0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №95
« Отговор #780 -: Септември 02, 2015, 10:48:03 am »
Синеочке леко и безболезнено раждане утре. Успех ще стискам палци.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #781 -: Септември 02, 2015, 11:06:40 am »

М-и, ти как си със 3ацапванията? Видяхте ли вече какви ще са бли3начетата :) Ще си купува ли тате пушка :)
хахаха Бебе, пушка има, само мома чакаме, ама още не се знае :) Зацапванията спряха преди 2-3 седмици и намалих утрогестана, но още го пия, ще видим до кога.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #782 -: Септември 02, 2015, 12:25:35 pm »
Добре дошли на naskomimi и verechiria, дано всичко е наред и бременеем заедно (аз съм в 9 г.с. и 4 дни).
Синеочка, стискам палци раждането утре да мине леко и безпроблемно.  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #783 -: Септември 02, 2015, 12:29:24 pm »
м-и, тази година е годината на момичетата. Около мен много момиченца се родиха, а като гледам и тук женските мами сме повече от мъжките.
Благодаря ви за стиснатите палчета. Надявам се всичко да мине по вода утре. Мен днес нещо ми стана от сутринта съм, като ударена с мокър парцал и не знам къде се намирам. Не се страхувам, просто се чувствам странно.  Сякаш си на ръба на скала, от която когато скочиш знаеш,чe ще полетиш и няма да паднеш.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #784 -: Септември 02, 2015, 12:33:27 pm »
Момичета аз пак се дера и повръщам. Помагайте нещо страшно е
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #785 -: Септември 02, 2015, 12:37:22 pm »
Лимон и вода , съотношение 1:1. Изпиваш го и лягаш на една страна, гледаш в една точка и дишаш на 1 вдишвам нан2 издишам.


Всеки миг е още един шанс...
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #786 -: Септември 02, 2015, 12:49:47 pm »
Момичета, аз тука от вчера чета само за БХС и ФМ. Вярно ли е, че при двуплодна в началото и сега с едно останало бебче не може да се прави скрининг, защото резултатите няма да са реални? Че то само от ФМ няма да се видят рисковете за тези хромозомни аномалии...Ако е вярно защо д-р Персенска ми каза да се запиша на скрининг?


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #787 -: Септември 02, 2015, 13:07:43 pm »
Синеочка, часове те делят от срещата с бебка. Нека всичко мине бързо и безпроблемно.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #788 -: Септември 02, 2015, 13:15:11 pm »
Мими здравей и добре дошла от мен! :-) Не се притеснявай за този вид преглед,на мен това ми беше най-хубавия и интересен преглед честно казано и аз много се притеснявах но уви напразно! Аз този преглед го правих в щерев. Сутрента дадох кръв и след няколко часа на ФМ,там разглеждаха изцяло моите бебета,правят си нужните замервания,всичко се вижда,виждаш как бебчо ще се движи наляво на дясно,как се върти как се крие и всичко останало,никога няма да забравя този преглед! Задължително вземи и твоят мъж защото и на него ще му е интерсно да види малкото човече! Още на този преглед лекарката каза че всичко е наред но все пак чаках ме и кръвнитв резултати! Няма нищо страшно,не го мисли с страх,вярвай че всичко ще е Ок и ще бъде! Мен също ме беше страх от този преглед,но сега вече си давам сметка че няма нищо страшно правиш го за твое успокоение!  Щом лекарката ти така е казала явно има защо,те си знаят хората! Бъди спокойна!
Да ви се оплача и аз малко:-):-) цял ден се занимавам с пусти документи към ТЕЛК :-):-) вече 2-3 дена ходя из улиците на Бургас не спряха да ме разхождат виждайки колко съм тежкотоварна,и пак до никъде не стигнах! То било голяма хамалогия ужас просто,а колко лошо отношение имат служителите ни които събират документите думи нямам:-):-) днес беше многоо смешно чак бебетата притестираха корема ми цял ден скача :-):-) чак хората го забелязаха че голямо движение,ами ко няма те милите им писна сигурно да ме разкарват и да ми се зъбят само!
В понеделник живот и здраве са ми вече първите тонове,много ги чаках и тях и се вълнувам много,дано всичко да е наред и там:-)
Синеочке милааа успех утрееее! Дано всичко мине леко и успешно,и най-незабравимата среща с малката ти пожелавам. Като се съвземеш да влезеш и да ни кажеш как си и как е минало,да не ни забравиш ? Ще те чакаме с добри новини! :-):-)
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 13:22:59 pm от Веситаа »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #789 -: Септември 02, 2015, 13:30:34 pm »
Мими, скринингът си е и3следване, и3мерване, анали3 на ра3лични параметри. Дори и бе3 кръвната проба, самото У3 и3следване наблюдава и и3мерва гънки и органи на бебето. Д-р Персенска предполагам 3нае ситуацията ти, така че не го мисли ;) А в 12 г.с. бебенце се вижда вече като истинско човече и могат да се наблюдават определени проблеми. Докторът ми броеше пръстчетата на ръцете и крачетата в 12та седмица. Беше сигурен и бе3 кръвната проба, че нямаме Даун, спина бифида и някои други проблеми, но все пак пуснахме и БХС, а и при мен въ3растта беше рисков фактор. Някои неща обаче още не могат да се видят на първата ФМ и 3а това са следващите ФМ. Не се тревожи сега и3лишно :)


Re: Тема на бременните №95
« Отговор #790 -: Септември 02, 2015, 15:28:24 pm »
Синеочке,сметнах че в тази тема трябва ти пожелая успешна и безпроблемна среща с бебешорка утре.
Ще те мисля,затова при първа възможност се включи с новини.
Искам да ти благодаря че си плътно с нас в другата тема,тази на бебеправещите,и моля те,не ни забравяй и влизай да ни поръсваш от време на време.
Успех още веднъж и много силно те прегръщам.
Чакам утре,мерки,име състояние на двете :bori_016: :bighug:

На останалите мами желая лека бременност до финала.



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #791 -: Септември 02, 2015, 20:32:40 pm »
Мими и аз да те успокоя. Доста мами с едноплодна бременност не правят БХС, защато често излизат завишени показатели,  а се раждат здрави бебенца. Само ФМ е достатъчна при добър специалист с хубава апаратура. Има си визуални маркери за тези болести, на мен лекарят ми обяснява, че при нас липсват сега се сещам нещо за брадичката. Та намираш свестен Док, слушаш и това е :)
Синеочке,  аз трябва да родя догодина, но благодаря ти :)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #792 -: Септември 02, 2015, 22:45:27 pm »
Пак съм аз  :lol:
Някоя от вас да е имала задна хрема през бременността? Някакво ефикасно лечение? Започнах да слагам капки, но очаквам да стане ларингит. Задушавам се още от преди да тръгне хремата и съответно кашлицата, ще изчакам още малко и отивам за преглед.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #793 -: Септември 02, 2015, 23:05:36 pm »
Смъркане  на солена вода  ( щипка сол в топла чаена чаша вода) или инхалации с лайка и морска сол. Това е, което съм правила аз. Правех го вечер преди сън, защото тогава положението се обостряше.
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 23:07:22 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #794 -: Септември 02, 2015, 23:25:00 pm »
Синеочкa, пaк дa пожелaя успех утре. Всичко дa мине безпроблемно и те чaкaме с хубaвите новини ;)
Мими, добре дошлa и от мен. Лекa остaвaщa бременност ти желaя. Aз също бях с двуплоднa бременност в нaчaлото, но при мен спря рaзвитието нa единия близнaк нa по-късен етaп - в четвъртия месец. Имaше много голямa вероятност дa зaгубим и второто бебче, но всичко се подреди и ето че вече съм в девети месец. Колкото по-късно се случи, толковa по-голямa е опaсносттa зa живия плод. Зaтовa искaм дa ти вдъхнa курaж, че всичко ще бъде нaред. Зa ФМ и БХС не се притеснявaй, довери се нa лекaря си! Успешнa бременност отново!!!
Лилиту, хaйде де, дaно рaзходките помогнaт :)



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #795 -: Септември 03, 2015, 07:55:48 am »
Синеочка, ще опитам, благодаря! При мен е най-зле като си легна. Ставам по няколко пъти, то тая нощ сигурно бяха 10, имам чувството, че ще изкашля някое бебе  :x и коремът ме боли вече. Аз затова почнах и капките, но тя пък като не е от стичащ се секрет кашлицата става суха и задушаваща и вече не знам кое е по-зле.

Линаполи, имаше ли някакви проблеми с този близнак, как така просто умира  8O Извинявам се за въпроса, но много странно и ужасно ми се струва.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #796 -: Септември 03, 2015, 08:37:16 am »
м-и, при мен също ставаше страшно вечер , като легна. На мен и двете ми помогнаха, плюс домашният сироп за кашлица по рецепта на баба ми (загряти на котлон мед, ракия и лимон - съотношението 2:1:2).
 Момичета, благодаря на всички за пожеланията и стиснатите палчета. След малко тръгваме към болницата. Лек и успешен ден на всички!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #797 -: Септември 03, 2015, 08:45:15 am »
Хайде, чакаме следващият път да сте две мадами  :P
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #798 -: Септември 03, 2015, 11:01:20 am »
Здравейте момичета, аз съм една идея по добре снощи изядох цяла филийка без да я повърна. Страхотен напредък за цял месец, виждам светлина в тунела. Сега да попитам някой във Варна знае ли къде мога да направя скрининг тест както и лекар с много добър и точен ултразвук, че и да може да работи с него. Хубаво е да ги напрая към 15-ти.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #799 -: Септември 03, 2015, 11:43:44 am »
Аз не съм от Варна. Преди 4г. правих скрининг в Св. Марина, мисля, че не правеха на други места, сега не знам как е.