0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #900 -: Октомври 09, 2014, 10:09:37 am »
Добре дошла, elis :) Желая ти всичко да е наред и да гушкаш две здрави бебчета през април :)

Аз ходих на ФМ онзи ден - всичко е наред, много се радвам. Бебето беше застанало много добре и го огледахме отвсякъде. Ще бъде момченце :)



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #901 -: Октомври 09, 2014, 11:11:42 am »
Elis,добре дошла и лека бременост :)
Руми,честито ти второ момченце....лелеее,свекърва отвсякъде :lol:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #902 -: Октомври 09, 2014, 11:17:01 am »
Руми, добре дошла в отбора на двойните мъжки мами   :)
Добре дошла и на Elis . Успешна бременност!


*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #903 -: Октомври 09, 2014, 11:30:48 am »
здравейте момичета,

радвам се да се запозная с още от вас, аз съм тук от понеделник. И аз имам запушен нос, значи от това било. Искам да ви питам нещо. Вие колко време сте го усещали това придърпване по време на загнездяването на ембриона? Аз го усещах в седмицата преди закъснението и сега отшумя, дали всичко е наред? Сега съм в 4гс. Чак в поненелник съм на лекар за плодно сакче и малко се притеснявам.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #904 -: Октомври 09, 2014, 12:24:16 pm »
Инето,всичко е наред и пиши в понеделник като видят сакчето  :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #905 -: Октомври 09, 2014, 13:28:24 pm »
Благодаря ти Алекс  :)
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #906 -: Октомври 09, 2014, 17:23:32 pm »
пробвам дали ми работи тикера  :oops:




« Последна редакция: Октомври 09, 2014, 17:26:52 pm от ineto »
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #907 -: Октомври 09, 2014, 22:22:32 pm »
И аз ви чета, набързо. Но не успявам да напиша нищо. Растем, започнаха да я сърбят венците, вечер все още има колики. И не спи, заапива след полунощ. Обаче сутрин, пиш млякото, гука на играчките и заспива сама. През останалото време спи на ръце.
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #908 -: Октомври 09, 2014, 22:30:52 pm »
Ах,Стоека добре си я научила на ръце... :lol: като стане 10-12 кг.кръст да имаш с това заспиване на ръце...важното е,да сте добре пък другото ще го изтърпим...след толкоз чакане,ще ни се качат на главите,то е ясно  :D
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #909 -: Октомври 09, 2014, 23:02:35 pm »
Охх, Стоека така мило ми стана как заспива само на ръце :) Преди да забременея си виках : Само веднъж да стане, като се роди бебето по цял ден ще си го гушкам и нищо друго няма да правя и на никой няма да го давам  :D
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #910 -: Октомври 10, 2014, 00:34:07 am »
Извинявайте, ама какво значи "добре си я научила на ръце"? Като пищи бебето, да го остави да се дере ли? Аз поне не можех. Имала съм едно заспиващо до тригодишна възраст на ръце. Няма да кажа, че е лесно, защото не е било. Ама и него много го мъчеха коликите, после кой знае какво и беше много ревливо бебе, та голямо разнасяне падаше.
Иначе сестра му си заспива сама от мноооого отдавна, а той още иска някой да седи при него, докато заспи. Просто са различни. Не виждам нищо лошо в гушкането и носенето. Само да имаше кой да върши домакинската работа, по цял ден щях да играя с децата. :-)

Алекс, не го приемай лично! Просто си мисля, че бебетата са различни и само от едно не може да се направи заключение.

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #911 -: Октомври 10, 2014, 07:47:30 am »
Блу,не го приемам лично :)права си,аз все пак имах едно спокойно и кротко бебе и периода с коликите не бе така драматичен,тя като порасна започна да не спи и да се влачи при нас...ето и снощи пак бе при нас за трети път от неделя насам,аз и без това ми тежи и не мога да спя,а и с нея на спалнята още по-тясно става,ама какво да направя все пак е на училище и трябва да се наспи... :lol:
Иначе и на мен ми стана мило като си ги представих как се приспиват така :) и да Catcat бъди сигурна,че на никой няма да искаш да го даваш бебо :lol:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #912 -: Октомври 10, 2014, 08:30:43 am »
И нас ни посещават от време на време (винаги ляга от моята страна) и се принудихме да си купим по-голямо легло. Проблемът ми не е в мястото, ами, че завивката ми е малка за двама и трябва да стана да си взема още една. Иначе няма да се наспя. Да видим дали и малкото ще проявява такива мераци, защото тогава наистина ще спим като сардини в консерва.
Щерката имаше две вечери колики (т.е. рева безпричинно до никое време), докато при младежа си беше всяка вечер концерт от седем до единайсет и така докато не стана на три месеца и една седмица. Една вечер не рева и ми се стори чак неестествено.  :lol:
И проблеми с кръста нямам (за мой късмет), но като много натежа, просто сядах на дивана с ергена на ръце и чаках да заспи и после го пренасях в леглото му. Като забременях със сестра му, не можех повече да го разнасям и го слагах да легне и му държах ръката, докато заспи. Но през уикенда, когато баща му си беше вкъщи, искаше пак на ръце да заспива. Хитреци са децата.
Имах една колежка, която има дъщеричка и ми обясняваше как давала на детето си Нан сензитив и тя нямала колики. И при положение, че ми беше първо бебе и ревеше доста, се чувствах едва ли не "калпава" майка, че видиш ли, моето отроче се дере така всяка вечер. Като се роди нейно височество и нямаше колики, видях каква е разликата. С бебе без колики и баба знае. :-) А не е като да не съм правила на големия какво ли не, от Англия ми донесоха прочутия Инфакол, та що шишенца саб симплекс изпи, че масажи, че гушкане, и сешоара пусках, но хайванчето се плашеше. Можех и на челна стойка да застана, но това не помагаше. Затова пък със зъбите съм късметлийка. Не разбрах как им излязоха и на двамата.

Спирам с тирадата! Лека бременност и раждане на всички!
« Последна редакция: Октомври 10, 2014, 08:36:36 am от blue_sky »

Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #913 -: Октомври 10, 2014, 09:24:29 am »
Blue, точно така е! И нашият ревльо (жив и здрав да ни е) само на ръце го приспиваме. Не мога да оставя бебето да се дере само в леглото. То не е гаранция, че и на ръце като го взема ще спре да се дере де  :lol: Като го мъчи нещо, няма как да е спокоен.
Тук разни приятелки ме питат "Ама като го оставиш на леглото няма ли да заспи сам?". "Не, няма."  :lol:
А сега се научи да крещи и пищи (интересно му е да си чува гласа). Горките ни съседи.  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #914 -: Октомври 10, 2014, 10:38:30 am »
И моето беше голямо чудо на заспиване. Заспива с рев, събужда се с рев. Пищеше постоянно без значение, че беше в ръцете ни. Пробвахме какви ли не варианти, само и само да го успокоим. Най-много ни помагаше приспиването върху възглавница, която е в ръцете ни, но беше доста изтощително, признавам си. Обаче нямах друг избор, опитвах да го оставя да поплаче, да се измори, но после всичко ставаше многократно по-трудно. И това беше до 1.5 г. някъде, не само по време на коликите.
Та стигнах до извода, че не ние ги учим да са ни на ръцете, а те нас учат  :D Ние се съобразяваме с детето. Надявам се второто да е по-доброто в това отношение  :lol:


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #915 -: Октомври 10, 2014, 12:04:15 pm »
Да се отчета след прегледа 2200 кг. е,седалищно е с омотана пъпна връв и никакъв шанс за обръщане :D секцио за 14.11. инак е добре,цупеше ми се нещо и едвам му снимахме лицето :lol: от др.седмица тонове всеки петък :)
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #916 -: Октомври 10, 2014, 12:44:49 pm »
Алекс, ама то не остана  :) Колко е голям бебока само. Значи за другия месец ви чакаме и двете с bonbolini  ylinfant ylinfant
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #917 -: Октомври 11, 2014, 15:26:04 pm »
Мили момичета толкова много преживяхме докато гушнем рожбичките и сега като чета поста на stoeka71 такова мило ми стана.Кога бе времето когато съпреживявахме тревогите около бременоста.
Мога да се похваля и аз станах майка на 18.08.2014 на бебе Никола-3 100 кг и 49 см.Сега малкия сладко си подремва след храна.Естествено заспиването е само на ръце придружено с "мечешката стъпка" :D приклякване с единия крак :D.От сега започнахме с песните и танците :lol:
Коликите ни мъчат доста но получаваме облекчение от капки Колинокс-доста са ефикасни.
Пожелавам на всички момичета от форума вяра в щастливия край по пътя към желаната рожба.
Тук получих толкова много топлина,човечност и съдействие.Благодаря Ви момичета!
*
Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #918 -: Октомври 11, 2014, 22:57:41 pm »
Vivanova, много хубави новини. Бъдете здрави и много щастливи с малкото съкровище Никола.

Аз днес бях на ФМ и с бебчо всичко е ОК. Расте си според седмиците и вече тежи 1.600 кг, но през последните 10 дни се е обърнал седалищно. Отново ми взеха материал за микробиология, надявам се гадните гъбички да са изчезнали. След около седмица ще си бия инжекциите за дробчетата, защото трябва да съм напълно оздравяла.

Коментирахме с докторката за начина на раждане и за сега все още ще изчакаме, за да стане ясно дали малкия ще се обърне отново главично. За инжекцията Окситоцин, за която коментирахме по-рано, докторката каза, че не е препоръчителна след като е имало едно секцио преди това, защото има риск от спукване на някой шев на матката.


Re: Тема на бременните № 92
« Отговор #919 -: Октомври 11, 2014, 23:06:57 pm »
Здравейте,момичета.Мгстра,мн се радвам,че вс е наред с бебо и дано се обърне.моето е 1кг и 300гр в първия ден на 30гс.д-р Михова ми каза да пия аспирин протекта до 34гс,но не разбрах дали е включително.аз си го пия явно профилактично- не са ме изследвали за тромбофилия. Иначе четох,че магнезият се приема со 36гс