0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
На път съм да купя каша на 4-годишният калпазанин, щото искал като Маша  :lol: За днес съм приготвила едно нишесте ягода да му правя (не съм правила такива и не е ял до сега). Като бебе що каша изхвърлих, ядеше след годината само яйчен крем.
Да, ако се разбие с миксер, не става на бучки. :) Както казах изхвърлих много различни видове каши докато открия какво харесва младежа, та съм пробвала много -ако не им улучиш точната температура, няма никакъв шанс да не остане бучка.
<br />[link=http:
Ами не е така  :lol:
Никакъв миксер не се ползва, а температурата е на око - смесвам вряла и студена преварена вода и както дойде.
Следобяд ще правя пшеничената на Baby Love и ще ти я снимам, ако искаш.
Ами значи се справяш по-добре от мен, но пък и майка ми не успяваше да ги направи без бучка, а тя е професионален готвач. Иначе съм пробвала хумана, хип, блевит, лактана и дори българските, докато стигнем до милупата. Както и да е, щом твоето дете яде всичко, прекрасно. Моето не беше от този тип.
<br />[link=http:
Мешко, и моето дете хич не е фен на кашите, но не е от марката  :P
Сега за пръв път хапва от тази пшеничената на Бейби Лав. И оризовата ядеше - и на Хип, и на Милупа. Другите не ги харесва.
Но на бучки наистина нито една не е ставала. Единствено ако добавя оризова каша към пюре, в което има картоф, тогава се получават бучки, и аз го отдавам на картофеното нишесте.
*
Аз въведох основните зеленчуци, обаче кажете сега как да дам месно пюре като има я грах, я царевица или карфиол.
Аз дадам от пюрета на Хип, засилих се преди малко да купя пюре зеленчуци, ами в него и грах и карфиол. Погледнах друхото грах и броколи. Броколи не съм дала, много лошо ми замириса и не посмях.
*
Стоека, те броколите си миришат гадно  :lol: щом купуваш от магазина, подреди си ги и във всяко следващо да има само едно ново нещо. Месо продават и отделно, можеш и да свариш и ти да пасираш и добавиш във вече давани зеленчуци.
Аз въведох основните зеленчуци, обаче кажете сега как да дам месно пюре като има я грах, я царевица или карфиол.
Аз дадам от пюрета на Хип, засилих се преди малко да купя пюре зеленчуци, ами в него и грах и карфиол. Погледнах друхото грах и броколи. Броколи не съм дала, много лошо ми замириса и не посмях.

Стоека, Хип имат пюренца само с месо и ориз. Можеш да сготвиш зеленчуци и да добавиш месо от бурканче. По-назад писах за тях. Копирам ти поста си.

Също нямаме домашно месо и съм купувала техните концентрати с месо. Имат пюренца по 125 гр, които са с 60% ориз и 40% месо. Имат пилешко, пуешко и телешко. Готвя зеленчуците и слагам 1/3 от месното пюре. Другите 2/3 замразявам на две порцийки и давам от тях като пак дойде ред на месото (месото се дава през ден, а не всеки ден).
*
Прочетох Смайли, но аз тук не намерих такова пюре.
В кои магазини го откриваш, явно до Бургас ще се ходи.
В една аптека го продават в нашия квартал. Иначе наистина в суперите, където по принцип има пюренца не съм го виждала.
Ето така изглежда. Може и он-лайн да се поръчва.

https://www.koalabebe.com/product/450/hip-hipp-pyure-ot-chisto-pileshko-meso-125-gr.html
*
Аз въведох основните зеленчуци, обаче кажете сега как да дам месно пюре като има я грах, я царевица или карфиол.
Аз дадам от пюрета на Хип, засилих се преди малко да купя пюре зеленчуци, ами в него и грах и карфиол. Погледнах друхото грах и броколи. Броколи не съм дала, много лошо ми замириса и не посмях.
Явно ще трябва да въведеш още няколко зеленчука преди месото. А HIP имат със сигурност пилешко с картоф и морков, също така и телешко и пилешко с картоф и морков. Това, което 47 Smiles е описала не е пюре, а бурканчета само с месо, от което ти може да прибавиш към зеленчукови пюрета например. Те са в малки бурканчета по 125 г. Има пилешко и телешко мисля.
Със 47 Smiles сме писали по едно и също време, точно това е. При нас се продават в дрогериите като ДМ например, може и там да проверите.
« Последна редакция: Януари 27, 2015, 17:46:20 pm от ra4ko75 »


*
Моето дете не беше капризно на ядене, но ядеше пюрета на различни марки. Той сам ми показваше кое харесва. Някои на Хип не му харесваха, други обожаваше. На Baby Love също много му харесваха. Взимала съм и на Гербер, някои и на Ганчев, в зависимост от съставките вътре.
Каши предпочиташе на Милупа и Тьопфер.


*
Е и ДМ няма в този малък град, явно остава Бургас.
Ще се търси явно то остана броколи, карфиол (нали се дава по късно)
Царевица и грах също по късно. Ще измисля някакви комбинации да направя на зеленчуци които вече съм дала.
*
Стоека и карфиол и броколи можеш да даваш. На самите бурканчета с такива пюрета на хип и гербер пише, че са за след 4тия месец. На вашата въраст вече бях дала и карфиол и броколи. Грах - да, той е за по-късно.
Вероятно не зареждат в твоя град, но има избор на месни пюрета без изброените зеленчуци, ако все пак си решила по-късно да ги даваш. В Бургас има едно магазинче на булеварда до МОЛа в Славейков, там има всякакви марки и видове пюрета.... ако решиш да  ходиш в Бургас, както и каши, млека, памперси и пр. на хубави цени.
При мен единични пъти ми се е случвало кашата да ми стане на бучки, опира до температурата на водата,  така поне а си го обяснявах. Основно на Тьопфер съм давала, единично случаи Милупа, Нестле, Хип и Хумана.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
В ДМ има ли бурканчета на Алнатура? Аз ги харесвах тях.

*
blue_sky, преди 3г. като сме си ходили в България нямаха. И аз купувам от тях тука, и кашите ми харесват. И на децата де.  :lol: Може сега да ги има, но не съм срещатала майките да пишат за тях.


На Алнатура купувам зърнените храни, но и аз май не съм виждала да има пюрета.
*
avalon, аз се сещам за един магазин до светофара, но само за перилни препарати, козметика... Млека и пюрета не съм виждала. Къде е по точно?
*
avalon, аз се сещам за един магазин до светофара, но само за перилни препарати, козметика... Млека и пюрета не съм виждала. Къде е по точно?
До него. Точно как са подредени не помня, има и домашни потреби, плод зеленчук, по надолу, хот доци най напред .. там, в тази редица след светофара посока парка. Малко, невзрачно магазинче, май и перилни продават, не съм обръщала внимание.
Забравих - и в хипермаркета в МОЛа има добър избор.
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 00:16:10 am от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Стоека, заешкото, пуешкото и пилешкото са подходящи за първо месо. И Гербер и Хип имат пюре с заешко и картофи или заешко и зеленчуци. Също и с пуйка. Разгледай тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0 -много хубав справочник на видовете пюрета. А царевица и броколи няма никакъв проблем да ядете вече. Хомогенни само с месо или с преобладаващо такова има и на Плазмон.
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 09:05:48 am от meshko106 »
<br />[link=http: