0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #560 -: Април 02, 2014, 09:38:29 am »
С лекаря обсъдихме резултата , според него ако бебето не се получи до няколко месеца е добре да се подложа на лапароскопия. Какво е вашето мнение?
Търсите проблема и на други места, нали? При партньора всичко наред ли е?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #561 -: Април 02, 2014, 11:24:30 am »
Да, преди цветна снимка бяха направени хормонални изследвания и спермограма, там всичко изглежда наред, но тези нагънати тръби ме притесняват.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #562 -: Април 02, 2014, 12:57:25 pm »
А пък аз си мисля, че е нормално да са нагънати - не знам има ли момичета с прави тръби  :D
Търсете по-задълбочено, хормоните и спермограмата не са всичко. Спермограмата беше в специализирана клиника и с морфология, нали?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #563 -: Април 02, 2014, 16:09:14 pm »
А пък аз си мисля, че е нормално да са нагънати - не знам има ли момичета с прави тръби  :D
Търсете по-задълбочено, хормоните и спермограмата не са всичко. Спермограмата беше в специализирана клиника и с морфология, нали?
Не, не е нормално да са нагънати, не и по критериите, по които се определя това в медицината. То е ясно, че не са прави като водосток :)Под нагънати се има предвид изменение от обичайната форма.
Разбира се, това не означава, че създават проблеми и са увредени. При това положение, бих се присъединила към съвета на Catcat, да се поизчака няколко месеца, като междувременно може да се провери щитовидната жлеза. Ако не изскочи там проблем и все още не се получава, може да се помисли за лапароскопия.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #564 -: Април 02, 2014, 16:34:08 pm »
За мен тази информаiция е много интересна, sixsens!  :bighug:
Всички резултати, които съм чела досега са за нагънати тръби - от леко до силно, затова ми звучи съвсем приемливо едната да е леко, а другата умерено. Още повече щом пропускат нормално... А как звучи резултат от ненагънати тръби?
Аз пак да си питам къде е правена спермограмата, да не излезе че е с фалшиво добър резултат.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #565 -: Април 02, 2014, 17:34:05 pm »
Ами и аз силно се надявам тези нагънати тръби да не са голям проблем. Всички изследвания сме ги правили в клиника по стерилитет. Надявам се в следващите няколко месеца да постигнем така мечтаната цел. Казват,че след цветна снимка в следващите няколко цикъла има по-голям шанс за зачеване.Искам силно да вярвам в това и нека всички, които чакат с нетърпение скоро да докоснат мечтата си!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #566 -: Април 03, 2014, 16:11:06 pm »
Лили, не знам какво пише в епикриза при ненагънати тръби :lol: Не съм виждала такава, моите пък ги няма хич, а ЦС не съм правила, директно лапароскопия. Но при мен е друг случая.
Иначе, би следвало да пише нещо от сорта на: визуализират се нормално, пропускат/не пропускат контрастно вещество в коремната кухина и т.н.. Това съвсем лаишки го пиша, разбира се, лекар е най-удачно да се изкаже. Не е странно при повечето жени да се наблюдава някакво нагъване - къде по-леко, къде по-ясно изразено. Това може да се случи от възпаления например. Тя тръбата си има извивки, няма как, но от нагъване до нагъване има голяма разлика. Например, моята едната тръба беше направо Огъната, та чак увита около яйчника 8)
Всички предполагам сте виждали по гинекологичните кабинети поне /ако не помним картинките в учебника по биология/ как изглежда половата система на жената. Това е нормалното състояние на фалопиевите тръби. Спомнете си дали са нагънати и накъдрени :D

Neshi, моя приятелка забременя спонтанно в месеца след цветната снимка, която беше нормална, а дотогава не беше установен друг проблем при тях. Вярно е, че след ЦС се увеличава шанса, защото чрез самата манипулация се прави едно своеобразно "продухване" на системата. Дано и при теб така се получи, дай Боже!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #567 -: Април 03, 2014, 16:31:55 pm »
Neshi, моя приятелка забременя спонтанно в месеца след цветната снимка, която беше нормална, а дотогава не беше установен друг проблем при тях. Вярно е, че след ЦС се увеличава шанса, защото чрез самата манипулация се прави едно своеобразно "продухване" на системата. Дано и при теб така се получи, дай Боже!
Аз съм с една тръба, след второто ми неуспешно ин витро, д-р Александров ми направи цветна снимка. Изрази се така: Ще я направим, малко да продухаме тръбата. Забременях спонтанно, няколко месеца след цветната снимка.
Успех и от мен, Neshi!

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #568 -: Април 03, 2014, 19:03:20 pm »
Благодаря Ви много за подкрепата, надявам се и при нас да има ефект от цветната снимка. Пожелавам на всички, които чакат ,в най-скоро време да видят своята мечтица :bori_002
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #569 -: Юни 11, 2014, 13:57:38 pm »
Здравейте и от мен!По повод нагънатите тръби искам да кажа ,че и моите бяха така наречени от няколко лекари,но и ме предупредиха двама от тях много да внимавам за извънматочна бременност.Аз съответно не обърнах много внимание защото при мен спонтанна бременност не се беше случила години наред и ето че преди няколко месеца се наложи отстраняване на тръбата по спешност поради извънматочна бременност...Просто е затруднено преминаването и настъпва имплантация не където трябва.А за продухването също може би има ефект защото при първата ми снимка едната тръба изобщо не пропусна ,а на втората която направиж след няколко месеца се видя .че пропуска..
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #570 -: Юни 26, 2014, 20:01:32 pm »
Здравейте, момичета! Моля за коментар на резултата от хистеросалпингография.
Матка - нормална форма и обем
Дясна маточна тръба - нарушен контур в началото на истмичната част.ампуларен остиум-стои високо в таза-пропуска при високо налягане.
Лява маточна тръба - силно нагъната ампуларна част-пропуска при високо налягане.
Това, че тръбите пропускат при високо налягане означава, че са запушени ли? Ин витро ли е единствената алтернатива?
Благодаря предварително!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #571 -: Юни 27, 2014, 14:06:59 pm »
Здравей! Това означава, че са слабо пропускливи по принцип и че в нормални условия, не функционират много добре, най-общо казано. Но не значи, че са запушени. Според мен трябва да направиш лапароскопия, за да се установи какво точно е състоянието им и да се прецени може ли да се направи някаква корекция. Мисля. че е рано все още да се говори за ин витро, не и докато не се установи реалното положение и какви са вариантите за действие.
Какво ти препоръча лекарят на база тези резултати?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #572 -: Юни 27, 2014, 16:21:50 pm »
Здравей sixsens и благодаря за отговора. Аз писах съобщението от профила на sofi_alex, защото имах проблем с паролата на моя профил, но сега успях да го оправя.
Лекарят ми каза, че няма смисъл да си давам парите за инсеминации, каквато ни беше нагласата преди снимката, защото няма да има резултат, а направо да подавам документи във фонда за инвитро.
« Последна редакция: Юни 27, 2014, 16:27:02 pm от angelche78 »

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #573 -: Юни 30, 2014, 01:04:57 am »
Вярно е, че при тези резултати инсеминациите са безсмислени и дори нежелателни, поради опасността от извънматочна бременност. Но продължавам да смятам, че е добре да се направи лапароскопия, за да се види какво е реалното състояние на тръбите, не всичко се вижда на Цветна снимка. Може да се наложи да бъдат прекъснати, например. Проблемът на едната тръба е в истмистната част, т.е. откъм матката и това не е много добре. Същата тръба се визуализира високо в таза, което означава, че вероятно има сраствания, които я позиционират така. Прекарвала ли си хламидии или други инфекции? Имала ли си коремни операции?
Дори да се стигне до ин витро, тръбите пак трябва да бъдат обстойно проверени, за да не направят проблем. Това може да стане само с лапароскопия.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #574 -: Юли 03, 2014, 19:38:11 pm »
Здравейте, бях писала тук преди няколко месеца(след направена цветна снимка през март) все още няма бебче. :( как мислите колко месеца след цветна снимка има по- голям шанс за забременяване? 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #575 -: Юли 03, 2014, 19:53:07 pm »
Здравейте, бях писала тук преди няколко месеца(след направена цветна снимка през март) все още няма бебче. :( как мислите колко месеца след цветна снимка има по- голям шанс за забременяване?
Шансът за зачеване е същият, какъвто е бил преди ЦС, просто е отхвърлена вероятността, това да е била причина за незабременяване  :)
Ако все още не се получава, продължавайте с изследвания и търсете причината


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #576 -: Юли 03, 2014, 23:42:20 pm »
Здравейте, бях писала тук преди няколко месеца(след направена цветна снимка през март) все още няма бебче. :( как мислите колко месеца след цветна снимка има по- голям шанс за забременяване?
Шансът за зачеване е същият, какъвто е бил преди ЦС, просто е отхвърлена вероятността, това да е била причина за незабременяване  :)
Ако все още не се получава, продължавайте с изследвания и търсете причината

Подкрепям!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #577 -: Септември 06, 2014, 10:38:40 am »
Здравейте, момичета!Искам да споделя, че съм много притеснена. Преди 3 дни ми правиха цветна снимка- лява тръба запушена, дясна-пропусклива,но нагъната. Доктора ми каза че варианта е ин витро, тъй като при тази нагъната тръба има риск от извънматочна бременност. Сега смятам да търся второ мнение от др Александров във Варна, но искам да знам какво мислите. Дали единствения шанс е ин витро или имам други опции, за които да мисля?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #578 -: Септември 06, 2014, 21:06:33 pm »
Здравейте, момичета!Искам да споделя, че съм много притеснена. Преди 3 дни ми правиха цветна снимка- лява тръба запушена, дясна-пропусклива,но нагъната. Доктора ми каза че варианта е ин витро, тъй като при тази нагъната тръба има риск от извънматочна бременност. Сега смятам да търся второ мнение от др Александров във Варна, но искам да знам какво мислите. Дали единствения шанс е ин витро или имам други опции, за които да мисля?
Здравей, мисля че д-р Александров ще даде най-добър отговор на въороса ти. Според мен няма смисъл да си губиш времето, а направо преминавай към ин-витро. С този проблем и по фонда би трябвало да можеш да кандидатсваш. Провери все пак точно как стоят нещата при твоя случай. Имай предвид, че клинката в която работи д-р Александров не работи с фонда. Успех!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #579 -: Септември 07, 2014, 20:30:21 pm »
Дори това да е крайната ми опция мисля да го направя при Александров, знам че не  е по фонда. а не мислите ли че има шанс с лапаро да се оправи положението? Ин витро ли ми е единствения шанс?