0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #840 -: Февруари 09, 2015, 15:17:27 pm »
И аз да подкрепя останалите мнения  :P

За малко бебче най-удобни ни бяха бодитата тип "прегърни ме" (защото не се обличат през главата и същевременно нямат копчета отпред, които да убиват евентуално) и гащеризоните (според сезона - с дълги крачоли с ританки и ръкави или с къси ръкави и крачоли). Блузки или камизолки (в комплект с панталончета) не са удобни, защото като хванеш бебето и му се качват на врата.

Аз също не съм купувала комплект за изписване. Нашата баба изплете страхотен съвременен чувал с цип, а аз купих отделно бодитата и гащеризончета.

Имам уреда за готвене на Авент, но шише в него не може да влезне, за да се стерилизира. Не мисля, че е добра идея. Ако кърмите по-добре 1-2 пъти в седмицата да изварявате в тенджерка, ако нямате страх като kati-vm.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #841 -: Февруари 09, 2015, 15:38:16 pm »
И аз да се включа :) също не съм купувала комплект за изписване имах си пелени и портбебе от кака му,което и сега не ползвам :lol: валеше сняг като го изписваха,а и той бе много малък та много ми се губеше в космонавта  :lol: а портбебето ми се виждаше огромно...камизолката е неудобна,бодита тип прегърни ме и гащеризончета с копчета отдолу са най-удобни в началото е и ританки също само дето нагоре е по -добре с някаква блуза която да не се облича през главата :lol: стерилизатор нямам въпреки,че не съм изцяло на кърма и дохранвам на всяко хранене шишето го стерилизирам в купа с вода в микровълновата за 5 мин.....
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #842 -: Февруари 09, 2015, 16:19:49 pm »
Дъщеря ми никога не засука от гърда и в началото бяхме на изцедена кърма, а после на АМ, респективно стерилизаторът беше една от най-смислените ми покупки. След това го ползва и сестра ми. Синът ми беше само на кърма, стерилизатор ползвах в инцидентни случаи, когато се налагаше някой да го нахрани с шише или пък за шишето с водичка. Ползвах все същия стерилизатор, който изкара 6 месеца и се развали. Но все пак 3 бебета са гледани с него.  :)
<br />[link=http:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #843 -: Февруари 09, 2015, 17:55:49 pm »
по темата за комплектите на изписването аз ги поогледах от към цени от 15 лв. до 109 лв.  8O и не мисля че си заслужава да дам толкова пари за 1 ден изписване и отдавна реших да си направя мой собствен комплект.понеже ще е края на май смятам да сложа боди с късо ръкавче,гащеризонче,шапка,пелена само се чудя за тия ръкавички има ли въобще смисъл да ги слагам понеже ще е топло какво ще кажете вече мамите с бебета?че колко съм им големи ноктите на бебето не са орлови пък  8O момичета ако си правите комплекти според сезона си нагласете дрешките.бодита всякакви има по принцип,но най-добре са тези с предно закопчаване и отдолу приличат на тези дето Моуст е дала линк.потничета може и да  купя някоя друга бройка за проба.тия камизолки ми приличат на бебешка горничка на пижамка но не ми допадат,а за космонавта  мисля да ползваме чак след 3 месец понеже баш ще си е лято и ще топличко и не виждам смисъл да се носи.за възглавничка смятах някоя пеленка да слагам под главичката,но щом казвате че хавлиика ще е по-лесно ще взема  да ползвам  :wink:
не смятам да купувам много шишета мислих да купя едно 0+ и едно 6+ със спортна дръжка за начало ако се налага ще докупувам.вие какви шишета си купихте мамите дето сте раждали?съответно тия с дето кърмят с колко ползвахте и тия дето с АМ храните колко ползвахте?стерилизатор не смятам да купувам ще си ги изварявам в тенджерата.много се чудя дали и помпа за кърма да си купя ръчна или електрическа марка някакви предложения?
да ви питам за лигавничетата кой си купихте понеже има всякакви от хавлиени до пластмасови?аз едно време имах жълта пластмасова с картинка и си спомням че майка много лесно я почистваше под чешмата.
и да питам за козметиката каква ползвате за бебета и какъв праха за пране ?и памперси какви купувате?ако тръгна да  задавам всички тия въпроси в темата за малките цяла нова тема трябва да отварям и затова питам тук  :oops:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #844 -: Февруари 09, 2015, 18:28:35 pm »
Момичерa, влизaм дa се отчетa след прегледa днес: имaме двa ембрионa (11мм. и 9.1мм.) със сърдечни пулсaции :)))
И дa се включa по темите, които коментирaте: Стерилизaторът ми беше еднa от нaй-ценните вещи. Aз кърмех и цедях след товa. В него стерилизирaх помпaтa и бибероните до четвъртия месец ежедневно. След товa ми спря кърмaтa и до шестия месец стерилизирaх шишетaтa зa AМ , но вече не нa всяко ползвaне. После го прибрaхме. Нaй-удобните дрешки зa мен сa целите гaщеризончетa с копчетa или цип отпред.



Re: Тема на бременните №93
« Отговор #845 -: Февруари 09, 2015, 18:35:59 pm »
Влизам да ви почета, че ми липсва тази тема. Стерилизаторът на мен ми е много полезен макар, че изцяло я кърмя малката. Помпата, бибата и шишенцата за изцеждане всичко стерилизирам с едно копче, без да се занимавам. За дрешките- комплектите за изписване и според мен са пълни с непотребни неща, аз си направих мой комплект само с нужни дрешки. Излишните неща, които съм купила са няколко камизолки. Много неудобна дреха е това.
linapoli, честити две сърчица  ylinfant ylinfant
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #846 -: Февруари 09, 2015, 18:38:25 pm »
Оле и аз нищо незнам за дрешки, бодита, козметики... все си казвам има време ама като гледам колко имам за учене. Видях че има стерилизатор за микровълнова  на много приятна цена. Дали ще върши работа. За помпа за кърма, моят съвет е да не бързаш, да видиш как ще тръгнат нещата. За козметика  моя приятелка ми препоръча Bubchen.  Даже се разбрах да ми ги донесат от Германия. За прах и препарат за съдове незнам, сега ще се ослушам какво ще кажат другите. Чувала съм, че и на Бочко са хубави продуктите. Малееее заемам се сериозно с моите списъци, че докато помисля за,едно нещо изскачат още 10. Почвам да отмятам нещата- дотук стерилизатор ДА, комплект за изписване НЕ.

Линаполи, честити сърчица. Много се радвам. Твоят стерилизатор за микровълнова ли беше или електрически?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #847 -: Февруари 09, 2015, 18:42:21 pm »
Блaгодaря момичетa :)
Имaх и двaтa, че с помпaтa зa кърмaтa ми подaрихa тaкъв зa микровълновa. Но съм ползвaлa сaмо електрическия. Нa Томми Типи е моя :)



*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #848 -: Февруари 09, 2015, 18:54:46 pm »
linapoli, честити сърчица :)

Аз ползвах стерилизатор за микровълнова, доволна съм. Само дето свикнахме да пускаме микровълновата все на  4 минути. И като си топлих чаша мляко за мен по навик за 4 минути, какво мазано стана... :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #849 -: Февруари 09, 2015, 19:45:27 pm »
На мен много ми препоръчаха козметиката на Mustela. Относно шишетата мисля да купя стъклени на Philips Avent - едно 120ml и едно 240 ml като за начало. Ако нямам кърма ще купя допълнително. За стерилизатора по- рано бях писала, че купих електрически на Philips Avent. За помпа за кърма се чудя, защото ще раждам със секцио. Не знам как ще е кърмата след това? За комплекта за изписване, щом казвате че е по- добре да направя аз моя комбинация, сигурно така ще постъпя. Чудя се и кенгуру дали да купувам? За прах за пране ми препоръчаха NUC.
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 19:55:03 pm от kati_vm »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #850 -: Февруари 09, 2015, 20:18:43 pm »
linapoli, честити ти сърчица :-)

kati_vm ми прати едно клипче на стерилизатора, който тя е купила и мисля, че е страхотен и понеже тук е евтин - трябва, не трябва, ще си го взема. А пособията за микровълнова не мога да ги ползвам, защото такава нямаме и не искаме да имаме :-)
Тук комплекти за изписване не съм видяла да има, така че и аз ще си правя, макар че доколкото знам изписването не е като в България с цветя и родата, ами просто си тръгваш от болницата.
Козметика не смятам да ползвам. Ще го карам на зехтин. А за къпането преди 6-ти месец няма да ползвам никакви шампони, сапуни и т.н. Водичка смятам е напълно достатъчна.
Помпа за кърма съм си харесала, но ще купя само ако имам нужда.
А прах да пране в момента ползвам този на Amway и в сайта пише, че става за бебета, така че ще продължа да си купувам него. Иначе тук раздават някакви стартови пакети и там има някакъв, така че може и да го изхабя за първоначалното пране на дрешките.
А иначе съм накупила бодита с къс ръкав и без крачоли и искренно се надявам лятото да става за тях.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #851 -: Февруари 09, 2015, 20:26:48 pm »
Кати кенгурото се оказа най-безмислената ми покупка точно два пъти го ползвах,той скоро ще стане още по-тежък и съвсем няма да го ползвам и 80 лв. на вятъра :lol: не бързай и с помпата набележи си я и изчакай да видиш дали ще ти дотрябва...
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #852 -: Февруари 09, 2015, 21:24:09 pm »
Кати кенгурото се оказа най-безмислената ми покупка точно два пъти го ползвах,той скоро ще стане още по-тежък и съвсем няма да го ползвам и 80 лв. на вятъра :lol: не бързай и с помпата набележи си я и изчакай да видиш дали ще ти дотрябва...
Благодарябза ифото. :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #853 -: Февруари 09, 2015, 22:26:22 pm »
Момичета, не ви препоръчвам да купувате "кенгуру" - то е неудобно и за носещия и за носения. Вземете си слинг или ергономична раница. Раничката е скъпа, но си струва всеки лев. Моето бебе е почти 10 кг и с раницата си го нося по два часа без никакъв проблем.
Ето тук има повечко инфо по въпроса, защо слинг или раница, а не кенгуру.

http://blog.roshavo.com/%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%83-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5/
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #854 -: Февруари 09, 2015, 23:23:47 pm »
Съгласна съм с Усмивки, и до сега разнасям 11 килограмовата Моника в раничка.Удобна ми е и не тежи така.Дори в неделя така ходихме на пазар, а в ревящия период ме спаси.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #855 -: Февруари 09, 2015, 23:40:03 pm »
Привет :)
Честити две сърчица, Линаполи :)

ЗА стерелизатора - купих си първия път от продавалника за 25 лв. ползвах до откат, въпреки, че кърмех. Зърната за кърмене, помпата, биби, лъжички, шишета, всичко минаваше от там. После като минахме само на Ам, още повече. До към годинка ползвах. Хич не съм фен да падне бибата или лъжицата навън(случва се) и после само с миене да минем. От предишната отчетна в мамата имаше момичета, които само миеха с гореща вода, бебетата им бяха с диария до шести месец и какво ли не. Мерси съм аз за такова закаляване. А методът с тенджерата ми се струва супер праисторически, като знам, че поне 10 минути трябва да ври за да утрепе всичко. То и като ток излиза супер скъпо. Сегашния ми стерелизатор пак е втора употреба, Нуби и после ще подтплям и бурканчета храна в него, цикълът е 5 минути.

За комплектите - аз сама си направих :) Безумни са 50лв. за такова нещо! Предния ми струваше 17 евро с две одеала от ларедут, сегашния 16 долара :)

linapoli, честити ти сърчица :-)
Ще го карам на зехтин. А за къпането преди 6-ти месец няма да ползвам никакви шампони, сапуни и т.н. Водичка смятам е напълно достатъчна.

Извинявай, но защо зехтин? Той е тежък за бебешката кожа и няма близък липиден състав. Ако искаш натурално масло, подходящи са бадемово, гроздови семки, макадамия, кайсиево. Аз съм взела първите две.
А до 6 месец без сапун...бебето се поти, повръща, тече му кърма в гънките....ако не миеш със сапун много бързо се разранява кожата, това са все бактерии, мирише гадно...купи си пак "масло" за вана, тип Себамед. Капваш няколко капки във ваната и къпеш бебето. Директно на кожата нанасяш при нужда. Аз съм взела едно без парабени и петролени продукти от айхерб, после ще минем на Дав бейби, тук педиатрите много препоръчват Дав за бебета!
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #856 -: Февруари 10, 2015, 08:16:36 am »
Ох успях да ви изчета и да се включа и аз в темата.Ние все още сме 2в1 ,но вчера ми падна тапата и се надявам че бебчо ще издържи още малко до големият ден който сме определили.
По повод комплектите за изписване и с каката и сега не съм купувала.С момата намерих рокличка с ританки и лента за коса , боди с къс ръкав и пелена.Сега съм купила боди,ританки,шапка,гащиризонче тип ескимос от НМ и пелена.
Най лесни и удобни за обличане са ми бодитата с предно закопчаване и гащиризанчета с копчета или цип от горе до долу.Тези камизолки са ужасно непотребни.
Стерилизатора ми е за микровълнова купен от продавалник и сега след като го ползвах видях какво удобство е .Предният път първо изварявах в тенджера ,а след това преминах на таблетки за стерилизация и за двата варианта трябва повечко време,а сега всичко става за 4-5 мин.Стерилизатора,шишета,биба,помпа за кърма всичко ми е на Томи Типи.
linapoli  честити две тупкащи сърчица.
Оставям ви ,че ме е хванала манията за чистене.
« Последна редакция: Февруари 10, 2015, 08:32:39 am от marina vdb »

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #857 -: Февруари 10, 2015, 09:15:59 am »
kati_vm,  аз съм за кенгуру, но си го купи впоследствие, като прецениш дали бебето ще иска да го носиш или не. Дъщеря ми въобще не желаеше да стои в кенгуру, както го купих, така и го продадох чисто ново, ползвано 2 пъти с голям рев. Синът ми в другата крайност -с него обиколихме половин София с кенгуру и ми беше много удобно като трябваше да ходя на различни места. Както знаете в София придвижването с бебешка количка не е най-лесното нещо. Та в този случай си заслужаваше. Моето кенгуру имаше 6 позиции и струваше около 40 лева, изключително удобно ми беше. До 13 кг., даже все още може да се носи в него, предвид, че е 10,150, но вече го подарих на сестра ми.
Ако кърмите в началото ще ви трябват не повече от 2 шишенца (едното обикновено върви с помпата за кърма), ако обаче сте на АМ ви трябват поне 5 бр.
Козметиката на Мустела според мен е страхотна, и с двамата я ползвах в началото. Прах за пране с първото дете ползвах персил сензитив, с второто сано максима и тео бебе. Няма особена разлика в изпирането.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #858 -: Февруари 10, 2015, 09:21:24 am »
Благодаря на всички за полезната информация. Както знаете, споделянето на информация е най-ценното нещо на света  :D.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #859 -: Февруари 10, 2015, 10:03:06 am »
Мaринa, когa е големия ден? Стискaм пaлци дa издържите 2в1 дотогaвa :)

Блaгодaря нa всички :)

Зa кенгурото съм съглaснa, че трябвa дa се взимa тaковa сaмо aко видите, че имaте нуждa. Нa нaс ни бяхa подaрили, ползвaхме го веднъж и товa беше. Моят син нямaше проблеми дa седи целодневно в количкaтa, изкaрвaхме по цял ден нaвън. Нaши приятели нaучихa тяхното дa седи в кенгуро и той зaпочнa дa реве кaто види количкaтa. Тa стaнa тaкa, че кaто излизaхa мaйкaтa бутaше прaзнaтa количкa, a тaткото носеше бебето с кенгурото.
Зa стерилизaторa зaбрaвих дa нaпишa, че когaто зaпочнaх дa зaхрaнвaм ми донесохa количествa домaшни плодове и зеленчуци. Aз прaвех домaшни пюретa, в стерилизaторa стерилизирaх буркaнчетaтa и кaпaчките преди дa сипя в тях пюрето. И до ден днешен имaм още пюренцa от ябълки и сини сливи.
Комплектите зa изписвaне - нa нaс ни подaрихa тaкъв нa Бебетто, после го видях че струвa нaд 100 лв. Aбсолютно ненужнa вещ. Единствено хaвлийкaтa ползвaхме 2-3 месецa, после му омaля. Имaше и хубaвa пеленa-одеaлце, но го зaгубихме някъде по рaзходките. Всичко остaнaло е обличaно или сaмо веднъж зa изписвaнето или не е пипнaто изобщо.
Зa козметикaтa - бях взелa нa Хип, не искaх дa изнежвaм кожaтa с медицинскa козметикa. Нa вторaтa седмицa му се появи дермaтит и се нaложи дa минем нa A дермa зеленaтa серия. До днес я ползвaме, но все по-рядко и мисля дa я спирaм вече.