0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #200 -: Февруари 26, 2015, 07:56:11 am »
Да, може би е най-добре в София да отиде момичето. Но тя си преценява най-добре.  Поне Враца е близо до София. :)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #201 -: Февруари 27, 2015, 10:19:00 am »
Kati-vm благодаря за отговора
Слава на Бога си имаме едно детенце да ми е живо и здраво а второто ако стане стане здраве да е
От днес съм  на противозачатъчните Балора21+7 за който няма инфо в нета били нови + метфогамма 500
След три месеца се надявам на по добри резултати
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #202 -: Февруари 27, 2015, 11:55:41 am »
Kati-vm благодаря за отговора
Слава на Бога си имаме едно детенце да ми е живо и здраво а второто ако стане стане здраве да е
От днес съм  на противозачатъчните Балора21+7 за който няма инфо в нета били нови + метфогамма 500
След три месеца се надявам на по добри резултати
Здравей, дано да помогнат. Хубаво, че лекарят ти е назначил Метфогама. Така, или иначе СПКЯ влияе зле и върху самата жена, независимо дали иска дете, или не. Аз съм в голяма чуденка дали ще се прояви отново след като родя. Ти с първото дете, когато забременя имаше ли СПКЯ?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #203 -: Февруари 27, 2015, 14:37:51 pm »
за първо път се сблъсквам с поликистоза и то случайно, но винаги съм била с нередовен цикъл (което е предпоставка за това) нямам никакви други симптоми, на 31г съм слаба.....незнам от къде дойде това нещо
надявам се следващите резултати който ви покажа да бъдат ОК
единственото което ме притеснява е че пия л-тироксин и ми стават доста хаповете
Успех на всички
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #204 -: Февруари 27, 2015, 14:59:36 pm »
за първо път се сблъсквам с поликистоза и то случайно, но винаги съм била с нередовен цикъл (което е предпоставка за това) нямам никакви други симптоми, на 31г съм слаба.....незнам от къде дойде това нещо
надявам се следващите резултати който ви покажа да бъдат ОК
единственото което ме притеснява е че пия л-тироксин и ми стават доста хаповете
Успех на всички
Благодаря за отговора!
Моля Ви някой да ми обясни какво значи " ср. лут. ф " ? Пише го в резултатите ми за прогестерон, но аз знам какво е лут. ф. , а за ср. лут. ф. нямам никаква представа? Благодаря Ви предварително
*
Моля Ви някой да ми обясни какво значи " ср. лут. ф " ? Пише го в резултатите ми за прогестерон, но аз знам какво е лут. ф. , а за ср. лут. ф. нямам никаква представа? Благодаря Ви предварително

Това е "средна лут. фаза" . Горе- долу 7 ден след О. Тогава нивата на прогестерон са най-високи.
на мен днес ми е 4 ден от предполагаемата ову. и 21 ден от цикъла ( този месец ми дойде на 35-тия ден) реално трябва да гледам в резултатите нивата само на лут. фаза така ли ?
*
Ами след като си след О, да. Само стойностите в ЛФ те интересуват. А коментарът на лекар е най-добрия вариант  :P
каза ми лекарката, защото аз и миналия месец на своя глава пуснах прогестерон и беше 4.13 в лут. фаза, лекарката каза да го пусна и този месец и ще ми изпише дуфастон. Но приятелка ми каза, че е надебеляла след него, аз нямам проблем да надебелея, но искаме бебе, има ли някоя от вас, която да е забременяла след приема на дуфастон?
направо се изплаших ;( това са ми новите резултати от днес
Прогестерон       1.18       ng/ml     жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;   

явно ще се пие дуфастон или там каквото трябва, много искаме бебче :( а почва да ме хваща страх дали ще стане някога
*
Дуфастона се изписва точно при ниски нива на прогестерона.
Бебето ще стане, вярвай в това  :)
А докато го пия мога ли да забременея?
*
До колкото знам Дуфастона подтиска овулацията и затова се започва след доказана такава. Той подпомага имплантирането на ембриона. Ако греша нека ме поправят другите момичета.
*
А докато го пия мога ли да забременея?
Здравей, не не можеш да забременееш, докато пиеш Дуфастон. Дуфастон се пие след доказана овулация за подпомагане нивата на прогестерона, които се секретират от жълтото тяло, което се образува в овулиралия яйчник, след спукването на доминантния фоликул по време на овулацията.
От направените изследвания, става ясно че имаш проблем със секретирането на прогестерон.  Ако МЦ не ти е редовен и не знаеш точно кога е овулацията ти, най-добре е да се разберете с твоето АГ са ултразвуково проследяване на овуто и след това да приемаш дуфастона. Успех!
*
До колкото знам Дуфастона подтиска овулацията и затова се започва след доказана такава. Той подпомага имплантирането на ембриона. Ако греша нека ме поправят другите момичета.
Здравей Кафи, не грешиш. Така е.
 имам редовен цикъл, в смисъл между 28 и 35 дни но идва всеки път не пропуска,  ову следя с тестове за овулация и ми е между 13-17 ден. ако правилно разбирам, ако си забременея и пия дуфастон след ову. ще ми помогне да задържа плода и ще повиши прогестерона ?
*
имам редовен цикъл, в смисъл между 28 и 35 дни но идва всеки път не пропуска,  ову следя с тестове за овулация и ми е между 13-17 ден. ако правилно разбирам, ако си забременея и пия дуфастон след ову. ще ми помогне да задържа плода и ще повиши прогестерона ?
Да, но трябва да се следи овулацията. Тъй като цикълът ти варира като дни, съответно и овулацията, е по-добре поне първите 1-2 цикъла да я проследявате с ултразвукови прегледи и след това да почваш Дуфастона, а не да имаш твърд ден за започване на приема му, примерно 14-ти ден. В такъв случай, ако няма проследяване, а фоликулът не се е спукал още на 14-ти ден, той ще претърпи обратно развитие и няма да имаш ову, съответно няма как да забременееш.
*
на мен днес ми е 4 ден от предполагаемата ову. и 21 ден от цикъла ( този месец ми дойде на 35-тия ден) реално трябва да гледам в резултатите нивата само на лут. фаза така ли ?
направо се изплаших ;( това са ми новите резултати от днес
Прогестерон       1.18       ng/ml     жени: фол.ф. <1.4; лут.ф. 3.34-25.56;ср. лут. ф. 4.44-28.03; постмен. <0.73; мъже: 0.28-1.22;   

явно ще се пие дуфастон или там каквото трябва, много искаме бебче :( а почва да ме хваща страх дали ще стане някога

Прогестерон е правилно да се изследва на 7-ми ден след доказана овулация (чрез УЗ, в краен случай с тестове за овулация). Целта е да се отчете максималното ниво, което достига прогестеронът след О.
На схемата отговаря на 21 ден, така е при стандартен цикъл от 28 дни (О. е около 14 ден), но ако овулацията е в друг ден от МЦ, се пресмята 7 ден след О.
Примерно, при цикъл с продължителност около 35 дни, овулацията се очаква да е около 20, 21, 22 ден от МЦ, следователно прогестеронът е редно да се изследва около 28, 29 ден от МЦ. Но това са много неточни сметки, най-правилно е чрез УЗ да се проследи денят на О. и след това да се направи изследването.


Прогестерон преди О. не се изписва, защото той би блокирал овулацията, точно затова противозачатъчните таблетки съдържат прогестерон.
Назначавали са ми терапия с прогестеронов медикамент за 10 дни след доказана овулация, в няколко поредни цикъла, по преценка на лекар.


milena9212, ако правилно съм разбрала, изследването е направено на 4 ден след О., така изследваната стойност на прогестерона не ни носи нужната информация, стойността е очаквано ниска. А как беше установена овулацията този месец?
« Последна редакция: Март 11, 2015, 12:35:45 pm от marsi »

Никак, докторката каза че това изследване се прави на 21 ден от цикъла, но моя цикъл този месец дойде на 35-ти ден. и каза че като отида с резултатите ще ми каже как да пия дуфастона.