0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #840 -: Януари 09, 2015, 13:38:53 pm »
detence1993, това скоро го писах, но пак да кажа  :), БТ се влияе от приетите медикаменти. При стимулация, включително с Клостилбегит, тръгват повече от един фоликул (най-вероятно затова БТ във ФФ е по-висока в твоята графика), а от приема на прогестеронов медикамент температурата се повишава, така че по графиката вече не може да се съди за овулацията (и как функционира жълтото тяло след О.), защото температурата се задържа висока от приема на синтетичния прогестерон. Затова при стимулация най-сигурният начин за определяне момента на овулация (и това дали е настъпила) е с прегледи на УЗ, преди и след О.

От сърце ти пожелавам това да е успешният ти цикъл  :)! Може да направиш уринен тест около 14 дни след овулация, а кръвен тест около 10-11 дни след О.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #841 -: Януари 09, 2015, 14:00:18 pm »
Мила Утрогестана го пих 2 дена само,не гледай че пише 10...Спрях го защото ме болеше главата адски...Вчера бях на преглед,каза че яйчниците са добре,фоликулите ги няма,спукали са се,и каза че лигавицата е удебелена..Имам днес бяло течение,без аромат,от 3 дена ми се гади,снощи станах и за малко не повърнах..Не знам...Какво мислиш ти

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #842 -: Януари 09, 2015, 14:05:02 pm »
При това положение БТ е много добре  :) (и симптомите също), дано да е станало,
стискам палци  :)

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #843 -: Януари 09, 2015, 14:08:12 pm »
Дано се задържи така до 18.01 :D :bori_015:

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #844 -: Януари 10, 2015, 08:55:42 am »
здравейте, тази моя графика и всички отрицателни трстове започват да ме притесняват. Другата седмица съм на лекар. Искам да ви попитам при киста, БТ покачвала ли се е при някоя от вас, защото когато аз съм имала бях с равна графика и кафеникаво зацапване. А възможно ли е и да е станало нещо, за което съм наистина песимист и тестовете да са отрицателни. Някак не ми се вярва с такова закъснение да не улавят чхг, но наистина не знам какво ми става. А също и от 6 дни след обяд и вечер ми се покачва ТТ на 37.2-4. Усещам я, като си чувствам горещо лицето и леко ме заболява главата (не съм настинала) и с измерването само потвърждавам това. Отделно имам пмс и тъпи болки в кръста повече от седмица.
бт измервам с дигитален термометър и е с 2 десети по-ниска от тази с живачния, а тт меря с живачен.
« Последна редакция: Януари 10, 2015, 09:25:28 am от ina.ivanova »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #845 -: Януари 10, 2015, 09:29:18 am »
Здравей, ина, според мен един вариант е високата на 24.12 да е била инцидент и тъй като не си мерила после няколко дни, ако отчитаме първи ден на висока температура - 29.12, днес е 13ти ден след покачването. Не зная дали си правила кръвен - той най-точно ще ти покаже :) Иначе изчакай още 1-2 дена :) При стрес аз също съм имала увеличаване на цикъл с няколко дни. Но при тази голяма разлика в температурата на двете фази по-скоро мисля, че е имало ОВУ. Все пак, ако до 2-3 дни не ти дойде - знеш си , най-добре ори доки :) Но не мисля, че е задържан фоликул :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #846 -: Януари 10, 2015, 10:06:49 am »
Здравей, ина, според мен един вариант е високата на 24.12 да е била инцидент и тъй като не си мерила после няколко дни, ако отчитаме първи ден на висока температура - 29.12, днес е 13ти ден след покачването. Не зная дали си правила кръвен - той най-точно ще ти покаже :) Иначе изчакай още 1-2 дена :) При стрес аз също съм имала увеличаване на цикъл с няколко дни. Но при тази голяма разлика в температурата на двете фази по-скоро мисля, че е имало ОВУ. Все пак, ако до 2-3 дни не ти дойде - знеш си , най-добре ори доки :) Но не мисля, че е задържан фоликул :)

благодаря лили, успокоих се поне за това. Ще изчакам за преглед и ще пиша какво е станало.
Радвам се, че започнах да пиша тук и в такива моменти на объркване срещам подкрепа от вас, благодаря от сърце :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #847 -: Януари 10, 2015, 10:18:24 am »
Момичета, днес температурата падна от 37 на 36.9,моля ви погледнете, много ме е страх :(

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #848 -: Януари 10, 2015, 10:24:19 am »
 ина, :bighug:
Детенце, има много време до МЦ, нормално е да има малки разлики в БТ. Не го мисли толкова, само си вредиш. Успокой се :) Успех :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #849 -: Януари 10, 2015, 10:33:46 am »
ina.ivanova, от сърце ти желая графиката ти да е предвестник на нещо много хубаво. Съгласна съм с момичетата, че е напълно възможно овулацията да е била по-късна. А и много ме радва, че напоследък все повече стават положителните тестове във форума. Успех, момичета!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #850 -: Януари 10, 2015, 10:35:28 am »
здравейте, тази моя графика и всички отрицателни трстове започват да ме притесняват. Другата седмица съм на лекар. Искам да ви попитам при киста, БТ покачвала ли се е при някоя от вас, защото когато аз съм имала бях с равна графика и кафеникаво зацапване. А възможно ли е и да е станало нещо, за което съм наистина песимист и тестовете да са отрицателни. Някак не ми се вярва с такова закъснение да не улавят чхг, но наистина не знам какво ми става. А също и от 6 дни след обяд и вечер ми се покачва ТТ на 37.2-4. Усещам я, като си чувствам горещо лицето и леко ме заболява главата (не съм настинала) и с измерването само потвърждавам това. Отделно имам пмс и тъпи болки в кръста повече от седмица.
бт измервам с дигитален термометър и е с 2 десети по-ниска от тази с живачния, а тт меря с живачен.
Здравей, възможно е да има късна овулация. Аз съм такъв случай с много дълги цикли и ксъна ову. Другата седмица, обаче лекарят ще ти каже най-добре. Не се притеснявай.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #851 -: Януари 10, 2015, 10:37:24 am »
Момичета, днес температурата падна от 37 на 36.9,моля ви погледнете, много ме е страх :(
Здравей, няма смисъл да се притесняваш. Така няма да си помогнеш, а напротив. Още е рано за крайни заключения. Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #852 -: Януари 10, 2015, 13:33:58 pm »
благодаря ви момичета  :bighug:  не се надявам на чудо, но ако дойде е добре дошло.
прегръщам ви и на всички желая най-скоро да сбъднете мечтата си  :bfp:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #853 -: Януари 11, 2015, 09:15:02 am »
Здравейте, може ли пак да хвърлите един поглед на графиката ми - май няма да ми се качи повече от това температурата. Снощи след цял активен ден си я мерих и беше 37.1, тоест сутрин след 8 часа сън няма как да е много по-висока. Според вас дали е достатъчно висока или този месец да го отписвам?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #854 -: Януари 11, 2015, 09:31:28 am »
Само да добавя, че този месец яйчниците наистина си ги усетих, че работеха - втората половина на цикъла имах кратки боцкания в ляв и десен яйчник. Наистина не знам какво става, вярвах, че са произвели поне една читава яйцеклетка. Тогава защо имам такава ниска температура  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #855 -: Януари 11, 2015, 10:01:35 am »
Само да добавя, че този месец яйчниците наистина си ги усетих, че работеха - втората половина на цикъла имах кратки боцкания в ляв и десен яйчник. Наистина не знам какво става, вярвах, че са произвели поне една читава яйцеклетка. Тогава защо имам такава ниска температура  :(
Здравей, яйцеклетка може да се е отделила, но може да има проблем с жълтото тяло и прогестерона да е по-нисък.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #856 -: Януари 11, 2015, 10:07:26 am »
мерси kati, а дали е късно да го вдигна с някакви хапчета? По принцип преди да ми открият ендометриозата, док ми беше изписал прогестерон обаче май от по-ранен ден, трябва да си намеря рецептата. Дали мога да си самопредпиша същите дози и лекарства, но от по-късен ден - тоест сега да го започна?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #857 -: Януари 11, 2015, 10:15:41 am »
Lilibel, погледни моята графика в този период не е много по различна.Всичко е индивидуално,и аз не се надявах,защото всички казват,че при бременност температурата се задържа над 37°,но моята също играеше.Знам колко е трудно чакането , но и спокойствието е много важно.Успех и скоро и ти да ни зарадваш .
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #858 -: Януари 11, 2015, 10:28:27 am »
мерси kati, а дали е късно да го вдигна с някакви хапчета? По принцип преди да ми открият ендометриозата, док ми беше изписал прогестерон обаче май от по-ранен ден, трябва да си намеря рецептата. Дали мога да си самопредпиша същите дози и лекарства, но от по-късен ден - тоест сега да го започна?
Здраей, не си самопредписвай лекарства. Консултирай се с лекаря си. Ти репродуктивна клиника ли посещаваш?
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #859 -: Януари 11, 2015, 10:46:10 am »
даааааа в репродуктивна клиника съм, само че не знам дали вече не е късно за лекарства, а ако изчакам и утре - съвсем няма да има смисъл да започвам. Нали имплантирането ставало 5 или 7 дни след овулация. Май по-добре да не започвам нищо


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети