0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2015, 18:41:59 pm »
anabet сега видях че точно когато е паднала температурата не си правила тест, сигурно щеше да е положителен, успех ти желая!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2015, 18:44:55 pm »
И аз да се запиша в темата и да помоля Денис да си каже мнението и за моята графика.

Меря ректално всяка сутрин в 6.30ч. с дигитален термометър. Този месец закъснях с тестовете за овулация, но на 3-ти беше като че ли след положителен и по признаците, определям, че на 3-4 ти е била овулацията ми, ако е имало такава  :P
Предишните месеци нещо не успях с измерването, Марси ми обърна внимание, че нещо не е както трябва и затова смених термометъра и този месец е нов.
Според мен О е била на 11-12ти ден :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2015, 18:51:35 pm »
И аз да се запиша в темата и да помоля Денис да си каже мнението и за моята графика.

Меря ректално всяка сутрин в 6.30ч. с дигитален термометър. Този месец закъснях с тестовете за овулация, но на 3-ти беше като че ли след положителен и по признаците, определям, че на 3-4 ти е била овулацията ми, ако е имало такава  :P
Предишните месеци нещо не успях с измерването, Марси ми обърна внимание, че нещо не е както трябва и затова смених термометъра и този месец е нов.
Според мен ову е била на 13 ден, тъй като след това има трайна тенденция за увеличаване на температурата с по- голяма стъпка.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2015, 18:53:22 pm »
Да и аз мисля на 11, 12, ден но защо не е положителен тестът тогава, или защото бързо пада нивото LH,след овулацията?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2015, 19:49:34 pm »
Момичета,сега когато пия Дуфастон има ли смисъл да правим сърчице,нали подтисквал овулацията..
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2015, 20:21:30 pm »
Подтиска я, да :( Извинявам се, ако се повтарям, но задължително е според мен докторът ти да те следи, при положение, че правите стимулация и то не е безобидно лекарство. Би трябвало да отидеш сега на контролен преглед, за да се види ситуацията. За съжаление ние наистина не можем да гадаем, плюс при стимулация графиката не е съвсем реална и точна. Най-добре посети доктора си и обсъдете положението :) Стискам палци О да е минала преди приема на Дуфастон и да имаш хубави новини скоро :))
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 20:25:29 pm от lilitu »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #26 -: Февруари 12, 2015, 20:23:32 pm »
Момичета,сега когато пия Дуфастон има ли смисъл да правим сърчице,нали подтисквал овулацията..
Здравей, проследяваха ли те с ултразвук по време на стимулацията? Видя ли се, че има спукан фоликул?
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2015, 21:16:18 pm »
Не ,не съм следена,около 3 дена преди цикъл ще ходя на преглед.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #28 -: Февруари 12, 2015, 21:24:30 pm »
Не ,не съм следена,около 3 дена преди цикъл ще ходя на преглед.
Много се ядосвам на такива лекари! Сменяй лекаря незабавно!!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #29 -: Февруари 12, 2015, 21:57:59 pm »
Не ,не съм следена,около 3 дена преди цикъл ще ходя на преглед.
Много се ядосвам на такива лекари! Сменяй лекаря незабавно!!!!
Абсолютно съгласна! Не се оствяй да ти дават лекарства без да те следят :) Не знам обстоятелствата,защо докторът ти така е решил, но ми звучи несериозно това отношение. Все пак трябва да следи кога и дали се пука фоликулът. Без това, всичко друго е изстрели в тъмното. Но за съжаление лекари всякакви, и аз загубих две години с такива безхаберни доктори. Стискам ти палци  :bighug:
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 22:03:05 pm от lilitu »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2015, 22:28:55 pm »
Прави ми впечатление, че вече няколко момичета споделят, че при стимулация с клостилбегит, лекарите не ги следят с ултразвукови прегледи. А това е задължително! Трябва да има един на 2-ри ден от цикъла, за да се провери, дали няма задържан фоликул, след това поне още два, за да се установи кога се очаква овулацията. При нарастване на фоликулите 18-20mm всеки, се пуска изследване на естрадиол, след това се преценява, дали ще се постави инжекция прегнил за спукване на фоликула или фоликулите, до 3-4 дни след предполагаемата овулация се отива пак за ултразвуково проследяване, за да се види спукан ли е фоликула\фоликулите. Всички други подходи за стимулация с клостил са НЕКОРЕКТНИ спрямо пациента!
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 22:31:50 pm от kati_vm »
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #31 -: Февруари 13, 2015, 01:04:55 am »
desi_do4eva да правих и тестове, но поръчката закъсня, така че имах тест само на 28 януари и после чак на 3-ти февруари и следващите дни. На 3-ти чертичката беше наситена, но не чак като контролната, затова не го отчетох положителен и предположих, че на 2-ри е трябвало да има положителен резултат.
Радвам се,  :lol:че по графиката се вижда овулация, че се бях притеснила и какво ли не изчетох и за къса фаза как се казваше лу..лутеална фаза и луф и т.н... При мен лутеална фаза се очертава 12-13 дни.

lilitu Дано! Само войниците да са били активни!  :wink:

kati_vm Може и тогава да е била. При мен овулацията/ново 20-сет/ се проявява и с болка и зацапване. ММ се шегува, че нещо не мога да изчисля дните както трябва и другия месец и той почвал да мери температура и да прави тестове, да съм видела, че било фасулска работа и аз какво сега една овулация да не мога да измисля  :lol:. Вече меря с 2 термометъра, един ректално с друг орално. Две графики, в 4 програми, тестове и това бебче нещо се тутка много та да видим...

Благодаря, успех и на вас и дай боже това да е един много успешен месец за всички нас :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #32 -: Февруари 13, 2015, 08:54:20 am »
Хайде момичета, погледнете моята графика и коментирайте,кога е била овулацията, според мен в понеделник, вторник.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2015, 09:09:20 am »
Хайде момичета, погледнете моята графика и коментирайте,кога е била овулацията, според мен в понеделник, вторник.
Здравей Деси,
според мен е била на 16-ти ден. Успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2015, 10:34:48 am »
Здравей, Деси :) Според мен на база на тестовете, които беше постнала - ти си отбелязала, че на  14ти е положителен, но смятам, че тогава не беше достатъчно наситена чертата. Но на 13ти не си правила тест - може би тогава е бил положителния, така че сигурно 15-16 ден е била О :) Стискам палцииии :)  :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2015, 10:37:39 am »
А твоята приятелка, защо не попита лекуващия си лекар? За пръв път чувам да се провежда стимулация без цикъл. 8O
 :( питала я е, но др.Персенска при която се провежда лечението..много не и дала обяснения, а въпросната ми близка е много притеснителна..
и аз не виждам логиката без МЦ да се правят някъкви опити, но е факт че я въртят нещо..и ето днес пак е на изследвания и стимулации..
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2015, 10:50:11 am »
Благодарение на този гинеколог забременях първият път със същата стимулация :),така че му имам доверие.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2015, 10:57:27 am »
presiana85 извинявайте, отговора ви към мен ли беше отправен,..оф, нямам си на идея тук как стоят нещата..аз съм майка на две деца, но при нормално зачатие и раждане и никога не ми се е налагало да черпя инфо относно тези неща...но и нищо лошо не съм казала относно въпросната лекарка, напротив защото ни  е препоръчана за това сме при нея...но ми ие странно как така без МЦ се правят нещата..за това реших да се включа тук някъде по форуми и да черпя инфо какво се случва..
всеки път и казвала нови неща..сега пък и лигавицата и била повредена...
П.П...извинявам се, ако се изразявам некомпетентно ...
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2015, 11:47:16 am »
DODAA2, предполагам, че Пресияна е отговаря на мен.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2015, 11:53:51 am »
Благодарение на този гинеколог забременях първият път със същата стимулация :),така че му имам доверие.
Както прецениш. Успех!