0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #560 -: Април 21, 2016, 08:26:00 am »
Благодаря ви за помощта а тези неща са лечими нали
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #561 -: Април 21, 2016, 10:21:10 am »
Благодаря ви за помощта а тези неща са лечими нали
Здравей Стели, не знам от колко време опитвате с партньора ти и на каква възраст си, но има много фактори. Най-добре е да се консултирате със специалист, който ще прецени налага ли се при вас някакво лечение, или ще се изчака, в зависимост от конкретната ситуация.
Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #562 -: Април 21, 2016, 10:26:27 am »
SteliNiki, не бързай да се притесняваш, както вече споменах домашните методи за определяне на фертилните дни са по-скоро насочващи, не са така прецизни, че да се правят категорични изводи. Ако има нещо смущаващо, особено ако има повтаряемост, е добре да се направи проверка при специалист, за да се потвърди или отхвърли направеното предположение. И да, ако нещо се установи, лекарят ще предложи терапия, зависи от варианта. Но при теб това е едва първият цикъл, в който си измервала БТ, може да е нещо моментно, или дори свързано с неточност при измерването... коментирахме тези варианти. А от колко месеца правите опити?
« Последна редакция: Април 21, 2016, 10:31:21 am от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #563 -: Април 21, 2016, 17:01:54 pm »
Днес теста за О показа + ни температурата си ми е същата и не забелязвам да имам цервикална слуз защо е така  :ask:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #564 -: Април 21, 2016, 19:00:07 pm »
Грубо казано правим опити от 5 месеца като до преди това не съм следяла уволацията и не съм мерила бт просто спряхме да се пазим едва този месец започнах с меренето на БТ и тестове за уволация... До сега ми е идвало на точно число през последните няколко месеца сега този месец за пръв път ме изненада да ми дойде на 29 ден
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #565 -: Април 22, 2016, 00:04:03 am »
Днес теста за О показа + ни температурата си ми е същата и не забелязвам да имам цервикална слуз защо е така  :ask:
цервикалната слуз не винаги се забелязва, възможно е около овулация да стане по-водниста и усещането да е по-скоро за влага. В тази статия са описани вариантите: Метод на цервикалната слуз

Базалната температура се повишава около или след овулация (след спукването на фоликула). Дотук с тестовете си отчела пик на LH, a овулацията се очаква да настъпи 12-24ч. (понякога до 48ч., индивидуално е) след този пик. На мястото на спукания фоликул се формира така нареченото жълто тяло, което произвежда прогестерон. Прогестеронът провокира повишаването на базалната температура.
Така че температурата би трябвало да започне да се повишава ден-два-три след положителен тест за О.
БТ може да се повиши рязко след овулация или постъпателно за няколко дни.
Правете опити тази вечер, утре. Успех!
« Последна редакция: Април 22, 2016, 00:18:36 am от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #566 -: Април 22, 2016, 07:35:36 am »
Биагодаря за изчерпателния отговор :D
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #567 -: Април 23, 2016, 09:49:28 am »
Здравейте искам да ви попитам дали ще е проблем че сменям термометъра с нов уж по-хубав и не се само изключва след сигнала и този месец започнах да меря ректално а не вагинално в смисъл дали после като покажа графиките на доктора ще може да направи някакво сравнение тъй като буквално сменям и мястото на мерене и термометъра или да си продължа да меря вагинално както предния месец ?? И какво мислите за тестовете овю тъй като в аптеката ми предложиха тях като много надеждни :-)  и само още едно въпросче (май станах нахална 😁) нормално ли е на 5 ден от цикала и на първия след менструация БТ да ми е 36,8 или сега е висока защото предния месец беше 36,5
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #568 -: Април 23, 2016, 19:12:53 pm »
Здравейте може ли да си дадете мнението за тези тестове за О които правя нещо ми е странно и не знам за + ли да ги броя мисля че само този на 12 ден е + но не съм сигурна
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #569 -: Април 23, 2016, 20:50:23 pm »
Здравейте искам да ви попитам дали ще е проблем че сменям термометъра с нов уж по-хубав и не се само изключва след сигнала и този месец започнах да меря ректално а не вагинално в смисъл дали после като покажа графиките на доктора ще може да направи някакво сравнение тъй като буквално сменям и мястото на мерене и термометъра или да си продължа да меря вагинално както предния месец ?? И какво мислите за тестовете овю тъй като в аптеката ми предложиха тях като много надеждни :-)  и само още едно въпросче (май станах нахална 😁) нормално ли е на 5 ден от цикала и на първия след менструация БТ да ми е 36,8 или сега е висока защото предния месец беше 36,5
Здравей, по-добре е да не се сравняват графики, при които температурата е измервана на различно място и с различен термометър. Да ти кажа честно, едва ли някой репродуктивен специалист ще се заинтересува от графиките ти. Александров например умря от смях като почнах да му обяснявам за моите графики.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #570 -: Април 23, 2016, 20:58:53 pm »
Viliana , БТ ти е малко висока за първата половина на МЦ. Тогава се секретира хормона естрадиол в по-големи количества, който е студен хормон и следва БТ да пада.
« Последна редакция: Април 23, 2016, 21:00:24 pm от kati_vm »
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #571 -: Април 23, 2016, 21:57:49 pm »
По принцип питах за тестовете за О а тая висока БТ може да подсказва за проблем но може и да е от това че меря ректално нещо взех да се обърквам  :ask:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #572 -: Април 23, 2016, 23:30:53 pm »
Здравейте искам да ви попитам дали ще е проблем че сменям термометъра с нов уж по-хубав и не се само изключва след сигнала и този месец започнах да меря ректално а не вагинално в смисъл дали после като покажа графиките на доктора ще може да направи някакво сравнение тъй като буквално сменям и мястото на мерене и термометъра или да си продължа да меря вагинално както предния месец ?? И какво мислите за тестовете овю тъй като в аптеката ми предложиха тях като много надеждни :-)  и само още едно въпросче (май станах нахална 😁) нормално ли е на 5 ден от цикала и на първия след менструация БТ да ми е 36,8 или сега е висока защото предния месец беше 36,5
SteliNiki, добре е че споменаваш за направената промяна в измерването, вероятно БТ ще е малко по-висока сравнено с предишния цикъл, да го имаме предвид при коментарите.
Случвало се е да ползвам и Clear Ovu, но най-вече Oview съм взимала и бях доволна.

Не може да се търси такава зависимост между температурата в два цикъла. Продължи си с измерването, ще проследим БТ преди и след овулация, дано повишаването на температурата да е навременно и да има изразена двуфазност.  Успех!  :)


П.П.  графиката на SteliNiki за последния цикъл
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=steliniki
« Последна редакция: Април 26, 2016, 11:14:33 am от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #573 -: Април 23, 2016, 23:38:44 pm »
Здравейте може ли да си дадете мнението за тези тестове за О които правя нещо ми е странно и не знам за + ли да ги броя мисля че само този на 12 ден е + но не съм сигурна
viliana87, тестът на 12 ден от МЦ е положителен.
БТ се е повишила, дотук графиката е добре.
Би било добре да се повиши още, за да има по-добре изразена двуфазност. При настъпила овулация средната температура в ЛФ трябва да е поне с 0.4С по-висока от средната температура във фоликулна фаза (0,4-0,6 средна температурна разлика е добър маркер за настъпила овулация при спонтанните опити).  Успех!  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #574 -: Април 27, 2016, 12:16:28 pm »
Здравейте момичета. Нова съм тук и бих искала да Ви помоля за коментар на моята графика, която вчера попълних. Само да уточня че в началото на меренето използвах електронен термометър, но в последствие ме усъмни и започнах с живачен. Не съм отбелязала всички бебеправения ( само за тези съм сигурна че са били на тези дати)  :oops: Предварително благодаря  :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #575 -: Април 27, 2016, 14:43:11 pm »
Здравей Vesi88 и аз съм от новите добре дошла  не съм много запозната с графиките за БТ но мисля че О е била на 16-17 ден от МЦ според мен изчакай още малко за теста за бременност струва ми се малко раничко си го направила пожелавам ти успех в бебеправенето 
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #576 -: Април 27, 2016, 15:12:55 pm »
Благодаря ти за отговора viliana87   :) Знам че беше раничко за теста, но бях любопитна.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #577 -: Април 27, 2016, 16:44:45 pm »
Vesi88, добре дошла!  :)
И според мен овулацията е била на 16-17 ден от МЦ. При измерване с живачен термометър е добре да се изчака около 10мин. преди отчитане на резултата.
Успех! :)

П.П. има проблем с копирания линк в подписа ти, предполагам е изпусната тази скоба [  в началото на линка:
отвори  Личен профил -> публична информация -> правиш промяната в  Подпис -> накрая  Промяна на профила
« Последна редакция: Април 27, 2016, 17:06:19 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #578 -: Април 27, 2016, 17:21:34 pm »
Благодаря marsi, коригирам грешката си  :wink: Възнамерявам следващият месец да включа и тестове за овулация, но първо ще попрочета как се борави с тях :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #579 -: Април 27, 2016, 18:54:20 pm »
Marsi би ли погледнала графика ми и кога най рано ще мога да направя тест за бременност попринцип не се надявам нямам никакви симптоми които описват другите който са забременели ( за ранна бременност )