0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #160 -: Март 14, 2015, 21:07:47 pm »
 djina_gi
На 11 ден от МЦ - много и малки фоликули, под 1см, си е ПКЯ
ПКЯ се установява чрез УЗИ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #161 -: Март 15, 2015, 08:36:07 am »
Благодаря denis Явно трябва да посетя специалист. Тъй като този нищо не спомена и каза, че всичко е нормално.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #162 -: Март 15, 2015, 19:29:34 pm »
Здравейте отново момичета,предният месец нищо не стана със Стимулацията с Клостилбегит.Сега отново ги пия от 5 ден на МЦ за 5 дена по 3 хапчета и пак от 5-ти ден Дуфастон 2 по 1 хапче за 20 дена.Може ли да погледнете графиката ми и кога според вас е била овулацията.Благодаря предварително!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #163 -: Март 15, 2015, 20:45:55 pm »
Здравей, presiana85!
Първо, предполагам пиеш Клостил след направена цветна снимка и спермограма на партньора?! Второ, защо питаш кога ти е била овулацията - не те ли наблюдават на УЗИ по време на стимулацията? По графиката е трудно да се гадае за овулация, предвид факта, че приемаш стимулиращ медикамент, който променя температурната крива. И трето, защо пиеш Дуфастон, заедно с Клостила  8O ? Той потиска Овулацията и ако го пиеш, преди да е настъпила (както се разбира от написаното от теб), такава няма как да се случи. Какъв лекар ти е назначил подобна схема? На мен всичко ми изглежда много непрофесионално и некомпетентно  :?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #164 -: Март 15, 2015, 20:56:59 pm »
Здравей, presiana85!
Първо, предполагам пиеш Клостил след направена цветна снимка и спермограма на партньора?! Второ, защо питаш кога ти е била овулацията - не те ли наблюдават на УЗИ по време на стимулацията? По графиката е трудно да се гадае за овулация, предвид факта, че приемаш стимулиращ медикамент, който променя температурната крива. И трето, защо пиеш Дуфастон, заедно с Клостила  8O ? Той потиска Овулацията и ако го пиеш, преди да е настъпила (както се разбира от написаното от теб), такава няма как да се случи. Какъв лекар ти е назначил подобна схема? На мен всичко ми изглежда много непрофесионално и некомпетентно  :?
Аз вече коментирах подобно запитване на потребителката преди месец. Явно тя предпочита да се довери на лекар от старата школа, който не знае как се ползват ултразвукови апарати и не й прави проследяване.  Само мога да подкрепя поста ти.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #165 -: Март 15, 2015, 21:49:14 pm »
Здравей, presiana85!
Първо, предполагам пиеш Клостил след направена цветна снимка и спермограма на партньора?! Второ, защо питаш кога ти е била овулацията - не те ли наблюдават на УЗИ по време на стимулацията? По графиката е трудно да се гадае за овулация, предвид факта, че приемаш стимулиращ медикамент, който променя температурната крива. И трето, защо пиеш Дуфастон, заедно с Клостила  8O ? Той потиска Овулацията и ако го пиеш, преди да е настъпила (както се разбира от написаното от теб), такава няма как да се случи. Какъв лекар ти е назначил подобна схема? На мен всичко ми изглежда много непрофесионално и некомпетентно  :?
:good_post:


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #166 -: Март 15, 2015, 22:24:30 pm »
Здравейте отново момичета,предният месец нищо не стана със Стимулацията с Клостилбегит.Сега отново ги пия от 5 ден на МЦ за 5 дена по 3 хапчета и пак от 5-ти ден Дуфастон 2 по 1 хапче за 20 дена.Може ли да погледнете графиката ми и кога според вас е била овулацията.Благодаря предварително!

Клостил и дуфастон от 5 ден  8O Сигурна ли си, че това е схемата? Ако е така, ами извинявай, но няма как да ти се получат нещата. Дуфастон се приема след доказана овулация! За проходимост на тръбите и кломифен няма да повтарям горните постове.

Бягай от този "доктор"! Не си губи времето!
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #167 -: Март 16, 2015, 06:04:46 am »
Доверих се на тозу лекар,понеже благодарение на него имам еьно дете,а предй това бях обиколила някллко гинекллози  които не успяха.Хофя на преглед 3 дена преди очаквана менструация А колкото до Дуфастона,и аз се очудих,защоти ми го беше изписвал преди от 16 ден на цикъла,но потърсих в интернет и видях  че и на други са го изписвали за подпомогане на овулацията.Другата седмица съм на преглед .Овулацията не е ли деняг с най ниска Т,преди да е е покачила,
.14-15 ден или е дрнят с най висока Т ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #168 -: Март 16, 2015, 07:56:53 am »
Доверих се на тозу лекар,понеже благодарение на него имам еьно дете,а предй това бях обиколила някллко гинекллози  които не успяха.Хофя на преглед 3 дена преди очаквана менструация А колкото до Дуфастона,и аз се очудих,защоти ми го беше изписвал преди от 16 ден на цикъла,но потърсих в интернет и видях  че и на други са го изписвали за подпомогане на овулацията.Другата седмица съм на преглед .Овулацията не е ли деняг с най ниска Т,преди да е е покачила,
.14-15 ден или е дрнят с най висока Т ?
Не знам къде в нета си чела, че дуфастонът подпомага овулацията, но това НЕ Е ВЯРНО!!!! Той подпомага имплантирането на ембриона чрез удебеляване на лигавицата на матката и подкрепя развитието на бременността. Назначава се след доказана овулация! Щом този месец го приемаш от 5 ти ден на МЦ НЯМА КАК да имаш овулация. И преди ти писах, смени си лекаря. Първата ти бременност може да е била чиста случайност.
Ако все пак считаш, че ние не сме достатъчно компетентни, пиши в темата на медицинския консултант на Зачатие д-р Мариела Даскалова, или и прати лично съобщение :http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.0
« Последна редакция: Март 16, 2015, 09:37:52 am от kati_vm »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #169 -: Март 17, 2015, 00:29:20 am »
Доверих се на тозу лекар,понеже благодарение на него имам еьно дете,а предй това бях обиколила някллко гинекллози  които не успяха.Хофя на преглед 3 дена преди очаквана менструация А колкото до Дуфастона,и аз се очудих,защоти ми го беше изписвал преди от 16 ден на цикъла,но потърсих в интернет и видях  че и на други са го изписвали за подпомогане на овулацията.Другата седмица съм на преглед .Овулацията не е ли деняг с най ниска Т,преди да е е покачила,
.14-15 ден или е дрнят с най висока Т ?
presiana85, ето една примерна графика, в действтелност не винаги има този идеален вид, но принципно БТ се повишава след О. и трябва да се задържи висока във втората фаза
/снимката е линк към статия, клик върху нея/:


При спукването на фоликула на негово място се образува капсулка (така нареченото жълто тяло), която произвежда прогестерон, той е причината за повишаване на базалната температура. В някои случаи прогестеронът рязко се повишава след овулация, но е възможен и вариантът ден-два преди овулация да започне постепенното повишаване на прогестерона, т.е. ако се добави синтетичен прогестерон (Дуфастон и др.) ден преди О., това няма да попречи на овулацията.

Но приемът на Дуфастон във фоликулна фаза в твоя случай, според мен е някакво недоразумение. Помислих си за варианта лекарят да е казал да започнеш Дуфастона 5 дни след края на Клостилбегит, другото не е логично ........ Не случайно противозачатъчните таблетки съдържат прогестерон. Макар че след като се прави стимулация, редно е да се направи проследяване на фоликулите на УЗ, спрямо техния размер да се определят фертилните дни и едва тогава приемът на Дуфастон.

На тази диаграма се вижда динамиката на прогестерона в Лутеална фаза (фазата след овулация), синята графика.
След О. прогестеронът се повишава, достига своите максимални нива около средата на ЛФ, сред това, ако няма бременност, постепенно намалява и идва следващата менструация. При бременност остава висок.
« Последна редакция: Март 17, 2015, 01:26:32 am от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #170 -: Март 17, 2015, 13:11:30 pm »
Здравей, Денис!
Бих искала да знам мнението ти за моята графика дотук. Благодаря!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #171 -: Март 17, 2015, 16:46:24 pm »
Здравей, Денис!
Бих искала да знам мнението ти за моята графика дотук. Благодаря!
Здравей! :)
Графиката е добре дотук, О. може да е била на 15/16 ден от МЦ
БТ трябва още малко да се повиши

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #172 -: Март 17, 2015, 16:55:33 pm »
Не знам къде в нета си чела, че дуфастонът подпомага овулацията, но това НЕ Е ВЯРНО!!!! Той подпомага имплантирането на ембриона чрез удебеляване на лигавицата на матката и подкрепя развитието на бременността.

Дуфастонът подпомага О. ако се приема до 1-2 дни преди О. / напр. при СПКЯ/- ако са повече дни я потиска
И за МЛ не е вярно - той спира нарастването на МЛ и подпомага нейното преобразуване. Затова нарастването и през ЛФ е по-малко, сравнено е нарастването и през ФФ
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #173 -: Март 17, 2015, 17:38:26 pm »
Здравей, Денис!
Бих искала да знам мнението ти за моята графика дотук. Благодаря!
Здравей! :)
Графиката е добре дотук, О. може да е била на 15/16 ден от МЦ
БТ трябва още малко да се повиши

Благодаря!  :bighug:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #174 -: Март 17, 2015, 18:07:52 pm »
Не знам къде в нета си чела, че дуфастонът подпомага овулацията, но това НЕ Е ВЯРНО!!!! Той подпомага имплантирането на ембриона чрез удебеляване на лигавицата на матката и подкрепя развитието на бременността.

Дуфастонът подпомага О. ако се приема до 1-2 дни преди О. / напр. при СПКЯ/- ако са повече дни я потиска
И за МЛ не е вярно - той спира нарастването на МЛ и подпомага нейното преобразуване. Затова нарастването и през ЛФ е по-малко, сравнено е нарастването и през ФФ
:)
Здравей, при моите 5 стимулации с клостил, аналогът на дуфастона - утрогестан, винаги ми е бил назначаван след доказана овулация с ултразвуков преглед.  Аз съм с СПКЯ.
Относно удебеляването на маточната лигавица, също ми беше обяснено, че утрогестанът я подпомага, тъй като едно от противопоказанията на клостила е изтъняването й по време на приема му. Може би не съм разбрала добре функцията на утрогестана.
Затова в крайна сметка написах потребителката да се обърне към медицинския консултант на Зачатие.
« Последна редакция: Март 17, 2015, 18:36:54 pm от kati_vm »
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #175 -: Март 18, 2015, 10:10:50 am »
Момичета досега винаги ми го е изписвал от 16 ден,но незнам този път защо така.Ще видим какво ще стане.Денис,моля те погледни ми графиката,според теб 15 ден ли е била овулацията.И когато Т се е вдигнала означава ли че е минала,защото тогава не сме правили сърце.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #176 -: Март 19, 2015, 16:27:43 pm »
Момичета досега винаги ми го е изписвал от 16 ден,но незнам този път защо така.Ще видим какво ще стане.Денис,моля те погледни ми графиката,според теб 15 ден ли е била овулацията.И когато Т се е вдигнала означава ли че е минала,защото тогава не сме правили сърце.
Според мен има повече от 1 фоликул, а това означава че на графиката не може много да се вярва. Ако е имало О. може да е била на 16/17 ден от МЦ.
Имай  предвид, че БТ се повишава и при ЛУФ.
Отиди да те видят на УЗ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #177 -: Март 19, 2015, 16:29:27 pm »
Момичета досега винаги ми го е изписвал от 16 ден,но незнам този път защо така.Ще видим какво ще стане.Денис,моля те погледни ми графиката,според теб 15 ден ли е била овулацията.И когато Т се е вдигнала означава ли че е минала,защото тогава не сме правили сърце.
Според мен има повече от 1 фоликул, а това означава че на графиката не може много да се вярва. Ако е имало О. може да е била на 16/17 ден от МЦ.
Имай  предвид, че БТ се повишава и при ЛУФ.
Отиди да те видят на УЗ
:good_post:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #178 -: Март 19, 2015, 16:55:11 pm »
Еййй,значи,ами ние до 16 ден опитвахме,а вие ми казвате че тогава е била овулацията.Дали има шанс.....другата седмица съм на преглед.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #179 -: Март 19, 2015, 17:34:48 pm »
При предишнатс бременност също имах вече няколко кистички (задърбани фоликули) и бебе.