0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #520 -: Февруари 28, 2016, 09:13:37 am »
Здравейте на всички, бихте ли коментирали и моята графика, отдавна следя темата и този месец реших и аз да меря БТ, правим опити за второ вече две години.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #521 -: Февруари 28, 2016, 10:21:33 am »
Здравейте на всички, бихте ли коментирали и моята графика, отдавна следя темата и този месец реших и аз да меря БТ, правим опити за второ вече две години.
Здравей, как мериш БТ? Според мен ову е била около 15-ти ден. Дано бебчето да е станало този месец.  :goodluck: :babyflips:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #522 -: Февруари 28, 2016, 10:35:53 am »
Здравейте на всички, бихте ли коментирали и моята графика, отдавна следя темата и този месец реших и аз да меря БТ, правим опити за второ вече две години.
Здравей, как мериш БТ? Според мен ову е била около 15-ти ден. Дано бебчето да е станало този месец.  :goodluck: :babyflips:
Много ти благодаря за отговора, меря БТ орално в 6:30 сутрин преди ставане.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #523 -: Февруари 28, 2016, 13:22:28 pm »
Здравейте на всички, бихте ли коментирали и моята графика, отдавна следя темата и този месец реших и аз да меря БТ, правим опити за второ вече две години.
Здравей, как мериш БТ? Според мен ову е била около 15-ти ден. Дано бебчето да е станало този месец.  :goodluck: :babyflips:
Много ти благодаря за отговора, меря БТ орално в 6:30 сутрин преди ставане.
Сега разбирам, защо стойностите са такива. Както вече писах, желая ти успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #524 -: Март 03, 2016, 12:06:24 pm »
Здравейте пак съм аз, бебче и този месец няма да има май, все още не ми е дошло, но температурата ми се понижи. Искам да попитам дали има някой, който да мери БТ орално, и нормално ли е стойностите да са толкова ниски?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #525 -: Март 03, 2016, 23:27:39 pm »
Здравй, аз я меря орално с обикновен дигитален термометър! Задържам 3,4 мин след сигнала, но не се вдига особено много след сигнала :)

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #526 -: Март 04, 2016, 02:19:13 am »
Barbolinaaa, при оралното измерване стойностите като цяло са по-ниски сравнено с вагиналното или ректално измерване.
Оралното е по-неточно, но при твоята графика е добре, че има изразена двуфазност и графиката може да бъде тълкувана.
Успех ти желая! :)

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #527 -: Март 04, 2016, 08:11:00 am »
chris08
Графиката ти е супер, можеш да направиш тест според мен, вече би трябвало да отчете! Успех!


Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #528 -: Март 04, 2016, 09:14:22 am »
Chris08 и аз мисля, че графиката ти е много хубава, дано да се е получило!!!
Успех на всички, които чакат чудните  :bfp1:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #529 -: Март 04, 2016, 11:50:09 am »
chris08, много се радвам за положителния тест :D, около десет дни след закъснение може да отидеш на УЗ преглед с вагинален ехограф за регистриране на плодно сакче.
Това е темата, в която пишат бременните момичета:
Тема на бременните № 97
Желая ти лека и спокойна бременност!  :D

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #530 -: Март 04, 2016, 12:10:34 pm »
Благодаря ви, момичета! Специално на теб, Марси! Винаги се отзоваваш и вдъхваш много положителна енергия! Пожелавам на всяка това щастие:))) Все още немога да повярвам, че видяхме двете чертички :))

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #531 -: Март 06, 2016, 12:03:25 pm »
Здравейте, бихте ли погледнали и моята графика? Странна е, защото когато трябваше да ми дойде, се появи това зацапване (което се вижда на графиката). Не съм го отбелязала като мц, защото не беше такова. Започнах от няколко дни да меря БТ, за да добия някаква представа какво се случва и кога да чакам лелката.....не, че се надявам на нещо, ама тази сравнително висока Т от няколко дни означава ли (според вас), че е имало О?
Т меря всяка сутрин в 7 след минимум 5 часа сън, с дигитален термометър, ректално. Винаги го оставям няколко минути след сигнала.
« Последна редакция: Март 06, 2016, 13:05:21 pm от Калия »
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #532 -: Март 22, 2016, 13:15:08 pm »
Здравейте, това ми е втори месец, в който меря БТ, този път направих и тестове за Ову.На 16 ден теста беше положителен, вече е трети ден след + теста, но Т все още не се е покачила, това означава, че май нямам О този месец, нали?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #533 -: Март 22, 2016, 14:39:16 pm »
Здравейте, това ми е втори месец, в който меря БТ, този път направих и тестове за Ову.На 16 ден теста беше положителен, вече е трети ден след + теста, но Т все още не се е покачила, това означава, че май нямам О този месец, нали?
Здравей, според мен си имала ову - на 15-я ден имаш понижение на БТ, а после скок с 2-3 десети.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #534 -: Март 22, 2016, 17:48:32 pm »
 Дали е възможно да е така? Ами тестовете за Ову? Положителния беше на 16 ден?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #535 -: Март 23, 2016, 01:19:06 am »
Здравейте, това ми е втори месец, в който меря БТ, този път направих и тестове за Ову.На 16 ден теста беше положителен, вече е трети ден след + теста, но Т все още не се е покачила, това означава, че май нямам О този месец, нали?
Barbolinaaa, овулацията настъпва 12-48ч. след + ову. тест и след спукването на фоликула се повишава нивото на прогестерона, което води до повишаване и на температурата. БТ може да се повиши рязко след положителен тест, а може и постъпателно до към пет дни.
Възможно е също температурата да започне да се повишава в деня с + тест (и при мен се е случвало в някои цикли, примерно този http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=87280&userLoginName=mariya%20jeliazkova).

Принципно ако трябва да съпоставим тестовете за овулация и базалната температура, тестовете са по-надеждни за определяне на О., тъй като БТ би могла да се повлияе от множество фактори: напрежение, неспокоен сън, промяна на стайната температура, неточен термометър.......
Според мен овулацията трябва да бъде отбелязана съобразно отчетения от тестовете LH пик.
И дано БТ още да се повиши в следващите дни!
« Последна редакция: Април 02, 2016, 18:46:18 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #536 -: Март 23, 2016, 06:35:31 am »
Много ви благодаря момичета за отговорите! Дано да се покачи още температурата тези дни...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #537 -: Април 12, 2016, 20:33:55 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1  здравейте може ли да коментирате моята графика 😊 дали има смисъл да се надявам да е станало или изобщо няма шанс да е станало :-(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #538 -: Април 13, 2016, 00:06:36 am »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1  здравейте може ли да коментирате моята графика 😊 дали има смисъл да се надявам да е станало или изобщо няма шанс да е станало :-(
SteliNiki, ето този линк отваря графиката: http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=steliniki

Температурата се е повишила още, добре е до тук, дано да се повиши още малко и да се задържи висока (като е допустимо леко колебаене от 1-2 десети от градуса).

По-удобно е, ако поставиш линк към календара в подписа си:
от  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->

отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #539 -: Април 14, 2016, 20:53:09 pm »
Здравейте момичета бихте ли погледнали и моята графика