0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #480 -: Август 31, 2013, 11:36:23 am »
Така и направих изпратих и лично съобщение, та ще видим какво ще правим.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #481 -: Август 31, 2013, 21:35:44 pm »
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #482 -: Септември 10, 2013, 20:36:57 pm »
Имам голямо колебание и много Ви моля да изкажете мнение, че незнам какво да правя.  osi_1 Искам да си направя ЦС и реших да е в Шейново. По телефона ми обясниха, че ми трябва микробиология взета преди цикъла, после отивам без час, чакам си, преглеждат ме и така. Имам време до цикъла и ще мога да я направя. От друга страна през октомври, когато се видя с д-р Владимиров той пък може да препоръча друго и тази ЦС да остане излишна. Незная какво да правя най-вече защото прегледът ми е точно след овулация и губя цял месец  osi_10
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #483 -: Септември 11, 2013, 10:22:21 am »
Имам голямо колебание и много Ви моля да изкажете мнение, че незнам какво да правя.  osi_1 Искам да си направя ЦС и реших да е в Шейново. По телефона ми обясниха, че ми трябва микробиология взета преди цикъла, после отивам без час, чакам си, преглеждат ме и така. Имам време до цикъла и ще мога да я направя. От друга страна през октомври, когато се видя с д-р Владимиров той пък може да препоръча друго и тази ЦС да остане излишна. Незная какво да правя най-вече защото прегледът ми е точно след овулация и губя цял месец  osi_10
ЦС никога не е излишна, тя е задължителна. При Владимиров мисля, че правят хидротубация, което е по-несигурната процедура, затова аз те съветвам да отидеш при него с направена ЦС.
Не съм убедена дали Шейново е точното място, но ако имаш препоръчан лекар-ок.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #484 -: Септември 11, 2013, 10:23:45 am »
Цветната снимка не може да бъде излишна, това е едно от задължителните изследвания, за установяване на евентуален проблем. Дава информация за проходимостта на тръбите, нещо което е от първостепенно значение. Възможно е д-р Владимиров да поиска да я направиш в неговата клиника, за да е сигурен все пак, че е качествено направена, което е нормално. В старата клиника знам, че правеше само хидротубации, в новата нямам информация дали правят вече и ЦС.
Според мен, най-добре е да направиш следното - обаждаш се в клиниката и питаш - така и така, имам възможност да направя ЦС сега, да правя ли или ще искате да е при вас. Хората ще ти отговорят.
Успех и дано всичко е наред!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #485 -: Септември 11, 2013, 11:05:47 am »
Благодаря, момичета! Обадих се и те не могат да кажат, ако искам да я правя. Все още в клиниката правят само хидротубация. Аз под излишна исках да кажа да не я вземат под внимание по някаква причина, но както и да е ще я направя. Една приятелка ще ме заведе при д- р Гагова и ще видим после. След 24.09 трябва да е, стискайте палци всичко да е наред :)
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 11:08:51 am от Catcat »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #486 -: Септември 16, 2013, 17:51:40 pm »
Момичета, първо писах в една друга тема за Цветна снимка, но после видях, че тази е по-коментирана. Когато е с упойка можем ли да ядем и да пием преди ЦС? Искам да ви попитам и тъй като при последната ми цитонамазка преди 6 месеца излезе, че имам цервицит и го лекувах, сега трябва ли преди Цветната снимка да пускам и цитонамазка? Вие пускали ли сте цитонамазка преди ЦС? Пуснах вече микробиология, микоплазма, уреаплазма и изследване за хламидии с ДНК. Благодаря предварително ...
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #487 -: Септември 16, 2013, 20:57:43 pm »
Не съм си правила цитонамазка преди ЦС, но в твоя случай може би е по-добре да я повториш.
Ако ще правиш ЦС с упойка, трябва да си гладна и жадна.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #488 -: Септември 18, 2013, 10:31:32 am »
Благодаря. Лошото е, че вчера от клиниката, в която съм, ми казаха, че дори и да имам цервицит, те не биха отменили ЦС. Не издържах и се обадих да питам. Това наистина ме обърква.
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 10:37:01 am от SAB-f »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #489 -: Септември 18, 2013, 13:58:31 pm »
Благодаря. Лошото е, че вчера от клиниката, в която съм, ми казаха, че дори и да имам цервицит, те не биха отменили ЦС. Не издържах и се обадих да питам. Това наистина ме обърква.
ама нали затова са тези лекари, да решават.
Не разбирам....хем ти казват, хем не ги слушаш и си объркана....?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #490 -: Септември 18, 2013, 15:58:19 pm »
Защото цервицитът е възпаление на шийката на матката доколкото знам. Все пак при ЦС се пуска контрастно вещество и то може да разнесе съответното възпаление. Та затова съм притеснена.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #491 -: Септември 18, 2013, 16:03:12 pm »
Sab-f, а не може ли да отложиш ЦС с един месец, да си направиш контролна цитонамазка и така да си сигурна в това, което правиш? Аз бих постъпила така.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #492 -: Септември 18, 2013, 16:06:06 pm »
Причината, поради която не го правя е, че имам ендометриозна киста, която вреди на яйчника от доста време вече и ако отложа цветната снимка - отлагам и ин витрото. Всеки ден е ценен. Трудно ми е да взема решението за отлагане, при положение, че от клиниката ми казват, че цервицитът не пречи на ЦС, въпреки че съм притеснена. Опитвам се да намеря някакво успокоение, че са прави и няма от какво да се безпокоя, но не го намирам.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #493 -: Септември 18, 2013, 16:39:11 pm »
SAB-f, точно защото от постовете ти "виждам" че си притеснена и затова се замислих аз как бих постъпила от гледна точка на опита, който имам. Аз също се бях засилила на всяка цена да правя втори опит, но заради други здравословни проблеми го отложих и така. И мен ме гонеше времето и не много добър ЯР. Един месец не е фатален, така си мисля. 
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #494 -: Септември 18, 2013, 17:00:27 pm »
Благодаря ти много за съвета. А чувала ли си нещо конкретно за цервицита дали се разнася с цветна снимка и дали се констатира дали има цервицит от микробиология? Все пак си пуснах микробиология и тя беше чиста и сега се чудя дали не е логично, ако има цервицит в нея да има данни за това. Права си, че 1 месец не е нищо. Но предният месец отложих, защото не бях инструктирана, че ЦС е до 10 ден на цикъла и го изпуснах, а по-предния, защото си изчаквах часа при Доктора. Преди това имах проблем с некроза на костта на един зъб. И вече отлагам от 4 месеца.
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 17:13:05 pm от SAB-f »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #495 -: Септември 18, 2013, 17:18:58 pm »
Не знаех, мислех че е въпрос само на 1 месец отлагане  :?
Иначе не знам нищо за цервицит, даже признавам си за пръв път чух диагнозата.
Аз имах съвсем друг проблем, наложи се конизация и направих опит чак след 1 година от планираното. Друг е въпроса, че и той беше неуспешен.

Но и друго си мисля - трябва да имаш доверие на лекаря си и да си сигурна в това, което правите. Иначе ще си под постоянно напрежение. Не само сега, а и преди всяка предстояща манипулация, независимо каква е.

Стискам палци!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #496 -: Септември 19, 2013, 10:38:16 am »
Sab-f, за този цервицит има някаква причина и тя трябва да се открие. Стандартната микробиология обикновено не намира такива причинители.
Трябва да се изследваш за микоплазма, уреаплазма, хламидии. Също така за трихомони.
И аз също мисля, че 1 месец не е от значение, но ако е налице някоя от тези инфекции-тя трябва да се излекува.
Другия вариант е правиш ЦС, като 2-3 дни и след нея си самоназначаваш антибиотик- вибрамицин, азитрокс, или авелокс. Така бих направила аз.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #497 -: Септември 19, 2013, 11:07:52 am »
Другия вариант е правиш ЦС, като 2-3 дни и след нея си самоназначаваш антибиотик- вибрамицин, азитрокс, или авелокс. Така бих направила аз.
Не си самоназначавайте лекарства. Съветвайте се с лекарите си за това.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #498 -: Септември 19, 2013, 15:13:53 pm »
Другия вариант е правиш ЦС, като 2-3 дни и след нея си самоназначаваш антибиотик- вибрамицин, азитрокс, или авелокс. Така бих направила аз.
Не си самоназначавайте лекарства. Съветвайте се с лекарите си за това.
е, те лекарите вече са й казали. Ама тя иска друго мнение.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #499 -: Септември 19, 2013, 20:25:18 pm »
Здравей, deizi. По собствена инициатива реших да правя изследване за микоплазма, уреаплазма и хламидии и един лекар ми ги пусна, чисти са. Само за трихомони не съм пускала. Не знаех, че има такова изследване. Микробиологията ми също е напълно чиста - няма Candida и т.н. Цитонамазка не съм пускала от 6 месеца, но все пак ми направи впечатление, че след всяка цитонамазка лекувам цирвицит.