0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #580 -: Април 27, 2016, 22:16:47 pm »
viliana87, графиката изглежда много добре, късмет!  :)

За да отчете уринният тест е добре да се изчакат 14-15 дни след овулация, т.е. да се изчака датата на следващия месечен цикъл, и тестване при закъснение.
Преди това дори и да има бременност, заради все още ниските нива на ЧХГ, е възможно тестът да не ги улови.
Може да пробваш 2-3 дни преди това, ако намериш от най-чувствителните тестове в аптеката. И най-добре тестване сутрин с първа урина.

Кръвен тест за бременност може да бъде направен най-рано около 10-11 дни след О.  с уговорката, ако тестът е отрицателен или с много ниска стойност, да не се бърза с изводите, а след 2 дни да бъде направен още един тест.
Желая ти положителен резултат!  :)
« Последна редакция: Април 27, 2016, 22:24:12 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #581 -: Април 28, 2016, 08:45:51 am »
Благодаря Marsi дай боже това да е месеца не само за мен а и за другите
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #582 -: Април 30, 2016, 07:28:09 am »
Днес рязко ми падна температурата сега ли е уволацията или предстои защото имам и лека болка вниско в яйчниците
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #583 -: Април 30, 2016, 10:23:14 am »
Днес рязко ми падна температурата сега ли е уволацията или предстои защото имам и лека болка вниско в яйчниците
Здравей, да много вероятно е да е днес, или утре. Ще видим дали ще се качи БТ. Имаш ли възможност да сложиш линка към графиката си в подписа си?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #584 -: Април 30, 2016, 13:45:58 pm »
Здравей през телефона немога да го направя това :-) иначе и в календара съм със същото име ..
Мислех да ви питам и за пролактина вярно ли е че при нисък пролактина имаш проблеми със стомаха (колит,забавена функция на панкреаса и др.) ,полачване на теглото от нищото и акне ? Защото това го четах във Интернет тъй като имам такива проблеми даже доскоро пих лекарства като креон за панкреаса ,антибиотици , еспумизан за колит и всякакви такива та мисълта ми е може ли тези мои проблеми да са от нисък пролактина който пък в последствие не позволявал уволацията , т.е. да се пукне фуликула
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #585 -: Април 30, 2016, 19:18:22 pm »
Здравейте момичета. Как мислите, дали ще е рано да си направя тест. Вчера имах леко кафяво зацапване, днес по същия начин. Температурата ми се покачи последните два дена. Или пък да изчакам да видя дали няма да се появи лелката.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #586 -: Април 30, 2016, 19:34:11 pm »
Vesi88 според мен изчакай още малко за теста за бременност може все още да не отчете верен резултат но ако не можеш да чакаш си пусни кръвен и пиши каквъв е резултата успех
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #587 -: Април 30, 2016, 20:17:44 pm »
Здравейте момичета. Как мислите, дали ще е рано да си направя тест. Вчера имах леко кафяво зацапване, днес по същия начин. Температурата ми се покачи последните два дена. Или пък да изчакам да видя дали няма да се появи лелката.
Здравей, утре  сутрин, ако искаш препишщай един тест. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #588 -: Май 01, 2016, 06:53:11 am »
Момичета моля ви вижте графиката ми и ми кажете че това са прословутите 04 десети скок ... Дай Боже това да е месеца за всички които го желаят ! Христос воскресе 😊:-)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #589 -: Май 01, 2016, 14:12:47 pm »
Момичета моля ви вижте графиката ми и ми кажете че това са прословутите 04 десети скок ... Дай Боже това да е месеца за всички които го желаят ! Христос воскресе 😊:-)
Здравей, ако се задържи висока температурата следващите дни, е настъпила овулация. Успех! Во истина Воскресе!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #590 -: Май 01, 2016, 16:58:22 pm »
Момичета моля ви вижте графиката ми и ми кажете че това са прословутите 04 десети скок ... Дай Боже това да е месеца за всички които го желаят ! Христос воскресе 😊:-)
SteliNiki, според мен е добре и днес да направиш тест за овулация.
В повечето случаи БТ се повишава (рязко или постъпателно) в дните след положителен ову. тест при настъпването на овулацията. Но е възможно също температурата да започне да се повишава малко по-рано (заедно с положителния тест за О.), аз съм имала такива графики, примерно тази:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=87280

Според мен е добре да си продължиш с тестовете за О. до положителен тест, за по-точно определяне на фертилните дни. Тестовете за О. посочват в кои дни да очакваме овулация (12-24 часа след + тест, понякога до 48ч. индивидуално е), а температурата с повишаването си (и това да се задържи висока в лутеална фаза) по-скоро доказва, че е имало овулация.
Успех!  :)


П.П. отново ще сложа линк към графиката на SteliNiki
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=steliniki
« Последна редакция: Май 01, 2016, 17:27:51 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #591 -: Май 01, 2016, 21:39:04 pm »
Благодаря за съвета но лошото е че днес нямаше как да направя тест в точния час и го пропуснах но пък ще видим утрешния а и БТ ако БТ още се е повишила значи о е минала така ли ? Май трябваше да почна с тестовете от 10 ден може тогава да е бил + но кой да знае а и тези дни нямах обичайното кремообразно течение а е леко по водниста не е баш като вода ами пак е леко гъсто но прозрачно дано не съм изпуснала момента че този месец не сме правили мн 💝 ...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #592 -: Май 02, 2016, 19:45:28 pm »
Как да отчета този резултат + или - ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #593 -: Май 02, 2016, 22:26:19 pm »
SteliNiki, според мен е добре и утре да направиш един тест, ако избледнее тестовата черта вероятно положителният тест е бил вчера, но съществува и вероятността утре да стане по-наситена....

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #594 -: Май 03, 2016, 10:45:38 am »
Христос воскресе, момичета. Пожелавам успех на всички бебеправещи и този месец да ни донесе две чертички. Днес си направих един тест (clear test) и беше отрицателен. От 5 дена имам съвсем леко кафяво зацапване, температурата си ми стои висока и имам придърпвания от време на време. Как мислите дали може да е станало бебче или има някакъв друг проблем.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #595 -: Май 03, 2016, 14:10:26 pm »
Vesi88, може да е още рано за тест, евентуално овулацията да е била малко по-късно, предвид че температурата след 16-17 ден се задържа на определено ниво преди да се повиши категорично (принципно, ако се включат и тестове за овулация, с по-голяма точност може да се каже кои са предполагаемите дни за О.).
А обикновено с каква продължителност е месечният цикъл, кога очакваш следващата менструация? Графиката изглежда много добре дотук, може да изчакаш 2-3 дни и да направиш тест отново, или пък кръвен тест днес-утре (по всяко време на деня може да се направи, не е нужно да е на гладно, цената е около 20 лв.). В предишни месеци имало ли е такова зацапване преди цикъл?


Честит Великден и от мен, на всички желая здраве и сбъдване на съкровените мечти!  :)
« Последна редакция: Май 03, 2016, 14:12:33 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #596 -: Май 03, 2016, 14:38:49 pm »
Здравей, marsi. При мен ситуацията е доста особена, не знам колко време ми е цикъла защото от близо 4-5 години не бях имала спонтанен цикъл ( пила съм дуфастон). Този месец се случи чудо и ми дойде спонтанно( отказах да пия хапчетата на своя глава),  даже изследвах хормони на 4 ден и бяха повече от добри резултатите( лекарката беше озадачена как стана тази промяна). Утре си записах час, да видим какво ще каже за това зацапване. Не знам, възможно ли е да има задържан фоликул и заради това температурата да е висока?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #597 -: Май 03, 2016, 15:34:39 pm »
Възможни са различни варианти.
Високата температура в ЛФ е следствие от повишаващите се нива на прогестерон. Когато се спука фоликулът на мястото му се формира така нареченото жълто тяло, което произвежда прогестерон. При добре работещо жълто тяло температурата достига определени нива и се задържа достатъчно висока през лутеална фаза. Затова по-скоро си мисля, че не е задържан ф. тъй като БТ се повиши добре спрямо фоликулна фаза.

Макар че има и случаи, примерно LUF синдром (синдром на лутеинизирания неспукан фоликул), при които се формира жълто тяло, но яйцеклетката не се освобождава (остава затворена вътре, т.н. киста на жълтото тяло), т.е. има някакво производство на прогестерон, но на практика овулация не се е случила, температурата може да се повиши, но недостатъчно или е нестабилна....
А тази графика наистина изглежда добре, но евентуално при малко по-късна овулация от 16-17 ден на МЦ, както предположихме преди няколко дни.

Ако е имало овулация, това зацапване отново може да се дължи на различни причини, сред тях е и вероятността за имплантационно кървене, а също недостатъчност на жълтото тяло (при настъпила овулация) и предстояща менструация, и др..... но това са предположения  :), на този етап по-точна информация дали има бременност може да даде кръвен тест. Дано всичко да е наред!
« Последна редакция: Май 03, 2016, 21:42:20 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #598 -: Май 03, 2016, 19:12:22 pm »
Марси теста за о днеска е положителен и искам да те помоля тея дни да ми погледнеш графиката за да видиш как се развиват нещата и дано този месец БТ ми е супер че ... :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #599 -: Май 03, 2016, 20:32:32 pm »
SteliNiki, тестът е положителен, молбата ми е да направиш още един последен и утре.
Има случаи на положителен тест за повече от един ден и за да се провери и това, е добре тестовете за О. да се правят от (-) през (+) до (-), дава допълнителна информация.
Правете опити тази вечер и утре. Успех в този цикъл!  :)
« Последна редакция: Май 03, 2016, 21:44:43 pm от marsi »