0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #120 -: Юли 08, 2015, 15:17:39 pm »
Това, което изписаха- Orthomol Fertil Plus- било и за бройката и за формата. А какво е заглавието на тази тема с Д-р Мели? Аз ще опитам да я потърся , но в случай че не я намеря ще съм благодарна ако ми изпратите заглавието и.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #121 -: Юли 08, 2015, 19:12:45 pm »
Видях , че си я намерила :) Дано по - скоро да ти отговори. Може да включиш бърканицата с мед ,ако твоя мъжо не е с наднормено тегло.При нас влияе добре (така си мисля , че е от нея).Желая ти успех  :bighug:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #122 -: Юли 08, 2015, 22:49:58 pm »
Много благодаря!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #123 -: Юли 10, 2015, 15:44:33 pm »
Здравейте!Хаправих си спермограма поради това,че ми откриха варикоцеле наскоро.Това са резултатите от първото изследване.

Време на втечняване в лабор.условия: 15 минути (до 60 min.) /Liquefaction time in laboratory

conditions цвят /Color/ : слонова кост обем
/volume/ : 2 (2.0 - 6.0мл)
 рН: 7.2 - 7.8 (7.2 - 7.8 )
вискозитет /viscosity/ : 0 (0,1,2,3),
 мирис /smell/ : нормален
Желатинови конгломерати /prostatic bodies/ : Не Аглутинати /Agglutinations/ : Не Бактерии /Bacteria/ : Не Кръгли клетки /Round cells/ : 3 - 5 (<5 млн/мл)

Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл /Total sperm count/1 ml/ : 127,5 (20.10 6 /ml)

Нормокинетични сперматозоиди (А+B) /normokinetic sperm cells/ : 41,3 %(≥ 50%)
 A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 27,7 %
 B. с бавни ЛПД 13,6 % Хипокинетични /hypokinetic/ : 18,9 % акинетични /akinetic/ : 39,8 %

концентрация нормокинетични сперм. (A+B) /1 мл /normokinetic sperm cells concentration/ : 52,6 (10.10 6 /ml)

 Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 105,3 (20.10 6 /ml) в обема /Total concentration of normokinetic sperm in the volume/ Заключение /Conclusion and recommendation/ : Asthenozoospermia ,
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #124 -: Октомври 17, 2015, 11:17:25 am »
Здравейте на всички..Нова сям в този форум.И съм адски притеснена.От 7-8 мисеца правим опити за бебче без резултат.Решихме да пуснем една спермотрама в специализирана клиника.Резултатът беше повече от притесвителен.Азооспермия.Аз съм на 25 а м ми на 27.Изчетох доста за тази диагноза и съм повече от притеснена.Спермограма правихме при доктор Александров в Аг-Варна.Сега нз на къде нз към кой да се обърнем за помощ.Моля ви от сърце дайте ми малко информация и надежда,че ще имам детенце. :?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #125 -: Октомври 17, 2015, 19:11:37 pm »
Здравейте на всички..Нова сям в този форум.И съм адски притеснена.От 7-8 мисеца правим опити за бебче без резултат.Решихме да пуснем една спермотрама в специализирана клиника.Резултатът беше повече от притесвителен.Азооспермия.Аз съм на 25 а м ми на 27.Изчетох доста за тази диагноза и съм повече от притеснена.Спермограма правихме при доктор Александров в Аг-Варна.Сега нз на къде нз към кой да се обърнем за помощ.Моля ви от сърце дайте ми малко информация и надежда,че ще имам детенце. :?
Като за начало се успокой.Спермограмата при мъжете се мени на всеки 3 месеца.Ние бяхме с лоши показатели като тръгнахме по репродуктивни клиники сега сме по - добре в сравнение с началото.Сега ако е лоша после  може да е добра.За консултация потърсете андролог и уролог.От там вече те ще ви насочат.Ходите ли при репродуктивен специалист или още не ?
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #126 -: Октомври 19, 2015, 09:50:39 am »
Благодаря че ми вдъхвате кураж.Не сме ходили другата седмица сме при уролог-андролог.Дано има някаква светлина в тунела.Гледам че повечето жени с тази диагноза на мъжете им следва инвитро или икси.явно друг вариант няма а съм още на 25 :(
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #127 -: Октомври 19, 2015, 15:00:50 pm »
Благодаря че ми вдъхвате кураж.Не сме ходили другата седмица сме при уролог-андролог.Дано има някаква светлина в тунела.Гледам че повечето жени с тази диагноза на мъжете им следва инвитро или икси.явно друг вариант няма а съм още на 25 :(
Аз съм на 23 :) Ние сме или с инсеминация или ин витро.Те първа ще разберем.Горе главата трудно е , но ще се справим.Пиши после какво е казал доки.И както Мели ти е писала в другата тема пуснете още една спермограма в репрудоктивна клиника.Успех  :bighug:
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #128 -: Октомври 19, 2015, 18:50:26 pm »
Благодаря много за бързия отговор ягодка.Дано всичко при доктора е ок.Посъветваха ме да пуснем изследвания на хормоните Фсх и тестостерен.Дано имаме малко късмет.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #129 -: Май 03, 2016, 17:38:50 pm »
Здравейте
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #130 -: Май 03, 2016, 22:47:27 pm »

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #131 -: Май 08, 2016, 12:21:26 pm »
Здравейте момичета   :grouphug2:

С мъжу правим опити от известно време за бебче/та   :bori_002: Решихме да си пуснем контролно някой изследвания - хормони, щитовидна жлеза, хламидии и спермограма. Спермограмата я правихме в Ин витро център Тракия на д-р Стефанов Стара Загора. Доктора коментира спермограмата с 5 лафа-  "добре е, повечко спорт, по-малко цигари и алкохол и ако не стане до 8 месеца елате пак".. Мен обаче малко притесняват резултатите. Не знам до колко е основателно, но ще се радвам ако и вие споделите вашето мнение  :balk_103:

Качих снимка нас спермограмата в snimka.bg ... ако не се отваря ще я препиша..


http://kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.snimka.bg/sveti-valentin/sssss.908935.36903579.big
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #132 -: Май 08, 2016, 13:04:17 pm »
Здравей, kidd, снимката се отваря, дано да се включи някой с мнение от личния си опит. Препоръката ми е да зададеш въпроса си и в темата, в която консултира д-р Даскалова: 
Тема за въпроси към медицинския консултант

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #133 -: Юни 06, 2016, 09:57:17 am »
Здравейте момичета  :wink: :oops:
Със съпруга ми правим опити за бебче от 10 месеца.Решихме да направи спермограма в специализирана клиника по стерилитет.Това са резултатите от спермограмата:

Период на полово въздържание: 4 дни
Обем на еякулата: 2 мл.
pH: 7.4
Цвят: нормален
Вискозитет: 2
Време на втечняване: 30 мин.

Концентрация на сперматозоиди: 49 млн./ мл
Общ брой на сперматозоиди в еякулата: 98 млн.
Обща подвижност на сперматозоиди (%): 54
% сперматозоиди с нормокинеза 50
% сперматозоиди с хипокинеза  4
% сперматозоиди с акинеза 46

Брой нормокинетични сперматозоиди: 24500000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди: 49000000
Аглутенация на сперматозоиди: Не
Агрегация: Не
Левкоцити: 3-4
Епителни клетки:  < 1
Еритроцити: Не

12% сперматозоиди с нормална морфология
88% сперматозоиди с отклонения в морфологията

Teratozoospermia index 1.34

Моля Ви, дайте ми малко информация. Имаме ли шанс за бебе?
Благодаря предварително :)
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #134 -: Юни 07, 2016, 11:39:19 am »
Здравейте, направихте ли консултация със лекар?Аз бих ви препоръчала да отидете при д-р Милен Кацаров.Мисля че с тази спермограма имате добър шанс за бебе, но е хубаво да ви види специалист.Може да се наложи малко промяна на начина на живот при мъжа, за да се подобрят още показателите, за по-голям шанс.Ако пуши е добре да се опита да спре цигарите, може да приема бърканица с мед или някакви добавки изписани от специалист.

Успех!

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #135 -: Юни 07, 2016, 19:14:17 pm »
 Благодаря, че ми отговорихте :) Искам да попитам дали някой има мнение за проф. Тодор Чернев от МД. Другата седмица имам записан час при него.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #136 -: Юни 08, 2016, 08:28:52 am »
Не мога да помогна с МД за съжаление, аз съм била при д-р Владимиров и в клиника Надежда.

Успех и питай каквото те интересува, насреща съм :)

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #137 -: Юни 10, 2016, 13:49:11 pm »
Magi, от коя клиника си по-доволна? Ние правихме спермограмата в клиниката на д-р Владимиров.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #138 -: Юни 10, 2016, 17:32:04 pm »
Здравей marcheto61,
Нашите резултати са близки с вашите(морфология 11 %).Нашата спермограмата е правена в клиника Надежда-обикновенна спермограма.Това което ни обясниха от там е: много зависи какъв вид е спермограмата.Има "обикновенна спермограма" и "разширена-по стриктните критерии на Крюгер".Диагнозата която е поставена до колкото разбрах е на базата на морфологията.При обикновенната,може да става въпрос за човешка грешка,докато по критериите на Крюгер-тя е насочена точно към морфологията.Не сме ходили на консултация при уролог,повечето репрудоктивни специалисти ни казаха ,че това не е причината да не се получава при нас.
Относно дали сме доволни-правили сме спермограма само там,но сме много доволни от отношението
П.С.Моля те да пишеш след консултацията с доктора.
« Последна редакция: Юни 10, 2016, 17:47:54 pm от bebeshok0326 »
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #139 -: Юни 14, 2016, 11:04:27 am »
Всеки трябва да усети своя лекар и да реши при кой да е.Аз например не се впечатлих от д-р Стаменов, за мен той не е толкова специален както пациентките му казват.Да харесах се с друг лекар от екипа му.За това аз лично съвети не давам кой доктор е по-добър.Важното е между лекар и пациент да има доверие, но да се вземе в предвид и ембриолозите и другите специалисти работещи там.