0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #940 -: Октомври 15, 2014, 19:50:41 pm »
Алекс, и моите племенници бяха и двамата с увита пъпна връв, а всичко си беше наред. И с теб ще бъде така. Ти се следиш и си достатъчно отговорна, така че бебчо е под пълен контрол  :D
Моята болка отмина, обикновената ми урина е чиста, само малко бактерии има и пия Неоренал. Бебка е много активна, аз пък си мислех не е ли рано да се е обърнала с главата надолу  :? И друго исках да ви питам - сега като се е обърнала както трябва да се роди, има ли вероятност понеже още и е широко пак да се върне не с главата надолу?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #941 -: Октомври 15, 2014, 23:51:16 pm »
Руми,Grace благодаря  ви момичета за успокоителните думи,да ходя на тонове...т.е. в петък ще ходя  :lol:
Бонболини,моя младеж е с тройно увита около вратлето  :lol: ти ще си преди мен моето секцио е за 14.11. :lol:
Алекс,много бебета са с увита пълна връв, аз също така съм се родила.  Бебчето в утробата не диша, така че това, че е около вратлето, а не на друго място, предполагам, че  не е от голямо значение . Докато е вътре, белите му дробове не се ползват и без това. А при излизането те щом го знаят това, няма да има проблем, не се притеснявай. А и сега видях, че ти си със секцио, та съвсем няма нужда да се притесняваш ;-)


  
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #942 -: Октомври 16, 2014, 00:23:02 am »
Да Боби точно за това ще съм секцио,а и защото е седалищно...знам ги тези неща ама пусто все нещо да има да мислиш  :lol:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #943 -: Октомври 16, 2014, 00:39:41 am »
Момичета,мислех,че техниката не позволява да се вижда пъпната връв-тъканта била мн фина.поне така обяснили на сестра ми-и нейното бебе се беше омотало.това с узи ли го видяха при теб,Алекс?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #944 -: Октомври 16, 2014, 02:47:06 am »
Дали виждат баш тъканта или нещо друго на пъпната връв  ( например кръвоносните съдове) не знам, но имат начин да видят къде е.


  
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #945 -: Октомври 16, 2014, 04:23:53 am »
Catcat, и моя бебок беше с главично прилежание на всички прегледи до преди 2 седмици, но в събота, като бях на ФМ се оказа, че се е завъртял и сега е седалищно. Докторката каза, че все още има време пак да се обърне.


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #946 -: Октомври 16, 2014, 09:39:36 am »
Рафаила,да с ехограф го видяха :)
Catcat,имаш още мнооого време бебчо ще има да се обръща...  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #947 -: Октомври 16, 2014, 11:33:37 am »
За скенера само да кажа.Поради преживяна болест, на сестра ми се налага веднъж годишно да си прави скенер който е и радиоактивен.Миналата година аз бях бременна и определени дни след скенера не се виждахме, а племенника беше оставен на отглеждане в къщи.Питайте си лекарите и те ще ви кажат.Но съветват да не се вижда няколко дни с бременни и малки деца.Както сестра ми се бъзикаше, ще светя като крушка ;)

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #948 -: Октомври 16, 2014, 11:45:13 am »
Catcat, при първата ми бременност бебето беше главично от 19 г.с. нататък на всеки преглед. Така се и роди. Може и да се е въртяло, но поне на прегледите винаги беше с главичката напред. И аз съответно поне това не го мислех :) Дано и при теб си е главично докрай и да си спокойна :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #949 -: Октомври 17, 2014, 09:10:08 am »
Добро утро коремчета.
Аз имам едно питане  :ask: към мамите който са ги обременявали с глюкоза.Четох че изследването се прави между 24г.с.-28г.с. и не знам дали да не изчакам да влезна в 24г.с. Другото е че ендокринолога ми е пуснал само да ми изследват глюкозата на 0 ч.,1ч. и 2ч. Каза че нямало смисъл да се изследва инсулина,но аз съм решила да го изследвам.Мисля че няма да сгреша ако го изследвам.Също ще изследвам и ТСХ.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #950 -: Октомври 18, 2014, 16:53:32 pm »
Здравейте момичета,как сте?
Не помня коя си търсеше гащеризон за бременни,но днес като се разхождахме в the Mall с дъщеря ми в LC Waikiki имаше дънкови гащеризони :)
Мих,какво става с малките изписаха ли ви вече?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #951 -: Октомври 18, 2014, 17:12:34 pm »
Здравейте,
нищо интересно при мен ... следя си движенията на бебето, че вече две вечери сънувам увита пъпна връв  :? В понеделник вече ще трябва да си взема направлението, обходния лист, чантата е готова...
Днес по-специално чета за момченцата и техния тоалет и вкиснах отново  :x То е ясно е, че ще се съобразявам с педиатъра, който ще ни наблюдава, ама се зачудих дали последно трябва или не трябва да се "заголва" пиш...то при момченцата и кога става това  :? /ама си мисля, че въпросът ми е за друга тема  :oops:/
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #952 -: Октомври 18, 2014, 17:27:57 pm »
Бонболини,трябва може би колкото по от малък толкоз по-добре,щото инак фимоза и операция...гадничко,но ще питам педиатърката ни все пак от кога...а,бе хич няма да ни е лесно с тия момчета ама кво да се прави  :lol:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #953 -: Октомври 18, 2014, 17:29:01 pm »
Привет момичета:)
Аз се радвам на ритничетата на моя юнак:)
Това направление и обходен лист заедно с 45 дневния болничен ли се дават?
Аз нещо се напрегнах и да ви питам при вас как стои въпросът с болничнитите. Имам първичен болничен от болница,който е продължен от медицински център. Между продължения болничен и този за 45 дни преди термин имам 5 дни. От болницата ми казаха,че медицинският център не може да ми го продължи пак,а от мед център кадват,че могат.... имали ли сте такъв казус?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #954 -: Октомври 18, 2014, 17:46:30 pm »
Рафаила,от мед.център според мен могат да ти дадат болничен,ако не пък си вземи от ЛЛ като става дума за пет дни..а за какво направление говори Бонболини на мен нищо не са ми казвали,номер седем за хоспитализация ли?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #955 -: Октомври 18, 2014, 17:54:59 pm »
..а за какво направление говори Бонболини на мен нищо не са ми казвали,номер седем за хоспитализация ли?
Да  yahoo_33
При постъпване в болницата за раждането са необходими още обменна карта и лична амбулаторна карта.
Обменната карта и направлението за хоспитализация се издават от ЖК.
Амбулаторна карта, ако нямате, си направете. Трябва да ви я завери ЛЛ.

PS. Сещам се още да допълня - за да се извади акта за раждане на бебето в болницата ни искаха копие от акта за сключен граждански брак (ако с таткото имате сключен такъв) и копие от неговата лична карта. Поне така беше в Токуда, но вероятно е така навсякъде.
« Последна редакция: Октомври 18, 2014, 17:59:42 pm от 47 Smiles »
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #956 -: Октомври 18, 2014, 18:00:05 pm »
Благодаря,Алекс:)
Бонболини,а кога ти ги данят тези документи?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #957 -: Октомври 18, 2014, 18:03:47 pm »
Бонболини,а кога ти ги данят тези документи?
Дано не се сърдиш, че аз ти отговарям   :D
Дават ти ги заедно с 45-дневния болничен преди раждането. Стоят си в теб, защото хипотетично вече може да родиш.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #958 -: Октомври 18, 2014, 18:07:29 pm »
На мен ми казаха от ЖК, че ще ми ги дадат 36-та седмица, но по принцип направлението важи 1 месец, затова гледат да го дадат по-близо до термин. В случая аз като съм за 7-ми /дано устиска малкият де  :D/, ще се включа спокойно до термина. А ако ще си с нормално раждане, предполагам, че трябва да се съобразиш, че може да преносиш и си смяташ един месец, за да не се разкарваш да ти издават пак направления.  :D
Не се сърдя 47 smiles, но на мен специално от Св.София /там ми е ЖК/ ми дадоха 45-дневния болничен, но другите документи ми казаха по-късно да отида да ги взема :?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #959 -: Октомври 18, 2014, 18:12:16 pm »
Не се сърдя 47 smiles, но на мен специално от Св.София /там ми е ЖК/ ми дадоха 45-дневния болничен, но другите документи ми казаха по-късно да отида да ги взема :?
Явно е различно навсякъде  :D
Междудругото, аз преносих, но не са ми искали да се преиздава направлението (хем беше издадено преди 50-тина дни).
Бях чела, че като минат 30 дни, трябва да се преиздаде, но ЖК-то ми каза, че това са глупости и няма такова нещо (бях отишла да си търся ново направление, защото още не бях родила).