0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #40 -: Декември 29, 2014, 14:27:52 pm »
Благодаря ти, Mgstra,

Много се радвам, че при вас се е получило и то 2 пъти, това много ме обнадеждава. И приятелят ми взима андрозитол и още глутатион, вит. С, А, фолиева киселина, агапурин, цинк, коензим Q10. Според моята лекарка броят сперматозоиди е малко за IMSI, но ще видим, ще говорим и с андролога. Ще пиша, като има развитие.

:)


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #41 -: Януари 02, 2015, 00:23:16 am »
Amanda_ai, трудно е да провеждате лечение изправени пред срок от три месеца. Понякога е нужно повече време - за изследвания и намиране на причините или за лечение. Най-важното е да сте сигурни, че сте направили пълен набор от изследвания на мъжа ти, включително преглед при уролог.

При моя мъж имаше подобрение едва година след операция за премахване на варикоцеле и терапия с лекарства и витамини.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #42 -: Януари 03, 2015, 17:23:27 pm »
Здравей Цигу,

Андрологът не откри друг проблем, освен много влошеното състояние на щитовидната му жлеза (ТСХ 18). От 2 месеца взима Еутирокс и ТСХ се е подобрил (7). Вече не е толкова уморен постоянно като преди. Така че се надявам и спермограмата да се е пособрила. След месец е на контролен преглед. Ако спермограмата е все така лоша, проблемът остава да е само вродена лоша ДНК, което би било кофти.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #43 -: Януари 14, 2015, 18:46:32 pm »
Искам да попитам колко време мъжете ви приемаха Андрозитол. Съпругът ми също го пиеше след първата спермограма, но явно не е имало ефект, защото втората беше с по-лоши показатели.


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #44 -: Януари 14, 2015, 21:28:51 pm »
Forest rain, моят съпруг също е приемал различни добавки, но показателите се подобриха (доказано със спермограми) най-вече след спирането на цигарите.
Освен това, пак доказано със спермограми, показателите са най-добри при около 2 дни въздържане. Това е добре да го проверите и ако планирате ин витро, да обсъдите с лекаря и ембриолозите точните дни на въздържане.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #45 -: Януари 18, 2015, 15:25:23 pm »
Тия дни ще видим какво ще покаже новата спермограма след 3 месеца андрозитол и добавки. Иначе и аз съм чувала, че спирането на цигарите много помага!
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #46 -: Януари 20, 2015, 17:21:35 pm »
Amanda_ai, моят мъж пи Андрозитол-а почти две години, в комбинация с клостилбегит. Това беше периода, когато правехме опитите за второ дете. Качеството на сперматозоидите се подобри, но не и количеството.
Но най-голямо значение имаше това, което ти е написала и марси - спиране на цигарите и 2 дни въздържание.
Успех и дано и при вас да има подобрение.


*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #47 -: Януари 29, 2015, 12:30:36 pm »
Здравейте момичета,това е спермограмата на съпругът ми, направена е във Виена Инвитро Център /Болница Токуда София/. 

Общи: Резултат: Реф. граници:
Полово въздържание: 3 дни 2-5 дни
Обем:  3.4 мл. ≥1,5 мл.
рН: 8,1 от 7,2 – 8,5
Цвят: опалесцентна от сивоопалесциращ
Вискозитет: повишен  ≤ 3
Втечняване: 25 мин. до 60 мин.     
Концентрация: 40 млн./мл. ≥ 15 млн./мл.
Общ брой: 136 млн./еяк. ≥ 39 млн./еякулата     
Подвижност:     
Тип А – прогресивно подвижни: 19 % ≥ 32 %
Тип В – непрогр. подвижни: 18 %   
Тип C – неподвижни: 63 %   
Обща подвижност: 37 % ≥ 40 %
Общ брой прогр. подвижни: 25,84 млн./еякулат ≥ 12,5 млн./еякулата     
Морфология:     Нормални форми: 7  % ≥ 4 %
Абнормни форми: 93  %   
Дефект на главата: 83  %   
Дефект на средната част: 9 %   
Дефект на опашката: 1 %       
Други:     Аглутинации: 0% не
Левкоцити:   < 1  млн. / мл. ≤ 1 млн. / мл.
Незрели сперматозоиди: 0%   
Еритроцити: няма
Епителни клетки: няма  мл. ≤ 1 млн. / мл.


Как мислите, дали има някакъв шанс да забременея и какво ще ме посъветвате. Благодаря предварително
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #48 -: Януари 29, 2015, 16:26:33 pm »
GNG, говорихте ли с ембриолозите и с докторката там?Подвижността е ниска, но с правилно лечение може да се подобри.
Ако няма никакви други проблеми при вас, принципно може да се забременее, но е хубаво ако чакате повече от година бебето, да не оставяте всичко на шанса.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #49 -: Януари 30, 2015, 20:10:53 pm »
Морфологията не е добра, другото е ОК. Отидете на андролог със сигурност, но като цяло не е много зле положението.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #50 -: Януари 31, 2015, 15:39:04 pm »
Какво и е зле на морфологията, при референтни 4%, неговата е 7%. Тоест е наред. Ако смятате че СЗО случайно са намалили референтните стойности от 14% на 4% то или живеете в заблуда или вярвате на лекари, които искат да ви вземат парите. Замислете как се правят тези изследвания и с каква апаратура. Апаратурата е на такова ниво, че се хващат и най-малките отклонения, които преди 10г не са били в състояние да се установят при изследване. Тези стриктни тестове, с годините стават все по-стриктни и е нормално да се намаляват референтните стойности. В СЗО не работят идиоти е всичко това не е случайно.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #51 -: Януари 31, 2015, 15:50:32 pm »
forty2, моля те не така с рогата!Наистина морфологията е над 4%, за това и аз казах че проблем е само подвижноста.Ние тук можем да си коментираме, но е най-добре човека да си направи консултация с лекар.

Да с тази морфология може да стане и естествено забременяване, но ако то не се случва повече от година е хубаво да се потърси причина за неслучването.

Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #52 -: Февруари 01, 2015, 15:42:21 pm »
Здравейте, момичета! За първи път пиша във форума и се надявам да не съм объркала нещо   :oops:  С приятеля ми правиме опити от доста време и след като нищо не се получава се обърнахме към специалит в клиника по стерилитет. Още сме в началото, той стартира със спермограма, а аз със цветна снимка, фоликуметрия и т.н. За сега уж всичко е наред и продължаваме с изследванията. Малко ме притеснява морфологията от спермограмата, която обаче очевидно не притеснява специалистите, защото ми казаха, че няма проблем и диагнозата е нормозооспермия. Обаче морфологията е с 4% нормални сперматозоиди и 96 % с дефекти. Иначе най-общо казано:
Обем - 2,5 мл/(1,5-5)
Сперматозоидна концентрация/1 мл - 98 млн
Общ брой в вякулата - 215 млн
А - 46%
Б - 3%
С - 51%
Брой хиперкинетични сперматозоиди в обема - 99 млн
Много бих се радвала, ако някой ми каже как изглежда според него ситуацията, предвид морфологията. Знам, че си има специалисти за тази работа и те вече дадоха мнение, но бих се радвала да чуя вашето. Благодаря предварително!   
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #53 -: Февруари 04, 2015, 18:32:20 pm »
Здравейте,
Благодаря за отговорите. Моята история на кратко, е че през 2012г.бях бременна, но нещата не се развиха добре и се наложи в 16 седмица да направя аборт. От тогава почти две години не мога да забременея. Аз си направих изследване на хормоните / бяха в норма/, а съпругът ми спермограма, резултата - слаба подвижност на сперматозоидите. В форума се споменава, че д-р Кацаров е добър специалист и може би при него ще отидем за консултация. Ако имате други предложения, ще се радвам да споделите.
Хубава вечер.
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #54 -: Февруари 04, 2015, 18:36:15 pm »
Аз съм доволна от д-р Кацаров, наистина запишете час и го посетете.Предполагам, че ходите в клиника по репродуктивна медицина, там ще ви кажат какви са стъпките за сбъдване на вашата мечта.Но сте тръгнали във вярната посока.Хормони и тест за проходимост на тръби при жената, спермограма при мъжа.От там нататък лекарите решават как да се действа.

*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #55 -: Март 11, 2015, 13:28:24 pm »
Здравейте отново, момичета!
минаха 4 месеца от последната спермограма, в които половинката проемаше фертил ейд и агапурин. Глутатиона така и не го купихме... А целия декември пропусна хапчетата...
Сега повторихме изследването и резултатите са малко по-добри, което ни обнадеждава. Ето как изглеждат нещата:
Общи: Резултат септември 2014/ резултат март 2015: Реф. граници:
Полово въздържание: 3/3 дни 2-5 дни
Обем:  1.4 мл. / 1,6 (2,0 - 6,0 мл.)
рН: в норма и двата пъти

Вискозитет: 0, мирис нормален и двата пъти
Втечняване: 15 мин. и двата пъти (до 60 мин.)
     
Обща Концентрация/1мл: 2,3 / 17 млн./мл. (20.10 млн./мл.)
Нормокинетични: 3,6% / 7,5% (≥ 50 %)
С бързи линеарни постъпателни движения: 0% / 1,2%
бавни: 3,6%/ 6,3%
Хипокинетични 17,9%/ 16,7%
Акинетични 78,5% / 75.8%
Концентрация на нормокинетична сперма (А+Б)/1мл: 0,08 / 1,28 (10,10млн./мл)
Обща концентрация на нормкинетична сперм.: 0,11 / 2,05 (20,10млн./мл)

Заключение от първия път: много тежка Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia
Заключение от втория път:  Oligoasthenozoospermia, Hypovolemia

И двата пъти не стигна обема за изследване по Крюгер, но нещата се променят към добро.

Сега мина на друга терапия - Андрозитол, Q10, 2мг вит. С дневно, Милгама Н, продължава Агапурина и този Глутатион, който не пи първия път.
Забъркахме и един буркан със сурови ядки, пчелен прашец и мед.

Надеждата е лятото да сме годни за инсеменация. Стискайте палци, дано се получи!! Подобрените резултати ни подействаха ободряващо, започнахме да си правим планове за бъдещето и да сме в по-добро настроение.
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #56 -: Март 11, 2015, 14:42:24 pm »
Здравей, Yollie.
Чудесно е, че се наблюдава подобрение.  :P
Защо не пробвате към лекарствата, които са ви изписани и бърканицата на д-р Кацаров.
Ако не помогне, то със сигурност няма да навреди, даже си е доста полезна комбинация.
Д-р Кацаров е специалист андролог и уроголог и това е негова рецепта, която се препоръчва в случаи като на твоя мъж.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44602.msg787132#msg787132

Сигурно знаете и, че наднорменото тегло, тютюнопушенето и приема на алкохол влошават състоянието при мъжете. Т.е., ако половинката ти има някой от тези проблеми е добре да поработи и над тях.
Стискам палци  :crossfingers:
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #57 -: Март 11, 2015, 15:04:24 pm »
Привет, 47 Smiles,

Да, наистина просветна лъч надежда! :)
Бърканицата сме я направили, но по рецепта от Бъчваров - пчелен мед и прашец, сурови тиквени семки, сурови орехи, бадеми, лешници. Не са счукани, а цели, за да е по-вкусно. Ще яде сутрин и вечер по една голяма лъжица!
Скъпият е с нормално тегло, никога не е пушил. Пием нормално - по 1-2 чаши вино вечер, а концентрат само при повод и то не в големи количества.
Иска ми се да го накарам да спортува повече, за да повиши тестостерона и енергията си и да преодолява по-добре стреса.... Изморен е обаче и се дърпа :( Единствено ако се качим някой уикенд да караме сноуборд - прави 1-2 пускания и му омръзва...

Аз все пак започвам да си следя от този цикъл овулацията и ще правим всичко по книга! Няма да се откажа от шанса за естествено забременяване, дори това да е търсене на бялата лястовица...
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #58 -: Март 11, 2015, 15:25:50 pm »
О, чудесно :)
Наистина стискам големи палци  :P
*
Re: Спермограма – проблеми и решения
« Отговор #59 -: Март 12, 2015, 09:49:30 am »
Благодаря за подкрепата!  :thankyousign: