0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
НК клетки и спонтанен аборт
« -: Февруари 19, 2015, 17:05:18 pm »
Не можах да намеря подразделение за спонтанен аборт, но според мен той също е причина за стерилитет.

Въпросът ми е: имам два спонтанни аборта, няма кървене, просто бебчо спира да се развива, първият път сърцето му спря в 7г.с. Вторият път сърцето спря в 9г.с. Първият път чаках до 13 г.с., за да пометна по естествен път, сега е вторият път и още чакам.

Каква е причината сърцето да спира, НК клетки ли са? Доколкото прочетох, високи НК клетки пречат на имплантацията и/или предизвикват кървене и спонтанно изхвърляне на плода. При мен тази спонтанност липсва. Просто вътре в мен умират. Аз ли съм причината?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2015, 17:12:48 pm »
има много теми за повтарящите се спонтанни аборти - както във форума, така и в библиотеката на сайта.

също така, има много причини за повтарящите се ранни спонтанни аборти. НК клетките не са сред тях (или поне още никой не е доказал това).

няколко теми от форумите и материали от библиотеката
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43737.0;all

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=946&Itemid=104

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=869&Itemid=19

http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=37&id=646&option=com_content&task=view

http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=37&id=722&option=com_content&task=view

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=524&Itemid=19

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43737.0

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2015, 17:34:05 pm »
Благодаря jam,

Изчетох ги, но не можах да разбера аз към кои спадам. От всички имунологични и генетични само НК клетките ми са завишени и въпреки това успявам да имплантирам и не "изхвърлям" плода. Той просто умира в мен, и то след установяване на сърдечна дейност в по ранните седмици :( 

Може би има проблем с хромозомите, но и хромозомните аномалии се "помятат" в по- ранните седмици... След месец имам час за преглед... Ама докторката много - много проблем не намира. За нея това е нормално, всяка втора жена помятала... Ще видим какво ще каже след месец.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2015, 19:41:07 pm »
makiyaki,

напиши подробно какви изследвания си правила във връзка с 2-та спонтанни аборта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #4 -: Март 25, 2015, 15:45:10 pm »
Първо искам да кажа за кюртажите, защото видях, че момичетата в съседната тема са го дискутирали. Може пък моят опит да е от полза.

Първият път в 8г.с. Разбрахме, че сърцето и развитието е спряло в 7гс. Казаха ми, че ако искам кюртаж, трябва задължително да мина още веднъж на видеозон след една седмица, за да са сигурни, че няма сърдечна дейност и развитие. След една седмица бях решила, че ще чакам по естествен начин да пометна. Отне 4 седмици чакане и общо 5 след спирането на развитието на бебчето.

Вторият път в 10г.с.разбрахме, че сърцето и развитието е спряло в 9гс и няма смисъл от чакане, в 9гс или има или няма сърце, при нас няма--> следователно кюртаж или чакане по естествен път.

Аз избрах чакане. 5 седмици по-късно още нямаше кървене и спонтанно помятане, затова взех хапчета. Докторката каза, че до няколко часа ще изхвърля плода, защото хапчетата причиняват разкритие и силни контракции. Нищо не се получи и бях взела да се притеснявам но седмица след хапчетата и в 16гс (бебето беше спряло да се развива в 9гс) получих контракции и кървене и за 3-4 дни изхвърлих плода.

Сега чакам да се разбере дали матката е празна. Незнайно защо не ме пращат на УЗИ, а следят нивата на ЧхГ в кръвта ми (сигурно е по-евтино)...

Имах среща със специалист и към досега направените:

Цветна снимка, хормони и имунологични -->

T cells (cd3+)

Helper T cells (cd3+ cd4+)

Suppressor/ cytotoxic T cells (cd3 + cd8+)

B cells (cd19+)

Total NK cells (cd3 - cd16+ 56+)

NK cells (cd16 + 56+)  20% реф.стойност <12%

NKT cells (cd3 + cd16 + 56+) 10% реф.ст. 2-10%

Антинуклеарни тела

Антифосфолипидни антитела

Серумен IgA (RID)

В първата седмица от първия цикъл след спомтанния аборт ще правя:


Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #5 -: Март 25, 2015, 15:53:05 pm »
Продължение-->

HgbA1C

Thyroid peroxidase antibodies

Celiac

B2 glycoprotein

Activated partial thromboplastin time

ACA

LAC

Karyotype

SMA carrier screening

Fragile X

Cystic fibrosis

HgB electrophoresis

AMH


Не знам защо не са ми назначили проверка на НК клетки? Ще питам, като отида. Засега чакам първия цикъл след аборта...





Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #6 -: Април 14, 2015, 15:56:36 pm »
Излезнаха и някои от резултатите, но без реф стойности :( на 1ви май имам час с док да коментира резултатите, но ако някой знае реф стойности, нека ми пише.

От толкоз много кръв дето ми взеха наведнъж, загубих съзнание, но успяха да ме сложат да легна и бързо се съвзех. Трябваше да прекратим взимането на кръв и оставихме 4 шишенца за четвъртък, когато ще имам и ултразвук със солен разтвор.

Ден 3 от цикъла:

Естрадиол 29.75

ФСХ 8.10 --> това май е доста високо :(

ТСХ 3 поколение  1.61 (TSH 3rd generation female)

Anti-thyroperoxidase antibodies 8.02

Антрални фоликули--> каза че имам по време на прегледа, не питах колко.

Това е засега...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #7 -: Април 18, 2015, 22:34:30 pm »
makiyaki, ако си прочела темите, значи си видяла моите постове. първите ми две бременности завършиха в 6-7 седмица. Както и при теб, единственото отклонение при многото ми изследвания, беше при НК клетките. При третата бременност вливах три поредни пъти имуновенин. Тя приключи в петия месец, но поради други причини. Необратим проблем с плацентата. Не зная дали си вливала имуновенин, но на мен третия път ми помогна. За пръв път видяхме сърце и видяхме как расте бебето.Както ти казах, имахме малшанс с плацента превия, която просто в един момент отказа да функционира. 
Консултирай се с Доц. Конова и Русев. Конова е в Плевен, Русев в София, в клиника Малинов.
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #8 -: Април 19, 2015, 03:54:57 am »
Andrade,

Благодаря за отговора. Аз не съм в БГ и тук попаднах на доктор, който не вярва във високи НК клетки. Той ми цитира разни трудове според които и с високи НК клетки и без вливки може да има успешна бременност...

Сега на 1ви май имам час, да ми каже какво мисли, че трябва да се направи по моя случай, но той дори не ми пусна контрола на НК клетки, а само генетични и разни други.

Смятам да му кажа, ако няма да се занимава с мойте НК клетки, изобщо не искам да съм при него и ще търся друг.

За вливки евентуално мога да си дойда в БГ и да търся имунолозите в Малинов, но това след положителен тест за бременност ли се прави, или още преди бременността трябва?

Единствено ме притеснява ако си дойда за вливка преди бременността, после си отида--> ако не мога да забременея този месец, напразна е вливката.

Иначе при положителен резултат е напълно възможно да си дойда, само да не е вече късно?


Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #9 -: Април 19, 2015, 06:53:45 am »
Миличка, много съжалявам за загубите ти!
Не видях генетични за тромбофилия да са ти правени (http://www.genicalab.com/bg/tests/15-%D0%90%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%82.html)
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #10 -: Април 19, 2015, 15:53:18 pm »
makiyaki, първото вливане на 40 ампули Имуновенин направих 6 дни след като видях положителния тест за бременност. Един ден преди вливането моят гинеколог каза, че вижда миниатюрно плодно сакче. Другите две вливания правех през 30 дни..- т.е, в месеца веднъж. Доколкото знам и съм чела, на Запад използват по-пречистени препарати като Октагам и Киовиг. Те са същите като Имуновенина, но се вливат по-бързо и нямат странични ефекти. Освен Имумовенина аз си слагах и фраксипарин от 0.4 през ден, макар че нямам тромбофилия. Него го започнах 2-3 дни след първото вливане на имуновенина. Медицината не е единна по въпроса за НК клетките, но вливането на Имуновенин е помогнало на много момичета, при които изследванията не показват други проблеми освен завишени НК клетки.
« Последна редакция: Април 19, 2015, 15:55:30 pm от Andrade »
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #11 -: Април 20, 2015, 16:58:07 pm »
Зайче, аз не разбирам много от наименованията на тестовете, но мисля, че имунологичният пакет в Малинов (виж по-горе в постовите ми) включва изследване за тромбофилия.

Също тези новите изследвания дето са ми назначени, със всички тези латински букви (пак по-горе в предишните ми постове), нито едно ли не е за тромбофилия?

Този лекар, ХИч не ми вдъхва доверие, така дето не взе насериозно НК клетките ми :(

Andrade,

Съжалявам за загубите ти, особено последната сигурно е съкрушителна. Дано се възстановиш бързо, физически и психически, гушки. При мен има дни, в които много ми е мъчно и страдам да загубените бебчета, има и дни, в които съм силна и гледам напред.

Аз не знам какъв е бил проблемът с плацентата при теб, но съм чувала, че НК клетките могат да увредят плацентата по всяко време на бременността, даже съм чувала, че препоръчват лекарите вадене на бебето 3-4 седмици преди термина, защото често плацентите "не издържат" до края и има риск за загуба в 8-9 месец...

Твоите клетки колко процента бяха? Аз съм чувала, че тези CD 16+ 56 + са най-вредни, а аз от тях имам най-много :(
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #12 -: Април 20, 2015, 18:20:06 pm »
Медицината не е единна по въпроса за НК клетките, но вливането на Имуновенин е помогнало на много момичета, при които изследванията не показват други проблеми освен завишени НК клетки.
Още един глас в подкрепа, т.е. два, в подписа ми.


Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #13 -: Април 21, 2015, 10:20:52 am »
makiyaki,
моите НК клетки бяха завишени до 19, при референтни граници до 12. Плацентата се влияе от много фактори, но има и такива, които няма как да контролираш. При мен тя беше разположена ниско долу и отпред, беше по-голяма. Хистологията показа, че именно тя е била проблемът. Но така или иначе лекарите ме посъветваха при нова бременност да влея Имуновенин не 3 пъти, а поне 5 пъти.
Изследването за тромбофилия е показано от следните маркери- Factor V Leiden
Factor II (20210G/A)
PAI (4G/5G)
MTHFR (C677T)
Направи си и него.
Благодаря за подкрепата. Аз съм си казала, че битката е сложна, но човек трябва да я води, ако иска дете. Важно е и близките да оказват подкрепа. Ние, с мъжа ми, ще си дадем почивка до есента и живот и здраве тогава ще я мислим. В момента и той решава свой здравословен проблем, така че сме се отдали на това да сме си заедно, да се подкрепяме и просто да ни е хубаво. Кураж и на теб! Само ще допълня, че имам приятелка, която е в Германия и имаше същия проблем. Тя си направи изследванията в България, предписаха й лечение, включително вливане на Имуновенин и тя си се прибра в Германия и след около година, когато забременя тамошният й гинеколог стриктно й приложи всичко изписано от българските имунолози, отделно и каквото той счете за нужно. Резултатът го чакаме да се роди идната седмица. Така че обсъди и този вариант с лекарите в държавата, в която живееш.
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #14 -: Април 21, 2015, 15:34:14 pm »
Godgift,
 Разкошни подаръци в твоя подпис, да са живи и здрави и много да ви радват.

Andrade,
Кураж и успех и вярвам, че и нашето време ще дойде. Аз вече 12 години водя борбата и със моята възраст вече няма накъде да отлагам. Мислим през юни да подновим опитите, но зависи и докторът какво ще каже.

Благодаря ти за информацията за тромбофилия --> като гледам, няма назначени изследвания за тромбофилия, явно съм попаднала на абсолютен идиот :(

Чакам с нетърпение 1май, когато ще му чия мнението и ще му задам въпросите за тромбофилия и НК клетки пак, и ако не се заеме, ще си дойда в бг за вливки, веднага след евентуален положителен тест.

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #15 -: Април 21, 2015, 20:58:05 pm »
Аз също не съм първа младост, но не се отчайвам.  :D Успех и на теб! Ще успеем. С Божията помощ и тази на лекарите.
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #16 -: Април 22, 2015, 17:08:41 pm »
Да, в мен има още надежда за успех, дано да е скоро.

Някой чувал ли е за подходяща диета за високи НК клетки, прочетох някъде, че високо протеинова, ниско въглехидратна диета се препоръчва, аз за съжаление от 4-5г вече не ям никакво месо и риби, а от 3г и никакви животински продукти.

Единствен компромис с моят начин на хранене бих направила в полза на яйцата, нищо друго от животинските продукти не бих яла отново. Дали си заслужава да опитам? Но като махна въглехидратите, трябва сигурно по 10 яйца на ден да ям, като не може друго..

Ох този въпрос малко стана като за форума с диети и храна--> и там ще ида да го задам :)

Успех на всички!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #17 -: Април 22, 2015, 17:44:17 pm »
Зайче, аз не разбирам много от наименованията на тестовете, но мисля, че имунологичният пакет в Малинов (виж по-горе в постовите ми) включва изследване за тромбофилия.

Съжалявам, че чак сега се връщам към темата (проспала съм отговора ти), но не виждам да са ти пускали генетични за тромбофилия. Andrade ти е написала имената на тестовете. Дано там се окаже проблема и лесно да го преодолеете!
*
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #18 -: Април 22, 2015, 22:31:48 pm »
Благодаря, зайче, и на Andrade благодаря, че ми написа имената на тестовете.

Днес излезнаха част от резултатите на кръвните изследвания:

Fragile X --> отрицателен

Cystic Fibrosis--> отрицателен

Spinal Muscular Atrophy carrier --> отрицателен


« Последна редакция: Април 22, 2015, 22:33:33 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: НК клетки и спонтанен аборт
« Отговор #19 -: Април 23, 2015, 19:34:11 pm »
Аз в 7 г.с имах CD16+CD56+   NK cells  13   < 12 % и вливах Октагам, сега в 10 г. с . ги изследвах пак и отново са 13 и пак имам препоръки за вливане. Не знам дали въобще са се повлияли от вливането първия път и има ли смисъл сега отново да вливам..