0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #20 -: Юни 27, 2015, 07:06:35 am »
Няколко са мутациите, свързани с MTHFR: едната отговаря за усвояването на фолиевата, другата за отговор на яйчниците при стимулация. Имаше май и още една. За съжаление не добавям нова информация към написаните мнения  :oops:
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #21 -: Юни 27, 2015, 16:05:31 pm »
Няколко са мутациите, свързани с MTHFR: едната отговаря за усвояването на фолиевата, другата за отговор на яйчниците при стимулация. Имаше май и още една. За съжаление не добавям нова информация към написаните мнения  :oops:
Да добавя другата мутация - дефект на невралната тръба.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #22 -: Юли 08, 2015, 22:22:32 pm »
Записвам се в темата. Сега ще ви чета, тъй като и на мен ми препоръчаха това изследване.
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 22:30:19 pm от irenaa33 »
<br />
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #23 -: Юли 15, 2015, 18:45:48 pm »
Дефекта на невралната тръба е кръвен тест, който изследва наличието на някакъв серум, който бил свързан с този дефект. Демек, не е генетичен тест, който да показва мутация на даден ген.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #24 -: Август 06, 2015, 16:50:46 pm »
Момичета, незнам къде да си пусна питането, та реших тук, че нали за тромбофилия е темата. Някой знае ли фолиевата киселина от 5 мг. в Гърция с какво име е и дали се дава свободно, и цена ако знаете.
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #25 -: Август 06, 2015, 19:27:22 pm »
Момичета, незнам къде да си пусна питането, та реших тук, че нали за тромбофилия е темата. Някой знае ли фолиевата киселина от 5 мг. в Гърция с какво име е и дали се дава свободно, и цена ако знаете.

За тук ти е питането, разбира се  :D
Filicine е от 5 мг, продава се свободно. Струва 4,86 евро за 30 таблетки.
Ама като обясниш, че ти трябва Folic acid 5 mg, ще те разберат. Може да има и други търговски марки.
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #26 -: Август 06, 2015, 21:07:53 pm »
Зайче, благодаря!
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #27 -: Август 17, 2015, 13:15:49 pm »
Момичета, от къде си набавяте фолиева от 5 мг.?
От България може ли да се намери някъде, поръчвам онлайн от Германия аз?
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #28 -: Август 17, 2015, 17:38:42 pm »
От Гърция, Турция.  У нас няма.
Може ли да дадеш линк за немския онлайн магазин, от който поръчваш?
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #29 -: Август 17, 2015, 20:44:48 pm »
Момичета, а защо взимате толкова големи дози ФК?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #30 -: Август 18, 2015, 06:27:09 am »
Заради мутацията, Маки.
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #31 -: Август 18, 2015, 15:14:54 pm »
Зайче, ами чувала съм, че ФК не помага за мутацията, а даже вреди. Нали трябва метил форма на ФК за мутацията? Или то това от 5мг е метил фолиева?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #32 -: Август 18, 2015, 15:23:55 pm »
Неоформин - мета - метил форрма на ФК ли означава тогава?. Моята е от 0,4, но аз пия по 10 на ден
<br />
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #33 -: Август 18, 2015, 16:02:47 pm »
Мета е метил. Правилната пиеш :) но се чудя сега, като чета, че момичета взимат от нормалната, не мета, дали и тя помага? Или само мета-та помага?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #34 -: Август 18, 2015, 17:03:16 pm »
Моят лекар изрично казва - мета, но не знаех  с каквоо е по-различна от обикновената.
<br />
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #35 -: Август 18, 2015, 18:30:34 pm »
Маки, от Мели знам, че е все едно от коя пиеш, важното е дозата да е 10 пъти по-голяма. И предозиране няма  :D Ние взихаме от гръцката, заради финансовата страна. Питай Ирена33 колко пари дава за 10 хапчета на ден от мета-фолиевата...

А това
Зайче, ами чувала съм, че ФК не помага за мутацията, а даже вреди.

изобщо не е вярно.
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #36 -: Август 18, 2015, 19:45:32 pm »
Ами  точно съпругът  на Мели настоява да е Мета  :)  и то точно Неофолик мета. аз не знам каква  е причината, но изпълнявам. Иначе за финансовата страна -  около 30лв. месечно.
<br />
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #37 -: Август 18, 2015, 20:27:34 pm »
Може би не сте се разбрали, на мен ми каза да си взема от Гърция, защото е по-евтина - за 4 и нещо евро я намерихме.
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #38 -: Август 18, 2015, 21:47:36 pm »
Няма как да не сме се разбрали, защото няколко пъти е ставало въпрос. Специално наскоро му звънях по телефона да питам за друг вид фолиева и ми каза да търся точно тази!  Би ли ми пратила сайт на тази, която поръчваш от Гърция.
<br />
*
Re: генетични изследвания-тромбофилия
« Отговор #39 -: Август 18, 2015, 22:55:28 pm »
Зайче, ето тук го прочетох --> http://www.globalhealingcenter.com/natural-health/what-is-the-mthfr-genetic-defect/

Пише, че генът е отговорен за произвеждането на ензим, който да превръща фолиевата киселина в усвоим за тялото витамин. Ако има мутация, фолиевата киселина не може да се усвои и достига токсични нива. Затова трябва метил форма на витамина, защото е усвоима и не се нуждае от ензимно превръщане.

Да се прави прочистване на черния дроб и да се яде диета, богата на спанак, броколи и аспержи  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!