0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #560 -: Януари 20, 2015, 15:17:01 pm »
само да вмъкна някои АГ не предписват витамини за бременни,докато не се приключи с приема на фолиева киселина.незнам дали има някакво значение,ама на мен ми предписаха витамините след като спрях да пия ФК.иначе мисля че спокойно може и да се приема Витамин Ц.най-хубаво сега в сезона на грипните заболявания да пием чай с лимон и мед и да се храним с топли течни храни като супите.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #561 -: Януари 20, 2015, 15:23:47 pm »
само да вмъкна някои АГ не предписват витамини за бременни,докато не се приключи с приема на фолиева киселина.незнам дали има някакво значение,ама на мен ми предписаха витамините след като спрях да пия ФК.иначе мисля че спокойно може и да се приема Витамин Ц.най-хубаво сега в сезона на грипните заболявания да пием чай с лимон и мед и да се храним с топли течни храни като супите.
Здравей, само да отбележа, че чаят с лимон и мед и супите могат да помогнат срещу настинка, но не и срещу грип. За да се предпазите от грип ограничете социалните контакти - без молове, ползване на градски транспорт, а ако работите, ползвайте маски, които сменяйте през три часа най- много.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #562 -: Януари 20, 2015, 15:44:02 pm »
разбира се Кати грипа е сериозна работа вече там се налага и приема на лекарства по лекарско предписание.за съжаление също и простата настинка може да се превърне в грип.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #563 -: Януари 20, 2015, 16:13:07 pm »
lilitu, аз имам най-безсимптомната бременност, която можеш да си представиш. Ако не беше задъхването при ходене и леко изпъкналото коремче, изобщо нямаше да вярвам че съм бременна. Е имам и някой екстри като силно обоняние и проблем с някои храни, но вече си свикнах с тях и не ги броя. И честно да ти кажа, понеже съм била бременна с повръщане и другите симптоми, варианта без е в пъти по-добър. Така че се радвай, че няма симптоми :-)

Mari Mari, стискам палци за резултатите. Сигурна съм, че всичко ще е ОК.

Bella Isabella, и моята имунна система я няма откакто съм бременна. Много ми помогна Биозин Мама и витамините, които пия. Те даже са с фолиева киселина вътре и ще си ги пия така през цялата бременност, да сме живи и здрави. Английски са и за България май са малко скъпи, но тук ми ги изписват акушерките и са безплатни.
Относно кашлицата. Тук е разпространена така наречената магарешка кашлица и даже има ваксина за нея (ще ми я сложат в 24-та седмица). Та аз точно като се прибрах от България и я хванах. Беше ужасно. Но ми дадоха една рецепта, с която се оправих за 2 дни.
Режеш една глава лук на кубчета. Заливаш я в купичка с 1 лъжица мед или 1 лъжица кафява захар (аз го правех с мед). След известно време лука ще почне да пуска сок. Вземаш по една супена лъжица от сока на 1 час. Лука се сменя на 12 часа с нов.
На мен като ми понамаля кашлицата и разредих приема през 2-3 часа.
Също така много чай с мед и лимон и супи с чесън. Дано да ядеш, аз много го обичам. Всеки път като ходя в среда с повече хора или в болницата и после взимам доза чесън за дезинфекция.

kati_vm е много права за предпазването от грип. Аз в България не мърдах без маска никъде, защото там всеки ти кашля в лицето без да се съобразява. Имах даже един случай дето една бабичка в една лаборатория ми направи забележка, не ми ли било неудобно да ходя с маска. Аз й теглих една наум и си казах, че здравето на бебето е най-важното и няма да обръщам внимание на такива хора.

Извинете за дългият пост :-)


26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #564 -: Януари 20, 2015, 19:09:34 pm »
lilitu, аз имам най-безсимптомната бременност, която можеш да си представиш. Ако не беше задъхването при ходене и леко изпъкналото коремче, изобщо нямаше да вярвам че съм бременна. Е имам и някой екстри като силно обоняние и проблем с някои храни, но вече си свикнах с тях и не ги броя. И честно да ти кажа, понеже съм била бременна с повръщане и другите симптоми, варианта без е в пъти по-добър. Така че се радвай, че няма симптоми :-)

Mari Mari, стискам палци за резултатите. Сигурна съм, че всичко ще е ОК.

Bella Isabella, и моята имунна система я няма откакто съм бременна. Много ми помогна Биозин Мама и витамините, които пия. Те даже са с фолиева киселина вътре и ще си ги пия така през цялата бременност, да сме живи и здрави. Английски са и за България май са малко скъпи, но тук ми ги изписват акушерките и са безплатни.
Относно кашлицата. Тук е разпространена така наречената магарешка кашлица и даже има ваксина за нея (ще ми я сложат в 24-та седмица). Та аз точно като се прибрах от България и я хванах. Беше ужасно. Но ми дадоха една рецепта, с която се оправих за 2 дни.
Режеш една глава лук на кубчета. Заливаш я в купичка с 1 лъжица мед или 1 лъжица кафява захар (аз го правех с мед). След известно време лука ще почне да пуска сок. Вземаш по една супена лъжица от сока на 1 час. Лука се сменя на 12 часа с нов.
На мен като ми понамаля кашлицата и разредих приема през 2-3 часа.
Също така много чай с мед и лимон и супи с чесън. Дано да ядеш, аз много го обичам. Всеки път като ходя в среда с повече хора или в болницата и после взимам доза чесън за дезинфекция.

kati_vm е много права за предпазването от грип. Аз в България не мърдах без маска никъде, защото там всеки ти кашля в лицето без да се съобразява. Имах даже един случай дето една бабичка в една лаборатория ми направи забележка, не ми ли било неудобно да ходя с маска. Аз й теглих една наум и си казах, че здравето на бебето е най-важното и няма да обръщам внимание на такива хора.

Извинете за дългият пост :-)
yanichka,ти прави ли 4д и разбра ли вече пола на бебето?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #565 -: Януари 20, 2015, 19:23:05 pm »
Аз пия витамини Пренатал и допълнително фолиева киселина. Трима лекари ме следят и няма проблем. Фолиевата си я поръчвам от Турция зарафи грамажа / 5 мг/ , че иначе трябва да пия 12 таблтки дневно.  Във витамините също има фолиева киселина, но казаха че няма проблем от предозиране.

Бела пробвай с витамини.
Иви, да ходих в частния кабинет. Така или иначе направлението по ЗК съм го дала в Димитровград, не искам да си сменям тукашната докторка, за да мога да разчитам в случай на нужда, че до Пловдив са си 2 часа път. Но така или иначе при Даскалов съм си на частно. Вече свикнах да плащам за да ми обръщат внимание. Сега ми е интересно колко струва раждане при Амалиев, но ми се стори рано да попитам.

КатКат, хайде де! Чакаме вече!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #566 -: Януари 20, 2015, 20:14:01 pm »
Аз пия витамини Пренатал и допълнително фолиева киселина. Трима лекари ме следят и няма проблем. Фолиевата си я поръчвам от Турция зарафи грамажа / 5 мг/ , че иначе трябва да пия 12 таблтки дневно.  Във витамините също има фолиева киселина, но казаха че няма проблем от предозиране.

Бела пробвай с витамини.
Иви, да ходих в частния кабинет. Така или иначе направлението по ЗК съм го дала в Димитровград, не искам да си сменям тукашната докторка, за да мога да разчитам в случай на нужда, че до Пловдив са си 2 часа път. Но така или иначе при Даскалов съм си на частно. Вече свикнах да плащам за да ми обръщат внимание. Сега ми е интересно колко струва раждане при Амалиев, но ми се стори рано да попитам.

КатКат, хайде де! Чакаме вече!
Аз живот и здраве ще раждам във Втора градска,Амялиев ще е в някоя частна болница,а доколкото знам там  е добре за секцио,при нормално раждане знам ,че ако има усложнения нямат техника ,за да реагират адекватно
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #567 -: Януари 20, 2015, 20:53:10 pm »
Ми да ви кажа, не е само в България хората да ходят болни. Тук никой не си седи вкъщи заради грип и кашлица. Докато бях в колежа не спрях да кашлям от 31,10 до декември, края. За 4-5 дни се оправя и лепна нов вирус.
Синекод и Проспан+Стрепсилс. Това чайове, мед, лимон, бошлав работа като зазлее положението. После ме подгони бременен ринит и тук само солена вода изписват. Муконазал и това е.
По-добре читави лекарства навреме, а не после контракции.
[/url][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #568 -: Януари 20, 2015, 21:24:53 pm »
Магнерича,доколкото знам е немски и е по-скъп,а Магнерота е български и по-евтин.не знам само дали   единият е по-добър от другият.ако някои е пил  да каже.иначе и двата продукта са за контракции.

Здравейте,
аз първия път, пих магнерота, но ефект сякаш не видях, то и незнам, какво трябваше да очаквам де :lol: Но нямах контракции, при мен имаше само едно стягане на корема чат-пат и малко превантивно беше приема му, заради това, че бяха двечки :P
На мен също не са ми изписвали витамини за бременни, нито съм пила такива и аз самосиндикално.


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #569 -: Януари 20, 2015, 22:50:37 pm »
Аз съм утре на първия БХС и малко се притеснявам, а и резултатите от Прена теста чакам, голямо напрежение си е.

извинявай за въпроса, Мари, но защо ти е и БХС щом вече си правила пренатест?
БХС е основно статистически метод, резултатът от него е доста по-ненадежден и в общия случай служи като индикатор дали да се прави по-надежден, но по-рисков или по-скъп тест
доколкото си спомням, ти си на 40+ и при теб БХС само от възрастта ще даде по-висок риск, което само ще значи, че трябва да направиш амнио/пренатест, който ти вече си направила

с две думи - на твое място бих си спестила тия пари за сметка на една фетална морфология при наистина добър специалист

стискам палци за резултата от пренатеста
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #570 -: Януари 21, 2015, 00:16:32 am »
Благодаря ви за съветите! И в нас зле и навън по-зле! От дробовете в синусите и обратно! От толкова мед и лимон, зъбите ме болят! Притеснявам се да не направя някой бронхит или синузит....
Казват ми не го мисли, но искам да знам за да реагирам адекватно! Прагът ми на болка е много голям и често медици са ме посрещали с думите - ти досега какво чака?

Запознах се с казуса за температурата и я наблюдавам! Просто настинка, ами ако се влоши? При възпалителен процес, има ли риск за плода?

Усещам, че много се тревожа, но не знам къде е границата! Кога тръгвам за лекар и му позволявам да ми даде таблетки с антибиотик или сироп не за бременни, но да съм избирала "По малкото зло"! Действителен случай от неделя! Това се опитвам да разбера. За тези които не знаят съм губила едно бебче и може би затова толкова тревоги сега, да знам че съм направила всичко от моя страна!

Благодаря ви!!!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #571 -: Януари 21, 2015, 08:15:54 am »
И при мен имунната система падна рязко след забременяването.От самото начало до сега все нещо ми има -разтройство,температура,кашлица,болки в ушите.За кашлицата пих Геломитрол и сироп Ентитус за деца.Като Геломитрола съм го пила и по време на опитите за забременяване.И останах доволна от ефекта му. Като уточнявам че са ми изписвани от УНГ след консултация АГ.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #572 -: Януари 21, 2015, 08:42:20 am »
Казват ми не го мисли, но искам да знам за да реагирам адекватно!
Най-простият и безболезнен метод е да си пуснеш една пълна кръвна картина с CRP. Веднага става ясно вирус или инфекция си имаш. :)


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #573 -: Януари 21, 2015, 12:31:12 pm »
Здравейте мили дами- бъдещи мами  :D,

Вчера излезе резултата - всичко е добре и ...  :bori_007: , продължавам напред.

mag - да на 43г. съм, ми на знам за БХС - така ми каза гинеколожката, оказа че е за 23.01 - ще попитам пак дали е необходимо - много благодаря за съвета.

Пожелавам хубав и слънчев ден!

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #574 -: Януари 21, 2015, 12:38:59 pm »
Браво, Mari Mari :) Много се радвам за добрите резултати :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #575 -: Януари 21, 2015, 13:05:44 pm »
Вчера излезе резултата - всичко е добре и ...  :bori_007: , продължавам напред.

mag - да на 43г. съм, ми на знам за БХС - така ми каза гинеколожката, оказа че е за 23.01 - ще попитам пак дали е необходимо - много благодаря за съвета.

супер, честито! :)
особено след резултата от пренатеста не виждам смисъл от БХС - само ще се ошашкаш излишно
с очите си видях как драстично се променя рискът само от преизчисление за възраст, при едни и същи показатели за самия ембрион
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #576 -: Януари 21, 2015, 13:54:26 pm »
yanichka,ти прави ли 4д и разбра ли вече пола на бебето?

Не съм правила 4D и не мисля да правя. За тия пари ще купя креватче на бебето и още един куп неща.
Пола още не го знам и се надявам на 06.02 да го науча. Чувам някакви неща, че някои болници не го казват поради религиозни съображения, та се моля моята да не е от тях.
Все още не съм решила, ако не ми го кажат дали ще дам 130 паунда, за да го науча или ще го оставя изненада. Имам още време да мисля :-)
В интерес на истината английското здравеопазване с безбожните (поне за мен) цени на частните прегледи ми спестява доста ходене по доктори. Като си бях в България ходех през две седмици. Чак не мога да повярвам, че тук издържах почти 2 месеца.

Мен напоследък много ме вълнува темата с първото усещане на бебчето. Дайте малко повече инфо какво се усеща? На повърхността под кожата ли е усещането или по-дълбоко? Ще бъде ли достатъчно ясно като усещане, че да не го объркам с нещо друго?
Мерси!

Mari Mari, честит ти прекрасен резултат!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #577 -: Януари 21, 2015, 14:08:01 pm »
Аз първите движения ги усетих не като ритничета, а като завъртане. Като лежах на една страна и нещо плавно изпъкваше на корема ми. Но аз съм с предна плацента и това се случи доста късно към 19 г.с.



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #578 -: Януари 21, 2015, 14:17:21 pm »
Аз първите движения ги усетих не като ритничета, а като завъртане. Като лежах на една страна и нещо плавно изпъкваше на корема ми. Но аз съм с предна плацента и това се случи доста късно към 19 г.с.

И аз съм с предна и знам, че ще стане по-късно, но просто ми се ще поне мъничко да знам какво да очаквам. Знам, че всеки сигурно го усеща различно и е неповторимо, ама пусто любопитство.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #579 -: Януари 21, 2015, 14:19:16 pm »
Аз много се притеснявах кога ще усетя беба. И аз съм с предна плацента и я усетих към 19 седмица също като превъртане главно, от време на време някое леко ритниче и още един вид усещане имам, подозирам че е, когато бебка хълца, но не мога да го обясня.
Яничка, а що се отнася до пола, според мен е важно всичко с бебето да е наред, а дали е момче, или момиче няма значение.
« Последна редакция: Януари 21, 2015, 14:21:53 pm от kati_vm »