0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #500 -: Януари 12, 2015, 12:55:00 pm »
Здравейте, против стрии аз ползвам Мама дона. Сравнително доволна съм, но свършвам опаковката и сега мисля да пробвам кокосово био масло. После ще пиша какви са ми впечатленията.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #501 -: Януари 12, 2015, 13:46:07 pm »
Благодаря на всички за успокоението относно коремчето. Ще взема да се кротна до скана в 20-та седмица май :-)
marina vdb, аз съм чувала че е нормално накрая да се качват повечко килца и по-бързо. Поне приятелки така са ми казвали. И аз съм с наднормено тегло, така че ти разбирам притесненията.

Относно стриите. Според мен това е до тип кожа, аз се мажа само защото сърби много. Първо взех на Мустела олиото и някакво кремче за бюста, но от олиото не съм доволна и така си седи пълна опаковката. Сега ползвам един крем, който го прави една българка тук в Англия. В него има свинска мас, невен и някакви етерични масла, всичко е натурално. Супер съм доволна, а и цената му е прекрасна.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #502 -: Януари 12, 2015, 14:32:18 pm »
Oтносно кремчетата против стрий -с първата бременност ползвах на Мустела, с втората на Чико -и в двата случая нямам нито една стрия. Ползвах ги от много начална бременност.  Но си зависи вероятно и от типа кожа и елстичността й и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #503 -: Януари 12, 2015, 15:39:22 pm »
Момичета, ето ви варианти за хубави домашно приготвени кремове.
http://purvite7.bg/?p=4246
Единствено ви съветвам да го разтопявате на ниска температура на водна баня, която да не надвишава 30 градуса. В никакъв случай не варете продуктите и смятам, че ще сте много доволни от резултата. Лично аз правя други кремове за различни био масла и съставки. Дори и само да използвате базови масла 50 на 50 кокос, шия /масло от карите/ и пчелен восък /в малко количество/ - резултата отново ще е прекрасен. :D.
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 15:48:53 pm от Hoppe »

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #504 -: Януари 12, 2015, 17:03:04 pm »
ъъъ. свинска мас не бих ползвала заради опасност от обриви. Както при бебета има такава опасност, така и при възрастните,

Иначе за МАСЛА, с растителен произход съм с две ръце. Аз от години ползвам само такива. Сега съм си забъркала поредното с какаово масло+бадемово масло+макадамия. Първото беше какаово+ший+бадемово. Кокосово не ми понася, излизат ми пъпки, то е тежко, Пробвайте първо малко количество от него.
С първата бременност смесвах Ексципиал Неутрал+Икаров против стрии и нямам стрия.

Аз и за бебето съм избрала само бадемово+гроздови семки смес да си правя. Този път без всичките мазила ще минем, ако можем. Поръчах си от Айхерб измиващо и маслата, за дупе ще ползвам обикновен Дав и това е.

За Фемина - д-р Врагалева с две ръце!
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #505 -: Януари 12, 2015, 18:16:28 pm »
Благодаря ви, момичета!

Аз свинска мас и кокос нещо на мирис не мога да ги понасям, а сега толкова ми е обострено обонянието, че ще е мисията невъзможна за някое от двете.

За маслата да си попитам, нали трябва да се внимава с някои от тях. За невена май бях чела, но не съм сигурна. А този на Икаров, май трябва да изчакам да съм по напреднала седмица, или?

Утре ще се обаждам във Фемина, дано имат часове за посочените доктори :)
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #506 -: Януари 12, 2015, 18:40:59 pm »
Bella Isabella, невена е изключително препоръчителен при някакъв проблем с кожата, какъвто биха били стриите. Аз му казвам "вълшебната билка". В моето мазило го има.
Кога да започнеш да мажеш, без значение с какво си зависи от теб. Аз мажа от 5-та седмица, защото ме сърби кожата ужасно много, включително и на гърдите.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #507 -: Януари 12, 2015, 19:02:28 pm »
Белла в био магазините има кокос за готвене и козметика без мирис.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #508 -: Януари 12, 2015, 20:24:49 pm »
Белла за Фемина аз ходех при д-р Славкова и  ЖК ми я следеше тя,но във Вита изключителен специалист,много внимателна и мила страшно съм доволна от нея,за жалост не можах да родя при нея,защото малчо избърза и трябваше да съм в МД иначе Рафаила роди при нея ако те интересува тя би могла да ти даде инфо за това :lol:
За стриите ползвах палмърс и икаров нямам такива и след втората бременост :P
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #509 -: Януари 13, 2015, 09:39:39 am »
Много сте изписали от последното ми влизане. Аз се позагубих, защото чета предните теми и се информирам. Голям проблем ми е високото кръвно. С всяка седмица се вдига и вдига и вече в 17 г.с. като се събудя на гладно и жадно без движения или нерви е 140/90 и през деня се повишава. Хапчетата все по-малко ми действат. След 2 дни съм в Пловдив при доктор Даскалов и ще го питам какво да правя. Ако някоя има този проблем ще се радвам да споделите какви мерки взимате. А и ако някой се сеща за добър кардиолог в Пловдив, Хасково или Стара Загора?
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #510 -: Януари 13, 2015, 10:08:18 am »
Додо какви лекарства вземаш за кръвното? Задължително ги пий това е голям проблем дано д-р Даскалов те насочи към кардиолог...има някаква частна клиника кардиологична Каритас май се казва в Пловдив свекър ми ходи там,за да не се разкарва всеки път до София...
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #511 -: Януари 13, 2015, 15:43:37 pm »
Момичета някой знае ли къде да го намеря д-р. И.Сигридов? За съжеление от началото на тази година не работи ни в Малинов вече:( .Загубих му координатите и телефона си се счупи преди време и ми изчезнаха доста контакти.
Ще ви бъда благодарна,ако някоя от вас ми дава някакви координати или негов тел.
Желая Ви лека бременност на всички!
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #512 -: Януари 13, 2015, 16:45:09 pm »
Привет Ваня,

пратих ти на лични номера на асистентката му. И аз го издирвам кога ще се върне и къде ще започне, ако някой има информация ще съм благодарна да сподели!

Благодаря ви  :D
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #513 -: Януари 13, 2015, 18:30:22 pm »
Момичета,онзи ден катастрофирах,блъсна ме един разсеян софиянец....От тогава съм със задух,не съм ходила още на лекар,на 19ти съм,някоя от вас получавала ли е такъв от притеснение,или поради друга причина?
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #514 -: Януари 13, 2015, 18:41:55 pm »
uBu, ще извиняваш за глупавия въпрос, но надявам се че си била с кола, не пешеходец, нали?
Ако е само стрес от сгънатите ламарини - не знам - но ако и физически си пострадала, трябва да идеш на лекар, колкото и незначително за изглежда. Моят мъж катастрофира леко в такси, тръгнал си веднага и чак на другия ден мина на преглед - беше с натъртване на вратните прешлени от рязкото спиране, ходи с яка известно време. 


*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #515 -: Януари 13, 2015, 18:57:20 pm »
Иви, езависимо колко лека/ тежка е била катастрофата според мен е редно да те видят веднага. Ти си знаеш най-добре, аз лично от леки ПТП без навременен преглед съм си патила най-много и тогава не бях бременна. Ти си знаеш най-добре :)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #516 -: Януари 13, 2015, 22:09:46 pm »
Момичета,онзи ден катастрофирах,блъсна ме един разсеян софиянец....От тогава съм със задух,не съм ходила още на лекар,на 19ти съм,някоя от вас получавала ли е такъв от притеснение,или поради друга причина?
мисля че е от оплаха е този ти задух,дето си се стреснала.имала си от тогава зацапвания?бъди спокойна!стискаме ти палчета всичко да е наред с бебчето ти и да ни се отчетеш след прегледа  :bighug: :crossfingers:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #517 -: Януари 14, 2015, 09:15:01 am »
Здравейте момичета, аз прясна - прясна - цоп тук :) Дано ме приемете :)  :bighug: Освен болките в гърдите и много леки и редки  усещания в корема, симптоми грам нямам. Та чак ми е чудно  :ask: На док съм другата седмица - мислех и по-рано, но както мъжът ми каза - бебо няма да избяга, а много рано може нищо да не се види :)

 Иви, стискам палци всичко да е наред, за задуха нямам предства - може наистина от стреса да е, но ако можеш да се консултираш още по-рано с ДОК от 19ти, по-добре не чакай :) Стискам палци и гледай да си спокойна, Господ си знае работата, но все пак и ние трябва да си помогнем :)  :bighug:
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 09:17:44 am от lilitu »
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #518 -: Януари 14, 2015, 10:19:43 am »
Благодаря ви за мненията, с колата бях,да,нямам натъртвания,беше от дясната страна на колата,единствено се уплаших,или по-скоро стреснах,и усетих,че оттогава се задушавам от време на време.Много се притеснявах и аз за кървене,за сега се радвам ,че нямам,за жалост това са неща,които не можем да предвидим и ако сме с по-слаби нерви понякога е фатално за плода,дано не съм реагирала чак толкова остро,много би било нелепо и тъжно да го загубя така
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #519 -: Януари 14, 2015, 11:02:51 am »
Добре дошла lilitu!

Желая ти лека и безпроблемна бременност и пухкаво здраво бебче(та) на финал  :D

Момичета, някоя от вас посещава ли пилатес или йога за бременни в София? Споделете ако имате хубави отзиви, благодаря :)

Хубав слънчев ден от мен  :P