0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #540 -: Април 14, 2016, 20:54:46 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=steliniki ето я и нея ... Дали е възможно о да е била на 19 ден
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #541 -: Април 14, 2016, 23:59:23 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=steliniki ето я и нея ... Дали е възможно о да е била на 19 ден
Здравей, да ову може да е била на 19-20 ден. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #542 -: Април 15, 2016, 10:14:31 am »
Значи ако е била толкова късно лутеалната ми фаза е около 10-11 дена което не е никак добре доколкото съм чела няма как оплодената яйцеклетка да се имплантира :-( ... Какво бихте ми препоръчали да направя или какви изследвания да пускам ... Ако е така дали може да се нормализират нещата с лекарства или няма възможност никаква :-(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #543 -: Април 15, 2016, 11:08:08 am »
Трябва да се проследят поне 3 подобни цикъла с къса ЛФ, за да се констатира някакъв проблем. Може да е нещо моментно, понякога със стартирането на бебеправенето МЦ се изменя, не е задължително да има някакъв проблем.
Ако ще се чувстваш по-спокойна, конентирай с АГ пускане на хормони - прогестерон, естрадиол , фсх и лх.
Не бива да се правят радикални изводи само от една графика.
Успех и не се панирай.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #544 -: Април 15, 2016, 21:59:13 pm »
Трябва да се проследят поне 3 подобни цикъла с къса ЛФ, за да се констатира някакъв проблем. Може да е нещо моментно, понякога със стартирането на бебеправенето МЦ се изменя, не е задължително да има някакъв проблем.
Ако ще се чувстваш по-спокойна, конентирай с АГ пускане на хормони - прогестерон, естрадиол , фсх и лх.
Не бива да се правят радикални изводи само от една графика.
Успех и не се панирай.
Да, така е.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #545 -: Април 16, 2016, 08:03:29 am »
А на някой до сега да му се е случвало няколко дена подред да има една и съща т  8O... Направо се зачудвам бетон 37,00 вече четвърти ден и задължително ли е във втора фаза да е над 37,00
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #546 -: Април 16, 2016, 11:40:55 am »
А на някой до сега да му се е случвало няколко дена подред да има една и съща т  8O... Направо се зачудвам бетон 37,00 вече четвърти ден и задължително ли е във втора фаза да е над 37,00
Здравей, по-важно е във втората фаза температурата да е с 3-4 десети по-висока от тази в първата фаза.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #547 -: Април 16, 2016, 22:49:35 pm »
Здравейте!
Някой може ли да ми помогне с разчитането на тази графика?
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Почнах да меря от 5-ти ден, но тук ми го е записало като 1-ви от цикъла.
Според вас с такава графика имало ли е О. изобщо? Не съм и убедена в точността на термометъра.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #548 -: Април 17, 2016, 08:52:34 am »
marma, с този линк не се отваря графиката ти (всеки вижда собствената си графика). Ето този линк е за твоята графика:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=marma

Има прекъсване (записано е като две отделни графики), защото на 3 ден от цикъла (20.03) не си отбелязала менструално течение (отбелязано е на 18,19 и 21).
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=126073&userLoginName=marma
За да обединиш двете графики, влез в календара си и на дата 20.03 сложи знак за менструално течение.

Спазваш ли изискванията да мериш приблизително по едно и също време сутрин, непосредствено след събуждане, преди ставане от леглото, след поне три часа непрекъснат сън. Ректално или вагинално е измерването, какъв термометър ползваш (живачен, дигитален)?
« Последна редакция: Април 17, 2016, 08:54:55 am от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #549 -: Април 17, 2016, 21:29:09 pm »
Благодаря за уточнението. Меря анално за първи месец. не съм убедена, че термометърът ми е добър и мери правилно. За следващия месец ще си купя живачен (дано намеря). Иначе меря сутрин след като се събудя и преди да съм станала от леглото. Горе-долу по едно и също време ставам.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #550 -: Април 17, 2016, 21:56:56 pm »
marma, обединиха се графиките , сега е добре.

По-удобно е, ако поставиш линк към календара в подписа си (писах го по-горе в темата, ще копирам отново):
от  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила

Според мен преди да тълкуваме графиката, е редно да се уточни дали всичо е наред с термометъра.
Ако измерваш с дигитален, е добре да изчакаш около 3 мин. след сигнала, при живачния- около 10 минути. Не знам дали ще намериш живачен, но има аналогични галиеви термометри. Колко дни е месечният цикъл (не менструацията, а общата продължителност на цикъла)?

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #551 -: Април 17, 2016, 22:32:44 pm »
Около 30 дни ми е цикъла +/- 2-3 дена. Миналия месец ми беше 28 дни. Тогава имах доказана овулация с фоликулометрия на 12-13 ден. На 11 ден имах голям фокул, на 13-тия се беше спукал.

Благодаря за информацията. Ще разгледам по-обстойно сайта, да не се излагам вече с грешни линкове.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #552 -: Април 19, 2016, 21:31:44 pm »
Здравейте незнам къде да попитам затова реших да питам тук ... Нормална ли е ярко червена менструация придружена с доста силни болки (щом се стигна до аулин) и то на първия ден от менструалното кървене малко е и силно затова се притесних ... :?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #553 -: Април 20, 2016, 11:17:51 am »
Здравейте незнам къде да попитам затова реших да питам тук ... Нормална ли е ярко червена менструация придружена с доста силни болки (щом се стигна до аулин) и то на първия ден от менструалното кървене малко е и силно затова се притесних ... :?
Аз съм имала такива случаи.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #554 -: Април 20, 2016, 12:45:16 pm »
Здравейте можели да погледнете графиката ми и да изкажете мнение че това повишение и спад ме притеснява  :ask:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #555 -: Април 20, 2016, 19:14:57 pm »
SteliNiki, погледнах пак предишната ти графика. Вече при завършена графика се вижда ясно, че е много късно повишаването на базалната температура. Съществуваше вероятността за по-късна овулация около 17-18-19 ден от МЦ, но тогава цикълът трябваше да е по-дълъг. При добре работещо жълто тяло лутеалната фаза (фазата след овулация) трябва да е с продължителност 12-14 дни.
При тази графика може да има закъсняло отделяне на яйцеклетката и не добре работещо жълто тяло, а също ЛУФ, задържан фоликул ..... Евентуално  консултация с репродуктивен специалист (УЗ преглед, изследване на хормони), но предвид че това ти е първата графика, може да проследим и този цикъл, възможно е да е нещо инцидентно.
« Последна редакция: Април 21, 2016, 22:39:42 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #556 -: Април 20, 2016, 19:24:45 pm »
Здравейте можели да погледнете графиката ми и да изкажете мнение че това повишение и спад ме притеснява  :ask:
viliana87, това е колебаене на температурата само за един ден, допустимо е, не е задължително да е свързано с някакъв проблем, БТ лесно може да се повлияе от външни фактори (неспокоен сън, някакво неразположение, промяна в околната температура, и др.)

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #557 -: Април 20, 2016, 20:29:47 pm »
А да знаете добър специалист за Варна и кога е най-подходящо имам впердвид ведна след менструацията или да изчакам няколко дни :-(
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #558 -: Април 20, 2016, 23:01:03 pm »
А да знаете добър специалист за Варна и кога е най-подходящо имам впердвид ведна след менструацията или да изчакам няколко дни :-(
Здравей, моят любим лекар е д-р Александров. Не губи време, а върви при първа възможност. Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #559 -: Април 20, 2016, 23:05:17 pm »
А да знаете добър специалист за Варна и кога е най-подходящо имам впердвид ведна след менструацията или да изчакам няколко дни :-(

За проследяване съм отивала на 2-3 ден от цикъла - преглед с вагинален ехограф за преброяване на антрални фоликули и проверка дали всичко е наред (задържан фоликул примерно). Изследване на хормони на 3-5 ден от МЦ (най-добре на 3-ти).

За Варна не мога да помогна, дано се включи някое от момичетата с препоръка.


П.П. Кати е писала :)
« Последна редакция: Април 20, 2016, 23:11:37 pm от marsi »