0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #80 -: Февруари 17, 2015, 14:16:38 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #81 -: Февруари 17, 2015, 15:34:04 pm »
МЦ ми е 4 дена някъде , а доктора ми каза ,ако не се е получило нищо да отида да му покажа БТ дали се движи добре и да продължим нататък с процедурите ,за да видим дали всичко е ОК.Не ми каза какво следва оттук нататък.
Само да вметна, че по тези стойности на БТ / само за ЛФ, без база за сравнение/нищо не може да се прецени
Можеше да ти пусне Прогестерон на 7 ден след О. / след като е дори засечена с УЗ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #82 -: Февруари 17, 2015, 16:24:19 pm »
djina_gi, е писала че от четири месеца правят опити, не е казано че има проблем, до една година ако не се получава тогава да ходи.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #83 -: Февруари 17, 2015, 16:34:08 pm »
Ще видим сега какво ще каже като ида другата седмица.
А между временно продължавам с меренето на БТ.
Навсякъде пише ,че над 30 години трябва да се потърси специалист при 6-месечно бебеправене, а още повече че партньора ми е на 43 год.
И затова мисля да побързаме с изследванията.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #84 -: Февруари 17, 2015, 16:44:26 pm »
Навсякъде пише ,че над 30 години трябва да се потърси специалист при 6-месечно бебеправене, а още повече че партньора ми е на 43 год.

Здравей, djina_gi.
По принцип това за 6-те месеца е за възраст над 35 години, но и аз като теб се ориентирах към репродуктивен специалист след 6 месеца неуспешни опити. Аз обаче си имах съмнения, че нещо не е наред, защото имам здравословни предпоставки, а и от година обикалях АГ-специалисти, заради изключително оскъден цикъл, за който никой от тях (3-ма) не успя да намери причина. Е, лекарката, при която ходя в момента, ми даде отговор на терзанията още седмица след първото посещение. Така че съм с две ръце да не губиш време, след като вече сте взели с партньора ти това важно решение да имате дете. Все пак има пакет изследвания, които е хубаво да бъдат направени при плануване на бременност. Не е задължително да има проблем, но поне ще знаеш, че всичко е наред. Успех!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #85 -: Февруари 17, 2015, 16:44:51 pm »
djina_gi, е писала че от четири месеца правят опити, не е казано че има проблем, до една година ако не се получава тогава да ходи.
До колкото разбрах, момичето се интерсува какви са следващите стъпки,  затова й описах стандартните изследвания преди стимулация. Кога и дали ще ги направят си преценяват тя и партньора й.
« Последна редакция: Февруари 17, 2015, 16:46:59 pm от kati_vm »
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #86 -: Февруари 17, 2015, 16:51:58 pm »
djina_gi, е писала че от четири месеца правят опити, не е казано че има проблем, до една година ако не се получава тогава да ходи.
До колкото разбрах, момичето се интерсува какви са следващите стъпки,  затова й описах стандартните изследвания преди стимулация. Кога и дали ще ги направят си преценяват тя и партньора й.

kati информацията която ми даде беше наистина полезна за мен, за да знам какво да очаквам :).
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #87 -: Февруари 17, 2015, 16:58:24 pm »
Навсякъде пише ,че над 30 години трябва да се потърси специалист при 6-месечно бебеправене, а още повече че партньора ми е на 43 год.

Здравей, djina_gi.
По принцип това за 6-те месеца е за възраст над 35 години, но и аз като теб се ориентирах към репродуктивен специалист след 6 месеца неуспешни опити. Аз обаче си имах съмнения, че нещо не е наред, защото имам здравословни предпоставки, а и от година обикалях АГ-специалисти, заради изключително оскъден цикъл, за който никой от тях (3-ма) не успя да намери причина. Е, лекарката, при която ходя в момента, ми даде отговор на терзанията още седмица след първото посещение. Така че съм с две ръце да не губиш време, след като вече сте взели с партньора ти това важно решение да имате дете. Все пак има пакет изследвания, които е хубаво да бъдат направени при плануване на бременност. Не е задължително да има проблем, но поне ще знаеш, че всичко е наред. Успех!

Здравей zlateto,
мисля да не губя повече време ,така или иначе трябваше преди 3-4г. да започнем с бебеправенето , за да не си мисля сега ,че е късно.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #88 -: Февруари 17, 2015, 17:43:56 pm »
Zlateto, прочетох че си писала оскъден цикъл, и аз си мисля че моят е оскъден, но да те попитам какво точно е при теб? При мен е различно, понякога е по-силен в правият и вторият ден и после е зацепване тоест нормално. Но през зимата като че ли е по-оскъден първи ден е слабо втори малко повече и зацепване, но и майка ми е така..... При теб как е? Ако искаш ми пиши на лични.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #89 -: Февруари 17, 2015, 18:23:23 pm »
При теб как е? Ако искаш ми пиши на лични.

Писах ти :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #90 -: Февруари 18, 2015, 19:10:04 pm »
марси може ли да ме коментирате че не можем да определим кога е била О

благодаря предварително
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #91 -: Февруари 20, 2015, 16:42:40 pm »
Бих се радвала на коментар и аз, късно почнах да меря БТ в 7 и 30 , със дигитален изчаквам 3-4 минути след сигнала  8)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #92 -: Февруари 20, 2015, 18:24:50 pm »
Продължавай да мериш, овулацията предстои според мен.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #93 -: Февруари 21, 2015, 11:12:31 am »
Здравейте, може ли да погледнете и моята графика. По принцип цикълът ми беше редовен 29 дена. От няколко месеца обаче започна да закъснява стига и до 36. Във вторник бях на лекар, прегледа ме и каза, че всичко е наред. Попитах го за прогестерона, каза, че не било необходимо, тъй като всичко изглеждало нормално. Аз обаче искам да го изследвам. Според вас кога е била овулацията?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #94 -: Февруари 21, 2015, 12:37:11 pm »
Според вас кога е била овулацията?

Здравей.
Според мен е била 13-ти, 14-ти ден.
Успешен месец!  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #95 -: Февруари 21, 2015, 19:06:26 pm »
Здравейте, може ли да погледнете и моята графика. По принцип цикълът ми беше редовен 29 дена. От няколко месеца обаче започна да закъснява стига и до 36. Във вторник бях на лекар, прегледа ме и каза, че всичко е наред. Попитах го за прогестерона, каза, че не било необходимо, тъй като всичко изглеждало нормално. Аз обаче искам да го изследвам. Според вас кога е била овулацията?
Графиката е добре дотук - О. може да е била на 13/14 ден от МЦ
Прогестерон - на 21 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #96 -: Февруари 22, 2015, 22:35:50 pm »
марси може ли да ме коментирате че не можем да определим кога е била О

благодаря предварително
asiiq, сега при вече завършена графика предполагам, че може да е имало овулация около 19 ден от МЦ. Добре е да включиш и тестове за овулация, така много по-точно ще определиш фертилните дни, за да акцентирате с опитите в тези дни.
За ову.тестовете ти бях писала в твоята тема  Графиката на Акси.
При продължителност на цикъла 33 дни (както беше последният), след пресмятане с калкулатор, се очаква О. да е около 18,19,20 ден от МЦ, но според мен е добре да започнеш с ову.тестовете няколко дни по-рано (макар че може да се наложи да използваш повече лентички), защото беше писала, че цикълът ти варира като продължителност (от 29 до 34-35). Може да започнеш с тестовете за овулация примерно от 14-15 ден от МЦ. Продължи си и с измерването на температурата. Успех този месец! :)
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 22:44:09 pm от marsi »

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #97 -: Февруари 23, 2015, 07:57:49 am »
marsi, моят въпрос е , станах към шест часа до тоалетна, и пак легнах веднага и към 7:35 измериха температурата беше висока реалност ли е отбелязах я в графиката.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #98 -: Февруари 23, 2015, 09:17:48 am »
desi_do4eva, вероятно от ставането температурата е скочила така, просто измерването днес не е при същите условия, но това не е от голямо значение сега, в тази фаза на цикъла нищо не може да обърка :), температурата е много добра, кога ще правиш тест :)
От сърце ти желая положителен резултат!

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #99 -: Февруари 23, 2015, 09:46:26 am »
Благодаря, значи да я махна от графиката тази температура, а за теста мислех тази сутрин обаче нали трябваше с парвата урина но това ставане обърка нещата , утре ще направя..... :oops:, иначе бях правила по-рано Престо който докато беше мокър излизаше втора черата и после като изсъхна изчена, общо взето го направих много рано нямаше 12 дена от овулацията и момичетата ми казаха че е рано, но и аз се подведох без да мисля пише седем дена от овулацията да се направи а то няма как да покаже толкова рано но нищо ще видим.