0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #20 -: Юни 20, 2014, 15:21:40 pm »
Кременка разбирам те, много добре и аз имах такъв опит с прегнил, много беше объркващо всичко, после силно се надявах повече да не ми го изписват!Успех!
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #21 -: Юли 24, 2014, 00:26:43 am »
   Здравейте!
   И аз да споделя тук: втори неуспешен инвитро  опит в "Щерев". За да "не губим време" док ме посъветва да ползвам донорска Я. Първият опит ЕТ на 3 ембриона  на 3-ти ден. Утрогестан 3х2, Дуфастон 3х1, ЕСТРОФЕМ 3Х2, Аспирин 1 вечер, Фол. кис 2х1 и Фраксипарин 1 амп. дн.  В цялото това време на чакане, изчетох всичко възможно по форумите. Няма бременност. Поисках да направим изследване на клетъчен имунитет. Рез. 13 %при реф. граници 8 - 21.Обаче абс. брой НК клетки над нормата 343 при реф. граници 100-321. Попитах защо не сме го пуснали преди опита това изследване, а док. каза че не е задължително. Назначиха ми да пия МЕДРОЛ 2х1 , първите дни се чувствах ужасно, но... търпях. Спрях кафето, никакъв алкохол или цигари.
    За вторият настоях да изчакаме стадии бластоцист и направихме трансфер отново на 3 Е на 5-ти ден. Перфектна лигавица 12, щитовидна жлеза, и вс. останало необходимо за целта. Направиха ми и вливания на Интралипид  2 часа преди, и още толкова , докато изтече след трансфера. Ползвали сме и лепило, и изтъняване на обвивката на Е. Днес, 14 ден след трансфера ОТРИЦАТЕЛЕН УТ, БЕТА ЧХГ 0,3  :(.  Замразихме 2 Е, за всеки случай. Но съм отчаяна, обезверена и съсипана... и финансово. Вече не знам какво да предприема, но нещо не е както трябва. Планирам среща с док, искам да знам и нейното мнение, но вече не вярвам, че ще се получи и със замразените ембриони. След повече от 8 месеца посещения, неудобно дълго трябваше да обяснявам по тел. на док. коя пациентка съм. Липсата на отношение е отношение, нали?!  Най-вероятно ще сменя клиниката.
     Трябва да продължим да се борим, ние сме жени и имаме основна мисия в този живот, нали?
     Успех, и късмет на на всички!   
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #22 -: Юли 24, 2014, 10:11:47 am »
Данали,според мен си направи генетични изследвания кариотип на теб и на съпруга ти и само на теб за днк-тромбофилия и ако има нужда цветна снимка за проходимост на тръбите и хистероскопия...късмет и не се предавай при мен се случи на петия път,тъкмо мислех да сменям клиника :D
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #23 -: Юли 24, 2014, 17:17:52 pm »
   Алекс 77 , искрено благодаря за подкрепата - наистина се чувствам объркано и не знам какво да предприема. След първия неуспешен опит имах доста въпроси към док, от форумите извадих препоръчителни изследвания и питах защо не направим тези или онези. Док ми заявяваше, че не необходимо защото ползвам донорска Я. Дано не измествам темата, но утре имам среща с нея и ще пиша какво се случва. Прегръщам те, за волята и търпението и се радвам, че в крайна сметка Бог те е възнаградил с така мечтаното щастие! Успех на всички момичета!
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #24 -: Юли 24, 2014, 19:26:29 pm »
Danali, съжалявам за неуспешните опити!  :hug2:
След последния ми неуспешен трансфер направихме имунологични (кръвно изследване), отново Цветна снимка (въпреки, че имах една от преди 2-3 години), планирахме биопсия на ендометриума (в последствие отхвърлихме необходимостта от нея), направих оперативна хистероскопия (установи се полип и аденомиоза, които компрометират имплантацията, затова вече няколко месеца провеждам лечение преди да направя ЗЕТ). Пожелавам ти ползотворен разговор с твоя лекар утре и пиши, може да пренесем разговора в друга тема.
Това е активната тема за Донори и реципиенти, но е с по-различна насока  http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20638.0 ,  затова може да създадеш своя тема за  Ин витро с донорски яйцеклетки (евентуално в този подфорум http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=8.0). Също може да прегледаш и темите, в които са коментирани въпроси свързани със Замразен Трансфер:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41308.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34986.0
« Последна редакция: Юли 24, 2014, 19:39:42 pm от marsi »

Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #25 -: Юли 24, 2014, 20:21:13 pm »
   Marsi, благодаря за подкрепата и препоръките! Записах си чинно всичко и тръгвам утре за Сф с намерението да обсъдим ред по ред какво трябва да предприемем и направя поредни изследвания в търсене на причината за неуспеха. Бъди благословена в здраве, успех и късмет! До скоро!
*

    darling79

  • *
  • 8
  • Vsiaka kra4ka napred e edna malka pobeda!:)
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #26 -: Ноември 16, 2014, 19:55:11 pm »
Здравейте момичета
Аз съм с трансфер на 2 бластоциста, като на 04-ти ден от трансфера получих кафеникаво зацапване, което спираше почвеше, но беше оскъдно. На 07-мият ден от трансфера обаче получих зацапване, което продължи 1 ден като изпадна и нещо като лигавица. Бях се отчаяла страшно много. Направо бях гневна, защото това е 4-ти опит и разбирате колко е трудно да правиш крачка напред и да се връщаш две назад. Въпреки всичко на другият ден 08-ми ден от трансфера отидох да си пусна кръвен тест, резултата на който е total hCG ( общ бета ЧХГ ) 19.210   mU/ml   Ж: пременопауз. небрем.< 1; постменоп. < 7; М: < 2
Доктора каза, че имам бременност, но това кървене което вече спря напълно ме притеснява дали всичко ще е наред. Според вас имам ли надежда. Моля ви помогнете ми.
Утре ще пусна повторно ЧХГ, за да видя как се развиват нещата.
Благодаря Ви предварително.
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #27 -: Ноември 16, 2014, 23:07:29 pm »
darling79, дано ЧХГ да се удвоява правилно (на 48-72 ч.), напиши резултата след второто изследване. Стискам палци всичко да е наред  :)!
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 23:14:11 pm от marsi »

*

    darling79

  • *
  • 8
  • Vsiaka kra4ka napred e edna malka pobeda!:)
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2014, 19:10:21 pm »
Marsi резултата ми е 47,59 mlu/ml след 2 дни.
Дали е добре? Не е ли ниска тази стойност.
Страх ме е много, защото имам една прекъсната бременност с растящо ЧХГ, но не както трябва.
Не ми се иска да преживявам отново кошмара "ЧХГ"
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2014, 20:00:52 pm »
darling79, според мен добре нараства ЧХГ, прегледай тази статия:  Хормонът на бременността - ЧХГ (hCG)  има и ЧХГ калкулатор. Засега излиза, че се удвоява за около 37 часа, това е добре. Очакваното удвояване за около два дни е ориентировъчно, все пак. Има успешни бременности, при които ЧХГ нараства малко по-бързо или по-бавно ...
Според мен засега всичко е наред, ако искаш може да изследваш хормона след 2 дни отново или да си изчакаш УЗ-прегледа за плоден сак, предполагам след 7-10 дни. Или пък, когато твоят лекар ти е препоръчал. Като ориентир, сакчето може да се види, когато ЧХГ достигне около 1000-2000.
Предполагам имаш назначени медикаменти, заради зацапването, продължи си приема и дано всичко да е наред! А ако междувременно пак се появи зацапване (кървене), веднага се свърже с лекаря си.
Дано всичко да е наред този път :)  Късмет  yahoo_17

*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #30 -: Септември 03, 2015, 11:59:10 am »
Здравейте момичета, писах в и в другата тема, но понеже никой още там не отговаря, реших да пусна и тук поста си. Вече съм над 42 г.  и все още продължаваме с опитите за второ детенце. Сега да споделя последния ни опит, по точно развитието след него.
Трансфера ми беше на 18.8. Точно на 4 я ден след него получих леко кървене, което 1 я ден беше розово червено, на следващия ден стана кафеникаво и на следващия ден спря. Ясно е, много се притесних... на 7 я ден трябваше да пусна Е2 и Prg, понеже винаги съм с тънка и не добра лигавица. Така и така ще ми взимат кръв, пуснах и едно B HCG. После пуснах още 2 такива теста. По- долу ще напиша резултатите от изследванията по дати. Ще се радвам на всички отговори и мнения, енти опит ми е, но стреса и вълнението при всеки опит са все същите. Даже повече, поради натиска на времето. Имам час за преглед на 14.9 но още от сега ми спря времето. Хиляди въпроси, съмнения, пресмятания на Чхг та...
Сърдечно благодаря на всички, които ще се включат с мнения и отговори и успех на всички които също са в действие.
Това са резултатите:
25.8  ( 7 ми ден от трансфер )  Е2= 400    PRG= 11,8     B HCG= 29,2
31.8 ( 13 ти ден от трансфер )  Е2= 220    PRG= 11,8     B HCG= 412
2.9   ( 15 ти ден от трансфер )  Е2= 280    PRG= 9,98     B HCG= 609


*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #31 -: Септември 03, 2015, 14:15:47 pm »
Чудесни са стойностите на ЧХГ :) Стискам палци всичко да е наред на прегледа



   La vita è bella
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #32 -: Септември 03, 2015, 14:52:50 pm »
според мен не са чудесни.
третото чхг е ниско в сравнение с второто.
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #33 -: Септември 03, 2015, 18:40:36 pm »
Аз бях чела, че стойностите се удвояват на всеки 48-72 часа. За съжаление, не мога да говоря от опит, но ако е така, то не виждам нищо притеснително. Успех, lolly! Дано това е своят късметлийски опит :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #34 -: Септември 07, 2015, 19:56:08 pm »
Здравейте момичета, писах в и в другата тема, но понеже никой още там не отговаря, реших да пусна и тук поста си. Вече съм над 42 г.  и все още продължаваме с опитите за второ детенце. Сега да споделя последния ни опит, по точно развитието след него.
Трансфера ми беше на 18.8. Точно на 4 я ден след него получих леко кървене, което 1 я ден беше розово червено, на следващия ден стана кафеникаво и на следващия ден спря. Ясно е, много се притесних... на 7 я ден трябваше да пусна Е2 и Prg, понеже винаги съм с тънка и не добра лигавица. Така и така ще ми взимат кръв, пуснах и едно B HCG. После пуснах още 2 такива теста. По- долу ще напиша резултатите от изследванията по дати. Ще се радвам на всички отговори и мнения, енти опит ми е, но стреса и вълнението при всеки опит са все същите. Даже повече, поради натиска на времето. Имам час за преглед на 14.9 но още от сега ми спря времето. Хиляди въпроси, съмнения, пресмятания на Чхг та...
Сърдечно благодаря на всички, които ще се включат с мнения и отговори и успех на всички които също са в действие.
Това са резултатите:
25.8  ( 7 ми ден от трансфер )  Е2= 400    PRG= 11,8     B HCG= 29,2
31.8 ( 13 ти ден от трансфер )  Е2= 220    PRG= 11,8     B HCG= 412
2.9   ( 15 ти ден от трансфер )  Е2= 280    PRG= 9,98     B HCG= 609

Момичета ето и резултатите от днес, 7.9 ( 20 ти ден от трансфер )

E2: 219 pg/ml;     PRG: 15,2 ng/ml;    HCG: 1862 mIU/ml

Благодаря на всички за коментарите и успех на тези дето са в действие.


*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #35 -: Септември 07, 2015, 23:05:59 pm »
lolly, и все пак ЧХГ нараства относително равномерно при последните изследвания  :), дано всичко да е наред!!! Има успешни бременности и при по-забавено удвояване на ЧХГ (както и при по-ускорено ) от стандартното!
При тази стойност вероятно вече ще се види плодното сакче с вагинален ехограф, имаш ли уговорка за преглед, ще чакаме :), успех!   

*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #36 -: Юли 17, 2016, 10:22:50 am »
Малко да поразбутам темата.
Все още със малко страх и неосъзнатост, че и на мен се случва, искам да споделя, че преди 3 дни и аз видях бленуваните две чертички. В четвъртък (14.07) ми беше 7 ден след ЗЕТ (1 ембрионче на 5-ти ден) и вечерта в 17:00ч направих уринарен тест - разбира се, на майтап; знаех, че е прекалено рано. Е, да, но чертичката се появи почти веднага - ясна и видима. На следващия ден в ранния следобед (петък 15.07) пуснах кръвен тест - ЧХГ 103,6 mU/ml.  Вечерта същия ден си изкарах ангелите - с отиването до тоалетна, видях някакви кафяви парченца, като ципички, колкото една чаена лъжичка или по-малко. Това не се повтори, но щеше да ми се пръсне сърцето, признавам. Тази сутрин ми беше "официалната" дата за тест (10-ти ден след трансфера) и в 9:00ч дадох кръв. Резултатът е 314,3 mU/ml. Тук вече малко се постреснах. Според калкулатора ЧХГ се удвоява приблизително на 30 часа. Момичета, това не е ли прекалено бързо? Възможно ли е въпреки това, всичко да е наред? Наистина съм много притеснена, но ще се чуя с Док чак утре, защото не ми е удобно да я притеснявам днес.
« Последна редакция: Юли 17, 2016, 10:32:32 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #37 -: Юли 17, 2016, 10:39:11 am »
Златето, тихичко честито!
Не се шашкай! Всичко ще бъде наред!
От 2 стойности ( които може и да не са точни) не трябва да правиш генерални изводи! А и в крайна сметка, това не е математика ;)
Защо не пуснеш и утре чхг?! Така ще се успокоиш, и без това не се сещам док какво друго би те посъветвал.
Всичко е наред и с нетърпение чакаме да се похвалиш с  :heartbeat:


Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #38 -: Юли 17, 2016, 10:45:25 am »
Златето,

Първо тихичко честито! Не се тревожи, това че ЧХГ се увеличава е чудесен знак. Не се фокусирай толкова върху това на колко часа се удвоява, защото това не е точна наука, а приблизителен ориентир. Моето ЧХГ също се беше удвоило значително по-бързо от очакваното. Всичко ще бъде наред!

Относно кафявото зацапване, понякога се случва в ранна бременност. Изписали ли са ти прогрстеронов препарат?
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #39 -: Юли 17, 2016, 10:52:37 am »
Благодаря за написаното, момичета. Знам, че трябва да съм спокойна и да вярвам, че всичко ще е наред, но сами знаете, че това трудно ни се получава, особено в началото. Аз дори още не съм се зарадвала на тези цифрички - само мисля и се притеснявам.
Mirracles, аз съм с една торба лекарства още от преди трансфера, между които Дуфастон и Кринон гел - те са ми прогестероновите препарати. Зацапването беше еднократно, не се е повтаряло от онази вечер (дано и да не се случва повече). Тогава ми беше приблизителната дата за цикъл, не знам това дали има някакво значение. Утре ще споделя с Док и ще разбера дали ще има промяна в приема на медикаментите.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”