0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #80 -: Март 19, 2015, 08:08:21 am »
Добро утро!
Тази сутрин пак е слънчево, дано не завали както „обещават“. Малката, нали е будалче още, с голямо нетърпение очаква Първа пролет. Според нея рязко ще стане топло и изведнъж ще цъфнат цветята. :lol: И аз искам така, ама .... не съм на 5 да го вярвам. Но пък вчера си купих семена босилек, кориандър и някакви цветенца (тя ги избира) и много се надявам тази година да ми се получат.
Закуска с мръвчици и плодове - да има за всички:


Лек ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #81 -: Март 19, 2015, 09:24:48 am »
Добро утро! Зайко, Пеше, чудни кафета и закуски предлагате! Като гледам всички рано-рано сте станали. :)
Аз от години съм мераклийка на пикап - Тойота или Нисан. Представям си го натоварен с багаж за пикник и куче, ама на - и на мен не ми се получава с тотото :) С времето семейните коли си ги представям все по-големи - като кораби, да има място за всичката натурия  :lol: Иначе за градска кола Сузукито ми е много на сърце.

Хубав ден и слънчев ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #82 -: Март 19, 2015, 10:19:33 am »
Стефи, разбирам те. Просто ми изглеждат по-удобни и комфортни, по-сигурни, имат си контрол на стабилността  и още други по, които по нашите пътища или при зимни условия са само в полза :) На дълъг път малката кола те убива. Семейните коли и аз като Додич си ги представям големи  :lol: ама мога и с по-малко багаж да пътувам, само да ми е удобно.
Пеше, дано ви поникнат китките, аз всяка година сея семена и само едни латинки са ми излезли, та ще минавам на разсад  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #83 -: Март 19, 2015, 10:37:40 am »
То китките ги сях повече за да види малката как става - от семенце - цвете. Босилека ще го сея за лична, собствена употреба, че само аз го ям и не ми докарва асоциации за гробища. А като си купя цяла връзка от пазара, изхвърлям половината поне. Ако нищо не излезе от семенцата ще си купя от пазара разсад, но тази година ще имам босилек на  перваза.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #84 -: Март 19, 2015, 10:52:52 am »
Аз като купувам пресни подправки и не мога да ги употребя днес, ги режа и във фризера.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #85 -: Март 19, 2015, 11:08:44 am »
В София заваля сняг - такъв, че все едно цяла зима не е валял.  :) Този Март много своенравен се оказа. :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #86 -: Март 19, 2015, 11:41:58 am »
Аз като купувам пресни подправки и не мога да ги употребя днес, ги режа и във фризера.
Аз ги слагам в чашка с вода - издържат няколко дни.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #87 -: Март 19, 2015, 15:56:12 pm »
Тук слънцето се скри и температурите падат. Но напук и в чест на поредния мартенски сняг ви предлагам следобедно кафе:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #88 -: Март 19, 2015, 16:28:53 pm »
Моля, дръжте си снега у Софията!
Тук пече слънце - наизпрала съм де що има за пране.
Стефка да каже за цвета на колата, че май изтървах.
Засадих някакви чушки, пети ден нищо не се показва, умре ми аграрния опит в зародиш  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #89 -: Март 19, 2015, 16:32:20 pm »
Пеше, щом има кафе и сладолед направо пристигам. :D
Днес официално откривам генералната репетиция за Великден. Взех си първият козунак с много захар и много стафиди.
Преди обед имаше такова хубаво слънце, макар и да беше студено, а сега Баба Марта се намуси ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #90 -: Март 19, 2015, 16:43:37 pm »
Аз сутринта не успях да се вредя, ама сега си грабвам и от кафето и от притурките  :)
В СофЕто продължава да си прехвърча сняг, макар че този, който натрупа, вече се стопи. Шантава работа...
Елфи, аз терасата си я окичвам на пролет с повече саксии и в тях каквото се сетя. Къде поникне нещо, къде не. Ама, все някога ще му хвана цаката на земеделското производство.
Теди, като спомена, и на мен ми се дохапва козунак, макар да не съм му голям фен. Ама, аз стафиди не обичам и не ям, а и свежо грозде също (само в течна форма с около 11% алкохол не го отказвам  :lol: )
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #91 -: Март 19, 2015, 17:37:44 pm »
Же, направи им парник с фолио, аз така изкарах реколта лани. Ми, ама тази кола не ни е семейната бре, тя е малка, за втора кола я купуваме. Же, кафява е, чудна хихи
« Последна редакция: Март 20, 2015, 00:21:56 am от StefiZ »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #92 -: Март 19, 2015, 17:46:05 pm »
Ааа, одобрявам кафяво - значи ще се возя  :D
Жива да си, не бях се сетила за фолио!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #93 -: Март 20, 2015, 05:47:09 am »
Добро утро  :D
Петък е, ама утре е работен ден.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #94 -: Март 20, 2015, 06:37:59 am »
Добро утро! Благодаря за кафето,Зайо!! И както казваш ти, да не се радваме,че е петък,защото ни очаква още един работен ден. :lol:И никакви отсъствия :wink:!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #95 -: Март 20, 2015, 07:05:32 am »
Добро утро  :D

снощи дъжд, сега осъмнахме със сняг  :)

знам, че се чудите  какво стана,  резултатите от вчера са дори леко надолу, тази сутрин ще пусна да видя дали пада още, за да гледам към снежковците, хич не ми е до още проблеми.  Оперираха го нобързо мъжо, изкара ми акъла.

хубав ден!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #96 -: Март 20, 2015, 07:21:49 am »
Зай, Благодаря за кафето.
То утре е работен ден, ама аз не отработвам, така че днес ще се разходя за последно тази седмица   :lol:

Тара:bighug:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #97 -: Март 20, 2015, 08:00:30 am »
Добро утро!
Зай, благодаря за кафенцето!
Тук също осъмнахме със сняг, още снощи като лягах го видях по покривите и дърветата. Студено е, но май се чуват капчуците. Така или иначе е облачно и едва ли ще видя някакво слънчево затъмнение.
Ето и закуската:



Тара, силни прегръдки и от мен.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #98 -: Март 20, 2015, 08:06:35 am »
Тара, да се оправя бързо мъжа ти и да си върнеш спокойствието.За другото -каквото е рекъл господ.Но ние си знарм,че ще станете родители.Сви
Кафето на Зайо е прекрасно.А аз още не съм си направила никакво.
Да,утре не е почивен ден.Нашият първокласник за пръв път ще"отучва" в събота и е много горестен.А га си вя...гащеризона на шейната и на ски малко точно на 2 март,дето го отучва,тогава не питаше що е почивен ден. :)Свикнал е милия от детската да скатава работните съботи при някоя баба,та затова.
Иначе и при нас е снежно,но ясно и приятно.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #99 -: Март 20, 2015, 08:42:30 am »
Добро утро.
Тук също осъмнахме със сняг, още снощи като лягах го видях по покривите и дърветата. Студено е, но май се чуват капчуците.
И тук е така. Посрещаме Първа пролет със сняг и жълт код за потенциално опасно време в 4 области - Пловдив, Пазарджик, Смолян и Кърджали .. :o
Все пак

Вземам си от кафето и от невероятната закуска. Благодаря, момичета!
Тара, съжалявам за резултата! Прегръдки и от мен. Бързо възстановяване на мъжа ти.


"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари