0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2015, 17:56:04 pm »
Благодаря,а сега ми кажете наистина ли Дуфастон подтиска овулацията,понеже го пия и да знам да не правим опити :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2015, 18:39:41 pm »
Благодаря,а сега ми кажете наистина ли Дуфастон подтиска овулацията,понеже го пия и да знам да не правим опити :)
Дуфастонът е прогестеронов препарат. Прогестеронът е хормон, който се секретира от формираното жълто тяло в овулиралият яйчник. Ако не е имало овулация и се приема прогестеронов препарат, той подтиска овулацията. Затова трябва да се прави ултразвуково проследяване, а не да се хвърля боб!!!!
Между другото виждам, че си от Русе. При кой гениколог ходиш там? В Русе повечето са пълни некадърници.
Прилагам линк що е това Прогестерон:
http://www.arsmedica.bg/lab/hormoni/progesteron
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 18:46:20 pm от kati_vm »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2015, 19:31:29 pm »
Здравей, presiana 85.
kati_vm вече ти е писала за Дуфастона и за особеностите относно употребата му. Аз забелязах в графиката ти, че вземаш също Герикапс. Това е хубаво, аз също ги пия. Но... те също се пият в първата половина на цикъла, т.е. до овулация. Медикамента съдържа Витамин А, чийто прием има противопоказно действие при евентуално зачеване и бременност. Добре е да приемаш Герикапс до Овулация и след това можеш да продължиш само с Витамин Е. Добре е да коментираш тези особености с лекаря си и да се поинтересуваш по-сериозно за неговите доводи да ти предписва точно по тази схема въпросните медикаменти. Успех ти желая  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2015, 20:32:15 pm »
Ами ходя при Др.Петър Николов,той е пенсионер.Предният месец ходих при Др Кунев от Медицински център Щерев,и той проведе стимулация с клостилбегит и после фулукулометрия ,но после каза да пробваме фуликулуметрия на естествен цикъл и аз се отказах.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #44 -: Февруари 13, 2015, 21:01:42 pm »
Ами ходя при Др.Петър Николов,той е пенсионер.Предният месец ходих при Др Кунев от Медицински център Щерев,и той проведе стимулация с клостилбегит и после фулукулометрия ,но после каза да пробваме фуликулуметрия на естествен цикъл и аз се отказах.
И д-р Николов ти назначава клостил без фоликуметрия? Той ме е израждал с форцепс, че нямало организация за секцио ужким, или просто не му се е занимавало и решил касапската да действа. Майка ми изобщо не е очарована от него. Избери някой по- млад лекар, който се интересува от новостите в медицината и проблемите с фертилитета. Макар че, аз за Русе такъв лекар не мога да ти препоръчам пък и се съмнявам, че има.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #45 -: Февруари 13, 2015, 21:26:08 pm »
Здравейте, аз съм ходила при д-р Кунев, и каквото ми е казал е било вярно.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2015, 21:54:50 pm »
presiana85, нямам представа какво те е накарало да се откажеш от фоликулометрия на естествен цикъл -много от момичетата именно така проследяват овулацията си ежемесечно, а и това е чудесен начин да се види дали нещата са наред (поне на пръв поглед откъм фоликули, овулация и пр.). А и надявам се знаеш, че стимулация с клостил не може да се прилага продължително време. Въпросните лекари не мога да коментирам (нямам информация за нито един от тях), но според написаното от теб, поне д-р Кунев е спазил процедурата при стимулацията с медикамента. Подкрепям kati, която те е насочила към лекар с по-съвременно мислене и дейност. Аз също посещавам клиника "Щерев", но в София (защото живея тук) и съм очарована от отношението и подхода. Пожелавам ти скоро да откриеш своя лекар, с който заедно да стигнете до успеха  :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #47 -: Февруари 13, 2015, 22:19:35 pm »
presiana85, нямам представа какво те е накарало да се откажеш от фоликулометрия на естествен цикъл -много от момичетата именно така проследяват овулацията си ежемесечно, а и това е чудесен начин да се види дали нещата са наред (поне на пръв поглед откъм фоликули, овулация и пр.). А и надявам се знаеш, че стимулация с клостил не може да се прилага продължително време. Въпросните лекари не мога да коментирам (нямам информация за нито един от тях), но според написаното от теб, поне д-р Кунев е спазил процедурата при стимулацията с медикамента. Подкрепям kati, която те е насочила към лекар с по-съвременно мислене и дейност. Аз също посещавам клиника "Щерев", но в София (защото живея тук) и съм очарована от отношението и подхода. Пожелавам ти скоро да откриеш своя лекар, с който заедно да стигнете до успеха  :)
:good_post:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #48 -: Февруари 13, 2015, 23:11:50 pm »
Хайде момичета, погледнете моята графика и коментирайте,кога е била овулацията, според мен в понеделник, вторник.

По моето скромно мнение, може да е била на 17-ти ден от МЦ. Късмет, стискам палци  :babyflips:
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #49 -: Февруари 14, 2015, 06:36:30 am »
Благодаря,Zlateto.:)
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2015, 09:29:04 am »
Ужас, колко сте от Русе?  :(
Аз съм учила там до университет, но във втори курс се изместихме. Дали няма връзка с обгазяването? Имам още няколко съученички, които не можаха да забременеят  8O :(
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #51 -: Февруари 14, 2015, 09:32:48 am »
Дами, аз като се огледам май всяка втора е с някакво затруднение в забременяването или след това, не знам на какво се дължи това. Мислете позитивно, иначе става лошо. Ще си имаме бебчета всички, в днешно време медицината прави чудеса!!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #52 -: Февруари 14, 2015, 09:48:48 am »
Аз съм от Русе, 82 набор съм. От както ми е дошъл цикълът на 13 е нередовен. Първо лекарите казваха, че е защото хормоните не са се регулирали още. На 19 ми поставиха диагноза СПКЯ, при преглед във Варна. От 11 години живея във Варна. Когато решихме да имаме бебе 3 години ходих по лекари. Според мен екологичната обстановка в Русе през 80-те години, обгазяването с хлор, а после и Чернобил са допринесли за проблемите на родените в този период. Един от ефектите на хлора е увреждането на половата система при човека.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #53 -: Февруари 14, 2015, 12:02:16 pm »
здравейте момичета, вчерашният петък 13-ти ми донесе голяма радост, най-после видях така желаните 2 чертички! Но от няколко дни имам кратковременни пробождания и тъпи болки в областта на яйчниците и корема и отново търся вашата помощ.. какво мога да взема за тях? вероятно но-шпа, но по колко на ден? знам, че това са въпроси, на които трябва да отговори лекар, но мисля да поизчакам поне седмица закъснение, не съм сигурна дали сега ще се види нещо.
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #54 -: Февруари 14, 2015, 12:04:39 pm »

сега видях, че има момичета от Русе.. какво мислите за д-р Хубчев и бихте ли ми препоръчали добър АГ? Посещавала съм го няколко пъти и засега съм се насочила към него.
« Последна редакция: Февруари 14, 2015, 12:08:37 pm от ina.ivanova »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #55 -: Февруари 14, 2015, 12:16:09 pm »
здравейте момичета, вчерашният петък 13-ти ми донесе голяма радост, най-после видях така желаните 2 чертички! Но от няколко дни имам кратковременни пробождания и тъпи болки в областта на яйчниците и корема и отново търся вашата помощ.. какво мога да взема за тях? вероятно но-шпа, но по колко на ден? знам, че това са въпроси, на които трябва да отговори лекар, но мисля да поизчакам поне седмица закъснение, не съм сигурна дали сега ще се види нещо.
Честито! :balk_7: :balk_47: :bori_002: :bori_011: 2x1 нош-па на ден.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #56 -: Февруари 14, 2015, 12:21:45 pm »

сега видях, че има момичета от Русе.. какво мислите за д-р Хубчев и бихте ли ми препоръчали добър АГ? Посещавала съм го няколко пъти и засега съм се насочила към него.
Тъкмо говорих с майка ми. Тя каза, че той бил добър. Аз, както написах, от 11 години нямам поглед над лекарите там, само в началото, когато се лекувах като 18-19 годишна ходих при д-р Вичев и при д-р Минчева.
Лека и успешна бременност, и здраво бебче на финала!
« Последна редакция: Февруари 14, 2015, 12:36:45 pm от kati_vm »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #57 -: Февруари 14, 2015, 12:28:22 pm »
ina.ivanova, чудесна новина!  :D
Да, след седмица вече може да отидеш на преглед, плодното сакче може да се види най-рано седмица-десет дни след закъснение.

Много се радвам  :D, желая ти лека и спокойна бременност!  :D

Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #58 -: Февруари 14, 2015, 12:30:56 pm »

сега видях, че има момичета от Русе.. какво мислите за д-р Хубчев и бихте ли ми препоръчали добър АГ? Посещавала съм го няколко пъти и засега съм се насочила към него.
Тъкмо говорих с майка ми. Тя каза, че той бил добър. Аз, както написах, от 11 години нямам поглед над лекарите там, само в началото, когато се лекувах като 18-19 годишна ходих при д-р Вичев и при д-р Минчева.
Лека и успешна бременност и здраво бебче на финала!

Благодаря Ви момичета, страхотни сте.. благодаря за всичко, вие давате една истинска подкрепа и топлина, когато имаме нужда от нея!
А на другите момичета, от сърце пожелавам в най-скоро време да сбъднат мечтата си!  :bfp: :sucky: :crib:
« Последна редакция: Февруари 14, 2015, 12:33:10 pm от ina.ivanova »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 12 тема
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2015, 12:42:49 pm »
здравейте момичета, вчерашният петък 13-ти ми донесе голяма радост, най-после видях така желаните 2 чертички!

Честито, ina! Здраве, спокойствие и сладурски финал!  :babyflips:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”