото е,че не ми казаха каква ми е оценката от устния изпит на 31.07 ще стане ясно,каквото такова...стига за мен :lol:
Алек е добре,няма още зъби виждам една точка отстрани сякаш кучешки зъб ще му излиза което е странно..опитва се да лази и е много смешен,жегите не му понасят особено,но сега сме на село при другата баба и е по-добре,спи доста по-спокойно отколкото в Кърджали все още спи предиобед по половин час към 11.30,понякога и към 20 ч.заспива пак за 30 мин.различно ако не го оставя тогава да заспи към 22 ч.заспива докато си пие млякото ....бях се притеснила,че ме е забравил и няма да ме познае,но като ме видя се усмихна и вдигна ръчички да го взема...е,размазах се естествено  :)
Рачо,прочетох в другата тема какво ви се е случило...радвам се,че Тео е добре :)
Поздрави и целувки на всички  :)
Алекс, стискам палци да си спечелила мястото! :goodluck:
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #150 -: Юли 23, 2015, 10:03:58 am »
Благодаря Кати :)
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #151 -: Юли 23, 2015, 10:12:59 am »
Маги, и аз не смея да се оплаква от жегата, въпреки че не я понасям. Все пак хората толкова много я чакат, за да си изкарат добре на морето  :lol:
Климатик нямате ли у вас? Ние имаме във всекидневната и го пускам докато Дани спи или докато сме навън и отварям всички врати, за да се усети и в спалнята.
Иначе и вкъщи става 29-30 градуса  :(

Алекс, добре завърнали се  :P Стискам палци да си приета!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #152 -: Юли 23, 2015, 11:35:10 am »
Рачо, стискам палци за бързо възстановяване и само здраве от тук нататък за цялото ти семейство.

Ние също се печем на бавен огън покрай главичката на Теди. Вчера бяхме на рентген - разчитането показва срастване на фронталния и сагиталния шев. Естествено, ще си изчакаме прегледа при доц. Ценов в понеделник, но май и ние отиваме към операция. Така ми се е свило сърцето...



   La vita è bella
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #153 -: Юли 23, 2015, 13:59:14 pm »
Руми  :bighug:

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #154 -: Юли 23, 2015, 15:55:16 pm »
Руми, дано всичко се нареди с малкия. :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #155 -: Юли 23, 2015, 15:57:35 pm »
Руми, голяма прегръдка и от мен, сила и кураж!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #156 -: Юли 23, 2015, 16:11:12 pm »
Руми, дано да е лесен за преодоляване вариант  :hug2:

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #157 -: Юли 23, 2015, 16:28:25 pm »
Ето така се спасявахме от жегите в последните два дни  :)
днес стояха сигурно повече от час, само през известно време доливах топла водичка и ги оставих да си играят, колкото искат  :)



« Последна редакция: Юли 23, 2015, 16:33:21 pm от marsi »

Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #158 -: Юли 23, 2015, 16:51:22 pm »
Руми, ние сме със срастване на фронталния шев и съответно оперирани... Пиши ми, ако искаш да питаш нещо :) И колкото и тривиално да звучи, сега трябва да си силна и спокойна ...
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #159 -: Юли 23, 2015, 23:43:59 pm »
здравейте момичета и Рачо!не съм се вясвала скоро.Боги е добре яде спи.за този месец дръпна с 5 см. на килограми са почти същите.цока лакомо не може да чака до 3 час и се кърмим на 2.5 часа
Кати подсякахме дупето пък ние с Молфикса и го мажех с мостричка на Мустела.мина за 1 ден иначе имам и Судокрем да не сте се подсякли от памперса?иначе сме с Памперс,но турският Прима. българският Памперс ми мирише на химия и самият материал на памперса е по-мек от турският пропускаше от към краченцата където са къдричките и не ми допада много това,Примата не ми миришат на химия материала е леко твърд и не ми пропускат на краченцата.незнам от партидата ли е било с българският вие да сте забеляза ли нещо които ползват Памперс?

Здравей Shinzou, ние ползвахме отначало pampers premium care. Тогава София се подсече за пръв път. След като първите лечения не помогнаха и ту се оправяше, ту зазляваше, се порових в нета. Тогава прочетох за Libero. Сега е с тях и съм много доволна. По- тънки са и по- меки. Възможно е проблемите да са били свързани и с марката памперси, но не мога да съм напълно сигурна.
Ох, София вече е на тема " всичко в устата" . :-( Не си иска биберона, а двете ръце са натикани в устата. :-(
и ние нещем бибата.осмуква де що е дрехи ръце...налапва юмруче къде го побира в тая малка уста ми е чудно  8O

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.