0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #340 -: Декември 09, 2014, 22:35:54 pm »
Catcat има време до термин. Сега й погледнах лентичката, в 33 седмица е.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #341 -: Декември 09, 2014, 23:17:32 pm »
Мерси момичета,

С нормално ниско кръвно съм по принцип, сега е 145 на 90. За съжаление лекарят и клиниката, която съм избрала са невъзможни за откриване. Днес съм звъняла сигурно 100 пъти. За съжаление ми е много лошо и затова предпочетох да се прибера и наспя. Никога не съм вдигала кръвно...
Утре е нов ден, дано нещата са по-добре след един здрав сън. Ако ли не ще търся други клиники и лекари.

Сърдечно благодаря за коментарите!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #342 -: Декември 10, 2014, 16:44:47 pm »
Здравейте  :bighug: Ето ме, не съм родила слава Богу  :D Няма нищо ново покрай нас, шийката ми е добре, бебка си лудува, пазарувам, но нищо не съм изпрала още  :oops:
Bella, знам, че грейпфрута и помелото свалят кръвното, но аз самата съм с ниско и не мога да ти дам съвет. Хубаво би било да можеш по-лесно да се свързваш с лекаря си, защото занапред все нещо може да искаш да питаш.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #343 -: Декември 10, 2014, 17:03:21 pm »
Бела Изабела,защо не опиташ с 1лъжичка канела в кис мляко?
Кат кат,дръж се,имаш още месец.
аз след толкова контракции и 2 пъти влизане в болница,сега -тишина... ни болка,ни чудо.започнах да изкачвам стълби и пак нищо
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #344 -: Декември 10, 2014, 17:29:34 pm »
Рафаила, аз те следя теб и сега гледам писала си и викам " Ооо, има новини "  :D Ами ще си търпелива и ще чакаш, то какво друго ти остава  :wink: Бебока може да е решил да е Коледен подарък  :wink:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #345 -: Декември 10, 2014, 17:34:52 pm »
Кат-кат така е,но се притеснявам да не стане много голям и да се наложи секцио. Надявам се тази седмица да се активира и по Коледа да сме до елхата вкъщи:)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #346 -: Декември 10, 2014, 18:04:57 pm »
Момичета ако искате вярвайте,но съм си паркирала количката точно под елхата :lol: няма по-хубав подарък от този  :)
Пожелавам на всички ви по един или два  :lol: такива..
Рафаила стискам палци да мине всичко добре и де е както го искаш :lol:
Каткат имаш още време,но не е лошо да изпереш,че виж как стана при мен :lol:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #347 -: Декември 10, 2014, 18:20:48 pm »
Алекс,това ще бъде най-хубавата и щедра Коледа:)
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #348 -: Декември 10, 2014, 18:26:16 pm »
Алекс, колко добре си написала всичко  :) Ние вчера сложихме украсата и елхата с моя мъж и наистина стана много красиво, но като мина покрай стаята на бебето и като видя мъничките ританки, розовите бодита, всички бебешки неща....няма по-красива от тази стая  ylinfant
Да, време е да изпера и изгладя всичко, ама таткото ни е закупувал от една седмица сушилна и все не стига, а аз пък я чакам нея, но в крайна сметка, за да не сме изненадани, ще побързам  :hangdry:
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #349 -: Декември 10, 2014, 21:15:19 pm »
Яничка, и мен ме разпитват същите работи+наркотици, цигари, алкохол, тегло.

Яничка много интересни работи разказваш .тъкмо ще ни кажеш как процедират с БХС


За Англия не знам, но тук се взима два пъти кръв от вена - 11-13 седмица и 16-17 седмица и е Пренатал тест. Ако платиш за резултата да е бърз - 234 долара до 10 дни ти казват. Ако не платиш, в пети месец е при лекаря.


Като цяло доболничната помощ в Бг е по-добра, особено за бременелки. Тук добре, че има организации да помагат. Сега съм се записала в една и ще ми дават безплатно мляко, яйца и сок до края на бременноста.

Какво мислите за противогрипните ваксини за бременни? Чудя се дали да слагам..
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #350 -: Декември 10, 2014, 21:24:02 pm »
jasmin_veni, и мен ме разпитваха за наркотици и т.н.
Кръв не знам колко често ще ми взимат, но от слухове знам че като съм рискова бременност трябва да е доста често. Имам и риск от прееклампсия, така че следенето трябва наистина да е изкъсо.
Днес ми взеха за първи път и казаха, че до 10 дни ще имам резултат. За щастие в Англия всичко е безплатно. Даже и да искаш няма къде да платиш :-))) Е, не чак да няма - мога да отида в частна клиника, ама кръвната картина ми е към 60 паунда, а скан към 130. Та предпочитам с тия пари да взема по-хубава количка, отколкото да ги давам за нещо, което ми се полага.

Аз съм твърдо против противогрипната. Пиша в една група във Фейса - в Англия слагат две ваксини, тази и за магарешка кашлица. Общото мнение на тези, които са сложили грипната е, че цяла зима са били болни (става въпрос за зимните бременилки). Ама то това си е въпрос на лично виждане.
Мен ме е яд, че не можах да сложа за кашлицата, защото ме хвана точно 2 дни преди да ида в болницата. Така че сега си кашлям на воля, та да видим докога.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #351 -: Декември 10, 2014, 21:40:27 pm »
То и тук е безплатно, ама по-рисковите бременности се водят такива, след 3 загубени предишни. Та плащам за видеозони на частен лекар всеки месец. Тоест не, неправилно се изразих. Платих скрининга - 130$, видеозон за определяне на датата - 90$ и един преглед за разкритие с вагинален ехограф - 60$. Срещу това той ме гледа всеки път, на всяко посещение как е бебка. Иначе можех да чакам безплатните неща, след 11 седмица. Да, ама като нямах прогестерон и ми трябваше някой да ме следи изкъсо, какво да правя. 24 лекаря ми отказаха :? Като чуха, че ТУК нямам история, но съм проблемна и не ме взеха.

Ох, аз заради пусти вируси вече, не знам какво да правя:( Затова мисля за ваксина.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #352 -: Декември 10, 2014, 21:50:55 pm »
Ох, аз заради пусти вируси вече, не знам какво да правя:( Затова мисля за ваксина.

Ами като се притесняваш от вирусите и не си противник на ваксините, не виждам лошо да сложиш.
Аз я карам на Биозин Мама, който си домъкнах от България и фрешове. Не че помага особено, но аз гледам и да не ходя на обществени места с голямо стълпотворение от народ, например кино, молове и т.н. Но не на всеки му е възможно това.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #353 -: Декември 11, 2014, 11:47:38 am »
Здравейте бременелки!аз днес се връщам от преглед с таткото.правиха ми БХС,кръв ми взимаха.Бебчо днес спеше,но това не попречи да му се извършат измерванията.казаха ми,че ще бъде момченце  :bori_002: беше  се разположил седалищно,но ми казаха че ми е ниско разположена плацентата и че не трябва да вдигам по-възможност нищо,да почивам повече и да следя запек да не се получава :(
Каткат пери  ги дрешките да не те изненада бебка  :hangclothes:
Жасмин аз съм  мнение да не се слагат такива ваксини ако не се налага.оправяй се бързо  :wink:
Яничка нещо не пиеш ли за кашлицата?много са ми интересни нещата как седят в Англия ще се радвам да споделяш как се правят там изследванията  :)

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #354 -: Декември 11, 2014, 13:09:36 pm »
shinzou, честити панталонки  :bori_002:
Слушай си каквото са ти казали. Мисля, че бях чела за ниско разположената плацента, че се налага секцио, но нищо страшно не е самото и разположение. Бъди спокойна, всичко ще е наред!
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #355 -: Декември 11, 2014, 13:24:38 pm »
shinzou, честити панталонки  :bori_002:
Слушай си каквото са ти казали. Мисля, че бях чела за ниско разположената плацента, че се налага секцио, но нищо страшно не е самото и разположение. Бъди спокойна, всичко ще е наред!
ЖК каза че ще следи за плацентата,но каза че с напредването на бременността  би трябвало да се повдигне матката от там и плацентата.но май със секциото няма да се размина :( понеже имам диоптер 4,5 и 5 ,които е преходен и най-вероятно ще ми правят колкото и да не искам.зависи какво ще ми каже офталмолога,но при преходен и то над 3 диоптер  е за препоръка секциото,за да не се отлепи ретината на очите при раждане.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #356 -: Декември 11, 2014, 18:42:23 pm »
shinzou, честити сини гащи  :)
И аз знам, че с напредването на бременността плацентата може да се вдигне.
Относно диоптрите - аз съм с висок диоптър, но си правих тест на очите дали ще издържат на раждане (не помня точно как се казваше) и няма да имам проблем. Пък и тук заради един диоптър секцио не правят.

Пия за кашлицата бабини илачи (сок от лук с мед), защото докторите в Англия са точно на обратната страна на тия в България. Ако в родината дават антибиотици на ляво и на дясно, то тук трябва да си много зле, за да ти дадат лекарства. Особено това важи за бременни и деца.
Казах на акушерката, че кашлям а тя каза да пия лимони с мед и да не се притеснявам, че ще се оправя. И аз това и правя, щото така или иначе лекарства от аптеката без рецепта няма как да си купя.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #357 -: Декември 11, 2014, 20:52:45 pm »
shinzou, честити сини гащи  :)
И аз знам, че с напредването на бременността плацентата може да се вдигне.
Относно диоптрите - аз съм с висок диоптър, но си правих тест на очите дали ще издържат на раждане (не помня точно как се казваше) и няма да имам проблем. Пък и тук заради един диоптър секцио не правят.

Пия за кашлицата бабини илачи (сок от лук с мед), защото докторите в Англия са точно на обратната страна на тия в България. Ако в родината дават антибиотици на ляво и на дясно, то тук трябва да си много зле, за да ти дадат лекарства. Особено това важи за бременни и деца.
Казах на акушерката, че кашлям а тя каза да пия лимони с мед и да не се притеснявам, че ще се оправя. И аз това и правя, щото така или иначе лекарства от аптеката без рецепта няма как да си купя.
сещам се за това изследване.мисля че се провежда 45 мин.и мисля че разглеждат всяко око по отделно като раширяват зениците разглеждат налягането на очите и според това определят какво ще е раждането.хич не ми се иска това секцио,ама каквото е такова. и аз мисля че първо е правилно да ти се предложи да се оправиш по природен начин с лимони и мед и в най-лошият случай да ти предписват антибиотици.а тук в Бг е практика да ти натрисат антибиотиците без сериозно заболяване,но не се сещат че има хора алергични към тях .бих ти препоръчала нещо за смучене,но незнам как седят работите в Англия и дали биха ти дали в аптеката.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №93
« Отговор #358 -: Декември 11, 2014, 22:08:44 pm »
Не, не се разширяват зениците. Само са ми мерили очното налягане на мен. Имам -3,5 диоптъра и родих два пъти нормално.

Re: Тема на бременните №93
« Отговор #359 -: Декември 11, 2014, 23:44:25 pm »
Момичета едно въпросче имам. Днес ми излезнаха резултати от ПКК и урина. ПКК не ми е много е норма. Имам някои неща нагоре и надолу, хемоглобина и урината са ми добре. При бременни има ли отклонение в ПКК? На лекар съм чак вторник и малко се притесних. В 12 г.с. съм ама бежо е дебеличък и върви едричък.