0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #660 -: Октомври 17, 2015, 07:59:37 am »
Турция нали щеше да ги задържа? Или още не им изнася? И аз смятам, че малко са гръмнали, че как да ги спрат без огън, те цял взвод  8O
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #661 -: Октомври 17, 2015, 13:41:30 pm »
отново много точен и силен коментар на Христина Христова за последните събития по българо-турската граница и не само   
http://www.memoriabg.com/2015/10/16/evropa-e-prevzeta-ot-besove-bulgaria-purva-natisna-spusuka/
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 14:38:13 pm от marsi »

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #662 -: Октомври 17, 2015, 15:04:08 pm »
Всъщност, България не е първата държава "убила бежанец"...
Защо тогава световните медии гръмнаха с подобни заглавия?
(вижте датата от линка):

http://offnews.bg/news/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82-_12/17-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%BC%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B5-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D1%80%D1%8A%D1%86%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2_552523.html



*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #663 -: Октомври 17, 2015, 15:05:31 pm »
Абсолютно съм съгласна Марси, много добър материал, в който проблемите са назовани, а не "измрънкани", или замазани с някакви сълзливи обяснения за хуманизъм и човешки права. И главното и важното в него - не е как ще коментираме вчерашната случка на границата сама по себе си. Важното (и тъжното, страшното) е, че коментарите на високопоставени лица - са поредната илюстрация за диагнозата на Европа. Западна Европа - тази богатата, която "поръчва музиката" на която ние от периферията танцуваме от доста време. Обаче тази музика от много, много време не е валс, а е погребална меса, под чиито съпровод драгите европейски граждани бодро пристъпват към небитието. С наивното вярване, че всъщност отиват на бал. Да, ама не. Съвсем логични са изводите на авторката, че здравият разум все още не е напуснал гражданите на страните от бившия Източен блок. Просто ние не сме били облъчвани толкова дълго и напоително с "либералните извращения", в които Западна Европа кисне и гние десетилетия. Само, че същата тази Западна Европа толкова е свикнала, че е права винаги, за всичко, по презумпция, та дори в настоящия момент, когато хем вижда и усеща какво я връхлита - се оказва абсолютно неспособна да помръдне от зациклилото си състояние и да се държи адекватно на реалността. Ми не могат!!! Не могат дори да асимилират колко жестоко са я оплескали и са я оплесквали години наред, с политиките си спрямо мигранти, малцинства и възвисяването на въпроса с "човешките права" до някакви абсурдни изцепки, откровено самоубийствени и вредни за собствените им граждани. Не да кажеш, да си помислиш дори, че има "нарушени човешки права и нехуманно отношение" спрямо агресивно държащи се млади мъже, опитващи да преминат незаконно държавна граница и то от страна на служител, длъжен да възпира именно такива хора - е признак на шизофрения. Тежка. Всъщност, цялостното поведение на западноевропейските правителства е шизофренично и то доста преди тази преселническа вълна да се отприщи. Лошото е, че допреди нея - въпросното само късаше нервите на редовите граждани по такива въпроси, ама сега раУтата стана дебела. И касае пряко въпроса - какво ще е бъдещето и облика на цял един континент. Ако я караме както досега - ами бъдеще за нас - не се очертава просто.

Всъщност - много хора, от много години говореха, предупреждаваха, опитваха се да обърнат внимание, че тая работа с интеграцията, мултикултурните общества, административният натиск спрямо редовите и нормално държащи се граждани, да се просват като килимчета под краката на н'ам кое нагло и паразитиращо "малцинство", щото правата, та правата на същото...хем не става, хем не бива, хем до нищо добро няма да доведе. Обаче имащите въобще трибуна и заемащи позиции, позволяващи им да говорят по такива въпроси публично са твърде малко. И редовно заглушавани от кресливата либерална клика в Европа. Какво мислели по същите въпроси редовите граждани като нас - се явява "няма значение", защото не ги решаваме ние пряко тези неща. Ние сме принудени да изпълняваме глупотевините на "ония горе". Какво е отношението на европейците обаче, реалното отношение - взе все повече да личи от началото на новия век по изборните резултати ;) Множат се т.нар. крайно десни партии и се сдобиват с все повече властова легитимност. Което апропо е пореден белег, че идиотските политики водени и към момента - са в разрез с мненията и желанията на управляваните. Били се радикализирали гражданите, аууу това било ужасно и било крачка назад в обществената еволюция на Европа... Ми не, това е отрезвяване. И логично - то настъпи първо сред гражданите, не сред политиците. Защото гражданите са тези дето ежедневно я сърбат попарката, която либералните тъпанари горе им дробят. И, ако не се сепнат накрая и не спрат да я дробят - рискът да се изпадне в другата крайност е висок. Понеже като пренатегнеш една пружина до крайност - тя се къса.

Най-лошото на сегашната ситуация е, че такова нещо като "Обединена Европа" - реално не съществува в практиката, има го само на хартия. Има там 2-3 западноевропейски държави, които казват какво ще става в целия ЕС. Има един куп източноевропейски държави, които не са съгласни изобщо с малоумията натрисани им от ЕС - шефчетата и то с пълно право...и положението стана реално "всяка коза - за свой крак". Което всъщност е и единственото възможно и разумно решение в сегашната ситуация - да се върнем към воденето на национални политики и да зарежем това с общоевропейските. Нашите национални интереси - не съвпадат с тези на Германия да кажем. Рисковете за нас от сегашния прилив на мигранти - са много по-сериозни и много по-големи от тези, които има за германците и нЕма чалъм просто, да се води по този въпрос една и съща политика у нас и в Германия, защото ние ще пострадаме, ако я приложим. Толкова. Те да правят каквото искат по темата, да конфискуват жилищата на германците и да настаняват в тях някакви маймуняци, че те били имали права и нужди и така трябвало...тяхна си работа. Ако я карат така, скоро нищо чудно да се сдобият със следващия Хитлер де, а Меркел и компания да виснат по стълбовете на някой площад. Напълно заслужено бих казала...

Защото Неда - ние сме въшката, която е най-удобно и лесно да се мачка ;) Мънички, беднички, на опашката на ЕС, послушковци...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #664 -: Октомври 17, 2015, 15:46:56 pm »
И аз смятам, че за случката с граничаря всички сме на едно мнение. Но не чме на едно мнение за всички бежанци. Аз смятам, че на хората от Сирия, особено майки с малки деца, трбява да се дава убежище и да се подсигурят някакви нормални условия за живот, Не мога да си представя, ако сега бях с раница на гърба с двете си дъщерички да спим в някоя бразда между границите. Не са тръгнали от лесно тези хора, в това съм убедена.  Виж млади здрави мъже, те може и да тръгнат без особена причина поради икономически подбуди, това е различно. Но никой не вдига 2-3 годишни деца посред зима ей така за кеф. Всеки път като видя подобни кадри и си представям аз с Ивана и Андреа да сме в тази ситуация, вместо в къщи на топло. Аз останах на улицата с децата за 20 минути на дъжда ( като спуках гумите) и се разревах, а те са така с дни. Много е тежко.

Впрочем когаот навремето хората бягаха от комунистическия режим, запада не ги връщаше, а ги приемаше. Никой не бяга от хубаво. ДОри и тези младите правите и те не са си напуснали домовете от добро, а за да търсят по-добър живот. В Афганистан няма дори лекари за всички, няма антибиотици масово, животът е като в 13ти век на много места. Та мисълта ми е , не мога да ги осъдя, че бягат. По-скоро трябвя да се вземат спешни мерки Европа да не се съобразява с разните религиозни особености, а не да не приема хора въобще.
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 15:49:22 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #665 -: Октомври 17, 2015, 16:01:37 pm »
Защото Неда - ние сме въшката, която е най-удобно и лесно да се мачка ;) Мънички, беднички, на опашката на ЕС, послушковци...

ние сме въшката, дето сама се мачка. прочетете позицията на т.н. "български хелзинкски комитет" по случая....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #666 -: Октомври 17, 2015, 16:06:10 pm »
колкото до децата, които виждах цяло лято по кадрите в пресата.... моето лично мнение е, че голяма част от тия деца са чужди. не са на хората, които ги водят. и се ползват умишлено за тарани (пробивни оръжия) срещу западноевропейската психика, която се разчуства пред дете, дори и когато не е нейно. защо мисля така? първо, защото видях твърде много кадри, в които малки деца бяха притиснати най-отпред - между полицията и мигрантите, полусмачкани и пищящи от ужас върху щитовете на полицаите. това нормален родител на детето си не би го причинил. второ, защото видях твърде много кадри, в които възрастни мъже на възраст около 50-те стискаха под мишница и влачеха дребни дечица. на тази възраст в ония държави мъжете нямат дребни деца. а и по принцип, децата вървят с жените - с майките, с бабите, с лелите, със съседките... не с дърти брадати талибани.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #667 -: Октомври 17, 2015, 16:09:41 pm »
Добре де, аз не разбирам, според теб защо са тръгнали?


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #668 -: Октомври 17, 2015, 16:47:47 pm »
Боби, много се дразня когато разумни хора се поставят на мястото на бежанците, които нито са бежанци, нито са от Сирия. Но в случая ти казваш "Представям си ако това съм аз с двете си дъщери..." Ок, ако това си ти с твоите деца и бягаш посред зима от война, няма ли да се спреш в първата приела те държава, в първият лагер където биха те настанили и ти и биха се грижили за вас? Тия хора предимно не са жени и деца, второ искат незаконно ако трябва да се доберат до точка Х и имат претенции като тръгнеш от това, че изхвърлят храна, минеш през претенции за религия и облекло на околните и стигнеш до определена желана дестинация. Ми това да не ти е ходене на курорт?! Щото с тия претенции повече на това ми прилича. Та не мога аз да се сравня с тях, да ги съжаля и да ги разбера.
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #669 -: Октомври 17, 2015, 18:01:23 pm »
Защото Неда - ние сме въшката, която е най-удобно и лесно да се мачка ;) Мънички, беднички, на опашката на ЕС, послушковци...

ние сме въшката, дето сама се мачка. прочетете позицията на т.н. "български хелзинкски комитет" по случая....
БХК е една от многото парзитни структури налагаща политиките, които коментирахме по-напред. Та, ако някога за нещо се изкажат, или постъпят адекватно те точно - ще припадна от изумление. Че сами се мачкаме - ясно. Затова и казвам, че бива да се води политика (ама няма от кого) съобразена ПЪРВО са националните ни интереси, че когато те са доволно защитени във всякакъв смисъл - моЕ си играем на "мъчно ми е за...". Евентуално.

Боби, тези деца ти ги показват, точно за да си мислиш каквото си мислиш. Това е яко промиване на мозъци, има яка кампания по медиите и тя е повсеместна. Та напълно споделям позицията на jam и м-и по темата. Когато се извадиха преди месец мисля данни за "състава" на т.нар. бежанци - оп, оказа се, че от напусканите досега - под 30% ОБЩО са жени, деца и старци. ;) Всичко останало са млади мъже. между 18-40 години. Що така? Къде са им семействата на тях а? Зарязали са майки, бащи, жени, деца и пр. рода там при бомбите и главорезите и са хукнали да си спасяват собствените г***е може би? Да, да... И говорим за милиони мъже, не за 50-100 души. Няма какво да се правим на улави по въпроса с ислямския тероризъм - това е реална заплаха за общоевропейската сигурност. Кой знае колко терористични клетки на този и онзи идиот захранихме със "свежа кръв" до момента. Ти какво мислиш, че тези ще се интегрират нещо, ще зарежат Аллах и кротичко ще почнат да бачкат на поточните линии на БМВ? Имали право и те да търсят по-добър живот? Ми ОК - имат бе, има си ПРОЦЕДУРИ как стават тия неща, каквито са за мен в общи линии - такива са и за тях, да се възползват. Що през границата се прескача и лази не през ГКПП дори и "нямало те да чакат и да търпят". Моля?!!!  8O Я куршума за 20-ина ей такива отворковци и да видим дали ще чакат, дали няма. И да ме прощаваш но право и въпрос на здрав разум е един народ, населяващ дадена територия (държава) и създаващ някакви блага в нея - да постави на първо място интереса на своето население, неговата сигурност, спокойствие и желания, а не да угоди на исканията на всякакви външни лица, щото били имали право нещо да искат. Ми имат право да искат - ние имаме право да им го откажем. Просто е.
Дори огромният процент от тези мъжаги дето пускаме, да нямат терористични уклони и намерения - пак е проблем да ги пускаме, просто, защото те са такива каквито са. Твърде различни от нас, нежелаещи да бъдат и стават като нас, дълбоко презиращи светския начин на живот и порядки, които имаме т.е. - абсолютно неподлежащи на интеграция и нормално съжителстване с нас. За капак - правото им да не желаят да се интегрират и правото им да изискват каквото им щукне от "гостоприемника" - е гарантирано и бранено от малоумните европейски управници с пот и кръв. Европа да не се съобразява с религиозните им особености е едно чудесно пожелание, което малко от малко поне би направило проблемите с тях "по-софт", ама е небъдно за случване. Европа дондурка правото им да бъдат крайно религиозни кретени преди всичките там останали техни права. И няма никакво намерение да променя това.

жени и деца - бива да бъдат допускани и настанявани при човешки условия, но държани под око от съответните ведомства, занимаващи се със сигурността. Мъже, опитващи да минават граници, не през ГКПП, че и проявяващи агресия спрямо граничарите - бива да получават куршума, защото така се прави и така следва да се прави, когато се охранява граница. Да, като крайна мярка, но абсолютно допустима и логична е и тя. Другите мъжаги дето лазят през пунктовете - остават "под охрана и отбрана" където ние решим да ги настаним, никакво щъкане където искали, ходене в държава дето им харесвала на тях и пр. И усърдни действия за изясняване самоличността на всеки един от тях, кой е какъв е, някакви криминални прояви има ли, какви са, опасен ли е за нас, не е ли. Който е ОК и има вид на мирен гражданин и иска в Швеция и Германия - процедурката, документите за такива цели, ако искат да го приемат - приемат, ако не - не може да ги кара насила.
Отделен въпрос е, че когато си декларилал, че искаш убежище щото бягаш от война, според международното право, ако и когато се възцари мир там, откъдето ТВЪРДИШ, че си избягал - държавата, която те е приела - има право да те върне там, без никакви преговори с теб. Имаш право разбира се да поискаш да останеш в тази държава, по каналния ред и, ако тя те иска и одобри - оставаш. Ако не - чао. Няма какво тепърва да откриваме топлата вода по такива въпроси. Тя е открита и описана дори.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #670 -: Октомври 17, 2015, 18:38:13 pm »
Ама,през КППто никой няма да те пусне,защото там се изискват лични документи! А,ако декларираш.че си "бежанец" си марш.обратно в Турция,по силата на двустранните споразумения. Та затуй "търчат" през браздата нощем. :wink:
От разпад на Европа никой няма интерес в момента. Това "удоволствие" ще струва милиони трилиона евро,а не виждам кой ,как и колко време ще ги плаща/то ясно,че на гърба на народеца/ :wink:. Освен това,в повечето случаи, страните от ЕС имат изгода от него/стандарта в Европа се повишава след обединението,което е факт/.Икономиката на обединена Европа е трета в света и това не е лошо,предполагам :lol:. Прогнозира се .че в близките 10 години на Европа ще и трябват 35 млн. работници/здрави,прави,20-30 годишни  ,спортни типове,най-добре  :wink:/. Та ,крушката си има опашка,само е добре да си отстояваме нашите интереси по-значимо.....Не да клякаме всеки път! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #671 -: Октомври 17, 2015, 18:42:53 pm »
Ако започнат да стрелят наред дали ще има такива през браздата?! Нямат документи, защото не им изнася да имат, пачките сигурно са по-леки от паспортите....
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #672 -: Октомври 17, 2015, 20:42:36 pm »
Рачо, аз съм пределно наясно що повечето от тази паплач не ще през ГКПП, ами оооколо него ;) Защото не са бежанци, а са ПРЕСЕЛНИЦИ повечето. Истинският бежанец - няма дерт да иде до ГКПП, да поиска убежище, да го получи и да остане у нас, или да бъде насочен към съответните убежища в Турция. К'во й е на Турция? Мир, сигурност, обгрижване има и там. Ако си наистина БЕЖАНЕЦ - това са ти важните неща на първо време, а не "Искам пък в Швецияяя" ;) Щом правиш чудеса буквално, за да пролазиш през граничната бразда нелегално, да прекосиш множество държави нелегално, за да се изтърсиш в Швеция, Норвегия баш - значи си икономически емигрант (в добрия случай), в лошия - сещаш се. В последните два същественото е, че никой не е ДЛЪЖЕН да ти задоволи щенията обаче. Само, ако иска, ако му изнася на него по някакви причини, ако не му - не те пуска. И си е негово право това, неоспоримо - ни по логика, ни по закони някакви. Та, по презумпция - който тръгва да прониква някъде не през ГКПП - има съмнителни намерения, предистория и ако бъде застрелян при такъв опит - това е съвсем ОК. Хеле пък мъже - здрави и прави. Виж, ако бяха жени, с деца, дето се заблудили, не могли да намерят "официалния вход" - друга раУта. Ама все мъже бе Рачо ги правят тия неща, млади, силни, пътуващи сами и държащи се агресивно.

"Разпад на Европа" е много обща фраза. Първо, защото Европа е икономически и политически съюз, а не само едното, или само другото... Като "политически" съюз обаче - тя съществува и то съфвсем очеизвадно само на хартия и формално. Поради което баш - в момента не може да реагира адекватно на ситуацията. Щото такова животно като "Обединена Европа" - няма, извън алъш-вериша на континента. Т.е. каквото си е било в началото - такова е и сега - икономически съюз и само в тази си част работи. Напъните за другата част - водят само до проблеми. Огромни! И все по-задълбочаващи се. Та това, което казах напред е в тази посока - да си гледаме икономическите интереси в "рамката ЕС", пък другите да си според това на коя държава какви са й личните. Т.е. вместо отказ от суверенитет и централизирано управление от страна на фантомна ЕС-администрация - точно обратното трябва да започне да се прави.

Пример за това, което казвам е и написаното от теб, относно прогнозите от колко нови работници ще се нуждае Европа, след 10 години. Коя Европа Рачо? Германия, като се нуждае от маймуняци - да си ги прибира. България е пълна с безработни, или работещи "За Бог да прости" хора и ще е такава и след 10 и след 20 години. На България - още гърла за хранене - не й трябват, още кандидати за малкото работни места - също. Такива пък като въпросните "бежанци" не й трябват в никакъв смисъл. И би било чудесно - да може просто да каже: "Не, ние не участваме в операцията, защото нашите интереси са други". И, ако имахме държавници, а не плюнки - поне като унгарците щяхме да се държим, ама...нямаме държавници, а подлоги. Подлоги - на едни други подлоги и раУтата става много кенефна.

Изобщо пък не може и не следва човек, с наличен все още мозък да опитва да си разрешава демографската криза с поголовен "внос" на примитиви.  8O Колкото нашите цигани, понеже се множат яко и са в общи линии здрави и прави са "работна ръка" и икономиката ни цъфна и върза благодарение на тях - толкова и благодарение на "новите гости" ще цъфнат на други места ;) Последното апропо е доказано и в практиката на държавите, които си ги напускаха при предишни преселения. Сега с тях имат предимно ядове и почти никакви ползи, вкл. икономически. И да се наливат пари за тези, вместо същите да бъдат наливани с цел да се увеличи раждаемостта на местното население? Защото? Я да има яко привилегии и кеш плащанки за всеки местен който ражда и гледа деца и колкото повече деца - повече бонуси, та дали ще е такава демографската картинка пак? Ми няма. Ама сега германската майка трябва да блъска, да гледа своите деца, да гледа и тия скотове, дето стават все повече, щото те били бъдещата работна ръка.  :lol: :lol: :lol: И да я застрелят , или взривят с супера е бонус за нея, щото блъска да ги гледа и да се множат. Та такива м ти "европейски раУти". Чак се умилявам...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #673 -: Октомври 17, 2015, 23:04:12 pm »
Европа е в момента като стара, изискана дама, с навици от миналия век, която не е вярвала досега, че в къщата й има хлебарки, а сега са я полазили и пъплят по роклята й от тафта и коприна.

Баси, лирическата вълна ме хвана.

Следя темата в мамата за мигрантите и дори и защитниците на горките те, как ямали нищичко, се изнизаха преди около 200-300 страници, след като живеещи в Германия им пуснаха линкове и разказаха истории за зачестили изнасилвания на жени и девойки, германки, доброволки, за приватизирани домове, а в Бремен от вчера било легално да ти конфискуват собственост в полза на мигрантите! Това последното не съм сигурна, че е вярно, предвид, че отчуждаването на частна собственост се налага в редки случаи.
[/url][/url]
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #674 -: Октомври 17, 2015, 23:32:06 pm »
Европа е в момента като стара, изискана дама, с навици от миналия век, която не е вярвала досега, че в къщата й има хлебарки, а сега са я полазили и пъплят по роклята й от тафта и коприна.

Абсолютно точно и на място!  :lol:

Това за Бремен е вярно, на 1000 места излезе вече като инфо. Полицията щяла да има правомощия да отчуждава частна собственост в полза на "хлебарките", че били имали нужда. За разлика от собствениците на собствеността де. И УЖ неприкосновеното право на частна собственост в бяла държава, хеле пък в Германия... 8O Ама нека де, то като им писне на германците - глей к'во следва... Да акат на метеното Меркел и компания, повечко даже.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #675 -: Октомври 18, 2015, 00:28:44 am »
Впрочем когаот навремето хората бягаха от комунистическия режим, запада не ги връщаше, а ги приемаше. Никой не бяга от хубаво. ДОри и тези младите правите и те не са си напуснали домовете от добро, а за да търсят по-добър живот. В Афганистан няма дори лекари за всички, няма антибиотици масово, животът е като в 13ти век на много места. Та мисълта ми е , не мога да ги осъдя, че бягат. По-скоро трябвя да се вземат спешни мерки Европа да не се съобразява с разните религиозни особености, а не да не приема хора въобще.

Боби, сега ми остана време да ти отговоря конкретно на това, че затова със закъснение. Не по комунизма само и сега бягат много хора от нашите държави, по икономически причини просто. Но има съществена разлика и тя е в това КАКВИ СА тези, които са бягали навремето, че и сега... Кой бягаше по соц-а бе  Боби? Умните, свободолюбиви, симпатизиращи на западняшките виждания за свобода, обществен живот и пр. Да приемеш такива хора на своя територия е бонус за държавата ти - щото това не са пейзани, а мислещи същества. Толкова мислещи, та рискували живота си съвсем буквално, за да не обитават общества, където общественият строй им е дълбоко непоносим и непонятен като философия. Второ важно - тях няма нужда да ги интегрираш. Те са интегрирани априори, това е причината им да искат да дойдат при теб - защото споделят твоите виждания за всичко. Искат да живеят по твоя начин, правят го с кеф и допринасят само за обществото, което ги е приело.
Сега бягащите българи (изключвам циганите, дето са българи по документи само) - масово тръгват с цел по-добър материален стандарт за себе си и семействата си. Възползващите се от социалните системи някъде си - не са огромният процент, масата отива някъде за да работи нещо, което извън България се заплаща в пъти по-адекватно, отколкото, ако го работиш тук. Но и те нямат нужда от интегриране.  Дори на тема "къде се хвърля боклук", "как се кара и паркира" - като кацнат на друго място - тия Бай Ганьовски номера ги забравят на секундата. Та те също не са проблем на държавите-гостоприемници, просто нямаме кардинални различия помежду си в Европа. Имаме различия в материалния стандарт, относно някакви битови порядки и кофти навици, които са лесно и бързо преодолими.

Тази сган, която сега лази - е точно обратното на всичко, което написах нагоре. Между нас и тях - приликите се изчерпват с биологичният вид към който принадлежим и то на ниво физиология. Оттам насетне - сме различни като деня и нощта. ТЕ - считат всичко в нашите държави, извън инфраструктура, материални блага и осигурителни системи за ужасно, сбъркано, вредно, грешно, осъдително, неприемливо и в този ред. Заради религията си главно, която определя цялата им сетивност към заобикалящия ги свят. И където и да отидат - те си я мъкнат с тях и не само това, а стръвно си я налагат на новото място, като скакалци полазили нива. Изключения - не са известни. Единици от тях, дето попили от средата си, ама на 3-то поколение родено някъде при нас чак - пролет не правят. Важна е масата в социален аспект. А тя е "твърда като гранит" по отношение на своята кроманьонщина. И на интеграция - не подлежи. По тази причина. Това са завоевателни орди, в чиито глави всчико е от 15-и век (макс) и те се държат така все едно се намират в 15-и век и не намират нищо нередно в тази работа. Точно напротив. Струва им се редно, справедливо, логично. Да могат да идат някъде в "чуждата къща", да си вземат каквото им харесва, да ползват това от което имат нужда, да си установят там панаирЯ, какъвто тях си ги кефи, а "собствениците на къщата" - или подгъзуват кротко, или да им няма главите, ако мрънкат. За 15-и век си е било хипер нормално това, за тях е нормално и сега, защото както казах - там са зациклили. Вкупом, с Аллах барабар.

И да ти харесва и да не ти - това е положението с тях. Реалното. Тия с "всички сме хора" в случая не са валидни грам. Ти гледайки майка с дете на границата - съчувстваш, поставяш се на нейно място, за теб каква й е вярата - нейната и на децата й - няма значение. За теб това е просто жена, майка, деца... За тая същата Боби - ти и децата ти даже не сте хора. Защото не сте мюсюлмани - толкова. И ако тя те гледа теб в това положение - няма да реагира като теб, защото в главата й са съвсем други филми. Тя с кеф опасва родените от нея си деца и ги праща някъде да се взривят на парчета, след което е горда и щастлива, че те били мъченици в името на Аллах  8O Т.е. говорим за хора от женски пол, изчанчени до степен да си прегазят най-базовите биологични инстинкти - тези на майката. Нормалната майка предпочита тя да умре, за да си запази децата. Уличната котка го предпочита, тая с чаршафа...хмм има други възгледи по темата. И да я жаля, да я искам наблизо до мен, да си мисля, че тази й шизофрения е поправима? Ми не си го мисля, щото аз не страдам от шизофрения засега. Тя, децата й, мъжът й, цялата й рода - държа да се нахождат на безопасно разстояние от мен, моето дете и моите близки. И ако трябва с оръжия да ми бъде осигурена тази дистанция - аз съм ОК.
Халифата да си го правят там - У камънака, при мака, петрола, с камилите, с бомбите, както намерят за добре. Не им се бъркам в малоумията. Но да не ми се бъркат те в живота викам.

Ако между тях има склонни да се държат нормално и просто извадили малшанса да се родят на грешно място - ГКПП, процедури, одобрения и като ги допуснем при нас - следва да живеят като нас и да им харесва, а не да се чудят как да си сглобят мини - Иран, или мини - Палестина в поредния полазен от тях квартал, на поредната европейска столица, управлявана от поредния комплект европейски либерални тъпунгери.  :?

Главният проблем на Европа, заради изцепките на Хитлер с "чистата раса" от десетилетия е, че не смее да каже, че различия между етноси и народности - има, има ги в степен - водеща до невъзможност да обитават нормално една и съща територия. Както е с лазещите сега. Не може да стане и няма да стане. Колкото повече пускаме - толкова повече изнасяме една неизбежна война на своя територия! Имаме интерес войната да се води не при нас, а че е неизбежна - ясно е. Тя се води вече, ама що държим фронта да бъде в "задния ни двор" а?! С тенденция да иде в предния и да ни изпепели къщата де... Толкова ли не сме чели история поне? Толкова ли не може да си направим наум една справка как завършват такива изкуствено и насила сглобени "гювечи от хора"? С кланета завършват. Брутални при това и също толкова неизбежни. Ако ти се плаче за Фатме и детето й на границата - твое право. На мен не ми се плаче ни за моето, ни за твоите, ни за теб, защото наивно съм плакала за Фатме едно време, а порасналият й син след 10 години - с кеф би отрязал главата на моя син, щото имал право да вярва в Аллах. И майка му била проста. И баща му. И фамилията му 9 поколения назад били примитиви и затова му е важно и той да бъде. Ама у нас.

Не, благодаря.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #676 -: Октомври 18, 2015, 01:27:35 am »



*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #677 -: Октомври 18, 2015, 02:00:20 am »
Сис, една четвърт от българите, живеещи в Германия, са на социални помощи. И на мен не ми се вярваше, че е така. Нямам познати, които да взимат такива (не детски, социални помощи, от които са живеят).

http://www.dw.com/bg/колко-българи-работят-в-германия/a-18668441


Не искам да казвам кой крив, кой прав. Граничарят е бил на поста си, направил е, за каквото му се плаща и каквото се очаква от него като българин. Ясно мо е, че трима души срещу 50 не биха имали шанс, дори и въоръжени. Също така афганистанецът или какъвто е бил там е бил наясно, че рискува живота си. Просто ме плаши студенината, с която се коментира случаят. Убитият все пак също е човек, който е имал майка, жена и деца.
По въпроса защо не си седят в Турция, Ливан и Йордания. Напоследък помощите в лагерите там (под формата на храна) силно са били редуцирани от световните организации.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #678 -: Октомври 18, 2015, 02:56:52 am »
А ако това е истината http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=51585 ?

Пак да повторя, никой не бяга от хубаво. Нито един от вас не каза защо смятате, че са тук?


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #679 -: Октомври 18, 2015, 09:45:57 am »
Боби, като очевидни отговори ми се струват първо: че от икономическа гледна точка животът в Европа е по-добър
Второ: Повечето да не казвам всички те са фанатично религиозни и искат да си наложат религията тук.
Може да имат и други причини, но тия са супер очевидни.