0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
под нормата inhibin B
« -: Юли 03, 2006, 17:57:20 pm »
Здравейте момичета,
Незная може би не е за тук, а за емоционални проблеми, но ми се иска с някой да споделя този проблем. Днес се обадих на д-р Конова, инхибин В е готов и е 37 /реф ст-сти над 45 / и ми стана много така да се каже криво.Макар че може би трябваше да очаквам такъв резултат - на 39 години съм, правила съм 4 пъти инвитро -две или една яйцеклетки само правя, FSH е в горната граница, абе всички предпоставки, но се надявах да нее под нормата все пак. Тя все пак ми каза,че след 2 месеца пак да го изследвам, за да се види колко намалява.
Искам да попитам някоя от вас имала ли е подобен проблем и при инвитро как регират докторите като се знае вече,че е намален яйчниковия резерв.
Може би съм малко объркана и не мога адекватно да разсъждавам в момента, но трябваше да го споделя с някой.  :(
« Последна редакция: Юли 03, 2006, 18:00:14 pm от lidi »

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #1 -: Юли 03, 2006, 18:15:43 pm »
Лиди, не мога да ти помогна с инфо, но ти съчуствам.
Какво друго каза Конова?
Успех, миличка!
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #2 -: Юли 03, 2006, 18:35:44 pm »
Само това каза, след 2 месеца да се изследва, но още антикардиолипидни антитела не са готови и очаквам, когато в сряда са готови да получа отговор от нея и по двете изследвания по имейл.
Но много ти благодаря за съчувствието. Започвам да мисля по трезво вече.По принцип съм оптимист и ще се положа усилия пак да стъпя на крака. :)

*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #3 -: Юли 03, 2006, 19:03:14 pm »
Лиди, занижените стойности на инхибин В означават, че яйчниците ти по-трудно ще реагират на стимулация за инвитро. Ще са ти нужни повече инжекции и ще образуваш по-малко фоликули. Това оскъпява процедурата. Процентът на успеваемост рязко пада, но все пак го има, нали. Може да имаш късмет и да попаднеш в "правилните" проценти. Не се отчайвай, а прецени трезво шансовете си и тогава реши какво да предприемеш.
Успех :balk_21:

За повече информация погледни ТУК
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #4 -: Юли 04, 2006, 10:06:26 am »
Лиди,не се отчайвай!Верно Инхибина е под нормата,но това не значи че нямаш никакъв шанс.А може и ин-витро с донорска яйциклетка.Важното е да си силна и да помниш,че за всичко има решение.Аз лично вчера пратих кръв за Инхибин - В,LH,FSH  в Плевен и също чакам резултати.
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #5 -: Юли 04, 2006, 13:23:04 pm »
Здравей Лиди, мила нали знаеш никакво отчайване, главата високо и все напред. Много съжалявам че вчера не успяхме да си поговорим, много ми се иска да съм при теб и да те утеша, но за съжаление няма как. Искренно вярвам, че следващия път резултатите ще са по-добри и най-накрая и двамата с Максим ще гушкате едно сладко бебешорче. :babyflips: Мисли позитивно и вярвай че следващото инвитро ще ви бъде последно. Прегръщам те силно.  :youwoman: :bighug:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #6 -: Юли 05, 2006, 11:04:38 am »
Мисли позитивно и вярвай че следващото инвитро ще ви бъде последно. Прегръщам те силно. :bighug:
:crossfingers:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #7 -: Юли 24, 2006, 13:01:08 pm »
Лиди,да споделя и аз.Пристигнаха и моите резултати от Плевен.Инхибин В  41,23 pg/ml / N > 45 /, FSH 12.5 mIU/ml / до 12 / и LH 9.05 / 1-15 /.Доц.Конова предлага да ги повторим и така ще направя.Незнам какво да мисля! :( :( :(
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #8 -: Юли 24, 2006, 13:30:54 pm »
Наиема, мила, може да са така само този цикъл. На колко години си? Пушиш ли?
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #9 -: Юли 24, 2006, 13:33:29 pm »
Зайо,на 28 години съм.Не пуша!И въпреки всичко тези лоши резултати!
*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #10 -: Юли 24, 2006, 14:02:38 pm »
naiema, малко по-нагоре много добре си го казала  :)
Важното е да си силна и да помниш,че за всичко има решение. Горе главата и не се отчайвай  :bighug: всичко ще се оправи  :balk_21:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #11 -: Юли 24, 2006, 14:10:33 pm »
Благодаря! :balk_21:
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 15:05:08 pm »
Наиема, Миси ти го е казала. Оставя да добавя  :kiss: :cuddle:
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #13 -: Юли 24, 2006, 15:47:24 pm »
 :balk_21: :balk_21: :balk_21:
*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #14 -: Юли 24, 2006, 16:30:41 pm »
Наема аз забременях с нива на ФСХ и ЛХ на горна граница, даже ЛХ леко завишен. Такива ми бяха стойностите почти винаги когато съм ги изследвала, без инхибин, пък това ми е втора бременност, така че спокойно душа, повтори изследванията :crossfingers: и :bighug: :balk_21:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #15 -: Юли 24, 2006, 17:00:01 pm »
Наде,честно да ти кажа направо се шокирах.Все пак съм на 28 години,а вече говорим за изчерпване на яйчниковия резерв!
Ще повторя изследванията!Това е и съвета на доц.Конова.
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #16 -: Юли 24, 2006, 17:47:14 pm »
Здравей naiema,
И на мен доц. Конова ми каза да се изследва пак след 2 месеца или точно преди инвитрото както реша.Но като четох при теб в дневниците резултатите предишните на fsh и  LH  те са били все в норма само сега са в горната граница и дано това да е само в този цикъл. Докато при мен около 8 години хормоните все са ми така особено FSH все е в горната норма, а и още при първото инвитро преди 4 години направих само две яйцеклетки, та още тогава има съмнение за изчерпан резерв. Но аз не се отказах и продължих напред.
Ти не се отчайвай при теб не са толкова лоши нещата. Ще изследваш пак след 2 месеца и тогава ще решиш какво да правиш. Сега гледай напред и мисли позитивно.
Аз много се бях отчаяла в деня когато научих, но сега се съвзех и ще се боря няма да се предам.
Бъди силна и се бори! :balk_21: :bighug:

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #17 -: Юли 24, 2006, 17:59:02 pm »
Лиди,благодаря за подкрепата! :DНе се притеснявам!Просто беше шок за мен,защото не го очаквах.Все пак съм имала само една стимулация с Клостил,не пуша,млада съм,бях чела за жени над 40 години съм Инхибин В около 100.Явно при всеки е различно.А ти въобще не спирай да се бориш! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:за последно успешно ин-витро.
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #18 -: Юли 24, 2006, 18:31:11 pm »
Наистина при всеки е различно.
Но ние с теб ще се борим докрай нали :).
Успех ти желая!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #19 -: Юли 26, 2006, 14:31:28 pm »
Naiema, Lidi, имате и моята подкрепа!Вярвам, че имате големи шансове, въпреки тези резултати!Разбира се, че ще се борите!Прегръщам ви и двете, и ви желая успех много скоро!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #20 -: Юли 26, 2006, 17:54:55 pm »
Благодаря ти,Дани!Да ти се връщат добрите пожелания тъпкано! :balk_21:
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #21 -: Юли 27, 2006, 12:11:34 pm »
Danidan  и на теб желая успех скоро и благодаря за подкрепата.
  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :bighug:

*

    Лекси

Re: под нормата inhibin B
« Отговор #22 -: Август 15, 2006, 14:00:45 pm »
И аз съм с вашата диагноза :(, макар и в начален стадий т.е. ФСХ-то ми е все още в норма. На 32 г. съм, повече от 4 г. опитваме за второ. Пациентка на Владимиров съм. При мен е наследствено - и в двете роди жените имат много ранна менопауза. При стимулация с клостил правя по един фоликул, обемът на яйчниците е намален /и кръвоснабдяването/. Имам две инсета. Пресдстои ми инвитро най-вече с диагностична цел - да видим реалното качеството на яйцеклетките. И мен диагнозата малко ме шокира. Някак е гадно една част от тебе да не съответства на реалната ти възраст... Не виждам смисъл да изследвам инхибин В. След повече от 4 г. опити, за мен единственият път е инвитрото, независимо от степента на изчерпване на яйчниковия резерв. Ако резултатите от стимулацията, респ. получените яйцеклетки са обнадеждаващи ще продължа с опитите. Ако не...не знам. Лошото е, че реално за тази диагноза няма лечение. Не че не е възможно да имаме бебета. Възможно е, но това би било по-скоро в резултат на късмет, отколкото на някакво лечение. Гадно ми е да се чувствам така безсилна...
Забелязвам и нещо друго. От няколко месеца цикалът ми започна да се скъсява. На два пъти имах и зацапване в средата на цикъла, което продължава няколко дни, след което ми идва. Първия път се оказа, че е нисък прогестерон. Втория път беше този месец и не съм правила изследвания. Чудя се това следствие от изчерпване на яйчниковия резерв ли е или друго, допълнително усложнение.
Момичета, и двете ви  :hug2: :kiss: Добре знам как се чувствате...
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #23 -: Август 15, 2006, 18:22:05 pm »
Мила Лекси,
При мен няма такъв симтоми за намален яйчников резерв - дължината на цикъла.Моят цикъл винаги е бил 24-25 дни,предполагам, че това не е свързано с намален яйчников резерв.А и при мен има и нещо друго, FSH поне от 9 години все е горната граница на нормата, пиех дияне35 малко намалява, но аз не мога да го пия вечно и досега никой не може да ми каже защо е така, някой доктори мислят че са по мързеливи яйчниците и не произвеждат яйцеклетки. Но сега вече като изследвах инхибин В се установи,че яйчниковия резерв найстина е намалял и то може би постепенно още когато съм била на 30 години, макар,че при мен няма това за наследствено за по рано менопауза, но така е и няма какво да се направи. Аз мисля да направя още един опит инвитро и дано яйчниците не ми изневерят и направят една или две яйцеклетки и дано да е успешно/имам една бременост от втория опит, но завършила с аборт в 12 седмица, макар че имах само две яйцеклетки/.
Така че Лекси и ти не се отчайвай и опитай инвитро може и с една яйцеклетка. Е по рисковано е че е малък шанса, но надеждата крепи човека.
Стискам ти палци и пиши какво е станало после и се надявам да са добри новините.
 :bighug: :balk_21:

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #24 -: Август 15, 2006, 20:27:54 pm »
Лекси, съжалявам.И аз не мисля, че има нещо общо.
Момичета, наистина пробвайте каквото може, вярвам, че колкото и безнадежно да е, имате шансове!
Целувки и прегръдки и за трите!Стискам ви палци много!

 :balk_5: :balk_5: :balk_5:
*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #25 -: Август 15, 2006, 21:11:43 pm »
Да се присъединя и аз към вашата група :(
Аз съм на 30 г и резултата от изследването на инхибин В е отчайващ 18,82 /изследван при доц.Конова в края на юни/.Все още съм в шок от новината и този месец с нетърпение си чакам цикъла за да направя и контролно изследване на 3-ти ден от М.И при мен нивата на FSH  и LH са все още в нормата дори на долна граница на нормата ,но....уви!!!Засега  единствения симптом или не знам как да го нарека е  зацапването което получавам  около 9-10 дни  след ову ,което продължава до самата м.така е вече 2г. Никой лекар не ми е обърнал внимание на това ,по скоро казват че това не ги притеснява-изключваме и дефект в ЛФ защото прогестерона е добър .
Е, ще се надявам на чудо ако и контролните резултати са такива :(
Радвам се че има на кого да кажа всичко това...благодаря ви че ви  има!!!
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #26 -: Август 16, 2006, 09:02:41 am »
Neva,
И аз се надявам на чудо, то понякога става. Не губи надежда и пробвай всичко, аз в момента пия женшен формула за жени/вече 6 месеца/ и се надявам поне малко да ми помогне.
Инвитро ли мислиш да правиш, че си изследвала инхибин В?
Желая ти успех! И не се отчайвай и аз бях така първите няколко дни отчаяна, но се посъвзех и продължавам напред. Сега септември мисля пак да иследвам инхибин В за да се види как намалява.Прочетох че и ти ще правиш изследване пак, но минали ли са 2 месеца, поне така каза доц. Конова след два месеца.
Не си сама и споделяй това помага.
 :balk_21:
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #27 -: Август 16, 2006, 09:17:19 am »
Лиди,на мен доц.Конова ми назначи Инхибин В,но не защото ще правя ин-витро процедура.Може и при Нева да е така.Аз също се притесних от резултата,но доц.Конова ми каза да не се притеснявам излишно докато повторим изследването.А и вие ми давате кураж.В интерес на истината никой друг резултат от изследване не ме е плашил така.Може би защото изчерпания яйчников резерв няма как да се възстанови с лекарства или оперативно.
Но ще даваме смело напред!Без отчаяние!И всичко ще се нареди.
 :bighug:
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #28 -: Август 16, 2006, 09:31:53 am »
От известно време я препрочитам тази тема и се чудех дали да пиша в нея, но сега се реших. Не виждам защо изпадате в такива състояния на отчаяние. След като сте получили резултатите разговаряли ли сте с лекаря си или просто след като е под нормата вече трябва да сте отчаяни. Е, ще споделя и моите резултати
Яйчников резерв (3 ден от МЦ)
   
   Inhibin-B   39.86    (N>45 pg/ml)
 
   Антитела срещу гамети
   
   Анти-овариални антитела     6.5 (-)   (N<10.0 U/ml)
   Анти-зона пелуцида                7.9 (-)     (N<10.0 U/ml)
   Анти-спермални антитела   43.1 (-)   (N<60 U/ml )

Както виждате и моят Инхибин Б е под норма, но не смятам, че трябва да се отчайвам и да се предавам. Съветвам Ви за същото. Горе главите е напред в борбата. Сигурна съм, че ще успеете. :D
*

    Лекси

Re: под нормата inhibin B
« Отговор #29 -: Август 16, 2006, 10:21:45 am »
neva и при мен беше точно така този месец - леко зацапване от 9-ти ден до идването, а като цяло цикалът ми се е скъсил от 28 на около 26 - 25 дни /което, чела съм, също е признак/
Mari_Pz, бих казала, че съм по-скоро реалист, т.к. съм сравнително добре запозната с естеството на диагнозата и шансовете за успех. Фактът, че продължавам, значи, че не съм се предала, но не е в природата ми да се самозалъгвам :D
Момичета, а защо в крайна сметка го изследвате този инхибин В? До колкото знам, веднъж установено, намаляването на резерва не може да се повлияе, нито подлежи на "възстановяване".И да знам до каква степен е изчерпан, какво променя това на практика? Нали пътят е или търпеливо чакане или инвитро, независимо от стойностите му? До колкото знам, при положение, че хормоните са в норма, няма какво да се направи? Или бъркам?
А относно стимулацията док. спомена нещо за кратък протокол и антагонисти. Това ли е стандартната процедура при такава диагноза?
 :bighug:
*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #30 -: Август 16, 2006, 12:17:39 pm »
Момичета  ,а възможно ли е да е станала лабораторна грешка или пък грешка при транспортирането на серума? Тъй като аз лично го изпращах по куриер-денят когато го изпратих беше петък, серума е тръгнал по куриер в събота ,а е започнал да се работи едва след 10-тина дни 8O
След като научих резултата преди седмица в отчаянието си направих изследването в още две лаборатории в Пловдив .И двата резултата показваха стойности на инхибина
 52 ng/l  и  58  ng/l.Само това което ме притеснява е, че не е изследвано на 3-ти ден от цикъла-лекарите от двете лаборатории в които  го изследвах казваха че не е необходимо конкретно за инхибина да е на на 3-ти ден?!
И затова реших отново да го повторя  в Плевен и едновременно с FSH и LH
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #31 -: Август 16, 2006, 13:55:54 pm »
Нева, инхибинът трябва да се изследва на 3 ден.
*

    Лекси

Re: под нормата inhibin B
« Отговор #32 -: Август 16, 2006, 15:32:14 pm »
neva, възможно е. Моя док. именно заради транспортирането ми препоръча да не го изследвам.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #33 -: Август 22, 2006, 11:08:13 am »
А момичета,знаете ли че в бургаските лаборатории дори незнаят какво е Инхибин - В? 8O 8O 8OТака че аз и този месец ще пускам кръв по куриер.

*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #34 -: Август 22, 2006, 13:04:28 pm »
Naiema то в Бургаските лаборатории не знаят, а какво остава за малките градове.В Монтана беше същото положение исках да ги питам/дори са ми познати в лабораторията/по добре ли е в хладилна чанта да го пратя серума и изрично им казах да не го замразяват и точно това направили. Добре че взели повече кръв и се наложи наново да правят серум. Тогава беше един кошмар с този серум.Просто за тях тези неща са непознати , не се изследва при тях и не ги интересува.
Аз ще изчакам и септември и дано да не толкова топло и тогава ще го пратя по куриер иначе сега в тия горещини задължително в хладилна чанта.

*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #35 -: Август 22, 2006, 18:23:17 pm »
Момичета ,
да ви се похваля..... направих си  контролното изследване на  FSH, LH   и InchibinB,на 3-ти ден от цикъла- оказа се че всички са в норма  :D
 
FSH-6,63mIU/ml  (4-13) 
LH-7.18mIU/ml    (1-18)
Inchibin B-61.5ng/l(10-200) е, малко в долната част но все пак в норма

Наистина ме увериха че при транспортирането на серума  ,а също и при недоброто центрофугиране при направата му се получават фалшиво негативните резултати .Изследването ми се проведе по всички правила -кръвта се взе на място, центрофугира се 1 час и след отделянето на серума се изследва веднага .Като си предтавя само какво изживях заради лошите си резултати......сега всичко е в миналото.
Пожелавам на всички ви само хубави новинки :)
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #36 -: Август 22, 2006, 18:46:26 pm »
Neva, това е найстина хубава новина.До тук проблемите сега вече само хубави новини да чуваме от теб. :)
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
p.s. В Плевен ли ходи да ги изследваш?

*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #37 -: Август 22, 2006, 19:07:41 pm »
Neva, това е найстина хубава новина.До тук проблемите сега вече само хубави новини да чуваме от теб. :)
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
p.s. В Плевен ли ходи да ги изследваш?
[/quotе

  Lidi,   
не- изследвах си ги тук в Пловдив  -открих лаборатория в която работят инхибина.Направих така защото 3-ти ден ми се падаше събота а аз не исках отново да пращам серума по куриер до Плевен /обясних защо по-горе/
 Оказа се че този инхибин се работил навсякъде по един и същ метод- Elyza или нещо такова и бил относително точен ,така ми обясни лекарката там.
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #38 -: Август 22, 2006, 19:18:30 pm »
Neva, би ли споделила къде се намира тази лаборатория в Пловдив.
*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #39 -: Август 22, 2006, 19:27:52 pm »
Neva, би ли споделила къде се намира тази лаборатория в Пловдив.



  Разбира се миличка :
  лаборатория "Писанец" намира се до Военна болница
  ул.Родопи 106
  тел 032/263363
            /653553
Работи и събота и неделя-8,00-14,00ч 
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #40 -: Август 22, 2006, 19:48:32 pm »
Благодаря :bighug:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #41 -: Август 24, 2006, 10:55:19 am »
Момичета, излязоха и моите имунологични изследвания!!! Какво да ви кажа и аз вече съм доста притеснена!!! FSH-8.80, Анти-кардиолипин IgG-7.33, Анти-кардиолипин IgM- 7.89, Aнти-2GPI –  IgG, IgA, IgM-0,245,дотук добре. Inhibin-B- 23.75!!!!!!!!!! Изследвах и нещо много интересно, за което не бях чувала досега да се прави някъде- СА-125. Това последното е за ендометриозата и се оказа, че също ми е отрицателен резултата/9.4 при норма <35/. Предложението на доц. Конова е сега на 3-ти ден отново да го изследваме инхибина и искрено се надявам да е моментно състояние!!! По отношение на леко завишените ми НК клетки тя предлага вливания 7-10 дена преди следващ ембриотрансфер!!! Протоколът ми при следващото икси трябва също трябва да е строго съобразен с инхибина при положение, че се докаже намален яйчников резерв!!! Какво мислите? Аз при всички положения ще последвам всички препоръки на доц. Конова пък каквото ще да става!!! Направо вече нямам думи, само това ми липсваше, а съм на 27 год. и нямаме в рода си такова наследствено заболяване. При мен най-вероятно е последствие от ендометриозата, която най-вероятно е увредила резерва ми от яйцеклетки. Този резултат според вас показва количеството на всички яйцеклетки или само на качествените, които са ми останали? Незнам доста се увлякох в писане и незнам въпроса ми дали не звучи тъпо, но съм притеснена и дано всичко това се окаже моментно само за тогава, че иначе незнам!!! Очаквам вашите мнения и благодаря, че ви има!!!


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #42 -: Август 24, 2006, 11:43:53 am »
Мила Кiara,
Разбирам много добре как се чувстваш и искам да ти кажа,че не си сама. На мен специално ми олекна когато го споделих тук в форума, защото знам, че само тук ще намеря разбиране, опора, съвет и информация по този проблем. Дано и при теб е така. Днес специално ще ти е трудно, но като мине малко време ще се успоиш и ще продъжиш напред с пълна сила. Както е казала доц. Конова изследвай и следващия месец и дано да е моментно състояние.А и мисля, че инхибина показва количеството на яйцеклетките, не за качеството, качеството може би се доказва като се оплождат яйцеклетките, делят се добре.Не съм толкова компетентна и незная дали е следствие от еднометриозата това само специалист може да ти каже. Иначе колко фоликули и яйцеклетки направи при първото инвитро? И колкото ти е LH и колко е бил FSH при предишните ти изследвания?
Искам да ти дам кураж  да се бориш дори и да се повторят тези резултати, ти си още млада само на 27 години, а и щом в семейството няма с ранна менопауза.
Не се отчайвай и бъди оптимистка!
P.S. По електронната поща ли получи резултатите и кога?
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug: :balk_21:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #43 -: Август 24, 2006, 11:54:31 am »
Здравей, Лиди!!! Благодаря ти много за подкрепата!!! Получих ги по и-мейла вчера на обяд, но понеже съм на 24 часови дежурства успявам днес чак да се включа по твоята тема!!! При първото икси направих само една яйцеклетка, всъщност имах четири фоликула, но при пункцията имаше една яйцеклетка, която се оплоди много добре, но уви резултата не беше положителен. Док. направи заключение, че имам лоша реакция на яйчниците вследствие на ендометриозата и затова по принцип в началото още започнахме с високи дози, но това не ни помогна кой знае колко.Хормоните ми винаги са били в норма. Току-що говорихме с доц. Конова и се разбрахме още сега като ми дойде да повторим резултатите, а това ще е може би другата седмица. Ти ще повтаряш ли изследването и кога? Благодаря ти още веднъж!!!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #44 -: Август 24, 2006, 12:10:11 pm »
Значи като гледам предишните си резултати от хормони всъщност ми се струва, че LH ми е малко в долна граница, а FSH в горна. LH-4.79, 4.57/ реф. 2.4-12.6/, а FSH-6.18, 7.79 и сега 8.80/реф.3.5-12.5/.


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #45 -: Август 24, 2006, 14:59:31 pm »
Здравей Kiara,
Питах те как си получила резултатите, тъйкато и аз ги отчаквам още от понедлник, а пък са готови от 20 дни.
Аз мисля да ги повторя септември и дано 3-я ден се пада в делничен ден, тъйкато преди ги изследвах на 4-я ден рано сутринта, но доц. Конова каза да отида колкото се може по рано в лабораторията, тъйкато и аз съм на 24 часово дежурства и е малко сложно.
При мен от години FSH е в горната норма, а  LH в долната норма, пиех диане35, малко се норамализира и като го спра пак е същото, но не мога да го пия вечно.Аз съм правила 4 пъти инвитро - първия път 5 фоликули и две яйцеклетки, оплодиха се нямаше проблеми разделиха се на 6, но уви нищо; втория път сменихме инжекции и по голяма доза, но пак същото оплодиха се и се задържа до 12 седмица и се наложи аборт,тъйкато спря сърдечната дейност. Но това ме накара пак да опитам и се надявах, че ще стане пак, но сега имаше вече една яйцеклетка, но аз съм упорита и пак опитах и пак 1 яйцеклетка и пак нищо. Сменявахме инжекции и възможно най-голямата доза се започва, доктора предположи, че може да има изчерпан яйчников резерв, но на мен не ми се вярваше. Сега като си направих изследванията май че е истина :(. Казвам ти всичко това  не за да те плаша, а защото с доктора трябва да се вземат най добрите мерки така да се каже и да има колкото е възможно повече яйцеклетки.
Незная от къде си, ако си от Пловдив иди в тази лаборатория и на място си направи изследвания, да не би при траспортирането да е станало нещо.Все пак резултатите от FSH и LH предишните не са толкова лоши, за да бъде чак толкова нисък инхибина.
Желая ти успех и пиши какво е станало.
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :balk_21:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #46 -: Август 24, 2006, 17:32:41 pm »
Здравей, Лиди!!! Няма да пращам по куриер кръвта, а се разбрахме с доц. Конова да отида там и първия път там дадох кръвта. Като виждам само какво си преживяла, тръпки ме побиват!!! Мисля, че вече е време да стане, нямаме друг избор, няма отказване!!! Ние живеем в София и съм пациентка на док. Стаменов и съм сигурна, че ще направи всичко, което зависи от него, за да се получи дългоочаквания за нас резултат. Не сме говорили, защото е отпуска, но след неуспешния опит спомена за друг протокол за стимулация. Като направя всички изследвания отивам при него и сериозно обсъждаме как продължаваме, мисля че той спомена за къс протокол, но каза че трябва да помисли как ще действаме. Според мен нямаме време за губене ако наистина се потвърди диагнозата. Ти по какви протоколи си била, имам в предвид по къс или дълъг протокол, или сте пробвали и двата варианта? Ще поддържаме връзка и ще пиша за резултатите, както и ти ще пишеш какво става с теб!!! Чао засега и много успех ти желая


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #47 -: Август 24, 2006, 18:26:59 pm »
Здравей Kiara,
Първият път по къс протокол стимулацията беше с перугон/ако не бъркам, че отдавна беше/ и три инжекции оргалутран. Вторият път пак по къс протокол с меногон и декапептил 0,1.Третият път повторихме второто защото нали беше станало тогава и решихме така да бъде. А четвъртия път - гонал Ф и уж без декапептил 0,1, но доктора се разболя и неговите колеги решиха,че е по добре да си сложа 3 инжекции оргалутран последните дни преди пункцията и така, но да ти кажа вече май се радвам, че поне имам яйцеклетка и тя се опложда и все пак има някаква надежда.
Иначе последния път беше по здр. каса и ми дадоха декаптил депо, но доктора ми каза,че за мен не е подходящ и даже още стой в хладилника/макар че вече му е минал срока на годност/.
Мисля че за тези с намален яйчников резерв е по добре по къс протокол и дори и без декапептил 0,1, но това ще решите с доктора. Но вторият път не се знае дано яйчниците започнат да реагират по добре. Така че никакво отчайване и ще видиш че ще стане.
 :) :crossfingers:
 :balk_21:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #48 -: Август 25, 2006, 12:43:31 pm »
Здравей, Лиди!!! Никакво отчайване, само напред!!! :D Силно се моля това да ни е за последно и така дългоочаквания резултат да е вече факт!!! Ти кога мислиш да опитвате отново? Стискам палци и на краката даже!!! :P :P :P


Re: под нормата inhibin B
« Отговор #49 -: Август 25, 2006, 16:44:16 pm »
Лиди, а в коя лаборатория в Пловдив изследва инхибина?
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #50 -: Август 26, 2006, 17:29:43 pm »
Мари здравей,
Аз изследвах инхибин В в Плевен.Но тук едно от момичетата пишеше,че го е изследвала в лаборатория в Пловдив, затова и казах на Киара, ако и е близко Пловдив да иде там, за да не го праща по куриер.
През септември мисля пак да пращам по куриер серум в Плевен.
 :)
yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #51 -: Август 26, 2006, 17:36:52 pm »
Здравей Kiara,
Мисля през ноември да правя пак, но до тогава има още време и правя всичко възможно хормоните да са в норма пък ще видим.
Вчера си взех резултата от TSH и сега е 3,5 и пак започвам тироксин и дано го сваля още/нали трябва да е до 2/.То при мен малко се объркаха нещата с този хормон пък дано сега се оправи.
Няма да се отказвам ще опитам и дано имам късмет.
Желая и на теб успех и дано този път инвитрото да е успешно. :babyflips:
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug:

*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #52 -: Август 28, 2006, 14:04:16 pm »
Mari_pz,
В Пловдив лаборатория Писанец  виж по -горе съм дала адрес и телефон :)
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #53 -: Август 28, 2006, 14:07:29 pm »
Благодаря ти :D
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #54 -: Септември 08, 2006, 17:30:18 pm »
Повторният ми инхибин също е нисък(29.6), така че диагнозата ми се потвърди, а и ТСХ ми е доста високо(11.56), така че започваме пак борба и това е положението при мен!!! :(Обещала бях като направя повторно изследване да пиша!!!


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #55 -: Септември 08, 2006, 18:09:35 pm »
Kiara, много съжалявам за резултата. Трябва да се заемеш с щитовидната жлеза, TSH трябва да го намалиш. Тук в форума има добри отзиви за д-р Тодорова в майчин дом виж какво ще ти каже тя.
Няма да се отказваш разбира се. Борбата продължава до успех.
Късмет! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #56 -: Септември 10, 2006, 10:50:27 am »
Лиди, благодаря ти за куража!!! Кажи ми при теб как е положението с ТСХ-то? При кого ходиш ти и докъде го докарахте? Чао и доскоро


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #57 -: Септември 10, 2006, 15:53:15 pm »
Здравей Kiara,
При мен имаше малко проблеми с TSH първо беше5,4 след пиене на тироксин по 1 хапче на ден /50 mg/за 2 месеца спадна до 0,1 т.е. извън долната норма.Спрях хапчетата и след почивка 2,5 месеца изследвах го и беше 3,5 и сега пак започнах тироксина един ден 1/2 хапче, а на следващия ден 1 хапче и дано да спадне до 2, че мисля края на октомври да правя инвитро. За ехографията ходих в София в Института по еднокринология при д-р Ралица Иванова и каза, че няма нищо тревожно, има някакво малко възелче, но ако хормона спадне до 2 мисли,че то няма да повлияе по някакъв начин за забременяването. И ако настъпи забременяване трябва да се следи нивото на хормона.Иначе ходя на ендокринолог в Монтана и докторката проявява доста така да се каже заинтересованост от моя проблем, след като и  обясних за какво става въпрос. И най итересното е че когато TSH беше извън долната норма FSH  би беше 7,6, то при мен никога не е бил толкова нисък и изглежда колкото е по малък tsh толкова по добре е за fsh, това за стимулацията май е добре и дано реагирам  и има яйцеклетки.
Ами това е в общи линии ще се боря и дано имам късмет.
Желая и на теб късмет и пиши какво е станало при теб. При кой ендокринолог реши да ходиш? Изследвай и ТАТ и МАТ.
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :balk_21:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #58 -: Септември 13, 2006, 21:30:42 pm »
Здравей, Лиди!!! Изследвах ги ТАТ и МАТ- 334.7 и 375.2, съответно и те са доста завишени!!! Аз си записах час за док. Тодорова за 21 септември 
и чакам да видя и нейното мнение, тогава ще предприема лечение. Това, което казваш за ТСХ и ФСХ, че се влияят едно от друго е интересно, защото и мойто ФСХ е малко височко както и ТСХ-то. Незнам дали ТСХ може да се е повлияло от първото икси и още да не се е възстановило, дали то се влияе от стимулацията при ин витро? Някъде прочетох, че когато се изследват щитовидните хормони не трябва да си яла нищо и особено да си пила кафе, мислиш ли, че е от значение, защото аз пих кафе преди да ги изследвам? Пиши как вървят при теб нещата и ти стискам палци да започнеш скоро, и всичко да завърши с успех!!! Аз ще пиша като се видя с док. Тодорова!!! Доскоро!!!


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #59 -: Септември 14, 2006, 14:12:12 pm »
Здравей Kiara,
Аз правих изследванията на гладно, така бях чела. Ако се съмняваш, че в това е причината за завишението, направи на гладно пак и тъкмо ще идеш при д-р Тодорова с новите изследвания. Доста са завишени стойностите на ТАТ и МАТ.Ами ако са били завишени стойностите на tsh и fsh преди инвитрото, а и отгоре на това има и намаление на яйчниковия резерв наистина трудно ще протече стимулацията и няма да има достатъчно яйцеклетки. Като гледам при мен е така, но и при теб е същото само една яйцеклетка от четири фоликула.
Успех! Пиши след като се видиш с д-р Тодорова, за нея има много добри отзиви,така че,ще стискам палци всичко да се оправи. :crossfingers:
 :bighug:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #60 -: Септември 27, 2006, 09:43:08 am »
Здравейте, момичета!
Включвам се в тази тема, за да не отварям нова. Дойдоха и моите резултати за яйчников резерв и направо ме сринаха. Тъкмо си мислех, че само с лек мъжки фактор трябва да се борим и ...  :( Ето ги и моите резултати:
   Inhibin-B   36   (N>45 pg/ml)
   LH      3.43    (1-15  mIU/ml)
   FSH   19.5   (до 12 mIU/ml)
А съм на 26г и половина ?! Направо се плаша - дали това не означава, че нямаме време? Иначе си имам овулация - доказана с фоликулометрия, с мерене на БТ. При стимулация с 1/2 клостил направих по 2-3 фоликула в яйчник. Нищо не разбирам. Ужасно много се надявам да е станала някаква грешка :(
Ще ходя и аз при д-р Тодорова в МД - да видим тя какво ще каже. Знаете ли дали тя работи с направления от Здравната Каса? При това ходене в София ни се събират доста изследвания и прегледи - надявам се поне един от прегледите да минем с направление. Но и да се плаща, ще отидем - нямаме голям избор.


*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #61 -: Септември 27, 2006, 10:00:15 am »
Като чета такива резултати си мисля какво става  :(все повече с намален яйчников резерв при жени под 30 години и това никак не е хубаво.  :(
Бебе направи пак изследване след месец да не би да е грешка някаква. Имала ли си проблеми преди това с хормоните и щитовидната жлеза. Кiara дано се включи тя най скоро е ходила при д-р Тодорова и ще ти каже най-добре.
Разбирам как се чувстваш и се надявам това да е една грешка или моментно състояние на организма. Не губи надежда!!!
 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #62 -: Септември 27, 2006, 15:58:45 pm »
Мерси за отговора, Лиди :) Не съм имала проблеми със щитовидната изобщо - хормони, ТАТ, МАТ, ехография - всичко е в норма. А и половите ми хормони до сега като съм изследвала винаги са били в час, но не съм ги правила на 3-ти ден, а около 6-7ми. Въобще - направих това изследване за резерва само между другото и не съм очаквала такива резултати. То пък кой ли ги е очаквал :( Единственото притеснително при мен е късият цикъл (26 дни) и слабата М (1-2 дни по-силничко и още 2-3 дни едва-едва). Направо не знам какво да мисля. Другата седмица съм при д-р Тодорова и тя ще каже мнението си.
Дано и други момичета се включат да споделят.
Поздрави!


*
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #63 -: Септември 27, 2006, 18:52:49 pm »
Съжалявам, бебе! :(
При доц. Конова ги правихте, нали?Тя не изказа ли някакво мнение?
Надявам се, че нещата при вас ще се развият в благоприятна насока! :crossfingers:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: под нормата inhibin B
« Отговор #64 -: Септември 27, 2006, 21:32:09 pm »
Бебе, Лиди, здравейте!!! Отдавна не съм влизала във форума, защото нямах никакво време. Бебе, задължително повтори инхибина на следващия месец, може това да е било нещо моментно. Прочети темата добре и виж, че при мен първия резултат беше нисък, а втория се оказа малко по-висок, макар че пак е под нормата. Аз също имам не толкова обилен цикъл, даже след иксито ми е вече 3 дни само и то на третия вече почти нищо нямам. Бях при док. Тодорова, но на частния й кабинет, който се намира на ул. "Пенчо Славейков", прегледа струва 30 лв. Останах с добро впечатление от нея. Аз имам проблем със щит. жлеза, намалена функция и доста високо ТСХ- близо 12. Започнахме лечение с 1/2 табл. Л-тироксин за 4-ри дни, а по-нататък по 1 хапче един месец, след това контрола на ТСХ и ако се наложи нова доза/Л-тироксина ми е от 100мг/. За антителата, които също са ми доста завишени ми изписа аспирин протект и селен. Едва когато ми влезе в норма ТСХ-то можем да започнем втори опит. Отчетох се май доста подробно, ако имате някакви въпроси ми пишете!!! Лиди, при теб как стоят нещата, ще започвате ли? Може да ми пишете и на лични, защото май доста разводнихме темата. Бебе, ти не ходеше ли при док. Стаменов, той какво мисли по въпроса? Ако има въпроси съм насреща, може с малко закъснение, защото напоследък нямам много време да сядам на компа!!! Чао засега :P :P :P