0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #120 -: Март 21, 2015, 05:25:36 am »
Добро утро  :D
Стоека, много звездно кафенце, благодаря!
Нещо за прихапване



Днес няма да ходя на работа, на пункция съм.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #121 -: Март 21, 2015, 07:28:29 am »
Добро утро! Стоека,Злате,това че сте писали заедно в този част ,че приема ,че не е проблем :wink:.Но най-големия Непроблем е,че  и двете ни сервирате кафе..... :lol: В такъв час на денонощието,две кафета са си направо задължителни  :lol: :lol:.Зайче,Зайче, :( какви времена настанаха.....ти да сервираш закуската ,след сутришното кафе на друг доброжелател :? Хем, ти днес имаш повод да си ранобудна :).
Успешен "повод"ти желая и да разкажеш.... Слънцето от сега наднича нетърпеливо и искрено се радвам,първия пролетен ден да е истински пролетен :D,а не само мартенски :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #122 -: Март 21, 2015, 08:27:02 am »
Добро утро!
Чудни кафенца и банички,  :hungry:
Зайо, успех! (Не можах да намеря дали писа хареса ли ти операта).
Леко доработване и приятни слънчеви занимания и разходки.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #123 -: Март 21, 2015, 08:45:04 am »
Страхотни кафенца и закуска  :P
Направо ми се ще да изпратя някой доброволец да ми купи баничка  :lol:
Зайко, успешна пункция!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #124 -: Март 21, 2015, 09:03:18 am »
Добро утро!
Ама вие защо не спите? Хайде, Стоека си има оправдание, ама ти Злате? :P
Благодаря ви за хубавите кафенца! Зайко, а на теб за баничките.(Успешна пункция)
От мен една козуначена закуска, че от 2 дни усилено репетирам с яденето на козунак. :lol:


Слънчев ден! При нас вече се показа слънцето.
« Последна редакция: Март 21, 2015, 09:05:35 am от Теди♥♥ »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #125 -: Март 21, 2015, 09:38:46 am »
Добро утро! Работен ден е днес, ама вие не спите ли бе хора  :lol: Много хубави хафета и закуски, благодаря на всички. :) Тук се очертава слънчев ден.
Зайко, успех днес!  yahoo_33
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #126 -: Март 21, 2015, 10:10:44 am »
Зайчеyahoo_17 :crossfingers:

Ама вие защо не спите? Хайде, Стоека си има оправдание, ама ти Злате? :P
Теди, заспах като бебе още в 21ч и после като ококорих едни очи в 2ч  8O ... А що работа свърших до 5ч и после айде още малко в леглото  :lol: . Сега пак съм запретнала ръкави, че може и да не съм на работа, но вкъщи колко неща ме чакат.
Времето изглежда страхотно! Ще се възползваме със сигурност, а довечера сме на театър  :)
Хубав и весел ден!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #127 -: Март 21, 2015, 10:12:36 am »
Божееее и аз си мислех че рано съм станала. Колко заблудена съм била :lol:.
Добро утро де!
Да попитам, кой смяташе, че детето ми е за пример с ранното ставане - 6,45 тази сутрин, нищо че и за нея, и за баща ѝ е почивен ден.
Все пак успях да сложа да ври един фасул, да измия съдовете и да сложим 3 - 4 бобчета в памук, да пускат коренчета.
Тук пече и за това изгоних домочадието навън. Поръчах да ми купят някои неща - и на двамата, за по-сигурно. :lol:
Лек ден ви пожелавам и честита първа пролет!




п.п. Зайко, стискам палци!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #128 -: Март 21, 2015, 10:16:07 am »
Пеше, 6.45 ч. е идеално. Виж, ако е преди 6 е малко кофти  :lol:
Аз лично, ако стана след 7 ч. се чувствам все едно съм си пропиляла деня  :P
Ама и раничко обичам да лягам де - към 22 ч., по-рядко към 23 ч.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #129 -: Март 21, 2015, 10:29:24 am »
Пеше, 6.45 ч. е идеално. Виж, ако е преди 6 е малко кофти  :lol:
Аз лично, ако стана след 7 ч. се чувствам все едно съм си пропиляла деня  :P
Ама и раничко обичам да лягам де - към 22 ч., по-рядко към 23 ч.

Имах съквартирантка, която като се върнеше от нощни похождения рано сутринта в почивен ден ме будеше с думите "ставай, че да имаш време да почиваш повече". :) Преди си поспивах, но сега с детето нямам почти никаква възможност - като кукне в 6.30 и изчурулика мамо ставай, покатерва ми се и няма измъкване. :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #130 -: Март 21, 2015, 10:31:38 am »
Зайче, успех!


Честита първа пролет! И дано наистина дойде вече  :lol:

И аз обичам рано да ставам, ма хич не ми се получава като до 1ч се мотая  :)
Днес и аз ще тренирам за козунаци, да видим кво ще се получи  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #131 -: Март 21, 2015, 10:48:18 am »
Днес и аз ще тренирам за козунаци, да видим кво ще се получи  :lol:
м-и, и ти ли ще тренираш като мен с ядене?
Защото аз по друг начин не знам. Не мога да меся, нямам и машина за месене, така че остава най-лесният и мързелив вариант. :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #132 -: Март 21, 2015, 10:53:42 am »
Теди, а и друг ако иска, хлебопекарни ще има в Лидл за по 99 лв. от понеделник. Техните доста ги хвалят.
Аз съм много доволна от тази машинка. Осве хляб, правя козунак, тутманик със сирене, тесто за пица. И кекс съм правила, но само веднъж.
Аз също не мога да меся, а пък съм фен на тестяното  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #133 -: Март 21, 2015, 11:31:11 am »
Теди, а и друг ако иска, хлебопекарни ще има в Лидл за по 99 лв. от понеделник. Техните доста ги хвалят.
Смайли, благодаря. Разбрах за хлебопекарните, но соленичка ми идва цената. За човек без доходи. :?
А твоят аватар с адаша Дани защо пак го няма?

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #134 -: Март 21, 2015, 12:56:35 pm »
Привет!
Днес ли е първа пролет? Въобще не мога да се оправя...
При нас вчера пече слънце, после заваля дъжд, след това настана кучи студ.
Легнахме си блажено да спим снощи и чуваме - плиска се вода, ама направо водно колело да караш  :lol:
Оказа се терасата на горния етаж - запушили се ъъъ забравих как се казват тия неща, с които се отводнява. Съответно - среднощна акция по обезводняване  :lol:
Днес, все едно нищо не е било - пече слънце гьотере!
Ще се пере!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #135 -: Март 21, 2015, 14:06:25 pm »
Благодаря ви, пункцията мина успешно, имаме яйце.
rtf-че, не съм казвала за операта, забравила съм явно - старост-нерадост  :lol:
Хареса ми, много по-смилаема е от предните Вагнери, които гледахме. Не че и те не са хубави, но са по-трудни за възприемане. И все пак, Вагнер като Вагнер - мнооого дълга опера. От 16 чак до 21:30, с два антракта. Ние и затова отидохме в неделя, защото в делничните дни бяха от 18 и какво - да заспивам там  :lol: Ама как ни беше наваляло колата - не е истина, имаше една педя сняг, буквално (навръх 8 март ходихме). Това като онази вечер, в четвъртък, ходихме до клиниката да ми сложат прегнил в 21 ч. и като заваляха онези ми ти парцали, буквално нищо не се вижда. Фаровете светят и осветяват снежинките  :lol: Добре че днес най-накрая изгря слънце.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #136 -: Март 21, 2015, 14:14:09 pm »
Сетих се за един виц за Вагнер, макар че не го помня много добре.

Да кажем, Джузепето Верди, чува ужасен шум откъм кухнята. Отваря вратата разтревожен и установява, че жена му е съборила на земята обилно количество тенджери и тигани. Облекчен:
- Ох, помислих, че някой е пуснал "Танхойзер"  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #137 -: Март 21, 2015, 14:46:47 pm »
Теди, с месене тренирам. Аз меся малка доза с 500гр брашно. Не е трудно и става бързо. Ако имаш миксер(като мен) е още по-лесно.
Смайл, не са много добри отзивите за тия хлебопекарни. Сега не се сещам в Мамата ли бях чела, че нещо им става на купите още на първо-второ месене. Ако се меси често в къщи мисля, че си заслужава покупката на такъв уред де. Мен само обемът ме спира да купя за сега.

Единственото ми ходене на опера е като ученичка. Колкото забавно, толкова и глупаво беше, от самата опера нищо не разбрах, никой не ни каза да си купим програми, аз не видях и от къде де. Това нещо като еднодневна екскурзия с половината училище в студен зимен ден. Бяхме там часове преди да започне операта, кой с какво и колко е подгрял не знам, но имаше скандали, оплаквания, един повърна в близост до мен. Накрая пратиха чистачки и всичкия свободен персонал да ни охранява  :lol:  :oops: Още ми държи влага де  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #138 -: Март 21, 2015, 17:25:20 pm »
Теди, забравих одеве да те похваля за „тренирането“ с козунаците. За мен това е единственият правилен начин :lol:
Ето едно следобедно кафе с козунак:



И понеже окъснях с кафето, то взело че станало ракиено време, та на който му е късно за кафе:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #139 -: Март 21, 2015, 17:40:22 pm »
Теди, забравих одеве да те похваля за „тренирането“ с козунаците. За мен това е единственият правилен начин :lol:
Зарадвах се, че има още някой от моята кръвна група.
Мерси, Пеше. Веднага се нареждам на следобедното кафе с козунак, а после и на салатка с ракийка. Ама много съм скромна. :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари