0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #40 -: Юли 06, 2015, 07:20:31 am »
Jbrul, твоят Дани е бил вече съвсем стабилен като е седнал на тоалетната чиния. Моят още се лъкатуши. Аз и не знам дали изобщо ще иска да седне.
С гърнето ми е било по-лесно, защото го оставям да си седи, а аз си правя нещо на 2-3 метра от него. Слагам му играчки и той си се занимава.
Ще видим със седалка как ще е. Като тръгне да шава може да тупне и ще трябва да съм до него.
Марси, мерси за споделеното.  :P

Днес в Лидл ще има възглавници с колан за столчета за хранене за 35 лв. Аз мисля да взема. Пише, че са от 1.5 г.

Блу, по-добре прахосмукачка роботче. Дани я пуска по около 10 пъти на ден и изобщо не му омръзва. Като не я види, я търси. Вкъщи напоследък е много чист подът  :lol:
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #41 -: Юли 06, 2015, 12:32:17 pm »
Днес в Лидл ще има възглавници с колан за столчета за хранене за 35 лв. Аз мисля да взема. Пише, че са от 1.5 г.
Ама и аз как съм го написала само. Не се разбира много.
Ето такова има в Лидл и вече взехме:
http://www.patilanci.bg/product/stolche-za-hranene-travel-booster-safety-1st
Ще споделям по-нататък отзиви.
Засега мога да кажа само, че дебелината на седалката не е много голяма, но въпреки това се надявам да върши работа. Много е компактно. Може да се пере в пералня.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #42 -: Юли 06, 2015, 13:11:15 pm »
Блу, точно за машина за сладолед мисля да снеса 250 евро, напраУ позна  :lol: И да ми подарят такива - ще се чудя и нея де да я дяна вече, не живея в замък все пак, аман от уреди, честно ти казвам. Иначе "скрити" съставки - има във всяко нещо, което купуваме от магазина - това е положението. Прежалила съм го този момент за стоките/храните, които не мога да набавя "контролирано" и да знам, че са ОК, което пък в моя случай е доволно малък процент от всичко, което се яде, та не смятам да се филмирам по темата. Щом читавото и полезното има сериозен превес - другото не го мисля, особено пък ако "цената" е да си отварям някаква върла кушия, че да хвана 100-те % "полезност". Тия неща са за супер добрите майки, аз както знаем - не съм от тях.  :lol:

Смайли, аз споменах на каква въраст ползваше тоалетната и без дъска, макар, че накъм годинка и половина си беше пак толкова стабилен и би могъл да я ползва с дъска и стъпалце примерно. Аз с гърнетата имах и имам кардиналния проблем, че съм гнуслива и видя ли л***а напъва ме да драйфам и толкова.  :lol: С памперсите бях така от-до, не ми мина това, голяма мъка ми беше, че и бая се проточи у дома както знаете. Та не съм си и помисляла да стържа еди какво си от гърне, в памперса поне го смотавах набързо и пак се траеше някак си. При всички случаи - с гърне, с дъска, с к'вото и да било - трайното сваляне на памперси, ползване на тоалетна и липсата на изпускания - се случват около 3-тата година на детето. Независимо дали сте започнали опитите рано-рано, или сте я карали като мен. Разбира се - кой как иска да подходи по темата е въпрос на изцяло личен избор и убеждения - няма "правилно" и "грешно". Аз просто съм от тези, дето ще си спестят всичко, което могат да си спестят и го правя и грам скрупули нямам по въпроса. Особено пък като се убедих, че имам същия резултат като по-старателните и отдадени от мен, и той се реализира по същото време горе-долу, независимо, че съм действала по различен "метод".

Така, или иначе - няма здраво дете дето е тръгнало на училище с памперс и биберон, че да му се тревожа и да го мисля това сериозно. Та не го и мислих де. Абсолютно неизбежните гърчове покрай гледане на дете ми стигат напълно, та да си отварям още и още. Или да се докарам кЪт комшийката на село от много престараване с гърнето, та на почти 6 годишно да му разнасям аз гърнетата, че иначе не щяло да свърши раУтата. Мерсииии  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #43 -: Юли 06, 2015, 13:12:49 pm »
Смайли, интересни изглеждат тия седалки за стол. Но пише, че са до 15 кг.
Отиде ми 5 минутното спокойствие, малкият се трансформира на Хари Худини и днес ми направи показно как се измъква от стола за хранене и слиза без да тупне на пода.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #44 -: Юли 06, 2015, 22:48:21 pm »
Днес в Лидл ще има възглавници с колан за столчета за хранене за 35 лв. Аз мисля да взема. Пише, че са от 1.5 г.
Ама и аз как съм го написала само. Не се разбира много.
Ето такова има в Лидл и вече взехме:
http://www.patilanci.bg/product/stolche-za-hranene-travel-booster-safety-1st
Ще споделям по-нататък отзиви.
Засега мога да кажа само, че дебелината на седалката не е много голяма, но въпреки това се надявам да върши работа. Много е компактно. Може да се пере в пералня.
47 Smiles, мерси за инфото и аз поръчах на брат ми да вземе една такава седалка за Габи, че си нямаме в България стол за хранене и това решение за кратък престой е най-удачно.


*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #45 -: Юли 06, 2015, 23:46:25 pm »
Блу, знам какво са кътници, ама наистина му се е подуло отзад и е единственото подуто... едва ли ще излезе, и преди му е ставало така, ама му дава зор известно време и така... и явно много го боли :( Все тази де... ние ще ходим и без това скоро на стоматолог да видим дали ще му коригираме юздичката и тамън ще видим какво ще каже и за зъбите :)
Смайли, днес бях в Лидл и не съм ги видяла тези столчета, а таман нещо такова ми трябваше :)
Аз съм на акъла на Jbrul по темата с памперсите и залъгалките и т.н. Може би защото племенника ми така ги влачи памперсите като Дани, а му мина после :) Та аз мисля да се пробвам по-натам ама само ако му е забавно и има напредък, не на всяка цена. Засега обаче сме далеч, той не седи стабилно....абе не иска да седи по-скоро, а само да ходи :lol:
И не знам да се оплача ли, да се смея ли....всекидневно като разправям на ММ и на майка ми че детето плаче, че се тръшка и прочие и те съвсем безучастно ми обясняват как било период щяло да мине и видиш ли те нищо не могат да направят :x Като се тръшна оня ден пред тях обаче и сега представете си да съм го водела на лекар да му няма нещо 8O 8O 8O Ще ме уморят....
Той втори ден не се е тръшкал чак така, ама не смея се похваля. Отделно за всяко нещо дето не съм познала какво иска и започва да се мята, налага, пищи, реве....не е ли много малък за такова тръшкане или аз нещо откачам? 8O
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #46 -: Юли 06, 2015, 23:57:11 pm »
Маузи, ти за мъдреци говореше.  8)
Моите също се тръшкат, особено нейно височество, но понякога и брат й го прихваща нещо и се мята да пищи, ако не му се угоди. Питали са ме кога спират с тези прояви. Ще кажа. Само да спрат!  :lol:

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #47 -: Юли 07, 2015, 00:00:12 am »
Маузи, ти за мъдреци говореше.  8)
Моите също се тръшкат, особено нейно височество, но понякога и брат й го прихваща нещо и се мята да пищи, ако не му се угоди. Питали са ме кога спират с тези прояви. Ще кажа. Само да спрат!  :lol:

Оф, спя вече, извинявай :oops: Мъдреци, кътници....еднакво ми е в главата :P
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #48 -: Юли 07, 2015, 11:33:09 am »
Здравейте, последните седмици от бременността ми излязоха ужасни стрии, въпреки че се мажех с кокосово масло и после включих крема против стрии на Мустела. Сега се мажа с реструктурирщия им гел - вече трета опаковка, има някакъв ефект, но малко скъпичък ми идва тоя гел. Та сега по ТВ върви доста голяма реклама на някакво масло Био Ойл. Някой ползвал ли го е? Гледам в нета, че е по-евтино. Имате ли инфо, дали е подходящо за кърмачки?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #49 -: Юли 07, 2015, 12:02:59 pm »
Маузи, ти за мъдреци говореше.  8)
Моите също се тръшкат, особено нейно височество, но понякога и брат й го прихваща нещо и се мята да пищи, ако не му се угоди. Питали са ме кога спират с тези прояви. Ще кажа. Само да спрат!  :lol:
На 4+ още няма изгледи да спре :) 


Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #50 -: Юли 07, 2015, 12:14:47 pm »
Kati_vm, и на мен като при теб последния месец ми излезнаха стрии долу ниско на корема. Бях се мазала с Лирак гел по време на бременността. След като се появиха стриите, взех Лирак ампули и имаше подобрение. Сега почти нямам там.
Според мен с каквото и да се мажем обаче, когато са решили да избиват с нищо не можем да ги спрем. Личното ми мнение е, че ако на някой не са му излезнали, не е защото му е повлияло толкова мазилото, а защото кожата му не е чак толкова предразположена.

Да ви кажа, че много ми харесва книгата на д-р Харви Карп "Най-щастливото дете". Още не съм я допрочела, но вече съм на повече от половината.
Не съм пробвала да прилагам методите вътре още, но звучат добре. Като се приберем в София ще пробвам, че тук ми е неудобно  :lol:
Имало и "Най-щастливото бебе", но нея не съм я вземала. А сега поръчах една друга "Чудото Монтесори".
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #51 -: Юли 07, 2015, 12:43:00 pm »
Kati_vm, и на мен като при теб последния месец ми излезнаха стрии долу ниско на корема. Бях се мазала с Лирак гел по време на бременността. След като се появиха стриите, взех Лирак ампули и имаше подобрение. Сега почти нямам там.
Според мен с каквото и да се мажем обаче, когато са решили да избиват с нищо не можем да ги спрем. Личното ми мнение е, че ако на някой не са му излезнали, не е защото му е повлияло толкова мазилото, а защото кожата му не е чак толкова предразположена.

Да ви кажа, че много ми харесва книгата на д-р Харви Карп "Най-щастливото дете". Още не съм я допрочела, но вече съм на повече от половината.
Не съм пробвала да прилагам методите вътре още, но звучат добре. Като се приберем в София ще пробвам, че тук ми е неудобно  :lol:
Имало и "Най-щастливото бебе", но нея не съм я вземала. А сега поръчах една друга "Чудото Монтесори".
Даа, принципно съм съгласна. Аз имам опит със стриите, тъй като на няколко пъти ми се е случвало рязко напълняване и после отслабване. Малко се самозаблуждавам, че ще се оправят. То е ясно, че няма как да стане. Тези, които имам по бедрата и по дупето от преди бременността просто са много изсветлели и не си личат.
p.s. Доста соленки са тия ампулки, аз искам да си намаля разходите за мазане, тъй че май ще ги пропусна. На есен ще пробвам лазерно отстраняване, но сега не правели такива процедури.
За книгите супер, като имам време по-натам и аз мога да взема някоя.  :D :wink:
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 12:57:17 pm от kati_vm »
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #52 -: Юли 07, 2015, 14:32:58 pm »
Хайде и аз да се мярна преди дребните да са се събудили. Напоследък не ми остава никакво време за писане, все нещо има да се върши, някой мрънка за носене или пък се опитва да падне от някъде :-). Определено стават по-активни малките и моето време намалява с всеки изминал ден.

kati_vm, аз използвах Bio-Oil към края на бременността като редувах с кокосово масло. Стрии нямам, но както и Смайли казва, май си е до кожа. Сега много внимателно разгледах опаковката и никъде не е отбелязано изрично за кърмачките - нито забрана за използване, нито позволение. Виж за бременност изрично пише, че е позволено, даже има и схема за мазане при бременност. Гледах състава, не ми изглежда да има лекарствени препарати, но все пак не съм специлист (ето и линк https://www.bio-oil.com/bg/product/ingredients). Много е вероятно да не е изследвано за действие при кърмачки и затова да не пише нищо (повечето хранителни добавки са така, не че са вредни, просто не са изследвани). Аз след раждането имах много тежък обрив по цялото тяло с екстри като сърбеж и зачервяване. Продължи месеци и през това време се наложи да се мажа с разни мазила, та по този повод знам, че при кърмене не се мажат гърдите. При мен обрива беше и по тях, но дерматолога изрично ми поясни, че там в никакъв случай не трябва да мажа. Иначе мазилото е доста икономично.

Смайли, и аз съм я набелязала книжката за щастливото дете. Ние минахме през щастливото бебе, не знам колко щастливи са дребните, но поне имахме тактики за успокоение. Накратко книжката надълго и широко разказва за белия шум, повиването, полюшването .. и още имаше, но вече съм забравила. При нас помагаше шума и повиването, направо заспиваха като все едно си им изключил тока. И до днес понякога им пускаме бял шум за заспиване, но вече няма такъв ефект. Явно трябва да прочетем следващата книга. И сподели за Монтесори книжката като я прочетеш. Аз имам доста книжки, предадени от колежка, но още не съм стигнала да започна никоя. Или имам задачки за вършене, или гледам да поспя, че близнаците още похапват нощем и не остава много време за сън. Иначе преди раждането ходих на курс за трениране на успешни родители и тогава ми беше толкова далечно .... Сега се опитвам да прилагам наученото (не че те на 7 месеца разбират кои знае колко, просто аз да си пречупя мисленето), но не ми се получава.

И при моите бебоци на дневен ред са зъбите, едно лигавене и хапане на всичко пада - хора, дрехи, играчки, всичко се хапе и лигави. Давам някаква хомеопатия (изпратиха ми я от Германия, комбинация е на няколко препарата) и ако това не помага, дентинокс. Гледам да не прекалявам с него, че в листовката пише да се използва 2-3 пъти дневно, но ако плачат, просто мажа и така. Като чета Mousyt и Рафаила, ние направо сме си добре.

Хайде, здравички да сте всички, и до скоро.
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #53 -: Юли 07, 2015, 14:39:44 pm »
p.s. Доста соленки са тия ампулки, аз искам да си намаля разходите за мазане, тъй че май ще ги пропусна. На есен ще пробвам лазерно отстраняване, но сега не правели такива процедури.
За книгите супер, като имам време по-натам и аз мога да взема някоя.  :D :wink:
Не знаех, че и стрии се коригират с лазер 8O Аз много искам да си премахна капилярите по краката, че са ми направо сини на места цели области от тях, но ако пак ще забременявам май е излишно :wink: Иначе като гледам генетичния материал (майка ми и баба ми), определено ще става и по-зле....
На мен стрии докато бях бременна не ми се появиха, но от самото раждане и разтягането на таза се нацепих отстрани на паласките като идиот. Направо ми прилоша като се видях в огледалото. Мажа се със същото и от периода на бременността - едно френско, дето сестра ми ми подари и да посвиха се и избеляха, ама май ще си ги имам :? Сега предстои да отслабна и ще видя живот и здраве после какъв ще е видът им :lol:
Маузи, ти за мъдреци говореше.  8)
Моите също се тръшкат, особено нейно височество, но понякога и брат й го прихваща нещо и се мята да пищи, ако не му се угоди. Питали са ме кога спират с тези прояви. Ще кажа. Само да спрат!  :lol:
Уф племенника ми някъде към 3,5-4г престана, преди това изпитвах ужас да съм с него в една стая :x Ама все си мислех, че започват на по-съзнателна възраст от нашата :?
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #54 -: Юли 07, 2015, 14:47:42 pm »
Привет в този ужасно горещ ден.За тръшкане ли си говорите от сутринта колко сценки имахме не ги броя вече.Моника е драма голяма, тя реве със сълзи винаги, бие глава в земята, хвърля се назад, ляга дет намери и реве и се върти и се бие и само да я гледаш от страни.Кога ще спре, няма да е скоро по спомен.Имаме дни дето и веднъж няма да се тръшне, но имаме и като днешния.
Дишам дълбоко и обяснявам и чакам да мине.
Ние открихме сезона на терасните бани отново и е голям кеф.Вечер я извеждам до към 9-9,30 на вън да играе пред блока, събират се деца има много каки и батковци и тя е мноого щастлива, аз също защото друг тича след нея.

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #55 -: Юли 07, 2015, 14:56:09 pm »
Mousyt, коригират се стрии с лазер и други неща се коригират, ама си има "ограничения". Т.е. за 100% премахване - не трябва да са много дълбоки, иначе пак може да се прави корекция, но ще ти кажат предварително, че не могат да ги заличат напълно, а ще бъдат по-малко видими да кажем... Това ще го прецени и ще те информира лекаря на консултация, а ти вече ще си решаваш дали те устройва. Може да е една процедура, може да се наложат няколко за постигане на даден ефект - индивидуално е. Аз лично нямам стрии де, споделям каквото знам от приятелки, които са ползвали метода, или поне са били на консултация за такава процедура.

Капиляри също се коригират, ама мисля не с лазер, с някаква другда джаджа беше. Майка ми си маха такива преди 2-3 години (на бедрата), а те са й "подарък" от бременността й с мен още. То от 45 кг. да удариш 82 в 8-я месец к'во няма да ти се напукат наистина  :lol: Напълно ги премахнаха и не са се появявали нови, не беше и някаква безумна скъпотия това, но на няколко пъти бяха процедурите. Ако искаш - ще разпитам подробно по темата.

За тръшкането - нищо не мога да кажа от личен опит, не се е случвало с Дани. Виждала съм какво представлява обаче, при доста деца на близки и приятели, не се сещам за случай при някое от тях това да е продължило след 5-тата година обаче, ако ви успокоява тази информация изобщо де...  :lol: Иначе започват по различно време и го правят с различен интензитет, обикновено започват оооколо 2, ама има и изключения, които по-раничко захващат.

П.П. На някой, ако му попадне книга на тема "как да бъдат щастливи родителите" - непременно да каже.  :lol: :lol: :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #56 -: Юли 07, 2015, 15:07:26 pm »
Jbrul, коригират и капиляри с лазер - аз съм правила консултация, но и това го правят само зимно време - лятно нещо си не можело... Аз обаче се отказах и реших, че ще си струва след бременността и така повече не съм задълбавала :) Иначе бих чула и за друг метод, ако можеш питай ;)
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #57 -: Юли 07, 2015, 15:36:29 pm »
 :D :D ООо, Maury, Mousyt  аз съм 2 в 1. Имам ужасен обрив по ръцете, направо съм в депресия от това.  :( Не стига друго, че и ме прихващат и си чопля пъпките :(. Ходих на лекар, изписа ми мазила, ноооо, мога да ги мажа след като спра да кърмя. Сега мажа с крем Здраве главно. Пробвах и с крем от Невен, но се влошиха.  Иначе освен стрии имам си и капиляри по краката.  :D Но двете неща съм решила да ги коригирам на есен, пък и така ми казаха от студиото за лазерна процедури - през лятото не можело. Въобще съм картинка. Аз от 70 кг при забременяването, направих 100 кг преди раждането, така че това е положението. Сега уж поотслабнах, но не съм се теглила.  :D То е важно дрехите да почнат да ми стават, а това все още не се е случилооо. Та такива неволи си имам аз.
Хубав ден на всички!
« Последна редакция: Юли 07, 2015, 16:06:44 pm от kati_vm »
*
Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #58 -: Юли 07, 2015, 15:41:04 pm »
Кати, аз се вмъкнах в дрехите от преди забременяването чак на годинката на малката.Голям кеф ми беше, но си трябва време.
И аз след раждането бях пъпчасала ужасно.При мен по раменете и гърба.Една рокля или потник не можех да облека.Оказа се че имам проблем с топлината, потта и дрехите и сега се мажа с някакъв лосион.Това лято е по-добре положението, но хормоните си оказват влияние и то голямо.

Усмивки, да кажеш после за тая книга отзиви.Аз така все си набелязвам книги и до там.Нито купувам, нито и чета.След раждането дето четох едно "Черно мляко", ама тя не е такава кака да си гледаме детето, а защо мама е леко изкукала след като се родих, пък нали много ме искаше, а сега май не е така.Общо взето ме друсна една депресия и книгата ми помогна да намеря вътрешен мир.Сега една на Пратчет ми е до главата, вечер аха да я разтворя и заспивам.За морето ще я отделя.

Re: Юлска гореща тема за най-малките
« Отговор #59 -: Юли 07, 2015, 16:15:07 pm »
Момичета, аз пък от бремеността се сдобих с тъмни петна по лицето и грам не са се махнали. Ако това знаете как се маха ще съм благодарна.
За книжките ще споделям :)