0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #780 -: Декември 14, 2014, 14:02:09 pm »
Здравей Яна, ако имаш поликистоза тестовете за ову няма да отчитат правилно, поради завишените нива на хормона LH по време на цикъла.

Здравей!
Ако имам поликистоза не трябва ли тестовете да ми показват само положителен резултат а аз имам отрицателен след 24 ми ден от цикъла.
Нещо немога да схвана един ми казва едно друг друго
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #781 -: Декември 14, 2014, 15:43:31 pm »
Здравей, споделям личен опит, тъй като съм с поликистоза и тестовете за ову не отчитаха коректно. Методът на БТ, обаче много ми помогна. Щом Денис казва, значи не си имала все още ову.  Каква е продължителността на цикъла ти? Консултирала ли си се с АГ?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #782 -: Декември 14, 2014, 15:56:54 pm »
Кати, моля те погледни графиката ми и мислиш ли, че е минала овулацията ми? Ще се радвам и ако Марси и Денис се включат с мнение.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #783 -: Декември 14, 2014, 16:04:50 pm »
Кати, моля те погледни графиката ми и мислиш ли, че е минала овулацията ми? Ще се радвам и ако Марси и Денис се включат с мнение.
Здравей, според мен е рано да се прецени. Ще я следим и следващите дни.
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 16:17:17 pm от kati_vm »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #784 -: Декември 14, 2014, 16:08:31 pm »
Благодаря ти! И сега ову теста е отрицателен. С това възпаление и болки в бъбреците и шантавия цикъл тотално ми се обърка системата.  :? А за сърца дори и дума не можеше да става до онзи ден. :(
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 16:11:28 pm от Hoppe »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #785 -: Декември 14, 2014, 16:16:53 pm »
Благодаря ти! И сега ову теста е отрицателен. С това възпаление и болки в бъбреците и шантавия цикъл тотално ми се обърка системата.  :? А за сърца дори и дума не можеше да става до онзи ден. :(
Излекува ли възпалението? Ако не ти е минало, то може да даде отражение на БТ.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #786 -: Декември 14, 2014, 16:34:10 pm »
Благодаря ти! И сега ову теста е отрицателен. С това възпаление и болки в бъбреците и шантавия цикъл тотално ми се обърка системата.  :? А за сърца дори и дума не можеше да става до онзи ден. :(
Графиката е добре дотук - О. предстои, продължавай с тестовете за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #787 -: Декември 14, 2014, 16:38:14 pm »
Денис, благодаря ти и на теб. Кати - да, последното изследване в петък беше чисто. Пих след него още два дена медикамент по наставление на докторката ми. Иначе предишното на 9-ти декември беше много лошо, но сменяхме на няколко пъти лечението. Оказа се, че възпалението беше доста упорито цели 3 седмици се борих с него. Сега вероятно и всичките ми хормони са пощурели около тази работа, защото беше по-важно да овладеем проблема с бъбреци и пикочен канал. Чудя си дали пика на ЛХ не е бил на 12-ти декември? :?
Объркаха ме тези много бледи черти на тестовете, като втория път беше по-бледа от първия ден на ову теста. Мисля дали е възможно да е по принцип от течностите и медикаментите, които пия за изчистване на пикочен канал и бъбреци?

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #788 -: Декември 14, 2014, 21:49:37 pm »
... Чудя си дали пика на ЛХ не е бил на 12-ти декември? :?
Объркаха ме тези много бледи черти на тестовете, като втория път беше по-бледа от първия ден на ову теста. Мисля дали е възможно да е по принцип от течностите и медикаментите, които пия за изчистване на пикочен канал и бъбреци?
Hoppe, аз също си мисля, че може пикът на ЛХ да е бил на 9 ден от МЦ (точно когато не си правила тест), с оглед продължителността на цикъла при теб и съпоставяйки с предишните графики. А дали действително е настъпила овулацията, следва да се докаже с трайно покачване на температурата след тази дата (т.е. ще видим в следващите 2-3 дни дали ще продължи да се повишава БТ), добре сте сложили и сърчице ....
Но може утре отново да пробваш с ову. тестовете и ако избледнява тестовата черта, то изводът е ясен, ако пък се насити чертата, ще предположим по-късна овулация и ще си продължиш с тестовете. Ще проследим и БТ в следващите дни ....
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 22:45:31 pm от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #789 -: Декември 15, 2014, 00:37:48 am »
А тестът за О на 24 ден ми отчете положителен защо??
Яна, възможностите на температурния метод (заедно с тестове за овулация), са дотолкова, че  тестовете да покажат кога да очакваме настъпването на овулация (в рамките на две денонощия след + тест), като същевременно се проследява дали температурата ще се повиши трайно, което би доказало овулацията. За съжаление има варианти, при които може да има пик на LH (+ ову. тест) и въпреки това да не настъпи овулация (задържан фоликул/LUF-синдром, ПКЯ ... ).
Ако няма ясно изразена двуфазност на графиката или друго несъответствие с овулационните тестове, може да се прави предположение за причините, но е редно да се провери с прегледи и изследвания. Методът на Базалната температура има сравнително ограничени възможности, повече информация ще даде евентуално проследяване на фоликулите на УЗ (до овулация и след това, заедно с изследване на хормони). 
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 10:25:20 am от marsi »

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #790 -: Декември 15, 2014, 09:43:28 am »
Марси, благодаря ти много за отговора. Да, ще видим как се движи БТ - днес следобед отново ще правя тест. Тази сутрин течението беше по-обилно и липкаво. Тази вечер пак ще се потрудим и сложим сърце.

Благодаря ви момичета.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #791 -: Декември 21, 2014, 21:27:05 pm »
Най после бт се качи но пропуснах няколко дена и не се знае кога точно съм имала изобщо О

Но все пак благодаря на всички за коментарите.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #792 -: Декември 21, 2014, 21:57:30 pm »
Най после бт се качи но пропуснах няколко дена и не се знае кога точно съм имала изобщо О

Но все пак благодаря на всички за коментарите.
Здравей, съжелявам, но е трудно да се прецени кога точно е била овулацията. Вероятно е била в дните, когато не си мерила БТ. Ще стане ясно, когато дойде цикълът. Моят съвет е щом имаш толкова дълъг цикъл и не знаеш кога ти е овулацията, а искаш да забременееш, редовно да следиш БТ.
« Последна редакция: Декември 21, 2014, 22:03:34 pm от kati_vm »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #793 -: Декември 23, 2014, 23:55:11 pm »
Яна графиката ти дотук май е добре!Стискам палци!
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #794 -: Декември 24, 2014, 21:12:42 pm »
Момичета какво ще кажете за моята графика, според вас как върви? Благодаря ви!  :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #795 -: Декември 26, 2014, 10:06:44 am »
Момичета какво ще кажете за моята графика, според вас как върви? Благодаря ви!  :bighug:
Здравей, според мен ову не е минала.
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #796 -: Декември 27, 2014, 12:54:30 pm »
Момичета какво ще кажете за моята графика, според вас как върви? Благодаря ви!  :bighug:

Надявам се да е добре.
Благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #797 -: Декември 27, 2014, 20:04:26 pm »
Извинявам се за цитата обърках човека.

Според вас кога да си правя тест за бременност
днес правих но е отрицателен
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #798 -: Декември 27, 2014, 20:52:04 pm »
здравейте отново  :) честита Коледа и весело посрещане на Новата година на пишещите тук.Може ли да ми хвърлите един поглед на графиката, още съм в началото, но поне да дадете едно мнение след хапчета дали ви се струва нормална температурата и според вас от кой ден да започна тестове за О? Изобщо този месец се чудя дали ще имам овулация при такива стойности на температурата :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #799 -: Декември 28, 2014, 11:18:41 am »
Извинявам се за цитата обърках човека.

Според вас кога да си правя тест за бременност
днес правих но е отрицателен
Ако до 5 дни не ти дойде МЦ направи нов тест. Ако е прицателен, но нямаш цикъл отиди на лекар.