0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #880 -: Октомври 06, 2014, 18:16:41 pm »
Ех момичета, мислех че съм затворила шамарената фабрика за тази година, ама явно тц! Какво изтичане на води ви е подгонило, особено в тези ранни седмици! Евентуалното изтичане на води се случва мнооого рядко и обикновено причината е инфекция. Ако бременността ви е добре проследена, изследвани сте за хламидии, цитомегаловтрус, мико и уреаплазми и прочие, то нямате причина да се притеснявате. Нали? Гуш!
Обичам те за тези думи  :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #881 -: Октомври 06, 2014, 20:25:43 pm »
Ех момичета, мислех че съм затворила шамарената фабрика за тази година, ама явно тц! Какво изтичане на води ви е подгонило, особено в тези ранни седмици! Евентуалното изтичане на води се случва мнооого рядко и обикновено причината е инфекция. Ако бременността ви е добре проследена, изследвани сте за хламидии, цитомегаловтрус, мико и уреаплазми и прочие, то нямате причина да се притеснявате. Нали? Гуш!
:oops: Да бе, защо се вкарваме в разни филми  :oops: Добре, че е Лили да ни строява :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #882 -: Октомври 08, 2014, 11:54:14 am »
Момичетааааа, защо така се умълчахте  :D
Някой няма ли с какво да се похвали  :D Как сте?
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #883 -: Октомври 08, 2014, 11:59:16 am »
Бонболини,няма с какво да се похваля в петък съм на преглед и се надявам тогава да има с какво да се хваля
 :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #884 -: Октомври 08, 2014, 12:04:37 pm »
Здравейте момичета,

бързам и аз да се запиша в тази темичка, като прясно бременна  :D
Днес ми е 17 ден след ову, миналата неделя имах бледа четра на уринен тест, а в понеделник направих кръвен и беше половителен!  :bfp: по телефона ми казаха стойност 98, това как ви се струва за този ден? Сега съм другият понеделник на проверка за плодно сакче.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #885 -: Октомври 08, 2014, 12:11:04 pm »
Здравей Ineto, добре дошла  :D На мен ми се струва, че това е прекрасна стойност  :D Стискам палци за понеделник  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #886 -: Октомври 08, 2014, 12:25:37 pm »
Ineto, добре дошла  :wink:
bonbolini, аз с една настинка само мога да се похваля, но вече взех да се оправям  :balk_137:
Ти как си? Напазарува ли за бебчо вече?
Някой тук използва ли възглавница за бременни? Аз си купих, но ми е трудно като се въртя и си стои така, а спя само с една между коленете.
Алекс77, ще чакаме да кажеш в петък как е минал прегледът.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #887 -: Октомври 08, 2014, 12:26:23 pm »
Здравей Бонболини,

благодаря ти, гледам да не се шашкам, защото това май ми е последния шанс (дълга история) за второ дете. Искам само здраво бебе на финала. На теб леко раждане, виждам, че е наскоро.
За сега съм на прогестан (в бг май му викат утрогестан) 100мг на ден.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #888 -: Октомври 08, 2014, 12:37:08 pm »
ООо, Catcat, минах я и аз тази пуста настинка - запушен нос и суха кашлица, но с много чай, лимон, мед, 2 парацетамола и много вит. C успях да се преборя.
Даааа, купихме всичко, останаха само шишетата  :wink: Иначе аз спя с 3 допълнителни възглавници и се "опаковам" в тях. Имах и една възглавница за бременни - една приятелка ми я даде, но и на мен не ми беше удобна. Сега ми остана да си измисля тоалет за изписването  :?
Алексче, стискаме палци за прегледа - аз съм другата сряда на преглед и ние долу-горе вървим заедно  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #889 -: Октомври 08, 2014, 14:03:23 pm »
Здравей коремчета,
аз да се похваля в понеделник на феталната морфология д-р Даскалов каза че ще си имаме момченце със сигурност.Знаех си аз че стана свекърва  :D.Всичко друго също е ОК,бебчо е 316гр. и ме подритва яко,но на моменти е неприятно защото е седалищно.
Catcat аз използвам възглавница за бременни и съм много доволна,отначало свикнах трудно но сега се чувствам чудесно с нея докато спя.И да се оправяш бързо.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #890 -: Октомври 08, 2014, 15:12:10 pm »
Здравейте всичи.
И аз няма с какво да се похваля, освен с поредния гаден вирус. Много ям лимони с мед, но имам чувството, че няма да започна да дишам нормално скоро  :lol:  Почти цяла нощ бодувам, защото не мога да дишам и ме боли гърлото, но.... и това ще отмине.
В събота съм на последна ФМ.


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #891 -: Октомври 08, 2014, 17:08:13 pm »
Много ям лимони с мед, но имам чувството, че няма да започна да дишам нормално скоро  :lol:  Почти цяла нощ бодувам, защото не мога да дишам
Запушен нос може да е и част от симптомите на бременността, нали знаеш?  :wink:
На мен ми бяха предписали Куикс спрей. Всъщност половината шишенце остана и мога да го дам ако някой го иска.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #892 -: Октомври 08, 2014, 17:52:36 pm »
Явно всички сме лепнали тоя вирус :) и аз съм на чай и лимони с мед,а за запушения нос промивам носа с натриев хлорид...аз пък не спя с никаква възглавница не мога да си представя,че нещо ще се приближи до мен имам чувството,че ще се задушя,а толкова съм свикнала мъжо да ме гушка и така да спя та сега и това не му давам :lol: иначе и аз не мога да спя напоследък,то е едно ритане,въртене ужас за капак и каката се мъкне да спи при нас та от сега свиквам с безсънието :lol:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #893 -: Октомври 08, 2014, 18:06:12 pm »
Здравейте , мили момичета- бремелинки  :wink: :D

Бързо оздравяване на болничките , а за запушения  нос аз бях бая време и много се измъчих и мина като родих веднага като с магическа пръчка:)
А колко пъти съм чела , че изчезват някои болежки и не ми се е вярвало, но си е така:)

Аз съм добре , бебоците растат бавничко .Мислим ги и се притесняваме, но няма как.
Ивончето не надава много повръща и и носихме сиропче . Бяхме се прибрали за няколко дена във Варна и навръщане след като се обадих за инфо ни казаха за сиропа.
Та вечерта в последния момент направо от път го занесохме.
И така при нас:) не е лесно и на моменти сме нетърпеливи, но няма как.

Кураж на всички и прегръдки:)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #894 -: Октомври 08, 2014, 18:29:21 pm »
Ех, чета ви чета и не смогвам да пиша 8O Ама щом и Мих и Лили се разписаха къде без мен ;)
Моят нос също си беше хронично запушен и беше от бременността. Лимоните в чист вид на мен най-ми помагаха :)
Аз имах възглавница за бременни (от вис виталис една смотана, дето пишеше, че е за кърмене ама и така свърши работа...). На мен ми беше незаменим помощник дори и в болницата, пъхах я и я мачках и я правех на нищо и сега вече не прилича на възглавница - пълнежа и стана на топки  :lol: Но аз имах страшни болки в таза от втория месец и реално никак не можех да спя, та с нея се ядваше ;)
Матейчо расте прекрасно и дори не съм си представяла майчинството толкова приятно при всичкото ми чакане и бленуване :lol: Само нощното ставане ме мори и то не поради недоспиване, а поради самото ставане, ама започвам вече в заспало състояние да се справям с младежа - добре че е кротичък :) Днес го мерихме 2770 и направихме първия успешен опит да сучем на гърда и сега не стъпвам на земята от кеф :D е дохранихме се с шишето, ама като за първи опити да си изяде лакоми 2/3 от порцията и дори не се замисли защо му сменям опаковката  8O
Хайде всички да сте здрави и да си стискате до края щастливи с коремчетата, че аз моя така и не го разходих да го покажа на света  :P
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #895 -: Октомври 08, 2014, 18:37:44 pm »
Марина, честит бъдещ син, ами ще си имаш снаха видяло се е :)
Ехх, колко мами се отбиха днес да ни разкажат как са :) Мих, много се радвам, че бебетата напредват и че сте добре. Mousyt, чудесно е,че се кърмите :)
Явно повечето сме залепили гадния вирус, но пък добре че са меда и лимоните да се лекуваме
Аз моята възглавница за бременни май ще я слагам около бебка като започне да си играе. Засега нямам приложение.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #896 -: Октомври 08, 2014, 19:04:57 pm »
Мих,Моусит,Лили хубаво е,че се отбивате тук да казвате как са малките,защото ми липсвате честно казано :)и си ви мисля,радвам се,че сте добре,растете и се справяте с майчинството....наистина това е най-хубавият период в живота на една жена,въпреки грижите и недоспиването ще видите след време с какво умиление ще си спомняте за тези две години...
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #897 -: Октомври 08, 2014, 20:44:28 pm »
И аз ви чета редовно - и навик и загриженост и любопитство.Моите две буболечки вече станаха големи момчета - на два месеца и 10 дни. Почти по 5 кг тежаха при навършени 2 месеца и продължават да растат.Спокойни са.Раздават усмивки и правят разни други забавни физиономии.Вече се забелязват един друг и се гледат учудено.Прекрасни са!Чакаме слънчеви дни за разходки.
Пожелавам всички да сте здрави и само хубави новини да има.
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #898 -: Октомври 09, 2014, 00:41:51 am »
Здравейте и от мен, най-накрая се престраших да се запиша отново след тригодишно прекъсване пак  в тази тема. Чакаме близнаци, по първоначални предположения момиченца и дано всичко е наред. Доста се притеснявам и мисля как ще мине всичко, че миналият път имаше много перипети , но това е нормалното състояние на повечето от нас. Тъкмо мина прилошаването, сега започват киселините, безсънието, а за запушения нос-това като че при мен беше най-ранния симптом на бременността, особено като легна.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #899 -: Октомври 09, 2014, 04:53:14 am »
Много ям лимони с мед, но имам чувството, че няма да започна да дишам нормално скоро  :lol:  Почти цяла нощ бодувам, защото не мога да дишам
Запушен нос може да е и част от симптомите на бременността, нали знаеш?  :wink:
На мен ми бяха предписали Куикс спрей. Всъщност половината шишенце остана и мога да го дам ако някой го иска.
Да, Лили, знам, но за съжаление си е гаден вирус. Запушването е придружено със сериозни болки и гнойни храчки сутрин.