0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
4 дни давах тиква, като се опитах да увеличат броя лъжички, но не успях. Днес ддадох картоф 5 лъжички и така ще се опитам да увеличат да пълна доза. Но когато например въведа морков, пак от 5 лъжички ли трябва да почна или може повече? Знам, че може да се смеси с вече въведена храна, но искам да дам чисто.
Хейли, ако всяка нова храна захранваш като самостоятелен компонент с нарастане до пълната доза рискуваш година да не ти стигне за захранане.  Също така с вяка нова храна връщаш в изходна позиция изместванто на съответното хранене. Примерно кароф захранваш в съотношение с мляко 5,6,7 .... дни и изместиш храненето, решаваш после морков - пак няколко лъжички + мляко за дохранване и отново 5,6,7.... дни до изместване на храненето. После следващия зеленчук .... и т.н.
Всяка нова храна се започва с минимално колиичество.
Стомахчето няма как да го претовариш ако плавно изместиш  млякото с подходящата за върастта храна, като допълваш. с нова подходяща и като дозираш правилно.
Детенце може да се мръщи защото не е свикнало с лъжицата и консистенцията в устата му, се пак това е нещо съвсем ново и различно от до сега познатите биберон  и мляко.

Смайли, зехтина и в двата варианта съм го давала. В супа - задушавам зеленчуците в него. Преди да започна със супите в месните пюета го добавях суров.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Благодаря avalon, така ще направя.  Някъде бях чела, че новата храна се давала самостоятелно,  за да си проличи, ако има проблем, че затова имах колебания. :D
*
Благодаря avalon, така ще направя.  Някъде бях чела, че новата храна се давала самостоятелно,  за да си проличи, ако има проблем, че затова имах колебания. :D
Като добавяш нова храна във вече позната, изпитана и безроблемна "стара" храна пак става ясно от къде идва роблема.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Здравейте, захраних бебето с тиква 4 дни, след това картоф 2 дни и картоф с тиква 1 ден. Не е акал от 2 дни. А преди това акаше почти на всяко кърмене през деня. Дали е нормално според вас? Вероятно има период на адаптация,  но колко дни да изчакам?
*
3-4 примерно, ако видиш дискомфорт сложи глицеринова свещичка или дай лактулоза. При преминаване на т.нар. твърда храна е нормално да започне да яка по-рядко. Ще има и запечени моменти, после ще се оправи.
*
Мами, кога премахнахте сутрешното мляко. Педиатърката ми е зациклила вече трети месец на тази попара, а на мен все още не ми се ще. Минахме на Нестле джуниър (чак ми е мъчно за Лактаната хахха). Така или иначе когато реша да премахна млякото ще е кус кус, грис, овес и прочие, но ми се ще да не бързам. Чета всякакви мнения.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Нашата педиатърка от осмия месец на детето ми говори за попара.
Само,че той не искаше за закуска нищо друго освен АМ.
Беше на около 1 год. и 1 месец,когато лека полека заменихме АМ с закуска.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Авалон, моят син и до 3г. си пиеше млякото сутрин. Децата имат нужда от мляко, а аз спрях вечерното и все някакво мляко трябваше да остане. Та някъде след годината давах и закуска, но след млякото, ако и колкото изяде, не съм насилвала за количества. Ако не бях скрила шишето с биберона сигурно още щеше да пие мляко сутрин  :lol:
*
Вечерното остава, чудех се до кога да оставя и сутрешното.
М-и, не виждам смисъл след сутрешното мляко да давам и закуска. Нора, освен, че е лакома и яде всичко (пу пу за сега) на ръст и килограми е почти на горна граница, кръвните също са добре - хемоглобин 130. Значи храната й стига, а като добавя и това, че млякото си е мляко, ще ми се да отложа, чудя се до кога обаче  :ask:, та затова питах.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Води се по детето най добре. :)
Ако има по голям интервал между млякото и обяда може да предложиш някаква закуска.
На вашата възраст Дени хапваше АМ в 6 часа,после в 9 часа и към 11:30 пак беше гладен.
Вечерното мляко го отказа сам на 1 год. и 2 месеца.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
4 часа е интервала, като заспи може и 5 да станат, давам й плод всяка сутрин два часа след АМ. На обяд не дава признаци на глад, но си хапва добре, по-скоро аз внимавам с количеството, 400 гр е качила последния месец, значи повече от доволно си хапва.
Да, водя се, за сега протести няма. Но нали педи си дудне, рекох все пак да попитам, надявах се повече мами на пораснали дечица да споделят. Ще си караме така за сега.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Авалон, пустата  попара не е нещо супер важно за развитието все пак (не знам какво им става на някой педиатри и се мъчат да се тикат в храненето)  :D ти даваш закуска (плод), аз плодове съм давала след обяд тогава и затова е имало място за закуска. Мисля, че дори педиатърът не може да прецени по-добре от теб, кога и дали има нужда от закуска различна от плодове.
Мия закусваше с АМ и единствено и само с него до 2,3 г. Не желаеше нищо друго -ни попара, ни кус-кус, абсолютно нищо. Чак след тази възраст започна да яде попара. Явор обаче си хареса попарата от първия момент, същото важи и за кус-куса и за качамака, които закусва и в момента. Той беше кърмен,така че си имаше няколко нощни кърмения и 1 рано сутрин докъм 1 година, след това вече бяха оставила само вечерното кърмене.  Практически млякото в 6.30 не му пречеше на попарата в 8 по никакъв начин.
<br />[link=http:
При нас първото хранене винаги е АМ. Ако второто хранене се падне към 10-10.30 ч. давам закуска (кус-кус или каша), но не е очарован. Ако обаче се падне след 11 ч. давам направо обяд. Т.е. основно зависи от това, кога се е събудил сутринта.
*
Пробвах да дам броколи. Не се хареса въобще, даже с моркови ги смесих и пак само три лъжички изяде.
Сега утре какво да давам, броколи като не иска да пробвам ли с карфиоь или да дам познати храни.
И колко пъти в седмицата се дава жълтък, аз дадох само веднъж миналата седмица.
*
Мами, кога премахнахте сутрешното мляко. Педиатърката ми е зациклила вече трети месец на тази попара, а на мен все още не ми се ще. Минахме на Нестле джуниър (чак ми е мъчно за Лактаната хахха). Така или иначе когато реша да премахна млякото ще е кус кус, грис, овес и прочие, но ми се ще да не бързам. Чета всякакви мнения.
Авалон, моите още си пият сутрин със ставането по чаша мляко. После на градината си закусват. И да почиваме не стават от леглата, ако не им е готово млякото.
Май ще го пият докато не започват сутрините с бира  :lol:
*
Авалон, пустата  попара не е нещо супер важно за развитието все пак (не знам какво им става на някой педиатри и се мъчат да се тикат в храненето)  :D
Да де, пустата попара....
Благодаря за мненията, ще си останем на млякото.  Ще видя и на следващата консултация как вървим с наддаването.
Стоека, единствената храна която Нора плю при захранването бяха броколите, дадох й два дни по малко, колкото да знам че са "минали" без проблем, сега вече яде броколи та й плющят ушите.  Ако искаш дай и нова храна, карфиол може или карфиол с нещо познато и се върни към броколите след време като компонент в основната храна.
Сега давам жълтък по половинка през ден в зеленчуковото меню. Започнах с четвъртинка един път в седмицата, после два пъти, а след това увеличих на половин жълтък.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Стоека, а ти досега какво беше въвела?
Може да дадеш сладък картоф, пащърнак, зелена чушка, зелен боб, тиквичка.
Аз карфиол още не съм давала, че е газообразуващ.
Плодове също можеш да въвеждаш - ябълка, круша, авокадо.

Жълтък още не съм въвела. По моята схема е след 11 навършени месеца.
*
Смайли, карфиола е по-малко газообразуащ отколкото бобовите, в т.ч. зелени фасул, сладките картофи също се водят газообразуващи (за моя изненада). Броколите също се водят газообразуващи. В същи ред на мисли и ябълките, бананите, праскови и сливи ... а това са първите плодове за захранване. Всичко е много относително и индивидуално за всяко бебе и се установява в хода на захранване и хранене.
Авокадото аз го "третирам" като зеленчук, съответно въведох като такъв, а не като плод между храненията.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Не забравяйте  за свареното червено цвекло-  действа разхлабващо ,а  е и много полезно.
В схемите за захранване не фигурира , в пюретата също не се среща доколкото знам , но д-р Бърди го препоръча тук .Мисля  след 7,5-8 месец   бе удачно , както и леща, зелен боб пасирани.