0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Добро утро Джам,

току що се включих с скормно дарение, но попаднах на този анонс малко случайно (щото чета неща малко по-горе от листата).

Предложение към модераторите, ако смятат че е подходящо - Може ли този анонс да се прати автоматично като лично съобщение до всички членове в форума. Колкото повече гластност, толкова по-добре.

Нека да направим една супер щастлива Коледа за някое момиче с колкото и скромни да бъдат нашите дарения.

Ако 500 момичета четат този форум този уикенд, и всички имат възможност да датат по 5лв - то 2500 за първата късметлийка даже ще бъдат събрани ОЩЕ ТОЗИ УИКЕНД!

Колко хубаво би било. 5 лева не са нищо, но и за много хора не са толкова непосилни. Пеипал и кредитна карта...супер опции...става толкова лесно..

Нека разгледаме такава алтернатива - наместо кафе и чиизкейк в мола с приятелка, нека поканим приятелката в къщи, направим крем карамел - продуктите няма да са повече от 5лева - а  другите спестени 5 ги даряваме за да направим Коледата на 1 момиче по хубава!

След като ги дарим, можем спокойно да си хапваме крем карамела, мислейки че сме направили едно благородно дело, сме погълнали по-малко химия, и сме избегнали риска от купуване на нещо което не е толкова необходимо но изкушително ни намига от витрината ! Хей, и пак не жертваме хубавата компания!!

МОМИЧЕТА, моля ви, нека този уикенд да посъберем нещо!! Цел - 2500лв за един УИКЕНД!



Цел - 2500лв за един УИКЕНД! Събота 6ти-Неделя 7ми Декември! Търсят се 500 добри момичета, за набиране на 2500лв в Дарителската Кампания на Зачатие! Аз участвах и си търся съмишленички!

http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014
И за да не сме голословни

Confirmation Number: 98F002157V410070A
Placed on Dec 5, 2014 PurposeDonation amount
Сдружение Зачатие€10.00 EUR
PayPal. Safer. Simpler. Smarter. For more information, see our Privacy Policy, User Agreement and Key Payment and Service Information.

Моля, моля, моля, отделете по 5, а ако не става - айде по 4!

Нека съберем 2500 за един уикенд! Не е невъзможно!

Хайде едно от чудесата дето стават по Коледа да е направено от нас!
Цел - 2500лв за един УИКЕНД! Събота 6ти-Неделя 7ми Декември! Търсят се 500 добри момичета, за набиране на 2500лв в Дарителската Кампания на Зачатие! Аз участвах и си търся съмишленички!

http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014
Подкрепям! :)
И аз ще се включа, както и до сега съм го правила.

Нека всеки се включи според възможностите си! :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
това с Пейпал е много удобна работа .До банка ми е трудно да стигна,но току що се възползвах от другата възможност.
<br />
Да и аз приветствам инициативата и ви поздравявам за възможността да се използва paypal. И за невежи в интернетските пазарувания е удачна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
добра вечер, ConstantDreamer!

идеята ти е чудесна. не съм сигурна, че можем да пращаме масови съобщения, а и това би било някак в нарушение на правилата на форума.

но мисля, че твоят призив би звучал много добре и на място на страницата на Зачатие във Фейсбук.
сега това е мястото, където новините и информацията стигат най-бързо до най-много хора.
позната ли ти е страницата?

всяко споделяне дава възможност за достигане на призива до много и най-различни хора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Дано наистина повече потребители са се включили, защото "капка по капка вир става"  :lol:

Малко оф топик, освен това не е и толкова съществено  :oops:
Имам предложение, когато се изпива банковата сметка на Зачатие да не се оставят разстояния между цифрите, защото при копиране на IBAN-а в електронното банкиране например, тези разстояния се отчитат като символи, а последните цифри се режат. Аз лично две години подред се чудя, защо не ми приемара системата IBAN-a и накрая разбира се усещам защо, ама след 2-3 опита  :oops:
т.е. не така - IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
а така - BAN - BG10FINV915010BGN0JDTK
*
Смайлс, най-добре би било да се сложат и двата варианта. Води се, че едното е за хартиен формат (с разстоянията), а другото - за електронен.

И аз се включих. Вижда ми се добра идея да се сложи в подписа отдолу. Благодаря ти, constantdreamer!
« Последна редакция: Декември 07, 2014, 15:26:56 pm от blue_sky »

Смайлс, най-добре би било да се сложат и двата варианта. Води се, че едното е за хартиен формат (с разстоянията), а другото - за електронен.
Ох, това за хартиения дори не го знаех.

И друго предложение. Да се напише в материала, че физическите и юридическите лица, които правят дарението могат да ползват данъчно облекчение от 10%, тъй като Сдружение Зачатие е Юридическо лице с нестопанска цел.
Т.е. ако дарите 100 лв., 10 лв. могат да ви се върнат в края на годината (с подаването на данъчната декларация), т.е. реалният разход за дарителя е 90 лв.  Това би си струвало разбира се като усилие в случай, че някой прави по-голямо дарение.
*
Да се напише в материала, че физическите и юридическите лица, които правят дарението могат да ползват данъчно облекчение от 10%....

Болднатото не е вярно и звучи подвеждащо. Сдружението като получател на дарението няма от къде да знае дарителят какъв размер данъчно облекчение може да ползва и дали изобщо може да ползва облекчение.

По добре би било например:

"Сдружението е юридическо лице с нестопанска цел, регистрирано в Централния регистър на юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност и за даренията към нас може да се ползва данъчно облекчение по реда и при условията на чл. 22 от ЗДДФЛ и съответно чл. 31 от ЗКПО.

За получаване на изискуемите по закон документи за ползване на данъчно облекчение за дарения, молим обърнете се към/на..."
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
mag, благодаря!
ще предам на администратора този текст, за да го добави към раздела за дарения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Благодаря за уточнението, Mag.
Има изключения от 10-те процента, макар и да са малко.
Съгласна съм, че трябва се каже прецизно обаче.
Аз го казах на по-простичък език за неикономисти :lol:
« Последна редакция: Декември 08, 2014, 18:24:38 pm от 47 Smiles »
*
47 Smiles, разбирам :)
но на практика такъв непрецизен текст може да създаде проблеми най-малкото защото повечето хора, независимо дали физически лица или фирмаджии, първо свършват това, което са си наумили и после отиват при специалист и казват "ай сега ми изтегли данъка, щото еди къде си така пишеше" :)
и когато специалистът им каже, че нещата не стоят точно така, стават едни неприятни ситуации

та затова ми се стори важно да се уточни :)

без да навлизам в подробности, статутът на надарения е само едно от условията за ползване на данъчно облекчение (съответно данъчно признаване на разхода), останалите са в "полето" само на дарителя
« Последна редакция: Декември 08, 2014, 18:51:29 pm от mag »
*
От къде да взема лентичката на Коледното събитие? / извинете за техническото ми невежество  :oops:/
/www.mamaibebe.com][/url]
*
От къде да взема лентичката на Коледното събитие? / извинете за техническото ми невежество  :oops:/
Заповядай, Рачо. Копирай по-долният цитат в подписа си. :D

[url=http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014][img]http://www.zachatie.org/kz2013/kz2014/ticker.gif[/img][/url]

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
До 18ти ли е възможно даряването??? 18ти включително  :??
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
До 18ти ли е възможно даряването??? 18ти включително  :??

даряването е възможно целогодишно! а кандидатстването за тазгодишната кампания е до 18-ти включително.

Рачо, нали не си ти бременният?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Рачо, нали не си ти бременният?

Не е, ама нали трябва всичко да знаем и да следим  :lol:
*
Да,ама в анонса за кампанията,най-отдолу пише "Всички, които искат да се включат в инициативата Коледно желание и да подпомогнат семейство да се роди още едно дългоочаквано дете, могат да го направят до  18.12.2014 г. на банковата сметка на Сдружение Зачатие:", та излиза,че дарителската инициатива също приключва на тази дата/специално за "Коледно желание"/. Може и да не съм разбрал,ама и да не съм аз бременният,си имам и мои "съпътстващи ангажименти",та е възможно и да съм се объркал  :lol:. Освен това,може и да имам "коледно желания" да даря нещо и от нас.Малко ,ама от сърце. /и да си платя членския внос,де :lol:/.
/www.mamaibebe.com][/url]