0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #40 -: Март 17, 2015, 08:43:14 am »
Добро утро.
Прекрасно пролетно кафе от Златето и "заешка" закуска от Зайко. Благодаря, ранобудни момичета!
Аз пък си мислех, че това е някакво закодирано съобщение между Тара и Пешето, ама нали съм си нахална, та като цапнах "цитирай" и го прочетох  :D
И аз съм същата тарикатка - винаги така чета "закодираните" съобщения. :lol:
Тара, много се радвам за щъркеловите новини. Успех!  :crossfingers:

Слънчев и усмихнат ден на всички!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #41 -: Март 17, 2015, 09:11:15 am »
Добро утро!
Уникални кафе и закуска! Красота! Много ви благодаря момичета  :P

Аз пък никакъв ситен шрифт не виждах в поста на Тара, а само в този на Пешето.
Ама големи сте умници всички  :P
Аз го копирах в word и така го прочетох, след като се въртях и чудех какво става  :lol:

Пеше, твоята щерка е за пример на всички дечица.
Тара, стискам палци нищо да му няма на мъжо!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #42 -: Март 17, 2015, 09:32:00 am »
Добро и слънчево утро! Една пролет е пукнала и с нея да идват все хубави новини - слънчице пече, приятно прохладно. :)

Прекрасни кафе и закуска, както винаги :)

Хубав ден!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #43 -: Март 17, 2015, 09:36:48 am »

Пеше, твоята щерка е за пример на всички дечица.

Мдааа, особено ако ми врътне същия номер през уикенда - чудесен пример. Искаш ли да ти я пратя да научи и твоят Дани така? :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #44 -: Март 17, 2015, 10:40:46 am »
Здравейте и от мен!

Най-после навън има слънце. Кафето и закуската са страхотни :)





Бореща се за една мечта.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #45 -: Март 17, 2015, 18:44:12 pm »
Еееей видяхте един слънчев ден и хукнахте навън - цял ден скитате. То и аз така направих де. Уж ми се спеше, но имам една приятелка ..... само ѝ дай са крачи. Та ме подвежда и мен. И днес така - излязох в 10 и в 14,30 се прибрахме у тях. После още 2 км. до градината и те така. Но после излезе гаден вятър и пак ще докара студ. Дано да е за последно и за малко.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #46 -: Март 17, 2015, 22:20:49 pm »
И аз днес цял ден скитосвам. С такъв трепет очаквах да се оправи времето - обожавам да ходя пеш. Вече втори ден си поднових прибирането от работа без отвратителния градски транспорт. Шефката ми смята, че нещо не ми е наред (за тези, които имат понятие от кварталите в София: работя близо до БГ Мол на бул. България, а живея в Дружба - около 14км по маршрута, от който минавам :lol: ). После бях на йога и така. Сега едно винце и съм готова за дрямка   :)
Приятна и хубава вечер!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #47 -: Март 17, 2015, 22:44:06 pm »
Вече втори ден си поднових прибирането от работа без отвратителния градски транспорт. Шефката ми смята, че нещо не ми е наред (за тези, които имат понятие от кварталите в София: работя близо до БГ Мол на бул. България, а живея в Дружба - около 14км по маршрута, от който минавам :lol: ).
osi_12
Градският транспорт по тази дестинация е отврат, така че донякъде (ама само донякъде  :lol:) те разбирам  :lol:

Златето, ние сме почти съседки тогава. Аз сега съм в Дружба 2. Едно време бяхме в 1.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #48 -: Март 17, 2015, 23:04:09 pm »
Сега едно винце и съм готова за дрямка   :)

Да слагам виното тогава :)


Злате, браво на теб :) Мен няма сила, която да ме изкара от метрото поне за сега. Бих ходила и пеша, но докато стигна до работа не знам дали ще приличам на себе си. По едно време обмислях и колелото като вариант, но и това е руска рулетка в пиковите часове.

Лека нощ :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #49 -: Март 17, 2015, 23:28:19 pm »
И аз днес цял ден скитосвам. С такъв трепет очаквах да се оправи времето - обожавам да ходя пеш. Вече втори ден си поднових прибирането от работа без отвратителния градски транспорт. Шефката ми смята, че нещо не ми е наред (за тези, които имат понятие от кварталите в София: работя близо до БГ Мол на бул. България, а живея в Дружба - около 14км по маршрута, от който минавам :lol: ). После бях на йога и така. Сега едно винце и съм готова за дрямка   :)
Приятна и хубава вечер!
Мен не ме изненадваш :lol: Опитвам се да си представя само откъде минаваш :wink: Аз също едно време ходех пеша на работа и го обожавах, но трябва да има хубав маршрут - не обичам да трябва да се бия с колите за място :wink:, затова и сега нямам тази възможност и съм се сраснала с автомобила :oops: Аз в София за градски транспорт признавам само метрото, но и в него доста често в час пик не съм успявала да се кача дори, та не става винаги...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #50 -: Март 17, 2015, 23:42:35 pm »
Златето, ние сме почти съседки тогава. Аз сега съм в Дружба 2. Едно време бяхме в 1.
Усмивчице, ние сме в 1 - до 96-то ОДЗ  :) . Как пък веднъж не съм ви видяла с Дани (теб няма как да те  позная, ама него няма да го сбъркам  :wink: )
Dodich, и аз имам колело, ама съм такъв калпав колоездач, че не ми се рискува някой да влезе в беля заради мен. А и ми е крайно неудобно и несигурно като нямам велоалея или поне тратоар, по който да си карам необезпокоявана. Веднъж ми се наложи да стигна от Дружба до Изток и катерих колелото в един тролей - голям цирк беше  :lol:
Mousyt, така ме зарадва, че не съм само аз откачалката  :lol: . Обикновено се влача по България, после НДК, стадион Васил Левски, Борисовата градина, Плиска, 4-ти км, Окръжна болница и хоп в Дружба. Като е хубаво времето или като имам нещо за вършене, отклонявам и през Центъра. Абе, луда работа! Аз не съм шофьор и засега нямам такива мераци (ако ми се наложи, ще му мисля  :) ).
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #51 -: Март 18, 2015, 06:22:32 am »
Добро утро  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #52 -: Март 18, 2015, 07:20:36 am »
Добро утро и от мен!

Злате, ти си герой - пешеходец. :-)))

С колело (ако няма алея) не бих се пуснала в София в пиков час. Шофьорите не са свикнали да пазят колоездачите (много и пешеходците не пазят  :x).

Тара, да оздравява мъжът ти, че сериозни задачи го чакат. ;-)

Хубав ден на всички!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #53 -: Март 18, 2015, 07:25:23 am »
Добро утро!  8O 8O Зайо,с кафето няма изненада,перфектно както винаги  :D,но другото ,нещо ми се "размива" :o. Дали са курабийки,подходящи за закуска или на мене само ми изглеждат на вкусни кюфтенца  :lol:??? Май съм много гладен..... :wink: Слънцето тук се усмихва,но дали "хапе", ще разбера по-късно. Хубав ден на всички. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #54 -: Март 18, 2015, 08:17:38 am »
Добро утро!
Зайко, хубаво кафе, че и бисквити - благодаря!
Тук днес няма слънце и от снощи след вятъра стана студено. А толкова ми хареса вчера предиобяд. Нищо ще потърпя още малко (то и какво ли ми остава).
Рачо, специално за теб:



Лек ден ви пожелавам!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #55 -: Март 18, 2015, 08:55:04 am »
Рачо,и на мене бисквитките ми се видяха като кюфтенца.Та май ще си направя един сандвич с кИфте.
Голяма прегръдка за Тара!Снощи сънена се балтах напред-назад в темата,из шрифтовете,додето се уверя каква е хубавата новина.И тогава се почерпих с виното на Додич.
Тара,да знаеш как се радвам.
Приятен ден на вдички.зНищо,че май е мрачен и студен навсякъде.
Марси още не е информирала за мача на Гришо,та ще влизам сама да си търся информация.Може ли такова нещо,с,я бе,Марси :)Хайде,чао и ще пиша за Григор,като разбера.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #56 -: Март 18, 2015, 09:08:21 am »
Рачо, бисквитите са здравословни, с овесени ядки  :D

Ох, това пешеходене и колоездене... И на мен са ми любими, ама няма  :lol:

С колело (ако няма алея) не бих се пуснала в София в пиков час. Шофьорите не са свикнали да пазят колоездачите (много и пешеходците не пазят  :x).

В интерес на истината, шофьорите са груби и нахални, но същото важи и за колоездачите, но за тях може да се добави и че не познават правилата за движение по пътищата (шофьорите поне на теория трябва да са чели Закона за движение по пътищата и Правилника за неговото приложение), а пешеходците - и те като велосипедистите. Чули че имат предимство и на всяка цена искат да го вземат, при това без да се замислят за последствията.

Мен лично ме дразнят велосипедистите, които карат по улицата и изведнъж решават да завият и да пресекат по пешеходната пътека, ама карайки колелото и се сърдят, че никой не ги зачита. Пешеходната пътека е за пешеходци и ако уважаемите велосипедисти искат да я ползват като такива, да бъдат така добри да слязат от велосипедите си.

Дразнят ме и пешеходците, които пресичат на пътеката без да се огледат и, отгоре на всичко, тичат. Как да ги предвидиш?!

Правила има, но не се спазват, а и не се познават от повечето участници в движението.

Да ви разкажа за Швейцария: есента бях в командировка в "италианска" Швеацйрия, но бяхме базирани в Италия и всеки ден пътувахме до швейцарско. Едни и същи шофьори, в Италия карат като бесни, не зачитат знаци и пътеки (освен знака за предимство), а максимално разрешената скорост я смятат за минимално задължителна. Влязат ли в Швейцария, стават като божи кравички, само като си помислиш, че може и да пресечеш на пътеката, те вече са спрели и те чакат, спазват всички правила и т.н. Голям цирк. Но глобите в Швейцария са соленички и затова. А и се спазва буквата на закона.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #57 -: Март 18, 2015, 09:12:41 am »
Къде ги видяхте тез кифтета бре  :lol:

Златето, ние бяхме до супермаркет Европа. На 5 мин сме били една от друга. Адресната ни регистрация е още там и ходим да гласуваме в училището до вас.
Аз пеш ходех само от Орлов мост до Плиска през Борисовата. Иначе покрай булевардите е много прашно и имам чувство, че се задушавам.

Аз ще се завръщам към шофирането до края на годината сигурно. Но не го обичам въобще. Голям стрес ми създава.
В тази връзка някой има ли впечатления от Suziki Swift или както аз му викам Suziki Sweet  :lol: Искам да си взема малка градска кола, но хем да е 4х4.
Гледах, че и Fiat Panda имат 4х4, но много ми ги оплюха.

Тара, като пуснеш новото ЧХГ пиши....
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #58 -: Март 18, 2015, 09:36:12 am »
Добро утро! Тук сутринта и сняг прелетя :) сега пък слънце грее! Баба Марта нещо не може да реши какъв курс на поведение на поеме :)

Много гладни има тази сутрин след като от рано се привиждат кюфтета и мръвки  :lol:

Смайли, на мен много ми харесва Suzuki Swift, но само го гледкам по улиците и точа лиги. Аз нямам и книжка де, но е наближил моментът. :) Едната шефка кара такава, а като знам изискванията й ще да е добра кола. :)

Хубав ден на всички! Тара  yahoo_33
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #59 -: Март 18, 2015, 10:28:30 am »
Оооо още един пешеходец, и аз обожавам да ходя пеш, правя го и зиме и лете от работа до вкъщи, но Злати, ти си герой, моя маршрут е на 1/3 от твоя :)
Градския транспорт, който евентуално мога да ползвам е ужасен, така че няма сила която да ме накара да се кача.
Смайли, сузукитата по мои проучвания не са никак лоши, аз сега чакам одобрение за лизинг и след месец ще се сдобия с SX4, това е по големичкия модел от суифта, ако се сещаш. Така че проучи си и ти, но сравнение с пандата не може и да става.