0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #620 -: Май 06, 2016, 08:43:43 am »
Ако броя от последния о тест който е + и е правен в 6:30 вечерта то значи до днес сутринта до меренето на БТ са минали около 30 часа дали е възможно о да е днес или утре ако разбира се това е причината за ниската БТ днес... Днеска ще направя малко коремни преси и ще скачам , клякам и там каквото ми дойде на ума но мисля че пак не е гаранция че ще се спука ...ако днес е о след този спад утре с колко трябва да ми се качи БТ за да установя че е минала о.? Четох в една статия че от 02 десети по целзии и 04 по фаренхайн или нещо такова ...много се обърках вече и малко ми остава да се откажа и да си дам почивка :-(  ... А още едно въпросче от както започнахме да правим опити изобщо не ме болят гърдите от какво може да е така защото преди си ме боляха около 10 дена преди да настъпи менструация и по време на самото кървене като гърдите ми ставаха огромни и твърди като камани а сега нищо стоят си меки постоянно и нямам никакво усещане за тях
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #621 -: Май 07, 2016, 10:55:38 am »
Здравейте вече 4 дена съм със странно не мога да го нарека менструално кървене защото не е обилно не е и много червено искам да попитам Vesi88 какво и е било течението кото са и каза за кистата че май и при мен е нещо такова днес имах и спад на БТ Vesi88 не си отбелязвала няколко дни БТ как се е движела при теб и не мога да сравня имали спад при киста
Marsi може ли и да коментираш графика ми
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #622 -: Май 08, 2016, 11:04:47 am »
Коментар за графиката ми до момента ...дали о.е минала вече...добре ли се покачва БТ ?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #623 -: Май 08, 2016, 11:38:39 am »
Здравей viliana87, течението ми беше много оскъдно кафеникаво, продължи 5 дни през които температурата ми си беше висока,спрях да меря температурата след установяването на кистата. Когато отидох при лекарката тя ми каза да пия оргаметрил 10 дни по 2 хапчета, но не ги пия и от вчера ми дойде нормален цикъл, надявам се да се е спукала. Реших да пропусна прегледа утре при нея ( нямам й доверие вече, по повод коментара й на резултатите от изследванията ми, които имаха отклонения а тя не ги отчете),ще изчакам до сряда, тогава съм на преглед в Майчин дом при проф. Чернев.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #624 -: Май 08, 2016, 17:17:41 pm »
Здравей Vesi88 моето зацапване беше подобно на менструация но беше оскъдно и на мен ми дойде м но много ме боляха яйчниците и аз смятам да посетя някой добър специалист ако някой от вас в групата знае такъв който е във Варна да дава съвети ще съм благодарна
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #625 -: Май 08, 2016, 17:40:03 pm »
... ако днес е о след този спад, утре с колко трябва да ми се качи БТ за да установя че е минала о.? Четох в една статия че от 02 десети по целзии и 04 по фаренхайн или нещо такова ...много се обърках вече и малко ми остава да се откажа и да си дам почивка :-(  ...
Според мен по-точната индикация за настъпила овулация е повишаване на средната температура в лутеална фаза с поне 0.4С спрямо средната температура във фоликулна фаза, което изисква да се изчакат няколко дни след + тест, за да се види до какви нива ще достигне БТ, тъй като е възможно в първите дни след О. да няма скок на БТ, може да се повишава постъпателно.... което вероятно обърква и създава напрежение :)

"...във втората половина на менструационния цикъл, базалната температура се повишава средно с 0,4 - 0,6 градуса (хипертермична фаза) по отношение на температурата през първата половина на цикъла........" - цитатът е от тази статия
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=413

Коментар за графиката ми до момента ...дали о.е минала вече...добре ли се покачва БТ ?
Графиката е добре дотук, късмет в този цикъл!  :)
« Последна редакция: Май 08, 2016, 19:37:34 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #626 -: Май 08, 2016, 18:04:10 pm »
Vesi88, не всеки АГ има опит с диагностика и лечение на стерилитета, препоръката ми е да се консултираш с репродуктивен специалист. Тук има координати на клиниките в София: Клиники по стерилитет в България , консултацията със специалист в някоя от клиниките не означава непременно подготовка за ин витро, какво да се предприеме е въпрос на разговор и обсъждане. Репродуктивните специалисти имат по-голям опит и подход към различните варианти на тези проблеми, разполагат и с добра апаратура..... Ако действително не настъпва овулация при теб, трябва да се потърси причината със съответните изследвания: хормони, УЗ проследяване, понякога се налага в поредни месечни цикли да се правят изследвания... отивайки при лекар, който няма такава практика, няма такъв опит, е възможно да изгубиш още време.

viliana87, в горния линк има координати на клиники във Варна, но дано да се включи още някой и да сподели от личен опит.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #627 -: Май 08, 2016, 18:09:15 pm »
Здравей Vesi88 моето зацапване беше подобно на менструация но беше оскъдно и на мен ми дойде м но много ме боляха яйчниците и аз смятам да посетя някой добър специалист ако някой от вас в групата знае такъв който е във Варна да дава съвети ще съм благодарна
Здравей, аз бих ти препоръчала д-р Александров МЦАР Варна.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #628 -: Май 08, 2016, 19:21:58 pm »
Kati_ vm до коеко е добър като специалист защото аз съм ходила при доц.Курновски препоръчан ми беше от д- р Маргарита Монастирска от клиника Тимелков но сякаш или той нещо не си е свършил работата добре или нещо ново се случи в организма ми незнам но искам човек който като започне лечение да се спре на всичко което може да доведе до стериалитет защото повечето казват една диагноза и лекуват нея без да си дадът сметка че мобе да е провокирана от друго иначе благодаря ще си запиша час и дано наистина се окаже човек
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #629 -: Май 09, 2016, 10:30:42 am »
Здравей Марси това вече ми стана ясно , но питах дали о. Според графиката ми е минала тъй като спряхме с опитите защото ни дойде вповече този месец 😂
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #630 -: Май 09, 2016, 10:33:52 am »
Kati_ vm до коеко е добър като специалист защото аз съм ходила при доц.Курновски препоръчан ми беше от д- р Маргарита Монастирска от клиника Тимелков но сякаш или той нещо не си е свършил работата добре или нещо ново се случи в организма ми незнам но искам човек който като започне лечение да се спре на всичко което може да доведе до стериалитет защото повечето казват една диагноза и лекуват нея без да си дадът сметка че мобе да е провокирана от друго иначе благодаря ще си запиша час и дано наистина се окаже човек
Не съм ходила при доц. Курновски. Не мога да коментирам работата му. Като цяло съм доволна от подхода на д-р Александров. Имай предвид, че реално часове при него няма. Можеш да звъннеш да попиташ, кога е най-добре да отидеш, но те съветвам да си вземеш един ден отпуск, защото не е много ясно кога ще те консултира. По принцип приключват до към два - три часа следобед с пациентите.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #631 -: Май 09, 2016, 15:10:29 pm »
Здравей Марси това вече ми стана ясно , но питах дали о. Според графиката ми е минала тъй като спряхме с опитите защото ни дойде вповече този месец 😂
предполагаема овулация - 18 ден от цикъла,
след което има много добро повишаване на температурата,
графиката изглежда добре дотук, успех в този цикъл  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #632 -: Май 10, 2016, 07:03:37 am »
Оказва се че май БТ пак неиска да се задържи висока :-(  ...дали е от това че я измерих 1:30 Мин.  По-рано ???
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #633 -: Май 10, 2016, 12:47:23 pm »
Оказва се че май БТ пак неиска да се задържи висока :-(  ...дали е от това че я измерих 1:30 Мин.  По-рано ???
Да, възможно е да е от по-ранното измерване.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #634 -: Май 13, 2016, 09:08:41 am »
Момичета незнам какво става малко съм уплашена сутринта се събудих от нещо като гъделичкане ниско в корема посредата това нещо продължава и до сега като се позасилва немога да го опиша носякаш нещо ме гъделичка или ми се местят нещата вътре и търся информация за моето усещане но немога да намеря ...днес ми е 7 ден след предполагаема о. И имам кремообразен течение от днес което този месец напълно липсваше :-( :-( :-(  притеснена съм ако някой знае от какво може да е моля ви кажете ми
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #635 -: Май 19, 2016, 06:24:11 am »
Какво мислите за графиката ми?да се надявам ли на чудото с тези стойности на БТ или да отпиша месеца? Утре може ли да си направя тест или ще е рано 😃
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #636 -: Май 19, 2016, 09:24:31 am »
Какво мислите за графиката ми?да се надявам ли на чудото с тези стойности на БТ или да отпиша месеца? Утре може ли да си направя тест или ще е рано 😃
Здравей, графиката ти изглежда много добре. Дано да е станало бебчето. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #637 -: Май 20, 2016, 06:47:40 am »
Момичета това е теста ми за бременност и втората чертичка е много бледа как да отчета резултата ....цялата треперя от вълнение
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #638 -: Май 20, 2016, 07:00:50 am »
Извинявайте но много се вълнувам...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #639 -: Май 20, 2016, 07:35:39 am »
Тестът е положителен  :) МНого се радвам :) Тихичко честито :) След около десетина дни можеш да отидеш на преглед :)  :goodluck: :bighug: