0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #60 -: Септември 27, 2006, 09:43:08 am »
Здравейте, момичета!
Включвам се в тази тема, за да не отварям нова. Дойдоха и моите резултати за яйчников резерв и направо ме сринаха. Тъкмо си мислех, че само с лек мъжки фактор трябва да се борим и ...  :( Ето ги и моите резултати:
   Inhibin-B   36   (N>45 pg/ml)
   LH      3.43    (1-15  mIU/ml)
   FSH   19.5   (до 12 mIU/ml)
А съм на 26г и половина ?! Направо се плаша - дали това не означава, че нямаме време? Иначе си имам овулация - доказана с фоликулометрия, с мерене на БТ. При стимулация с 1/2 клостил направих по 2-3 фоликула в яйчник. Нищо не разбирам. Ужасно много се надявам да е станала някаква грешка :(
Ще ходя и аз при д-р Тодорова в МД - да видим тя какво ще каже. Знаете ли дали тя работи с направления от Здравната Каса? При това ходене в София ни се събират доста изследвания и прегледи - надявам се поне един от прегледите да минем с направление. Но и да се плаща, ще отидем - нямаме голям избор.


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #61 -: Септември 27, 2006, 10:00:15 am »
Като чета такива резултати си мисля какво става  :(все повече с намален яйчников резерв при жени под 30 години и това никак не е хубаво.  :(
Бебе направи пак изследване след месец да не би да е грешка някаква. Имала ли си проблеми преди това с хормоните и щитовидната жлеза. Кiara дано се включи тя най скоро е ходила при д-р Тодорова и ще ти каже най-добре.
Разбирам как се чувстваш и се надявам това да е една грешка или моментно състояние на организма. Не губи надежда!!!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #62 -: Септември 27, 2006, 15:58:45 pm »
Мерси за отговора, Лиди :) Не съм имала проблеми със щитовидната изобщо - хормони, ТАТ, МАТ, ехография - всичко е в норма. А и половите ми хормони до сега като съм изследвала винаги са били в час, но не съм ги правила на 3-ти ден, а около 6-7ми. Въобще - направих това изследване за резерва само между другото и не съм очаквала такива резултати. То пък кой ли ги е очаквал :( Единственото притеснително при мен е късият цикъл (26 дни) и слабата М (1-2 дни по-силничко и още 2-3 дни едва-едва). Направо не знам какво да мисля. Другата седмица съм при д-р Тодорова и тя ще каже мнението си.
Дано и други момичета се включат да споделят.
Поздрави!


*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #63 -: Септември 27, 2006, 18:52:49 pm »
Съжалявам, бебе! :(
При доц. Конова ги правихте, нали?Тя не изказа ли някакво мнение?
Надявам се, че нещата при вас ще се развият в благоприятна насока! :crossfingers:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #64 -: Септември 27, 2006, 21:32:09 pm »
Бебе, Лиди, здравейте!!! Отдавна не съм влизала във форума, защото нямах никакво време. Бебе, задължително повтори инхибина на следващия месец, може това да е било нещо моментно. Прочети темата добре и виж, че при мен първия резултат беше нисък, а втория се оказа малко по-висок, макар че пак е под нормата. Аз също имам не толкова обилен цикъл, даже след иксито ми е вече 3 дни само и то на третия вече почти нищо нямам. Бях при док. Тодорова, но на частния й кабинет, който се намира на ул. "Пенчо Славейков", прегледа струва 30 лв. Останах с добро впечатление от нея. Аз имам проблем със щит. жлеза, намалена функция и доста високо ТСХ- близо 12. Започнахме лечение с 1/2 табл. Л-тироксин за 4-ри дни, а по-нататък по 1 хапче един месец, след това контрола на ТСХ и ако се наложи нова доза/Л-тироксина ми е от 100мг/. За антителата, които също са ми доста завишени ми изписа аспирин протект и селен. Едва когато ми влезе в норма ТСХ-то можем да започнем втори опит. Отчетох се май доста подробно, ако имате някакви въпроси ми пишете!!! Лиди, при теб как стоят нещата, ще започвате ли? Може да ми пишете и на лични, защото май доста разводнихме темата. Бебе, ти не ходеше ли при док. Стаменов, той какво мисли по въпроса? Ако има въпроси съм насреща, може с малко закъснение, защото напоследък нямам много време да сядам на компа!!! Чао засега :P :P :P