0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #500 -: Септември 19, 2013, 20:44:11 pm »
Моля Ви кажете си мнението за снимка в Репробиомед, че чета лоши отзиви за успеваемостта, дали и със снимката ще се изложат?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #501 -: Септември 19, 2013, 22:01:59 pm »
Здравей Catcat,
Виждам, че се притесняваш за ЦС.
Нямам представа как се справят в Шейново с ЦС, но все пак те не са тясно специализирани в борбата със стерилитет. Аз съм правила там лапароскопия през 2008, но лекарят ни е приятел и затова му имах доверие. Мога да ти дам телефон, ако искаш да говориш с него, но не знам дали той прави ЦС.
За Репробиомед нищо не мога да ти кажа, нямам мнение за тази клиника, дано се включи някой с лично впечатление.
Ако може да си го позволите и не ви притеснява пътуването до Пловдив, аз бих ти препоръчала д-р Даскалов. Моя приятелка от форума прави там ЦС. Това като краен вариант, ако тук в София се чувстваш несигурна.
Успех!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #502 -: Септември 19, 2013, 23:11:11 pm »
Здравей Врабчо:) Да, наистина пробих ушите на всички с тази ЦС и къде да я правя. В Шейново са ужасно груби и дори не пожелаха да ми обяснят. Скоро ще пътувам до Пловдив, но изобщо не се бях сетила. Много ти благодаря  :D
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #503 -: Септември 20, 2013, 11:39:53 am »
Аз съм правила ЦС в клиника Селена-Пловдив и съм мнооого доволна.
1.това е специализирана клиника
2.обясняват много добре преди процедурата
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #504 -: Септември 20, 2013, 20:53:32 pm »
То и аз доста коментари написах за тази ЦС. Ама ето пък сега имам хрема. И какво мога ли да пусна ПКК, която ми казаха да пусна, с хремата? Трябва ли да направя консултация с анестезиолог според вас и да се откажа от упойката...?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #505 -: Септември 21, 2013, 16:56:14 pm »
За съжаление, няма как да поправя вече предния коментар, но реших да направя цветната снимка след консултация с анестезиолог, без упойка, защото се чувствам и отпаднала. Предписаха ми Профенид. Предполагам, че при това положение, мога да хапна малко и да пия вода преди снимката, тъй като часът ми е късно следобед? Предполагам, че и пълната кръвна картина не е необходима при това положение?
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 17:00:39 pm от SAB-f »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #506 -: Септември 22, 2013, 17:55:10 pm »
ПКК мисля, че трябваше, но не съм сигурна. Ако няма да има упойка, не само може, ами е препоръчително да си хапнала и пила вода. Освен ако няма идеи да ти поставят упойка впоследствие.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #507 -: Септември 22, 2013, 18:42:20 pm »
ПКК мисля, че трябваше, но не съм сигурна.
ПКК трябва само за упойката. За ЦС без упойка-не.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #508 -: Септември 22, 2013, 19:21:49 pm »
Благодаря ви много момичета. :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #509 -: Септември 23, 2013, 22:59:03 pm »
Моля Ви кажете си мнението за снимка в Репробиомед, че чета лоши отзиви за успеваемостта, дали и със снимката ще се изложат?
Здравей, моята снимка я прави д-р Николов от Репробиомед, само че снимките реално ги правят в 1-ва АГ "Света София". Разчитането на снимката се прави от тамошен лекар, който беше казал, че имам две запушени тръби с хидросалпингс. Подложих се на лапароскопия, която ми направи д-р Николов " и след нея, се оказа, че нямам запушени тръби, явно са били някакви сенки или разчитането не е правилно, за което реално д-р Николов няма вина. След лапароскопията забременях спонтанно.
Като цяло, моите впечатления от д-р Николов са много добри, винаги е бил много любезен, обяснява всичко подробно и се справи чудесно с цветната снимка (не усетих почти никаква болка, а бях без всякаква упойка), както и с лапарото. Очевидно, както е и в моят случай, не винаги цветната снимка дава на сто процента вярна диагноза, лапарото е най-достоверно.
Успех!


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #510 -: Септември 25, 2013, 00:10:38 am »
boboletka, много ти благодаря! Казаха ми гладна и жадна да отида, и там ПКК ще ми направят. Това означава ли, че щебъде с упойка? Твоята как беше?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #511 -: Септември 25, 2013, 15:35:54 pm »
boboletka, много ти благодаря! Казаха ми гладна и жадна да отида, и там ПКК ще ми направят. Това означава ли, че щебъде с упойка? Твоята как беше?
Не, не е с упойка, просто час преди манипулацията ти слагат инжекция, мисля, че спазмалгон, за да се отпуснат мускулите. Не си заслужава да ползваш упойка за цветна снимка. Както писах по-горе, мен не ме боля изобщо, а други момичета са казвали, болка колкото при болезнен цикъл, всичко е за минута-две, най-много. Сестрата от "Репробиомед" ми казваше, че д-р Николков е много опитен и я прави възможно най-безболезнена, аз не и повярвах, но си е така. Само бъди спокойна! Важен е резултатът след цветната снимка, а не толкова неприятните усещания. Успех и сподли после как е минало.


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #512 -: Септември 25, 2013, 22:35:54 pm »
Благодаря ти, в петък ще кажа  :?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #513 -: Октомври 01, 2013, 12:26:40 pm »
Здравейте, ето ме и мен с моите вълнения около ЦС. Върнаха ме в петък и ме отложиха за днес, та си потреперих още няколко дни, но резултатът е добър. Лявата ми тръба пропуска напълно, дясната има леко срастване, но пак пропуска. На рентгена се видя, че матката ми е изместена вдясно ( това един док ми го беше казвал), но според лекарите дето ми я правиха всичко е ок. Обаче док ми каза без секс три дни, но тъй като днес ми е 13 ден, мисля да попренебрегна неговата препоръка и още довечера да се впуснем в бебеправене  :ttc: :bed: Нищо не ме боли, имах чиста МБ.... :ask:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #514 -: Октомври 01, 2013, 12:36:37 pm »
Здравей! Радвам се за добрите резултати! Моят съвет е да послушаш лекаря си, има причина той да ти каже да поизчакаш. Знам, че не ти се чака, че не искаш да пропуснеш и този месец, но все пак - редно е съветите на лекарите ни да се спазват, нали затова сме им гласували доверие, да ни лекуват и да ни дават правилните насоки. Решението е твое, разбира се, само изказвам мнение.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #515 -: Октомври 01, 2013, 12:58:37 pm »
Благодаря sixsens, мисля, че ще трябва да послушам какво ми казвате, тъй като и pimi ме посъветва същото, а пък и лекаря повече знае от мен..ехх отиде подходящия момент  :(
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #516 -: Октомври 18, 2013, 21:28:37 pm »
Момичета, някоя от вас правила ли е снимка при др. Даскалов? На кой ден от цикъла я направихте и как се чувствахте след това. Страх ме е и от упойката и да не се разцентровам след това - да не получа кръвотечение, болки и т.н.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #517 -: Октомври 21, 2013, 00:15:40 am »
Някъде до към 10-ти ден се прави снимката. Упойката е с много краткотраен ефект и всъщност е „хубава“ - сънуваш приятни неща :lol:. По принцип е възможно зацапване и болка след процедурата, но с превръзка и блкоуспокояващо се оправят нещата.
Бъди спокойна и добри резултати ти желая!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #518 -: Октомври 24, 2013, 21:34:31 pm »
Мерси за успокоителните думи. Утре съм на снимка. Нямам търпение да мина и да се свършва с този зор  :?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #519 -: Октомври 26, 2013, 07:22:13 am »
Момичета, цветната снимка мина  :wink: Така се притеснявах, а се оказа, че съм супер. Тръбите ми са проходими  :) Понеже доктора ми е изписал доксациклин и фасажин, но не пише колко дни трябва да го пия, та исках да попитам някоя от вас знае ли колко време се пият лекарствата и това противогъбичното хапче - флукорик, в началото или в края на лечението с антибиотика трябва да го пия?