0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #80 -: Март 05, 2016, 15:41:31 pm »
Dida от това което видях аз разбирам,че имаш склонност към повтарящи се аборти,дълбоки тромбози-т.е.запушване на кръвоносните съдове,склоност към гестационна хипертония- т.е. високо кръвно налягане по време на бременост и следствието от това е прееклампсия,неразвитие на фетуса-т.е. като се запушват кръвоносните съдове съответно фетуса или бебето не може да се храни и не се развива съответно...ясно е,че ще си на фраксипарин или аспирин протект,за фолиевата нищо не мога да кажа,не е описано някаква мутация която да налага да пиеш различна от обикновената фолиева....но,аз все пак не съм лекар :lol:
Не разбрахме от къде си,за да те насочим към специалист :lol:
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #81 -: Март 05, 2016, 18:56:20 pm »
Dida от това което видях аз разбирам,че имаш склонност към повтарящи се аборти,дълбоки тромбози-т.е.запушване на кръвоносните съдове,склоност към гестационна хипертония- т.е. високо кръвно налягане по време на бременост и следствието от това е прееклампсия,неразвитие на фетуса-т.е. като се запушват кръвоносните съдове съответно фетуса или бебето не може да се храни и не се развива съответно...ясно е,че ще си на фраксипарин или аспирин протект,за фолиевата нищо не мога да кажа,не е описано някаква мутация която да налага да пиеш различна от обикновената фолиева....но,аз все пак не съм лекар :lol:
Не разбрахме от къде си,за да те насочим към специалист :lol:

Здравей, Алекс 77,

Благодаря ти за отговора. Така както ми го обясняваш го разбирам :) но както ми го обясни лекаря не можах. Аз съм от Димитровград. Лекаря каза при потвърдена бременност да ида при него в Пловдив което ще и направя, за да ми назначи терапия. Просто като четох темата и исках да видя има ли някой друг с моята мутация да ми дообясни малко. Че когато бях в кабинета ми бе още прясна и мъката от втория мисед и като че ли не слушах много много .

Лека вечер и пожелавам на всички поне по една успешна бременност.
 :wink:

Още веднъж ти благодаря ! :balk_7:
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #82 -: Март 05, 2016, 23:46:40 pm »
Dida,те лекарите така обясняват сякаш,че всички са с медицинско образование и могат да ги разберат  :lol: досетих се,че нищо не си разбрала от написаното :lol: все пак цял живот с лекари работя :lol:
Аз съм с друга мутация,различна от твоята,но първата ми бременост тъй като си бе спонтанна хич и не ми е идвало наум,че ми има нещо и съответно нищо не съм пила ни аспирин,ни фраксипарин съм си правила и си имам госпожица на 12 години :) с втората е 5-ти опит икси в началото бях на фраксипарин,но в 7 г.с.изкървях и до 12 г.с нищо след това аспирин протект до края :) но бих те посъветвала да направиш като мен пий си отсега още всеки ден по един аспирин протект от преди забременяването,подпомага за по-добро кръвоснабдяване,оросяване и т.н. ако не ти помогне със сигурност няма да ти навреди :lol: много късмет ти желая и скоро да се похвалиш
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #83 -: Март 06, 2016, 09:11:54 am »
Dida,те лекарите така обясняват сякаш,че всички са с медицинско образование и могат да ги разберат  :lol: досетих се,че нищо не си разбрала от написаното :lol: все пак цял живот с лекари работя :lol:
Аз съм с друга мутация,различна от твоята,но първата ми бременост тъй като си бе спонтанна хич и не ми е идвало наум,че ми има нещо и съответно нищо не съм пила ни аспирин,ни фраксипарин съм си правила и си имам госпожица на 12 години :) с втората е 5-ти опит икси в началото бях на фраксипарин,но в 7 г.с.изкървях и до 12 г.с нищо след това аспирин протект до края :) но бих те посъветвала да направиш като мен пий си отсега още всеки ден по един аспирин протект от преди забременяването,подпомага за по-добро кръвоснабдяване,оросяване и т.н. ако не ти помогне със сигурност няма да ти навреди :lol: много късмет ти желая и скоро да се похвалиш

Здравей Алекс 77 ,

Благодаря ти много за отговора отново. УСпокои ме :) Да пия всеки ден аспирин протект вече :) както казваш няма да ми навреди :)

ще се похваля разбира се :)
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #84 -: Март 06, 2016, 19:28:08 pm »
Dida, каквато и да е мутацията, щом води до тромбофилия, не пропускай фраксипарина, който ще ти назначат. И не се притеснявай, много сме, които сме го ползвали до раждането и имаме прекрасни деца. Успех!
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #85 -: Март 12, 2016, 16:51:48 pm »
Момичета къде да направя изследването тромбофилия и кариотип да е сравнително по-евтино? Благодаря!
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #86 -: Март 12, 2016, 17:16:34 pm »
Момичета къде да направя изследването тромбофилия и кариотип да е сравнително по-евтино? Благодаря!

Здравей pepssi.
 Аз си направих моите тромбофилия ги направих в Пловдив лаборатория Геника, но съм чувала че в София има и по евтини места само че забравих къде, мисля че в Майчин дом правят но не съм сигурна.
Друго което мисля че трябва лекар да те насочи кои точно да си правиш ... може да попиташ лекаря който ти ги назначава.

В Геника Пловдив тромбофилия :

Основен панел  мисля че бе - 160лв
Разширен панел - 240лв
Пълен - 320 лв
Препоръчителен - 250лв  - който на мен ми бе препоръчан да направя.

Дано другите момичета могат да ти кажат повече информация.

*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #87 -: Март 12, 2016, 17:41:02 pm »
Да, на мен ми ги назначи лекар и това са:
Antikardiolipin IgG
Antikardiolipin IgM
Lupus antikoagulan
Protein C aktivit
Protein S
Antitrombin III
Factor II Protrombin Gen
Factor V

+кариотип на двамата
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #88 -: Март 15, 2016, 20:01:21 pm »
Да, на мен ми ги назначи лекар и това са:
Antikardiolipin IgG
Antikardiolipin IgM
Lupus antikoagulan
Protein C aktivit
Protein S
Antitrombin III
Factor II Protrombin Gen
Factor V

+кариотип на двамата

Здравей pepssi

аз няколко дни не бях влизала. Аз ти казах къде правих моите, но аз не правех кариотип. Дано други момичета се включат и ти дадат съвет.
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #89 -: Февруари 08, 2018, 18:04:11 pm »
Здравейте,днес ми излезе резултата от гинетичните е за мен е притеснитилен.Може ли някой да коментира.Инхибитор на Плазминогенния активатор PAI 4G/5G  с резултат Хетерозиготен  носител 4G/5G и MTHFR  мутация С677Т с резултат Хетерозиготен носител С/Т? На коментари е записано:Може да да си наблюдава синтезиране на  MTHFR с намалена ензимна активност от 35%
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #90 -: Февруари 14, 2018, 00:05:27 am »
Diksy мутацията MTHFR C677T хетерозиготен носител C/T означава, че не усвояваш фолиевата киселина и в повечето случай вит Б12 заедно с нея... тоест трябва да пиеш метилираните им форми, метафолиева киселина и метилкобаламин (б12)... и аз я имам тази мутация.


Момичета някакво мнение за проф. Паскалева? Утре имам час при нея... евентуално ако се налага да ми промени дозата за фраксито ако има нужда и да каже аспирина от кога да го започвам...
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #91 -: Март 27, 2018, 11:47:51 am »
Благодаря за отговора!